عسگر اولادی: با لغو تحریم ها کالاها، ارز و طلا ارزان نخواهد شد

0

اسدالله عسگراولادی، در گفت و گو با اکو فارس در مورد ترکیب اتاق هشتم گفت: ما نمی توانیم پیش بینی کنیم که ترکیب اتاق هشتم چگونه می شود.

اما باید کوشش کنیم که اتاق، یک اتاق ارزنده و پویا باشد. کسانی باید وارد اتاق شوند که فرصت کافی برای رسیدگی به امور مربوط به اتاق را داشته باشند. با مسائل اقتصادی آشنایی کافی داشته باشند. باید از درد ها و مشکلات صاحبان کارت های بازرگانی که در واقع موکلین ما هستند، با خبر باشند.اینکه فردی وارد اتاق شود، صرف اینکه یدک بکشد عنوان عضویت در هیئت نمایندگان را و بعد به کارهای خود بپردازد، بسیار ناپسند است و من به شدت با آن مخالفم. ما به دنبال اتاقی هستیم که اعضای آن کارهای خود را در اولویت فرعی قرار دهند و اولویت اصلی آن ها اتاق باشد. این هدف ماست و امیدواریم که به این هدف نائل شویم.

وی در ادامه در مورد حاشیه های ورود چندتن از منسوبان دولت در انتخابات افزود: بحث های حاشیه ای شده بود که دولت قصد دخالت در اتاق دارد. من موافق این مسائل نیستم. دولت قول داده است که دخالتی در کارهای اتاق نکند. البته تعدادی از بانکی ها گویا در انتخابات فعال شده اند که این کار پسندیده نیست و سعی ما بر این است که از ورود بانکی ها به اتاق جلوگیری کنیم. امیدواریم که اتاق تبدیل به یک اتاق خصولتی نشود. سعی می کنیم از خصولتی ها احتراز کنیم و فاصله بگیریم.

عسکراولادی با اشاره به بحث مذاکرات هسته ای خاطر نشان کرد: ما به مذاکرات خوشبین هستیم و امیدواریم که با کمک خداوند به یک نتیجه خوبی منجر شود. تاثیر روانی به نتیجه رسیدن مذاکرات در اقتصاد کشور بسیار زیاد است. البته ما به دنبال نتیجه کوتاه مدت نیستیم و فکر می کنم حداقل شش سال طول می کشد تا آثار خود را در اقتصاد نشان دهد. به نتیجه رسیدن مذاکرات باعث آرامش در بازار می شود. چند تحریم مهم مثل تحریم بانک مرکزی شکسته می شود. تحریم نفت هم مسئله جدی است که امیدواریم بعد از توافق آن مسئله نیز حل شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا با لغو تحریم ها کالاها ارزان خواهد شد گفت: در مورد کاهش قیمت اقلام در بازار بعید میدانم که به زودی تاثیر خود را نشان دهد. در بحث ارز و طلا نیز کاهش قیمتی نخواهیم داشت. البته قیمت ها بیش از این رشد نخواهد کرد و این خودش بسیار مهم است. گرانی شب عید که کارشناسان پیش بینی می کنند اتفاق نخواهد افتاد. تورم هم متوقف خواهد شد. قیمت ها به زمان قبل از تحریم ها برنخواهد گشت و برای رسیدن به آن نقطه فکر می کنم ده سال زمان نیاز است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ