درخواست پناهندگی امیرحسین متقی خبرنگار ایرانی اعزامی به لوزان سوئیس + عکس

1

برخی منابع از لوزان گزارش داده اند که فردی به نام «امیرحسین متقی» که خود را «مدیر روابط عمومی ستاد روحانی در انتخابات» و برخی «مسئولیت های رسانه ای و غیررسانه ای دیگر» معرفی کرده و چندی پیش نیز موفق شده بود سردبیر خبرگزاری ایسکانیوز وابسته به دانشگاه ازاد را تصاحب کند، با حضور در «لوزان» به عنوان خبرنگار، درخواست پناهندگی داد.

 

سوابق امیرحسین متقی پناهندگی بیوگرافی امیرحسین متقی ایسکانیوز

منابع خبری حاضر در لوزان می گویند این فرد کاملا با برنامه به این سفر امده بود و از روز اول نیز هیچ گونه فعالیت خبری نداشت. پیش از این دییر سیاسی این خبرگزاری به دلیل همین مسایل از سمت خود کناره گیری کرده بود.این فرد سعی کرده در اولین حضور خود به عنوان یک درخواست دهنده پناهندگی، تصویری باب طبع از خود منتشر کند!

همکاران این فرد  در ایسکانیوز می گویند وی ماهها به دلیل عدم خوشنامی در رسانه ها بیکار بود و با فشار و لابی برخی افراد، در مجموعه ایسکا به این مجموعه اضافه شد و انقدر سریع در جایگاه سردبیری نشست که تعجب همگان را برانگیخت.انها معتقدند به طور قطع این اتفاق با هماهنگی قبلی با این فرد بوده و قرار است وی نیز به زودی از کشور خارج شود. این درحالیست که برخی منابع می گویند ، وی با نامه رسمی خبرگزاری عازم لوزان سوئیس شده است!

خبرنگار ساده ورزشی، عضور ارشد (!) ستاد روحانی و مدعی نزدیکی با «صالحی امیری!»

این درحالیست که این فرد خود را عضو ارشد ستاد روحانی (مسئول روابط عمومی) معرفی کرده است، حال آنکه اولاً ستاد روحانی چند مسئول روابط عمومی داشت و این فرد، تنها با حمایت «برخی افراد» خبرنگار همراه ستاد بوده، ثانیاً آنکه اساساً روحانی ستادی به جز ساختمان مرکزی خیابان هفت تیر نداشت و پیروزی او، نه مرهون شعار «کلید» بود و نه به ستادی ربط داشت که از اساس وجود چندانی نداشت!

قابل ذکر است، فرد مذکور تا سال ۹۲ یک خبرنگار ساده ی ورزشی نویس بوده که سابقه بسیار کوتاهی نیز داشته است. او ظاهراً پس از درخواست پناهندگی، مصاحبه ای با «نوری زاده» انجام داده تا درخواست پناهندگی خود را محکم تر کند! این «مصاحبه» اما نشان می دهد، همه ی ارزش وی برای خارج از کشور همین یک مصاحبه بوده و پس از آن نیز، او مانند بسیاری از خبرنگاران تازه کار و همسطح خود ، به مشاغل دیگر روی می آورند.این فرد (متقی) ، همواره خود را از نزدیکان رسانه ای «صالحی امیری» سرپرست سابق وزارت ورزش و رییس فعلی کتابخانه ملی معرفی می کرد که در ایام سرپرستی وی، موفق شد معاون اداره رسانه ای این وزارتخانه شود.

کلک بچه گانه!

با توجه به این مساله پیش آمده باید منتظر واکنش دانشگاه ازاد و خبرگزاری ایسکانیوز بود ، اما آنچه قطعی است آن است که مسئولان دانشگاه آزاد از چنین اتفاقی کاملاً بی اطلاع بوده و انصاف نیست، بارِ این «کلک بچه گانه» و «غیرمنصفانه» را بر دوش مسئولان دانشگاه آزاد افکند ؛ هر چند به لحاظ حقوقی باید مسئولین این خبرگزاری پاسخگو باشند. البته قطعاً برخی افراد که حامی وی بوده و باعث رشدش شده اند، نیز باید پاسخگو باشند ، چرا که این خبرنگار تازه کار ، حتی تصورش را هم نمی کرد روزی دبیر سرویس یک رسانه شود ، چه رسد به آنکه به خاطر «عنوان دروغین مدیر روابط عمومی ستاد روحانی» ، به زور هم که شده سردبیر رسانه ی وابسته به دانشگاه آزاد شود.

آنچه البته باعث تاسف است ، آن است که همواره بهادادن به چهره های تازه کار ، غیرمتخصص و غیرمتعهد باعث بروز چنین اتفاقاتی می شود. غیرمتخصص هایی که بعضاً از مشاغل دیگری مانند «شاگرد سوپرمارکت داری» با حمایت و فشار برخی چهره های صاحب تاثیر، به عرصه رسانه ورود کرده و رشد چشمگیری می کنند! با این حال، جا دارد مسئولین فکری کنند ، چرا که این اتفاق مسبوق به سابقه است و چند وقت یکبار، تکرار می شود!

توضیحات خبرگزاری ایسکانیوز

با سلام به تمامی اهالی رسانه و عرض شادباش بمناسبت سال نو،

با توجه به اینکه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران نهادی نوپا و در آغاز شروع مجدد فعالیت های خود بوده است، و با وجود عدم وابستگی به سمت و سو های سیاسی همواره بر اصول راستی و درستی بر مشی اعتدال خویش قدم نهاده است، طی چند ماه فعالیت خود، شاهد هجمه ها و بداخلاقی های گوناگون از سوی گروههای مختلف قرار گرفته است. با وجود این ایسکانیوز هرگز در مقام پاسخگویی به این هجمه ها قرار نگرفته است. لیکن در آخرین اقدامها شخصی که فاقد هرگونه حکم در خبرگزاری بود، پس از حضور در محل مذاکرات با هزینه شخصی، اقداماتی خارج از خط مشی های اخلاقی و حرفه ای مجموعه انجام داد که در پی آن مدیریت ایسکانیوز ضمن اخراج این شخص پیش از سال نو، هرگونه ارتباط با آقای امیرحسین متقی را تکذیب و اقدامات خارج از چارچوب ایشان و شیطنت رسانه ای افراد مغرض را محکوم و حق پاسخگویی و پیگیری حقوقی را برای خود محفوظ می دارد.

توضیحات این خبرگزاری در حالیست که نام وی طی ایام اخیر به عنوان «سردبیر ایسکا» منتشر شده بود.

تصویر زیر ، که مربوط به نشریه «مهرنامه» است، نام این فرد به عنوان سردبیر ذکر شده است:

سوابق امیرحسین متقی پناهندگی بیوگرافی امیرحسین متقی ایسکانیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. یلدا می گوید

    مگه زمان احمدی نژاد وقتی رفت نیویورک فیلمبردارش همونجا پناهنده نشد؟ یا سخن آرای چو مردم به هوش یا بنشین چون حیوانان خموش. بیخود جوسازی نکن.