العربیه عربستان: باید اهواز را از ایران جدا کرد!

7
به گزارش فارس، در بحبوحه حملات عربستان سعودی و چند کشور دیگر به مردم یمن و کشتار آنان، شبکه العربیه در یادداشتی گستاخانه خواهان «جدا کردن اهواز از ایران» به منظور آنچه «دفاع از مردم و اراضی عربی» خواند، شد.
در حالی که مردم کشور عربی و اسلامی یمن با حملات جنگنده‌های عربستانی و چند کشور دیگر مواجه هستند، شبکه العربیه در یادداشتی وقیحانه خواستار جدا کردن اهواز (خوزستان) از ایران شد.
در یادداشت گستاخانه شبکه سعودی العربیه بدون اشاره به کشته شدن مردم بیگناه یمن در حملات عربستان سعودی،‌ شورای همکاری خلیج فارس (به جز عمان) و چند کشور دیگر و سکوت آنان در قبال مظلومیت فلسطینیان، حملات به یمن را «نشانه‌‌ای برای دفاع از مردم و سرزمینهای عربی» خواند!
در یادداشت وقیحانه شبکه سعودی،‌ بر «جدا کردن اهواز از ایران» تاکید شده و نویسنده آن همچنین خواهان «خداحافظی ایران» با منابع خدادادی نفت و گاز این منطقه شده است. یادداشت وقتی مضحک‌تر و وقیحانه‌تر جلوه می‌کند که در آن این شبکه از واژه‌ای نامانوس در قاموس و فرهنگ سیاسی عربستان سعودی استفاده کرده و آن واژه کلمه‌ای نیست به جز «آزادی».
العربیه که همواره حامی و مبلغ سیاستهای عربستان سعودی در سرکوب اولین و ابتدایی ترین حقوق مردم این کشور (از قبیل حق رانندگی برای زنان) بوده و هیچ حقوقی برای شیعیان ساکن مناطق شرقی قائل نیست، جدایی اهواز از ایران را برای «آزادی» آن لازم می‌داند!
در گزارش شبکه سعودی،‌ نویسنده خواستار خواستار جدا کردن اهواز از ایران شده و همچنین خواهان «خداحافظی ایران» با منابع خدادادی نفت و گاز این منطقه شده است.
در بخش دیگری از این یادداشت متوهمانه و گستاخانه،‌ «ارائه شکایت به شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد شده تا به ادعای این شبکه سعودی درباره «اشغال شدن اهواز تحقیق شود».
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 7 )
 1. بچه های اهواز می گوید

  ها کاکو ایجوری نمیشه پاشو بیا اینجو ی قلیون با هم بکشیم بعد معامله کنیم خو . . .

 2. سام می گوید

  در ربع الخالی در حجاز عربستان که تهی و خالیست آثار دوران هخامنشیان و ساسانیان کشف شده پس امروز ایران می تواند به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کند تا عربستان به ایران واگذار شود و به عنوان یکی از استانهای ایران گنجانده شود.

 3. حسام ترک قشقایی می گوید

  نیمی از عربستان ..کل امارات .یمن.عمان.سوریه.عراق….با ۲۰ تا ۳۰ تا کشور عربی دیگه همیشه جزو خاک ایران بوده اند..البته پدر کورش (شاه انشان)در شمال خوزستان حکومت میکرد ۲۶۰۰سال پیش بعد۱۲۰۰ بعدش پای عربها به وزستان باز شد و در زمان امویان یه دسته از عرب های صحرای عربستان از اونجا اخراج شدن و به خوزستان منتقل شدن ..حالا اونها ادعای مالکیت میکننن…تازه بعد از اون امپراطوری عربی که البته اونم به لطف و بزرگی خدا بود که بهشون داد مثل بقیه چیزها ..ایدان بیش از ۱۰۰ بار کشور های عربی رو فتح کرد تازه این خاک اوناست که مال ماست

 4. g می گوید

  به عنوان یک تورک زبان متولد ماهشهر می گویم جداکردن خوزستان از ایران غیر ممکن است٬ شمال خوزستان لرها هستند و در جنوب اعراب تنها اقوام ساکن در شهرها نیستند و جمعیت قابل توجه ای از اقوام لر و تورک و کورد و فارس در اینجا زندگی میکنند و العربیه عربستان فقط حرف مفت زده٬ واقعیت این است که خوزستان فقط مال اعراب نیست.

 5. عمر می گوید

  مگه من چی گفتم که نظرمو نذاشتی واقعا خود مدیر گروه هم بی انصافه

 6. عمر می گوید

  بلاد عرب جزو ایران بودند …

 7. Nima می گوید

  اینایی که منفی میدن ،جز مزدوران عربستان اند.