رکوردهایی که ظریف و کری شکستند! / وقتی احمدی‌نژاد در جنگل آمازون هم هوادار دارد

0
همدلی مداحان در بیت رهبری با تیم مذاکرات هسته‌ای

نکته جالب توجه در شب‌های عزاداری ایام فاطمیه در حسینیه امام خمینی (ره)، دعا برای سربلندی ظریف و یارانش یکی از دعاهای ثابت عزاداران بود. مراسم عزاداری حسینیه امام خمینی (ره) که ۵ شب در محضر رهبر معظم انقلاب و مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد، مداحان سر‌شناسی همچون حاج محمود کریمی، میثم مطیعی، محمدرضا طاهری و سعید حدادیان در پایان نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی خود برای سربلندی تیم هسته‌ای در مذاکرات هسته‌ای دعا کردند.

هواداران احمدی نژاد طرفداران احمدی نژاد

مالیاتشان را صد برابر کردیم اعتراض نکردند!

طیب‌نیا وزیر اقتصاد در گفت‌و‌گوی نوروزی با اعتماد در پاسخ به اینکه «در همسایگی شما در باب همایون، تعداد زیادی از کسبه هستند که اصلا شما را نمی‌شناسند و در عین حال گلایه‌های بسیاری به عملکرد سازمان امور مالیاتی دارند. غالبا از افزایش مالیات‌هایشان تا چهار برابر تنها در سال ۹۳ گلایه‌مندند‌»، گفته: اینکه گلایه دارند ملاک بد عمل کردن سازمان مالیاتی نیست. ما مواردی داشته‌ایم که امسال مالیاتشان ۱۰۰ برابر افزایش پیدا کرده اما اعتراض نکرده‌اند. چراکه می‌دانند اگر اعتراض کنند مجبور به ارایه مدارک و دفا‌تر می‌شوند و در آن صورت مالیاتش ۲۰۰ برابر افزایش خواهد یافت. فکر می‌کنید یکی از دلایلی که امروز برخی فروشگاه‌ها با نصب صندوق‌های مکانیزه فروش مخالف هستند، چیست؟ این صندوق‌ها دخل و خرج آن‌ها را شفاف می‌کند و ناگزیر به پرداخت مالیاتی بیش از آنچه امروز به آن‌ها تکلیف می‌شود، خواهند شد. ما معتقدیم با نصب این صندوق‌ها دست کم مالیات خرده‌فروشی‌ها ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

پیام تبریک خانواده چند شهید هسته‌ای به ظریف

خانوادهٔ شهدای هسته‌ای به مناسبت موفقیت مذاکرات هسته‌ای پیام تبریکی را به وزیر امور خارجه محمد جواد ظریف نوشتند. ذیل این نامه قدردانی را همسر شهید شهریاری، همسر شهید علی‌محمدی، همسر شهید رضایی‌نژاد و همسر شهید قشقایی امضا کرده‌اند.

تلاش برای حذف رأی ممتنع در مجلس علی‌رغم نظر رهبر انقلاب

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس حذف «رأی ممتنع» از رأی گیری‌های مجلس را ضروری دانسته است. سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار گفته: نمایندگان مردم باید با اطلاعات کافی در رأی‌گیرهای صحن علنی مجلس شرکت کنند، بنابراین اگر اطلاعات کافی باشد پس نیازی به «رای ممتنع» نخواهد بود. امیدوارم نمایندگان با طرح حذف «رأی ممتنع از رأی گیری‌های مجلس» موافقت کنند.

این در حالی است، مقام معظم رهبری پیش‌تر در دیدار با نمایندگان مجلس ضمن گلایه از رأی ممتنع دادن برخی از نمایندگان متذکر شده بودند: «لایحه‌ای به مجلس می‌آید ـ بنده خودم هم در مجلس بودم و این موارد را از نزدیک تجربه کردم ـ وقتی که لایحه به کمیسیون داده می‌شود و در معرض دید این نماینده قرار می‌گیرد، گاهی با این لایحه مثل یک کار مربوط به شخص خود رفتار می‌کند؛ دقت می‌کند، مطالعه می‌کند، تحقیق می‌کند، با کار‌شناس می‌نشیند مباحثه می‌کند، مطلب را در ذهن خود به صورت محقَّق ترسیم می‌کند؛ گاهی هم نه، لایحه می‌آید یا مثلاً طرحی در مجلس می‌خواهد تصویب شود، این نماینده خیلی محتوای لایحه و طرح را نمی‌داند، خیلی احساس مسئولیت نمی‌کند، رسیدگی نمی‌کند؛ نه در کمیسیون، نه در صحن مجلس.

این رأی «آری» یا «نه» او به یک چنین لایحه یا طرحی، خالی از شبهه نیست. رأی ممتنع او هم خالی از شبهه نیست. ما که نیامدیم اینجا بنشینیم «رأی ممتنع» بدهیم؛ ما آمده‌ایم بگوئیم این بشود، این نشود. رأی ممتنع مال آنجائی است که انسان زحمت خودش را کشید، کار خودش را کرد، بالاخره ذهنش به جائی نرسید؛ خب، اینجا البته انسان رأی ممتنع می‌دهد؛ مثل فقیه و مجتهدی که زحمت خودش را می‌کشد، به منابع مراجعه می‌کند، ادلهٔ اجتهادی و ادلهٔ فقاهتی را می‌بیند، بعد ذهنش به جایی نمی‌رسد؛ می‌گوید خب، اینجا احتیاط کنید؛ می‌گوید من رأی ندارم، فتوا ندارم. رأی ممتنع مال اینجا است؛ اما اینکه ما مطالعه نکنیم، کار نکنیم، بعد برای اینکه خودمان را اسیر «آری» یا «نه» بی‌دلیل و غیر مستند نکرده باشیم، می‌گوییم خیلی خوب، ما «رأی ممتنع» می‌دهیم! این نمی‌شود.

هوادار اسرائیل نیستی اگر تفاهم لوزان را به هم نزنی

کمیته اضطراری اسرائیل (Emergency Committee for Israel) از لابی‌های هوادار رژیم اسرائیل در آمریکا، تلاش برای به هم زدن تفاهم لوزان را وظیفه هر عضو کنگره آمریکا دانسته که خود را حامی اسرائیل می‌داند.

«آیپک» دیگر لابی صهیونیست‌ها در آمریکا هم به توافق ایران و ۱+ ۵ در لوزان واکنش نشان داده و گفته که سند نوشته شده در لوزان باید از فیلتر کنگره بگذرد.

این روز‌ها همه برای درخشان خط و نشان می‌کشند!

پس از پیام صادقیان که در تعطیلات نوروز با بی‌توجهی به جایگاه سرمربی پرسپولیس، تمرین این تیم را ترک کرد، سوشا مکانی دروازه‌بان پراشتباه این فصل قرمز‌ها هم بعد از اینکه حمید درخشان وی را در ترکیب تیمش برای بازی با راه‌آهن قرار نداد با ناراحتی اعتراض خود را نسبت به این تصمیم بروز داد.

درخواست یک روزنامه برای تعیین حدود و ثغور انتقاد از عربستان

رئیس شورای سیاست‌گذاری روزنامه وطن امروز که به علت درج مطالب توهین‌آمیز علیه پادشاه پیشین عربستان با برخورد وزارت ارشاد مواجه شده بود در نامه‌ای به معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد خواستار تعیین حدود و ثغور این روزنامه در انتقاد از حمله نظامی عربستان به یمن شده است. در بخشی از این نامه امده: احتراما با توجه به تجاوز گسترده عربستان سعودی به یمن با فرمان ملک سلمان بن عبدالعزیز و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان و مردان بی‌گناه این سرزمین و با توجه به اینکه دولت محترم قبلا در چند نوبت نسبت به تیترهای وطن امروز درباره آل سعود تذکر داده یا روزنامه را به دادگاه فرستاده است، از جنابعالی تقاضا دارم برای ما و کلیه اهالی رسانه، حدود و ثغور انتقاد از این عمل وحشیانه آل سعود در حق ملتی که تنها گناه‌شان آمریکا ستیزی و علاقه به انقلاب اسلامی است را مشخص فرمایید.

سرانجام نامعلوم پرونده شیرهای آلوده

وکیل پرونده شکایت از شیرهای آلوده گفت: ما شکایت کردیم که نظارتی بر تولید لبنیات حاوی روغن پالم نشده است و لبنیاتی که این روغن در آن‌ها وجود دارد بیماری‌های لاعلاج از جمله سرطان را بوجود آورده است. پیمان حاج محمود عطار وکیل پرونده شیرهای آلوده در خصوص سرانجام شکایت از دست اندرکاران تولید و توزیع این نوع شیر گفت: پرونده یادشده فعلا بصورت معلق باقی مانده زیرا قاضی‌ای که روی این پرونده اشراف پیدا کرده و به مدارک خوبی نیز دست یافته بود بدون توجه به زحمات و صرف این همه وقت ایشان عوض شد. وی ادامه داد: مقامات قضایی می‌توانستند صبر کنند ایشان در خصوص پرونده‌هایی که در دست داشت تصمیم گیری کند سپس وی را جابجا کنند و یا می‌توانستند این پرونده‌ها را نیز با قاضی به هر شعبه‌ای که منتقل شده بود ارجاع دهند و بعد تعیین تکلیف می‌کردند اما با روش نادرستی که در دادگاه انجام شد معلوم نیست پرونده شیرهای آلوده به کجا بیانجامد.

زیباکلام: وعده‌های روحانی اقتصادی بود

صادق زیباکلام در پاسخ به این سؤال که به نظر شما در سال ۹۳ چه میزان از وعده‌های دولت روحانی محقق شد، گفت: وعده‌های دولت روحانی اغلب در مورد وضعیت اقتصادی کشور بود و کمتر شاهد وعده‌هایی در خصوص توسعه سیاسی کشور از سوی این دولت بوده‌ایم؛ بنابراین، دولت خیلی در زمینه توسعه سیاسی موفق نبود. وی افزود: بر همین اساس بیشتر تلاش‌های دولت هم در رابطه با مسائل اقتصادی معطوف بود، البته آقای روحانی در دوران انتخابات وعده‌هایی در مورد رفع فضای امنیتی از دانشگاه‌های کشور داد که انصافا باید گفت کارنامه دولت در تحقق این وعده کاملا مثبت بوده است.

وی افزود: در موضوع زندانیان و مسأله حصر کارنامه دولت روحانی منفی است، اما این را هم نباید فراموش کرد، که اگرچه در این زمینه همه انتظارات از دولت است، اما در واقع همه اختیارات در این خصوص در دست دولت نیست. با این حال در همین اندازه، همه از سوی برخی صاحب‌نظران این احساس وجود دارد که دولت در این زمینه تلاش‌های لازم را انجام نداده است.

میزان قاچاق کالا به کشور چقدر است؟

پورابراهیمی عضو هیأت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با اشاره به اینکه متأسفانه استفاده از کالای داخلی به یک ضد فرهنگ تبدیل شده، افزود: مردم تصور می‌کنند کالای خارجی بهتر است گرچه در بعضی موارد ممکن است کیفیت و یا قیمت بهتری داشته باشد اما عملا آثار سو و مخربی در حوزه‌های مختلف مثل اقتصاد دارد ولی با این وجود از کالای خارجی استفاده می‌کنند و این نیازمند یک فرهنگ سازی جدی و کار پایه ایی در کشور است که در ارتباط بین اقتصاد و فرهنگ می‌توانیم انجام دهیم. نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تشریح کرد: اخیرا آماری در فرمایشات مقام معظم رهبری ـ مدظله العالی ـ منتشر شد که سالی ۲۰ میلیارد دلار ارزش واردات کالای قاچاق به کشور است و اگر این درست باشد یعنی چیزی نزدیک به ۶۰ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان برابر با کل مالیات کشور و فروش نفت خام ارزش کالای قاچاق وارد شده به کشور است و این جدای از کالاهایی است که از مبادی قانونی وارد کشور می‌شوند.

راه اندازی کمپین «سین هشتم» برای بی‌خانمان‌ها

سرپناه برای بی‌خانمان‌ها «سین هشتمی» است که امسال به سفره نوروزی خانواده‌های نوع‌دوست ایرانی افزوده شده است. «سین هشتم» کمپینی بشردوستانه است، که به ابتکار رخشان بنی اعتماد، ناصر تقوایی، پرویز پرستویی و رضا کیانیان، از چهره‌های برجسته سینمای ایران، راه اندازی شده تا سرپناهی برای کارتن خواب‌ها و بی‌خانمان‌های ایران ساخته شود. این سینماگران گفته‌اند با فروش جوایز دریافتی خود، نخستین گام را در راه پیشبرد این هدف برداشته‌اند.

بازگشت جوخه‌های اعدام به آمریکا

با تصویب فرماندار ایالت یوتای آمریکا اعدام با تیرباران در این ایالت جایگزین تزریق سم شد. این تصمیم به دلیل مشکل بودن تهیه سم برای این کار گرفته شدهاست. اروپا از فروش سم به آمریکا برای کشتن محکومان به اعدام خودداری می‌کند.

وزارت نیرو: میزان آب رودخانه‌ها نصف شد

وزارت نیرو با اعلام کاهش ۵۰ درصدی روان آب‌ها در کشور گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب از منابع زیرزمینی باعث جذب روان آب‌ها شده است. حمید چیت چیان با اعلام اینکه ذخیره آب سد‌ها حدود ده میلیارد و ۷۰۰ میلیون متر مکعب است که ۱۷ درصد در مقایسه با زمان مشابه پارسال کاهش نشان می‌دهد گفت: میانگین بارش‌ها در سال آبی جاری ۲۳ درصد کاهش یافته است. وزیر نیرو اظهارداشت: ‌ همچنین میزان روان آب رودخانه‌ها به دلیل تاثیر شرایط اقلیمی و برداشت‌های بی‌رویه آب‌های زیرزمینی، ۵۰ درصد کاهش نشان می‌دهد. به خاطر تغییرات اقلیمی بیشتر بارش‌ها در کشور به صورت باران است و بارش‌های برفی کاهش نشان می‌دهد و دفعات بارش نیز بیشتر شده که در کاهش روان آب‌ها در رودخانه‌ها موثر بوده است.

جانشین رئیس پلیس دوبی: ما ایرانی‌ها را به راه مستقیم بازمی‌گردانیم

جانشین رئیس پلیس دوبی امارات عربی متحده در سخنان اهانت آمیزی مدعی شد کشورهای عربی باید ایرانی‌ها را به آنچه راه درست خواند بازگردانند. ضاحی خلفان در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توییتر نوشت: ما ایران را به دین واقعی و صراط مستقیم باز خواهیم گرداند. خلفان افزود:‌ای رسول الله، ما فارس‌ها را به راه مستقیم باز خواهیم گرداند و ایران را به دین حنیف باز می‌گردانیم.

جزئیات لابی شمقدری برای اسکار «جدایی نادر از سیمین»

جواد شمقدری در گفت‌وگویی اظهار داشته: ما برای گرفتن اسکار از ظرفیت انتخاب آخر استفاده کردیم. ۵ فیلم به مرحله نهایی دریافت اسکار راه یافتند. یکی فیلم «جدایی نادر از سیمین» بود و فیلم دیگر در مورد یهودیانی بود که از ترس نازی‌های آلمان به یک کانال می‌رفتند و عده زیادی از آن‌ها کشته می‌شدند و به نظرم این فیلم یک تراژدی قوی به حساب می‌آمد اما در مورد یهودیانی بود که با مظلومیت کشته شده بودند و یک فیلم اسرائیلی خیلی قوی هم در میان آن ۴ فیلم حضور داشت. ما چون می‌دانستیم خیلی از اسکاری‌ها با تسلط جریان صهیونیستی بر هالیوود و اسکار موافق نیستند ولی جرأت ابراز این مخالفت را ندارد به آن‌ها پیغام دادیم که الان فرصت خوبی است و شما می‌توانید با انتخاب یک فیلم ایرانی این اعتراض خود را به صهیونیست‌ها نشان دهید و فردا هم کسی نمی‌تواند به شما خرده بگیرد که چرا یک رفتار ضدیهودی یا ضدصهیونیستی انجام دادید؛ آن‌ها هم این حرف را پذیرفتند و اسکار را به ما دادند.

صدور حکم زندان و شلاق برای ۵ کارگر معدن چادرملو!

حکم اولیه دادگاه ۳۰ کارگر معدن چادرملو که در پی اعتراضات سال گذشته در این معدن با شکایت کارفرما با اتهام «اخلال در نظم و جلوگیری از احقاق حق دیگران» به دادگاه رفته بودند صادر شد و بر اساس آن ۵ نفر از این کارگران به یک سال حبس تعزیری و شلاق محکوم شده‌اند.

گفته می‌شود ۲۵ کارگر دیگر از اتهامات وارده تبرئه شده‌اند. بهرام حسنی‌نژاد دبیر اخراجی انجمن صنفی کارگران چادرملو که اعتصابات گسترده و طولانی سال گذشته دست کم هزار کارگر پیمانی در اعتراض به اخراج او بود، درباره جزئیات نتیجه دادگاهی که بیستم اسفند ماه ۹۳ برگزار شده بود گفت: این حکم قابل تبدیل به ۵ سال حبس تعلیقی و جریمه نقدی است.

آیا روحانی محاکمه خواهد شد؟

چندی پیش یکی از مسئولان ارشد قضائی کشور با دعوت از اصحاب رسانه صریحا اعلام کرد که سید محمد خاتمی از سران فتنه می‌باشد و هر گونه رپرتاژ و مشروعیت بخشیدن به وی جرم تلقی می‌شود با این حال حسن روحانی بعد از توقف تاریخی در بحث هسته‌ای به سید محمد خاتمی از سران فتنه پیام تسلیت دادند و در حقیقت به وی از جانب خود مشروعیت بخشیدند که این پیام رئیس جمهور بنابر گفته آن مقام قضائی جرم تلقی می‌شود و قابل پیگرد قانونی می‌باشد.

از سوی دیگر همزمان با شب وفات حضرت‌ام البنین (س) مادر گرامی حضرت ابالفضل العباس (ع) جمعی از حامیان دولت در تهران، شیراز و برخی دیگر از شهرهای کشور به بهانه توافق هسته‌ای اقدام به جشن و پایکوبی کردند که این حرمت شکنی را به ساحت مقدس امام زمان (عج)، نائب برحقش، مراجع عظام تقلید و مردم متدین و شریف ایران تسلیت عرض می‌نماییم.

رکوردهایی که ظریف و کری شکستند!

مذاکرات لوزان جز خبرهای رسمی، چندین رکورد داشت که می‌توان از حضور هشت روزه وزیر امور خارجه آمریکا در یک کشور دیگر برای یک موضوع مرتبط با یک کشور دیگر و همچنین هفت وزیر خارجه و ده‌ها معاون و مقام کشورهای مختلف و همچنین کار مداوم صد‌ها خبرنگار اشاره کرد.

طولانی‌ترین مدت مذاکرات بین یک وزیر خارجه آمریکا با یک همتای خود از سال ۱۹۱۹ تاکنون مربوط به نشست ۹ ساعته کری و محمدجواد ظریف در لوزان است که در آن مهم‌ترین مسائل مربوط به تفاهم نهایی بررسی شد.

ـ تاکنون سابقه نداشته است که وزیر خارجه آمریکا هشت روز از خاک کشور خود برای یک ماموریت دیپلماتیک دور باشد و در این مدت به نیویورک سفر نکند.

این درحالی است که براساس برنامه ریزی قبلی کری شش ماه پیش تاکید کرده بود که در مراسم یادبود درگذشت برادر جان کندی رئیس جمهوری پیشین آمریکا که دوست ۲۵ ساله وی نیز محسوب می‌شد، شرکت می‌کند، ولی فشردگی مذاکرات لوزان سبب لغو این برنامه شد.

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که باراک اوباما آمریکا شخصا از کری خواسته است که مذاکرات را به هر طریق ممکن ادامه دهد و تا حصول نتیجه مذاکرات لوزان در سوئیس بماند.

ـ رکورد برگزاری روزانه و پیاپی حداقل یک نشست مذاکراتی بین وزیران خارجه دو کشور به ظریف و کری رسید.

ـ افزون بر ده‌ها ساعت مذاکرات کری و ظریف در لوزان، برآورد تقریبی مدت انجام مذاکرات جمعی بین ایران و ۱+۵، جلسات هماهنگی گروه مذاکره کننده خارجی و همچنین نشست مستقل کار‌شناسی هر کشور نشان می‌دهد که بیش از ۲۵۰ ساعت زمان برده است.

وقتی احمدی‌نژاد در جنگل آمازون هم هوادار دارد

هواداران احمدی نژاد طرفداران احمدی نژاد

نویسنده وبلاگ «زندگی در اکوادور» در آخرین پست وبلاگ خود نوشت: چند وقت پیش سفری به منطقه آمازون داشتیم. در روستای توریستی کوچکی ساکن شدیم. چند جای دیدنی در اطراف آن روستا بود که باید برای دیدن از آن‌ها برنامه ریزی می‌کردیم. برای اینکه مسیر رفتن به آن مکان‌ها را مشخص کنیم و همینطور جاهای مختلف را بر اساس جذابیت اولویت بندی کنیم، نیاز به کمک داشتیم. اول به چند آژانس مسافرتی رفتیم که آن‌ها همه حرف‌های مشابهی می‌زدند. تصمیم گرفتیم از اهالی روستا کمک بگیریم. از یکی از مغازه دار‌ها سؤال پرسیدیم. نمی‌دانم چرا با آنکه خیلی راحت به زبان اسپانیولی با او حرف می‌زدیم، تصور می‌کرد که ما متوجه حرف‌های او نمی‌شویم و با حرکات دست و صورت حرف‌هایش را می‌گفت. بعد از چند دقیقه توضیح دادن از ما خواست کمی منتظر شویم. رفت و با مغازه دار همسایه‌اش برگشت. او هم شروع کرد به انگلیسی صحبت کردن با ما و توضیح دادن درباره جاهای دیدنی اطراف آن روستا. ما هم بدون آنکه به روی خودمان بیاوریم از وسط مکالمه به اسپانیولی حرف زدیم. آقای همسایه از ما درباره ملیتمان پرسید. واکنش او بعد از شنیدن اسم «ایران» خیلی جالب بود. چشمانش برق زد و لبخند روی لبانش نشست. دوباره پرسید ایران؟ بعد از شنیدن کلمه تایید، تقریبا در برابر ما تعظیم کرد! با همسرم دست داد و خواست من را در آغوش بگیرد که با دیدن دستان به هم چسبیده من او هم با همین حرکت جلوی من خم شد و سرش را به نشانه احترام پایین آورد و یادش آمد که نباید با من دست می‌داد. از احساس غرورش می‌گفت وقتی که احمدی‌نژاد در برابر امپریالیسم جهانی ایستاد و با قدرت حرف خودش را زد و نترسید. شاید بیشتر از ۵ بار با عبارات مخصوص آقایان و نشان دادن دست‌هایش مردانگی و شجاعت احمدی‌نژاد را وصف کرد. نام احمدی‌نژاد و ایران را در کنار نام فیدل کاسترو و کوبا به عنوان نمادهای مقاومت و ایستادگی در برابر ایالات متحده می‌آورد. در میان حرف‌هایش از مظلومیت مردم آمریکای لاتین و سال‌ها استثمار این قاره توسط اسپانیا و بعد از آن آمریکا گفت و از خشم فرو خورده مردم کشورش.

کوچک‌زاده: خانه‌ای کو شود از دست اجانب آباد!

مهدی کوچک‌زاده، نمایندهٔ تندروی مجلس در واکنش به راه حل توافق شده در لوزان در وبلاگ خود نوشت:

خانه‌ای کو شود از دست اجانب آباد/ز اشک ویران کنش آن خانه که بیت الحزن است

۱ـ همه یادشان هست که ظریف وقتی در جایی به اجنبی‌ها اظهار داشته بود که اگر در این مذاکرات چیزی به دست نیاید مردم (بخشی از پنجاه ممیز هفت دهم درصد) در انتخابات بعدی مثل انتخابات ۸۴ از همفکران ظریف (که البته طرفهای مذاکره بار‌ها علاقه و محبت خود را به ایشان اعلام نموده‌اند) روگردان خواهند شد.

۲ـ همه به خاطر دارند کسانی که امروز طرف مذاکره ظریف هستند طی سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اثبات کرده‌اند که با اصل انقلاب اسلامی دشمنند و از هر وسیله‌ای برای نابودی و یا تضعیف آن استفاده می‌کنند.

۳ـ همه خوب به خاطر دارند که در فتنه ۸۸ همین طرف‌های مذاکره چه پشتیبانی‌هایی از کسانی کردند که امروز تفکر حاکم در دولت از آن‌ها به طور گسترده در پست‌ها استفاده می‌کند و قصد دارد سران آن‌ها را تبرئه نیز بنماید و شعار مرگ بر آمریکا را موهوم می‌داند و معتقد است بدون ارتباط با آمریکا ممکن است زنده ماند اما با نان و پنیر بخور و نمیر!

۴ـ بنابراین از دیدگاه طرفین مذاکره یکی از شرایط مهم در اعلام رسیدن به نتیجه در مذاکرات که البته با توجه به ماهیت استکباری طرف‌های مذاکره نمی‌تواند منافع ملت ایران را تامین کند و تنها ابزاری تبلیغاتی برای یک جریان سیاسی خاص در کشور خواهد بود زمان اعلام آن است این زمان با توجه به بند یک و دو و سه باید به اندازه کافی به یک انتخابات مهم در کشور نزدیک باشد تا همه طرفهای مذاکره (ظریف و جریان سیاسی مطبوعش و سران ۵+۱) با استفاده تبلیغاتی از آن بهره کافی ببرند! اینکه بعد از انتخابات دلبستگان صاف و ساده به مذاکرات مواجه با سرابی بشوند مثل سراب حل صد روزه مشکلات و یا سراب به نتیجه رسیدن مذاکرات در زمان معین و محدود چندان اهمیتی ندارد کما اینکه در انتخابات قبلی و سیر مذاکرات نیز همین اتفاق افتاد و در حال افتادن است! ما همه فعالیت‌هایمان را تعلیق کرده‌ایم و آن‌ها هیچ عجله‌ای برای رسیدن به نتیجه ندارند بلکه تمایل به ادامه و طولانی شدن مذاکرات هم دارند تا به دنیا نشان دهند چگونه یک ملت مقاوم و انقلابی را می‌شود با مسئولینی که البته فرزند آن ملت و انقلابند ولی با توجه به سوابقشان در میزان انقلابی بودنشان به شدت تردید است پشت درهای هتل‌های لوزان و ژنو و…. تحقیر کرد!

خوشا آنانکه با عزت ز گیتی

بساط خویش برچیدند و رفتند

رسایی: کلاه گشادی سردولت رفته است

حمید رسایی نوشته: سوم آذر سال ٩٣ یعنی یک سال و چهار ماه قبل وقتی توافقنامه ننگین ژنو امضا شد، هفته نامه ٩دی از اولین رسانه‌هایی بود که آن را جام زهر نامید و بنده از اولین نماینده‌هایی بودم که در مجلس وقتی آقای ابوترابی امضای آن را تبریک گفت، به آن اعتراض کردم. برخی دوستان خودی این تیتر و آن اعتراض را عجولانه دانستند هر چند بعدا آن‌ها هم نظرشان عوض شد. امروز به جرات می‌گویم توافقنامه جدید لوزان عقب نشینی‌های بیشتری نسبت به توافقنامه ژنو دارد، تحریم‌ها باقی، توافقنامه دو مرحله‌ای، ابهامات متعدد در متن و… در یک کلام خط قرمزهای صریح رهبر معظم انقلاب نقض شده است و دولت به جای همزبانی و همدلی با ملت در حال فضاسازی برای توجیه این کلاه گشادی است که بر سر گذاشته است. تا چند ساعت دیگر نظر مستند و تفصیلی‌ام در این باره را روی سایتم منتشر می‌کنم.

واکنش امام جمعه قم به بیانیه لوزان

خطیب جمعه قم بیانیه مشترک مذاکرات لوزان را مورد توجه قرار داد و گفت: طبق معمول و همیشگی، تفاوت‌هایی میان آنچه مسئولان ما می‌گویند و آنچه طرف غربی عنوان کرده وجود دارد ولی به تعبیر وزیر خارجه ما، این بیانیه الزام‌آور نیست و بنا شده در تیرماه، توافقنامه جامع بر اساس راه حل‌های ارائه شده نوشته شود. وی تصریح کرد: مسئولان سیاست خارجی و دست‌اندرکاران مذاکرات که مورد حمایت رهبری و ملت هستند باید نکاتی را در هنگام نگارش توافق‌نامه جامع لحاظ کنند؛ نخست اینکه بر اساس فرموده رهبری تحریم‌ها باید همزمان لغو شوند یعنی وقتی توافق‌نامه نوشته شد این شرط جزو آن باشد نه نتیجه آن.

آیت‌الله حسینی بوشهری افزود: توافقنامه باید به صورت شفاف نگاشته شود و تفسیر‌ها و روایت‌های مختلف از آن وجود نداشته باشد؛ اینگونه نباشد که رئیس جمهور ما چیزی بگوید و رئیس جمهور آمریکا تفسیر دیگری داشته باشد. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه توقف و برگشت‌ناپذیری فعالیت‌های هسته‌ای را هرگز نمی‌پذیریم گفت: نگویند همینجا توقف کنید و ایران اسلامی حق هیچگونه پیشرفتی ندارد؛ آب سنگین اراک باید حفظ شود و همچنین تعداد سانتریفیوژهایی که قرار است باقی بماند باید نیاز صنعتی و همه تولیدات ما را برآورده کنند. وی خاطرنشان کرد: تیم مذاکره‌کننده بداند برای هر تعهدی که می‌دهد از طرف مقابل باید تضمینی بگیرد وگرنه ممکن است به شکل دیگری تعبیر و عمل کنند.

غرویان: یک اقلیت مجلسی علیه دولت کارشکنی می‌کنند

محسن غرویان از اساتید حوزه علمیه قم، گفته: رابطه مجلس و دولت در سال ۹۳ دچار تنش‌هایی بود و سوی برخی از مجلسی‌ها جوسازی‌های صورت گرفت و یک اقلیت در مجلس کارشکنی‌های را انجام می‌دادند. در سال گذشته کارشکنی‌های که رخ داد، با درایت رئیس مجلس و عقلانیت و درایت رئیس جمهور محترم فضا تلطیف شد. دکتر روحانی نیز همواره به قانون پایبند بوده و در معرفی وزاری وزارت علوم صبر را پیشه کردند و همچنان بر اجرای قانون پافشاری کردند. امیدواریم افرادی که به فکر منافع و مصالح مردم و همسو با دولت تدبیر و امید هستند، بار دیگر توسط رأی مردم به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کنند.

تیم ایرانی فقط وقت کشی کرد و شعار داد

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: آمریکا در بیانیه لوزان به تمام خواسته‌های خود در مذاکرات هسته‌ای رسید اما ایران به خواسته اصلی خود که لغو کامل تحریم‌ها بود، نرسیده است. اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه‌ای که در پایان مذاکرات هسته‌ای ایران با ۱+ ۵ در لوزان منتشر شد، گفت: متأسفانه حدود یک‌سال است که تیم مذاکره کننده ایرانی تنها وقت‌کُشی کرده است. طرف غربی مذاکرات نیز در طی یک‌سال گذشته‌‌ همان مواضع ثابت خود را حفظ کردند و اتفاق جدیدی رخ نداد.

وی افزود: در طی این مدت هیچ حرف تازه‌ای زده نشد و تنها وقت ملت و کشور گرفته شد و در ‌‌نهایت متأسفانه‌‌ همان حرف‌هایی که تیم مذاکره کننده غربی گفت، اجرا شد و تیم مذاکره کننده ایرانی اقدامی در جهت مثبت بودن روند مذاکرات برای ما انجام نداد و در طول این یک‌سال تنها شعار داد. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه نتیجه‌ای که امروز شاهد هستیم‌‌ همان هدفی بود که غربی‌ها در یک‌سال گذشته به آن تأکید داشتند، اظهار داشت: از زمانی که تیم مذاکره کننده جدید ایرانی، سکان این مذاکرات را در دست گرفت، هیچ تغییری در مواضع طرف غربی ایجاد نشد. کوثری با بیان اینکه آمریکا در بیانیه لوزان به تمام خواسته‌های خود در مذاکرات هسته‌ای رسید اما ایران به خواسته اصلی خود که لغو کامل تحریم‌ها بود، نرسیده است، خاطر نشان کرد: ما از آمریکا و متحدانش توقع نداریم به نفع ما عمل کنند اما از تیم مذاکره کننده خودمان توقع داشتیم در رابطه با مذاکرات قوی عمل کنند.

صالحی: حضور ظریف در رأس دستگاه دیپلماسی یک تقدیر الهی است

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+ ۵ و تفاهم طرفین بر سر موضوعات مطرح شده، اظهار کرد: پس از انقلاب شکوه‌مند اسلامی یک بار دیگر شاهد طلوع خورشید علم و فناوری بودیم. علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی پس از ورود به تهران در بازگشت از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+ ۵ در لوزان، در پاویون دولت فرودگاه مهرآباد، خاطرنشان کرد: گروه مذاکره کننده توانست با حمایت‌ها و هدایت‌های مقام معظم رهبری و حمایت‌های رئیس جمهور و پشتیبانی‌های ملت بزرگوار با اتکا به خدا و برخورداری از این پشتیبانی‌ها توانست با قدرت و عزت و سرافرازی و سربلندی دستاوردی چشمگیر به دست آورد. وی با اشاره به تلاش‌های محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در طول مذاکرات، خاطرنشان کرد: این یک تقدیر الهی بود که در چنین فرصتی، چنین شخصیتی در رأس دستگاه دیپلماسی کشور باشد و با همت خود و استفاده از تجارب گذشته به زیبایی ملت را از گردنه‌های موجود عبور دهد.

پیام تسلیت علی لاریجانی به رئیس جمهور اسبق

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت همسر آیت الله سید روح الله خاتمی را به رئیس جمهور اسبق تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت متن پیام دکتر علی لاریجانی به این شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله وانا الیه راجعون

جناب حجت‌الاسلام و المسلمین آقای سید محمد خاتمی

درگذشت والده ماجده، مرحومه سکینه ضیایی موجب تألم و تأثر گردید. اینجانب ضمن تسلیت این ضایعه به جنابعالی، برادران و خواهران ارجمند، بیت مکرم آیت‌الله سیدروح‌الله خاتمی و مردم شریف دارالعباده یزد؛ برای آن بانوی مکرمه رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

گزارش بهرام شفیع از لوزان!

نگاهی به بخشی از طنزهای جسته و گریخته کاربران فضای مجازی نسبت به مذاکرات هسته‌ای:

تو گیرنده‌های سیاه و سفید، اونایی که ته ریش دارن و از سمت راست به چپ صحبت می‌کنن، اعضای تیم مذاکره کننده ما هستن.

بهرام شفیع _ لوزان

آخرین مورد اختلافی بین ایران و ۵+۱، سر همه چیز توافق شده فقط مونده سر اینکه پول هتل روچه کسی بده توافق کنند. هزینه هتل: هفتادوپنج میلیون دلار شده مدیر هتل اجازه نمی‌ده کسی هتلو ترک کنه، وزیر خارجه چین و فرانسه صبح با گذاشتن کارت ملی فرار کردند…

در آخرین خبر از مذاکرات هسته‌ای گفته شده که:

همه موارد اختلافی حل شده فقط غربی‌ها می‌خوان ببینن اون دختره که احمدی‌نژاد می‌گفت توی ۱۵ سالگی تو زیرزمین با قابلمه اورانیوم غنی می‌کرد الان کجاست؟!

شایعات حاکی است که این سه تا وزیری که از مذاکرات خارج شدن مافیا بودن، سوختن.

بازی خیلی سنگین شده و ادامه داره.

مخالفان توافق هسته‌ای از بدنه دولت

حسین دهباشی، کارگردان فیلم تبلغاتی حسن روحانی در انتخابات ۱۳۹۲ و از نزدیکان رئیس‌جمهور که غالبا در صفحه فیس‌بوک خود به حمایت از مواضع دولت می‌پردازد شب گذشته موضعی مخالف دولت در خصوص مذاکرات هسته‌ای اتخاذ کرد و بعد از قرائت بیانیه در فیسبوک خود نوشت:

ضمن ‌‌نهایت احترام به نظر سایر دوستان، ‌از آنچه امشب به عنوان توافق ناروا و ناعادلانه هسته‌ای ایران می‌شنویم ‌از عمق جان ناراحت و غمگین‌ام

اظهار نظر او با واکنش گسترده مخاطبان مواجه شد و او ساعاتی بعد دسترسی عمومی این پست را برداشت و این پست دیده نمی‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ