فتح الله زاده: دادن ۳۰۰ میلیارد زشت است، نه پاکت پوچ!

0

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: برخی می‌خواهند روند مزایده استقلال و پرسپولیس را به انحراف بکشانند، اما پوری‌حسینی مقابل آنها خواهد ایستاد چون آدم مستقلی است.

علی فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با فارس، در مورد اینکه تناقض‌هایی در خصوص مزایده سوم دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پیش آمده و در حالی که یکی از خریداران باشگاه پرسپولیس پول حضور در مزایده را پرداخت نکرده اما مورد قبول سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفته است، اظهار داشت: به نظر من قانون همه چیز را مشخص می‌کند و معلوم می‌شود که این شرکت پول خود را به موقع ریخته یا نه. البته خود سازمان خصوصی‌سازی گفته بود تا تاریخ مورد نظر باید پول را پرداخت می‌کرده است.

وی افزود: به نظر من آقای هدایتی به موقع کارهای حضور در مزایده را انجام داده بود و انصافا قبل از این کمک‌های زیادی به پرسپولیس کرده است. امیدواریم قانون در مورد مزایده رعایت شود و هر چه زودتر دو باشگاه سر و سامانی بگیرد.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه اگر قانون به درستی رعایت نشود، مزایده صورت گرفته همانند یک بار کج است، گفت: آقای پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی آدم مستقل و کاربلدی است و قطعا اگر بخواهد تحت فشار باشد مقابل این فشارها می‌ایستد و از حق دفاع می‌کند. او آدمی است که خداپسندانه کار می‌کند. در مجموع حرکت دولت و مردم برای بهبودی وضعیت دو باشگاه است.

وی ادامه داد: ما خیلی قبل‌تر به دوستانمان در مجلس انتقاد داشتیم اگر به تیم‌های پرسپولیس و استقلال ۵ میلیارد تومان کمک شده متاسفانه آن را در بوق و کرنا کرده‌اند. در حالی که سایر تیم‌های شهرستانی صد در صد پول خود را از دولت می‌گیرند. به نظر من نمایندگان تهران باید از حقانیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دفاع می‌کردند چرا که سایر تیم‌های شهرستانی ۴ برابر سرخابی‌ها پول گرفتند اما کسی درباره آنها حرفی نمی‌زد ما باید به این چیزها توجه کنیم. نباید کار به کری بکشد این حرف‌ها برای هواداران است.

مزایده استقلال پرسپولیس ثروت علی فتح الله زاده بیوگرافی علی فتح الله زاده بیوگرافی حسین هدایتی اخبار ورزشی اخبار فوتبال

فتح‌الله‌زاده با اشاره به اینکه همیشه این را مطرح کرده که ۳ سال به صورت اجاره‌ای تیم را در اختیار یک فرد بگذارند، گفت: در مورد واگذاری واقعا ابهاماتی وجود دارد که من یکی از آنها را مثال می‌زنم. بر فرض که خریداری این باشگاه را خرید و قرار بر این شد که دولت صد در صد بدهی‌ها را پرداخت کند که البته با پولی که از این مزایده می‌گیرد باید هم دولت پرداخت کند ولی اگر پرداخت این بدهی‌ها به تنگناهای اداری برخورد آن وقت چه باید کرد؟ اگر یکی از این بدهکاران به فیفا و یا AFC شکایت کنند دیگر حساب کنفدراسیون آسیایی یا فیفا با شخص خریدار است و آنها مالک را یا مجبور به پرداخت بدهی می‌کنند و یا امتیاز کسر می‌کنند و در مرحله بعدی شاید سهام شرکت را به نام بدهکاران بزنند که این مسئله برای خریدار معضل ایجاد می‌کند. این چیزها که من می‌گویم حرف خالی نیست و واقعیت دارد و امیدواریم دوستان این ابهامات را دیده باشند. هواداران استقلال هم ناراحت نباشند این نحوه واگذاری خام است و باید ابهامات آن برطرف شود. من اعتقادم این است که باشگاه باید به افراد باسابقه اجاره داده شود و کمک کنیم که آنها در مزایده اجاره حضور پیدا کنند.

مدیرعامل سابق استقلال در مورد اینکه گفته می‌شود در مورد مزایده استقلال همه چیز صوری بوده و وزارت ورزش و سازمان خصوصی‌سازی با سبک‌دست اسپانسر فعلی استقلال برای اجاره دادن به توافق رسیدند و سایر افراد انگیزه‌ای برای حضور در مزایده ندارند، گفت: اتفاقا چون ما قانون را می‌فهمیم برای حضور در مزایده انگیزه داریم. وزارت ورزش و سازمان خصوصی‌سازی به خوبی می‌دانند که برای اجاره دادن هم باید مزایده برگزار شود. خودتان هم دیدید که امسال چه مشکلات عدیده‌ای داشت. هر چند که دوستان کم‌لطفی کردند و می‌گفتند بخشی از مشکلات‌شان به دلیل بدهی‌های گذشته بوده است که البته این مغلطه است. به نظر من باشگاه استقلال باید اعلام کند که چه مقدار از هزینه‌های امسال خود را بابت بدهی داده است. به نظر من اعداد وارقام اعلام شده به هم نمی‌خورد البته باید از آقای سبک‌دست و دوستانش هم تشکر کرد که در این وانفسای بی‌پولی به باشگاه استقلال کمک کرده است. ولی اگر ۱۸ میلیارد هزینه امسال باشگاه استقلال شده پس چرا اعلام شده بود این تیم نیاز به ۱۵ میلیارد تومان دارد و این کمبودها برای چیست ما باید صادق باشیم.

فتح‌الله‌زاده ادامه داد: همان کاری که با ما کردند و حساب و کتاب‌های ما را به اطلاع رسانه‌ها رساندند باید برای بقیه هم به همین ترتیب شفاف‌سازی شود و دعایم این است که فوتبالی‌ها برای فوتبال تصمیم بگیرند. من حرف‌های زیادی در دل دارم و در آینده هم خواهم گفت که ناجوانمردانه به من حمله کردند در حالی که ما سالیان سال با زحمت این باشگاه را اداره کردیم. همیشه افراد را به عنوان هیأت مدیره به ما تحمیل می‌کردند آنهم هیأت مدیره‌‌ای که هیچ پولی نمی‌آورد و حرف من همیشه این بود که باشگاه را اجاره دهند. صفر و صد امور را به خودم بسپارند و پولی هم از آنها نمی‌گیرم اما پیشنهادم را نپذیرفتند.

وی در پاسخ به این سؤال که فکر نمی‌کند این که استقلال در مزایده سوم مشتری نداشت و پاکت خریدار اعلام شده پوچ درآمده برای این باشگاه زشت باشد،‌گفت: زشت نیست، زشت آن است که خریدار ۳۰۰ میلیارد بابت این باشگاه پول بدهد و بخواهد سالی ۳۰-۴۰ میلیارد هم هزینه کند ولی ابهامات زیادی وجود داشته باشد. چون در حال حاضر شرکت استقلال واگذار نمی‌شود بلکه برند آن واگذار می‌شود.

فتح‌الله‌زاده درباره اینکه به نظر می‌رسد اگر مزایده چهارمی هم برگزار شود برای استقلال مشتری نمی‌آید،‌تصریح کرد: من فکر می‌کنم سازمان خصوصی‌سازی باید به پیشنهاد من مبنی بر اجاره دادن باشگاه فکر کند. البته برای اجاره هم باید مزایده گذاشته شود تا به بهترین پیشنهاد اجاره داده شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ