واکنش امام خمینی (ره) به ریش‌دار شدن همه تلویزیونی‌ها / پول‌های شهرام جزایری که کثیف نبود!

1
حضور فرماندار دولت روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد

پس از چند روز تبلیغات وسیع در شهرهای مختلف استان مازندران به ویژه بابل، جمعه شب سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در مقبره سعیدالعلمای بابل برگزار شد. این سخنرانی در حالی برگزار شد که فرمانداری بابل همه امکانات و شرایط را برای تبلیغات و برگزاری مراسم خوب فراهم کرده بود. این همراهی تا به آنجا بود که حتی بسیاری از مسوولان شهرستان بابل از جمله فرماندار و معاون استانداری مازندران در این مراسم، حضور داشتند. یک منبع مطلع به انتخاب گفته است: به جز مقامات مختلف فرمانداری، برخی فرمانداران و بخشداران که از دوره احمدی‌نژاد همچنان مشغول فعالیت هستند، در جلسه خصوصی با احمدی‌نژاد شرکت کردند. سایت خبری مازندنومه هم در گزارشی به این مسأله پرداخته و در بخشی از گزارش خود نوشته است: جدا از مسأله تبلیغات گسترده در سطح شهر، حضور فرماندار بابل و نماینده عالی دولت تدبیر و امید در این شهرستان در مجلس سخنرانی رئیس جمهوری سابق و شنیدن شعارهای ضد دولت و تکه پرانی‌های احمدی‌نژاد خطاب به دولت یازدهم، تعجب برانگیز بود.

پول‌های شهرام جزایری که کثیف نبود!

محمدجواد حق‌شناس در پاسخ به این سوال که پول‌های اعطایی شهرام جزایری مصداق پول‌های کثیف است یا نه، گفته: خیر فرق می‌کند، شهرام جزایری پول چه کسی را برداشته است، آیا از جیب شما برداشته است، وی به هفتاد نفر پول داده است، اسم یک نفر را هزار بار می‌گوییم و اسم افرادی را که به صلاحمان نیست و دوست نداریم را نمی‌گوییم که نمی‌خواهم وارد این بحث شوم، پول اقتصادی متعلق به خودش در یک چهارچوب مشخص انجام می‌داده است.

کشف سن عقلی اعضای شورای شهر تهران! عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران با دفاع از عملکرد شورای شهر دوره نخست تهران در توصیف وضعیت کنونی شورا، سن عقلی شورای شهر فعلی تهران را به ‌اندازه یک طفل شش ماهه عنوان کرد که باید به آن شیر داد.

غلامرضا انصاری به تسنیم گفت: ما دو پدیده نادر را در جمهوری اسلامی شاهد بوده‌ایم؛ یکی عزل وزیر امور خارجه در دولت احمدی‌نژاد در حین سفر و دیگری عزل معاون اداری و اجرایی شورا توسط کاشف احمدی‌نژاد یعنی آقای چمران و در شرایطی که شجاع‌پوریان در مکه بود. ما فکر می‌کردیم با توجه به اینکه جریان خطی وجود دارد برای این مسئولیت آدم دارند؛ اما متأسفانه یک سال گذشته و هنوز جانشینی برای وی تعیین نشده است. انصاری با بیان «از همین‌ جا کار شورای شهر را ارزیابی کنید که هنوز برای کارهای اصلی شورا و ساماندهی مسائل داخلی تا امروز انتصاب جدیدی برای این سمت نداشته‌ایم» خاطرنشان کرد: به حرف‌شنوی شهرداری از شورای شهر هم هیچ نمره‌ای نمی‌دهم. شورای شهر هیچ مدیریتی ندارد و منسجم نیست.

سعید جلیلی در راه انتخابات مجلسبه نظر می‌رسد پایداری‌ها بر جلیلی قبای ریاست مجلس را دوخته‌اند و می‌خواهند او را به کرسی ریاست مجلس بنشانند. سایت نامه نیوز در گزارشی با اشاره به توانایی‌ها و سابقه سیاسی سعید جلیلی مدعی شده جبهه پایداری قبای ریاست مجلس را بر قامت جلیلی دوخته و می‌خواهد او را به کرسی ریاست مجلس بنشانند.

آخرین انتقاد یک سردار از ظریف

سردار محمد باقرزاده مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با انتقاد از پیام تبریک محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به وزیر امور خارجه جدید آل سعود، گفت: اگر یکی از عزیزان آقای ظریف در یمن بود و خدای ناکرده توسط آل سعود‌ به شهادت می‌رسید، آیا باز هم به دلیل عرف دیپلماتیک چنین پیامی را صادر می‌کرد؟‌ آیا دستگاه دیپلماسی کشورمان در تشخیص عزت‌، حکمت و مصلحت ناتوان است‌؟ آیا مصالح انقلابی‌ کشورمان و عزت ملی و حکمت‌های اداره دستگاه دیپلماسی‌ کشورمان چنین اقتضا می‌کند‌ که برای جنایتکاران آل سعود پیام تبریک صادر کنیم؟ آن هم در شرایطی که مردم مظلوم یمن به جمهوری اسلامی ایران چشم امید بسته‌اند و هر روز ‌ده‌ها زن و کودک بیگناه و دیگر شهروندان یمنی در خاک‌و‌خون می‌غلتند.

واکنش امام به ریش‌دار شدن همه تلویزیونی‌ها

فاطمه طباطبایی عروس امام خمینی (ره) در بخشی از سخنانش در سومین گردهمایی مدرسین درس وصیت‌نامه امام خمینی (ره) گفته: «تمام کارهای امام (ره) با التزام به شریعت بود. به یاد دارم اوایل انقلاب در ماه رمضان، زمانی که آقای محمد هاشمی رئیس سازمان صداوسیما بود، چند روزی برنامه‌های صداوسیما تغییر کرده بود و امام (ره) به احمدآقا گفت به هاشمی بگویید چرا برنامه‌ها تغییر کرده است؟ آقای هاشمی گفت ما دو کار مهم انجام داده‌ایم که احترام به ماه رمضان بود، یعنی قبل از افطار ما موسیقی را پخش نمی‌کردیم و پس از افطار آن را پخش می‌کردیم. امام (ره) فرمودند اگر موسیقی حرام است، در کل ماه رمضان حرام است، چه قبل و چه بعد از افطار نباید آن را پخش کنید و اگر حرام نیست، چرا آن را قطع می‌کنید؟ ایشان اضافه کرد این عوام‌بازی‌ها چیست که در آورده‌اید؟» وی افزود: «دوباره پس از مدتی احمدآقا به رئیس وقت صداوسیما زنگ زد که امام (ره) با شما کار دارند. امام (ره) به ایشان فرمود برنامه‌ها چه تغییری کرده که همه افراد با ریش جلوی مردم می‌آیند، در صورتی که دو روز پیش این اتفاق نیفتاده بود. امام (ره) خیلی جدی گفتند این ریاکاری بد است. شما ریاکاری را ترویج می‌دهید. اگر آن‌ها باور به گذاشتن ریش و محاسن دارند، بگذارند بماند اما ظاهرسازی و ریاکاری در صداوسیما بد است».

تعبیر پناهیان از دعوت به ولایت

حجت الاسلام علیرضا پناهیان در جمع معتکفین دانشگاه صنعتی شریف گفته: ما از بی‌اخلاقی و بداخلاقی ضربه می‌خوریم و نمی‌توان گفت دعوت به اخلاق بد است؛ دعوت به اخلاق، امری لازم است امّا می‌گوییم تاکنون جواب نداده و نمی‌دهد و ما این را بر اساس یک کلان جهانی و تاریخی عرض می‌کنیم. اگر هم نتیجه داده، بسیار کم بوده است، مانند اینکه یک لیوان دوغ را داخل دریا بریزیم. ممکن است گفته شود دعوت به اخلاق در مقاطعی جواب داده، که باید گفت این جواب دادن عین جواب ندادن است.

پناهیان در ادامه، موضوع دعوت جایگزین را مورد بحث قرار داد و با تأکید بر اهمیّت مقوله «ولایت» در اسلام گفت: باید دعوت بر‌تر را پیدا کنیم تا اخلاق هم درست بشود. حکمت امر ولایت در دین ما این گونه است که همه امور دینی، از عبادت و تقوا گرفته تا مروت و نیکی و دعوت به امور خوب، همگی «فرع دعوت به ولایت» هستند. اگر شخصی بداخلاقی کرد امّا ولایت مدار بود، نباید خیلی بر او سخت بگیریم، چون بالاخره اخلاقش درست می‌شود.

هشدار در باره بی‌توجهی دولت به عدالت اجتماعی

فرشاد مؤمنی، مدیر مؤسسه دین و اقتصاد به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) و شهادت آیت الله مطهری با موضوع «بازخوانی مسأله عدالت اجتماعی» به سخنرانی پرداخته و از جمله گفته: باید امیدوار باشیم که دولت محترم در آستانه تدوین برنامه ششم این بلوغ فکری را از خود نشان دهد که جست‌و‌جو کردن توسعه در دوره سال‌های برنامه ششم بدون اعتنا به عدالت اجتماعی، جست‌و‌جوی سراب بیشتر نخواهد بود. برای برقراری عدالت اجتماعی نیز علم محوری، تولید محوری و مهار زیاده خواهی‌های رانت خواران، ربا خواران و واسطه‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.

پرداخت «کوپن» مشاوره و طلاق به نیازمندان

مهدی میرمحمدصادقی رئیس دفتر مشاوره و روان‌شناسی سازمان بهزیستی کشور از پرداخت «یاری‌برگ مشاوره» به افراد نیازمند خبر داده و گفته: افرادی که نیازمند دریافت مشاوره بوده اما قادر به پرداخت هزینه‌های آن نیستند، می‌توانند با مراجعه به مراکز بهزیستی و پس از تأیید مددکار «یاری‌برگ» مشاوره دریافت کنند.

به گفته میرمحمدصادقی در سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بودجه اختصاصی سازمان بهزیستی کشور به یاری برگ‌های طلاق بوده است.

نماز جماعتی که فرادا اقامه شد!

ظهر جمعه در جایگاه نماز جمعه شهر لار، زمانی که امام جمعه این شهر در خطبه‌های دوم به سفر رییس جمهور به استان فارس اشاره کرد، عده‌ای از نمازگزاران شعارهایی تند و اعتراضی را در رابطه به سفر رئیس جمهور و بی‌توجهی به لارستان سر دادند. خبرنگار صبح شیراز در گزارش خود مدعی شده است پس از اقامه نماز جمعه، چند نمازگزار در مقابل جایگاه خطیب رفته و با صدایی رسا به روشنگری دربارهٔ بی‌توجهی به لارستان در سفر رئیس جمهور پرداختند. یکی از معترضان با اعلام اینکه در جلسه وزیر بهداشت حضور داشته و بابیان اینکه وزیر بهداشت به ما اعلام کرد که مسئولان شما بی‌عرضه بودند گفت: وزیر راست گفته، مسئولین بی‌عرضه هستند و ما خیران ساخت دانشگاه علوم پزشکی از امروز کار را تعطیل کرده‌ایم، چرا که دانشگاهی در کار نیست که ما ساختمانش را بسازیم. با صحبت‌های تند این افراد بقیه نمازگزاران تحریک شده و با شعارهای پی در پی ضمن تأیید این صحبت‌ها، صفوف نماز را به هم زده و به پا خاستند. این اقدام باعث شد که مسئولین امر، میکروفن افراد معترض را قطع کرده و مقدمات اقامه نماز عصر را فراهم کنند. معترضین با پرتاب میکروفن به جایگاه نسبت به بی‌تفاوتی مسئولین به اعتراضشان واکنش نشان دادند.

هزینه‌های دفتر احمدی‌نژاد از کجا تأمین می‌شود؟

میرتاج الدینی معاون پارلمانی سابق محمود احمدی‌نژاد درباره جلسات ساختمان ولنجک گفت: «ساختمان ولنجک دفتر رئیس‌جمهور سابق است و آقای احمدی‌نژاد هم رئیس‌جمهور سابق هستند. مسئولان سیاسی وقتی دوره خدمتشان تمام شد چه کار باید بکنند؟ باید بروند خانه‌نشین بشوند و هیچ کاری نکنند؟ در خارج این طور نیست، رؤسای‌جمهور دفتر دارند و برخی برنامه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارند. ساختمان ولنجک هم دفتر رئیس‌جمهور سابق است و برخی دیدار‌های سیاسی با اعضای کابینه و برخی دیدار‌هایی که افراد علاقه‌مند هستند انجام می‌شود».

به نوشته شرق میرتاج‌الدینی همچنین درباره محل تأمین هزینه‌های این ساختمان و ساختمان جنت‌آباد که تحت عنوان دانشگاه ایرانیان به فعالیت مشغول است و از سوی برخی نمایندگان مجلس، ابهاماتی درباره محل تأمین هزینه‌های آن مطرح شده، گفت: «من تنها جایی که می‌شناسم دفتر ولنجک است. دفتر رئیس‌جمهور سابق و از نظر ساختاری دفتر رئیس‌جمهور سابق ردیف مشخص در بودجه نهاد ریاست‌جمهوری دارد». این در حالی است که پیش از این اما عوض حیدرپور، نماینده شهرضا، گفته بود که ردیفی برای این هزینه‌ها در بودجه وجود ندارد و باید مشخص شود هزینه‌های این دفا‌تر از کجا تأمین می‌شود.

نقش شریفی نیا در خبر پناهندگی اکبر عبدی

اکبر عبدی درخصوص شایعاتی که اخیرا درباره پناهنده شدن او در کشور ترکیه در فضای رسانه‌ای پخش شده بود، بیان کرد: من هیچ‌ کجا ساکن نشدم، برای استراحت رفته بودم. چرا باید از جایی که سلطان هستم به جایی بروم که نقش سنبل در حریم سلطان را بازی کنم. اصلا همه این اتفاق‌ها زیر سر شریفی‌نیاست، او می‌خواهد نقش‌های من را بگیرد.

منبع : تابناک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. یلدا می گوید

    کاش حداقل کمی از رفتار امام در جامعه دیده میشد امان از تند روهای خوارج صفت.