ثروتمندترین مرد آفریقا خواهان خرید باشگاه آرسنال است + عکس

0

آلیکو دانگوت ، ثروتمندترین مرد آفریقا که پنج سال پیش قصد خرید بخشی از سهام آرسنال را داشت، در گفتگویی با سایت بولومبرگ گفته که امیدوار است روزی در ازای قیمتی معقول این باشگاه را بخرد.

آقای دانگوته درباره خرید باشگاه آرسنال گفته است: “من هنوز امیدوارم روزی با یک قیمت مناسب بتوانم آرسنال را بخرم. من شاید این باشگاه را بخرم ولی نه با قیمتی سرسام آور، رقمی که صاحبان باشگاه نتوانند در مقابل آن مقاومت کنند. من به استراتژی اقتصادی خودم ایمان دارم.”

مالک باشگاه آرسنال قیمت آرسنال ثروتمندترین آفریقایی بیوگرافی آلیکو دانگوت Aliko Dangote

آلیکو دانگوته بر اساس رده‌بندی نشریه معتبر فوربس، ثروتمندترین مرد آفریقا است.

او ثروت خود را از راه‌های مختلفی کسب کرده؛ از تجارت سبزیجات، میوه، برنج و گندم تا تجارت سیمان و نفت.

ثروت شخصی آقای دانگوته بیش از ۱۵ میلیارد دلار تخمین زده شده، دارایی‌های این تاجر نیجریه‌ای بیش از سه برابر سهام دار اصلی باشگاه آرسنال یعنی استن کورنکه و حتی بیشتر از علی‌شیر عثمانف دیگر سهام دار متمول این باشگاه است.

در صورت خرید موفقیت آمیز باشگاه آرسنال توسط آلیکو دانگوته او اولین آفریقایی است که مالکیت یک باشگاه لیگ برتر انگلستان را به دست می آورد.

باشگاه آرسنال در حال حاضر ارزشی نزدیک یه یک میلیارد و ۴۹۰ میلیون دلار دارد.

تیم فوتبال این باشگاه در حال حاضر هم امتیاز با منچسترسیتی در رده سوم قرار دارد. این تیم شب گذشته موفق شد سه بر یک هال سیتی را در خانه این تیم شکست دهد.

در حال حاضر استن کرونکه، مالک باشگاه فوتبال آمریکایی سنت لوئیس رامس، ۶۷ درصد از سهام باشگاه آرسنال را در اختیار دارد و نزدیک به ۳۰ درصد مابقی سهام این باشگاه هم در مالکیت شرکت رد اند وایت است، شرکتی که مالکان آن علی‌شیر عثمانف و فرهاد مشیری هستند.

الیکو دانگوت، (Aliko Dangote) ۵۸ ساله (متولد ۱۰ آوریل ۱۹۵۷) کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی نیجریه‌ای است، که در سال ۱۹۸۱ شرکت گروه دانگوت را تاسیس نمود.

دانگوت هم‌اکنون (۲۰۱۵) با دارایی خالص ۱۸٫۴ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد آفریقا بشمار می‌آید. وی در سال ۲۰۱۴ از سوی مجله فوربز، در رتبه ۲۳ از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت.

مالک باشگاه آرسنال قیمت آرسنال ثروتمندترین آفریقایی بیوگرافی آلیکو دانگوت Aliko Dangote

گروه دانگوت، (Dangote Group) شرکت خوشه‌ای نیجریه‌ای است، که در زمینه تولید سیمان، شکر، نمک، فولاد، نفت و گاز، همچنین ارائه خدمات لجستیک، خدمات مالی، بانکداری و توسعه املاک و مستغلات فعالیت می‌نماید.

گروه دانگوت در سال ۱۹۸۱ توسط الیکو دانگوت راه‌اندازی شد و در حال حاضر بزرگترین شرکت صنعتی آفریقای غربی می‌باشد.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر لاگوس، نیجریه قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ