آرزوهای بزرگ علیرضا جهانبخش چیست؟ +عکس

11

استعدادیاب‌های منچستریونایتد، علیرضا جهانبخش را به فن‌خال، سرمربی منچستر معرفی کرده‌اند. حالا این‌که چنین خبری واقعیت دارد یا شایعه‌ای بیش نیست به گردن مخابره کننده‌ها اما این‌که جهانبخش یک استعداد بالقوه است، واقعیت دارد و این قابل انکار نیست که این بازیکن حالا در فوتبال اروپا خواهان زیاد دارد.

همسر علیرضا جهانبخش خانواده علیرضا جهانبخش بیوگرافی فوتبالیست ها بیوگرافی علیرضا جهانبخش اینستاگرام فوتبالیست ها اینستاگرام علیرضا جهانبخش Alireza Jahanbakhsh

ستاره جوان ایران متولد ۱۳۷۲ در جیرنده استان گیلان است، اما بزرگ شده قزوین. هرچند جهانبخش بعد از ورودش به فوتبال حرفه‌ای به زادگاه خود بازگشت و راهی داماش گیلان شد.

بازیکن ۲۱ ساله تیم ملی فوتبال کشورمان درباره شروع فوتبال خود می‌گوید: «فوتبالم را از کوچه و خیابان آغاز کردم و در مدرسه همیشه دنبال توپ بودیم. همان‌طور که بیشتر فوتبالیست‌های دنیا از فوتبال‌های خیابانی یا مدارس کار خود را شروع می‌کنند من هم در خیابان و زمین‌های خاکی محل زندگی‌ام کارم را آغاز کردم. از ۱۲ سالگی به باشگاهی در شهر خودم، قزوین رفتم و فوتبالم را آغاز کردم.»

کسی فکر نمی‌کرد مهاجم آینده‌دار کشورمان پس از ترانسفر شدن به تیم نایمخن به این درجه از محبوبیت و البته پیشرفت برسد. شاید همه فکر می‌کردند سرنوشتی که بازیکنی مانند فرهاد مجیدی در راپیدوین اتریش پیدا کرد و نتوانست در فوتبال اروپا بماند برای جهانبخش هم اتفاق می‌افتد. یک فصل حضور در فوتبال اروپا، انجام چند بازی معمولی و بازگشت به فوتبال ایران یا نهایتاً رفتن به لیگ‌های عربی، اما جهانبخش با سن کمی که داشت توانست در فوتبال اروپا بدرخشد و بهترین بازیکن فصل هلند در ژوپیلر لیگ شود.

همه مشتریان جهانبخش

جهانبخش سال گذشته با وجود سقوط نایمخن به لیگ دسته دوم چند خواهان در لیگ دسته اول هلند داشت اما ترجیح داد در همین تیم به کارش ادامه دهد. جهانبخش ماند تا کسب تجربه کند و حالا به دنبال تیم دیگری است تا بتواند شرایط بهتری را تجربه کند: «دوست دارم شرایط بهتری را تجربه کنم. می‌خواهم به تیم و لیگ بالاتری بروم و شرایط جدیدی را تجربه کنم. البته این به تصمیم باشگاه بستگی دارد.» مهاجم ایرانی نایمخن این موضوع را اواسط فصل گذشته عنوان کرده بود در حالی که از گوشه و کنار شنیده می‌شد استعدادیاب‌های منچستریونایتد و چلسی این بازیکن را کشف کرده‌اند و قصد به خدمت گرفتن مهاجم جوان ایرانی را دارند اما این خبر هیچوقت رسمی نشد.

جهانبخش خودش در این خصوص می‌گوید: «قاعدتاً وقتی شرایط خوب باشد، پیشنهاد خوب و بزرگ به شما می‌رسد که این بسیار مثبت است. امیدوارم این پیشنهادها رسمیت پیدا کند.» شاید کار کردن زیر نظر لویی فن‌خال و خوزه مورینیو برای هر بازیکنی در جهان یک آرزو باشد اما این‌که از بین این دو کدام را ترجیح بدهی، بستگی به تفکرات‌تان دارد.

اعتقاد جهانبخش این است: «چون فن‌خال هلندی است و من با افکار هلندی‌ها و فوتبال آنها بیشتر آشنایی دارم، کار کردن با او را ترجیح می‌دهم. فکر می‌کنم کار کردن با فن‌خال بسیار جذاب‌تر باشد اما در نهایت نمی‌توان تا چیزی قطعی نشده، در مورد این مسائل صحبت کرد.»

همسر علیرضا جهانبخش خانواده علیرضا جهانبخش بیوگرافی فوتبالیست ها بیوگرافی علیرضا جهانبخش اینستاگرام فوتبالیست ها اینستاگرام علیرضا جهانبخش Alireza Jahanbakhsh

منچستریونایتد یا چلسی برای جذب جهانبخش پا پیش بگذارند یا نه، این بازیکن بتواند به تیم‌های بزرگ اینچنینی برود یا نه همه چیز بستگی به آینده دارد. آینده‌ای که آینده جهانبخش و فوتبال ایران را تغییر خواهد داد و شاید پیشرفت او راه را برای دیگر جوان‌های فوتبال ایران هم باز کند. همان‌طور که خودش می‌گوید: «امیدوارم در آینده پیشنهادهای خوبی داشته باشم. زمانی که به فوتبال هلند رفتم سعی کردم آن‌قدر پیشرفت کنم و خوب باشم که راه برای دیگر بازیکنان جوان ایرانی هم باز شود، آن هم به این دلیل که می‌دانم بازیکنان با استعداد زیادی در ایران وجود دارند.» حالا پیشنهادات خوب به جهانبخش رسیده است. بعد از یک فصل درخشش در نایمخن که باعث قهرمانی این تیم در ژوپیلر لیگ شد تیم‌های زیادی در جهان خواهان جهانبخش شده‌اند. نیوکاسل و نوریچ انگلیس، سلتیک اسکاتلند، کلوب بروژ و استاندارد لیژ بلژیک، هیرنوین و خرونیخن هلند جزو آخرین تیم‌هایی بود که در اخبار اعلام شد برای جذب جهانبخش اعلام آمادگی کرده‌اند. البته جدی‌ترین باشگاهی که پیگیر این ماجرا بوده سلتیک است که جزو قدیمی‌ترین باشگاه‌های اروپایی در اسکاتلند محسوب می‌شود.

مدیرعامل باشگاه سلتیک هم در آخرین اظهارنظری که در این خصوص داشت اعلام کرد: «قصد داریم هرطور شده جهانبخش را جذب کنیم. حتی پیشنهاد حضور قرضی این مهاجم ایرانی را هم به باشگاه نایمخن داده‌ایم و منتظر هستیم پاسخ هلندی‌ها را بشنویم.» سلتیک باشگاه بزرگی در اروپاست و مطمئناً شرایط این تیم از حضور در فوتبال هلند و تیمی مانند نایمخن برای جهانبخش بهتر است.

دقیقاً همان‌طوری که خودش می‌خواهد: «خودم دوست دارم قدم به قدم جلو بروم و یکباره قرار گرفتن در یک تیم بزرگ شاید باعث شود موفق نشوم.» حالا این‌که جهانبخش چه تصمیمی در خصوص پیشنهاد سلتیک می‌گیرد موضوعی است که خودش در این خصوص توضیح می‌دهد: «من با باشگاه نایمخن قرارداد دارم و اگر سلتیکی‌ها به دنبال جذب من هستند باید به باشگاه مذاکره کرده و شرایط شان را اعلام کنند. من تصمیم‌گیرنده نیستم و این نایمخن است که در مورد پیشنهاد سلتیکی‌ها تصمیم می‌گیرد.»

موضوع این است که نایمخن اجازه جدایی به جهانبخش خواهد داد یا نه. زیرا فصل گذشته هیرنوین و خرونیخن بسیار جدی دنبال جذب این بازیکن بودند اما باشگاه با جدایی‌اش مخالفت کرد تا او همچنان در جمع هم‌تیمی‌های سابقش فوتبالش را ادامه دهد اما گویا این بار موضوع کاملاً جدی است.

جهانبخش می‌گوید: «از قرارداد بین من و نایمخن فقط یک سال باقی مانده اما باشگاه قصد فروش من را دارد. پیش از جدایی‌ام می‌خواهم این فصل را که بسیار خوب بوده، به پایان برسانم. ما یک فصل رویایی را پشت سر گذاشتیم. هرگز این اتفاقات را در زندگی‌ام فراموش نخواهم کرد. چگونه می‌توانم نایمخن را فراموش کنم؟» حالا این‌که مقصد آینده جهانبخش کجاست، باید نشست و منتظر ماند.

همسر علیرضا جهانبخش خانواده علیرضا جهانبخش بیوگرافی فوتبالیست ها بیوگرافی علیرضا جهانبخش اینستاگرام فوتبالیست ها اینستاگرام علیرضا جهانبخش Alireza Jahanbakhsh

منتظر ماند و دید این بازیکن جوان در نهایت کدام تیم را برای ادامه فوتبالش ادامه خواهد داد. البته که هدف نهایی او حضور در لیگ برتر انگلیس است و این را قبلاً هم در مصاحبه‌هایش عنوان کرده بود اما هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست.

رویای تبدیل گاو برنزی به توپ طلا

بدون شک علیرضا جهانبخش فصلی رویایی را در ژوپیلر لیگ پشت سر گذاشت. او ابتدا توانست در پایان سال ۲۰۱۴ و به دلیل درخشش در لیگ دسته اول و لیگ دسته دوم هلند گاو برنزی فوتبال هلند را دریافت کند. با درخشش در طول این فصل نیز گاو طلایی نصیب جهانبخش خواهد شد تا ستاره فوتبال ایران به دومین جایزه خودش دست یابد.

حالا این‌که جایزه‌های جهانبخش ادامه خواهد داشت یا نه، به توانایی‌های او و میزان انگیزه‌اش بستگی دارد. مهاجم ۲۱ ساله ایرانی که راه پیشرفت در فوتبال اروپا را بخوبی می‌شناسد و این روزها با سرعت بالایی رو به جلو حرکت می‌کند یک رویا در سر دارد؛ رویای کسب توپ طلا که شاید به واقعیت بدل نشود اما جهانبخش برای رسیدن به چنین هدفی تلاش خواهد کرد.

علیرضا محرمی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 11 )
 1. مریم می گوید

  داداشش چه زشته!!!! خودشم زشت بود ابرو برداشت خوب شد ایشششششششش

 2. nastaran2014 می گوید

  یک دوستی دارم که خیلی دوست داره وعاشقه اگه این ایمیلو خوندی ازت خواهش میکنم که درکش کنی

  1. آرزو جهانبخش می گوید

   خب آقاى جهانبخش خوشگله ک خوشگله چرا آبروى ما دخترا رو میبرین ؟یعنى عاشقش شده ؟ مگه میشه ؟ مگه میشه عکس یکیو ببینى عاشق بشى ؟ اون عاشقى نیست از قیافه آقاى جهانبخش خوشش اومده

 3. nastaran2014 می گوید

  راستی اسمشم نرگس به خاطرتو………..

 4. الی می گوید

  واقعادوست دارم علیرضا و برایت ارزوی موفقیت و سعادت رادارم

 5. mina می گوید

  خیلیم خوش تیپ و خوش قد و بالاست …علیرضا جون پاینده باشی

 6. بهارین می گوید

  برین تو عکسای تهی یکی اونجا نوشته که علیرضا خیلی شبیه تهی یه

 7. زهرا می گوید

  وقعا بابت موفقیتت خوشحالممممممممممممممم علیرضاجوووون

 8. melisa می گوید

  عالی علی جان اخ اون کس که گفت علی ابرو برداشت خوشگل شده اولش زشت بود اگه نظرنمیدادی علی واقعا ناراحت میشد خوبه که دادیا اوه علی منتظرت بود

 9. Mahsa می گوید

  علی جونم خعلی دوست دارم خعلی خعلی???

 10. سام می گوید

  این خیلی خوبه