آنجلینا جولی باعث خشم و اعتراض تایلندی ها شد! + عکس

2
تتوی یک آیه از کتاب مقدس بودایی‌ها در پشت شانه چپ آنجلینا جولی سوپراستار هالیوود، خشم و اعتراض تتوکاران تایلندی و پیروان مذهب بودا در خاور دور رو برانگیخته است.
همسر آنجلینا جولی خالکوبی زنان خالکوبی بازیگران بیوگرافی آنجلینا جولی آنجلینا جولی
آنجلینا در سال ۲۰۰۳ در سفر به تایلند یک آیه از کلام بودا رو در پشت شانه چپ خود خالکوبی کرد. از آنزمان تا کنون بسیاری از توریست‌های اروپایی و آمریکایی در سفر به تایلند، این حرکت آنجلینا رو تقلید میکنند و همین باعث نارضایتی گروهی از مردم تایلند و بودایی‌های جهان شده که میگویند مردم غرب برای مقدسات ما ارزش و احترام قایل نیستند.
آن گروه از مردم اروپا و آمریکا که این نوع خالکوبی رو به روی بدنشان حک میکنند، بر این باورند که تتوی کلام مقدس بودا به روی بدن، به شخص طول عمر و رفاه بخشیده، او رو از حوادث ناگوار و روح شیطانی در دوران زندگیش مصون نگه داشته و همچون جلیقه ضد گلوله در برابر حوادث و بلاها برای انسان عمل میکند اما بودایی‌ها این کار رو بی احترامی به پیامبرشان میدانند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 2 )
  1. یلدا می گوید

    کاش مسلمونها هم کمی ازبودائیها یاد بگیرن نسبت به دین پیغمبر وکتابشون تعصب داشته باشن.

  2. نقاد می گوید

    آیه بودایی رو حک کرده باشه یا نکرده باشه چه فرقی داره. آیین بودایی یک دین الهی و توحیدی نیست که مقدس باشه . بودایی حاصل تعالیم سیدارتای هندی هست که یک دین من دآوردی هست. تازه خالکوبی بکنه که هتک حرمت نیست. رو ÷شتش خالکوبی کرده.