احمقانه ترین و مرگبارترین عکس های سلفی جهان

0

بیشتر شما با مفهوم عکس سلفی آشنایی دارید و می‌دانید سلفی به عکسی گفته می‌شود که عکاس از خودش می‌اندازد.

  عکس سلفی جالب زیباترین عکس سلفی حوادث واقعی بهترین عکس سلفی

بازار عکس سلفی این روزها بسیار داغ است، ولی متاسفانه باید گفت که در برخی موارد به دلیل یک اشتباه یا سهل انگاری همین سلفی های به یادماندنی تبدیل به حادثه ای تلخ شده و به عنوان آخرین یادگاری از یک نفر برای اطرافیانش باقی می ماند. شنیدن مرگ هنگام گرفتن عکس سلفی شاید بیشتر شبیه شوخی باشد، اما در گزارش این هفته با افرادی آشنا می شوید که گرفتن سلفی آخرین تجربه زندگی شان بوده است.

آخرین سلفی های ایرانی

از آنجا که اپیدمی سلفی گیری در سراسر جهان فراگیر شده،مردم ایران نیز از آن مستثنی نشده و به جرگه عظیم سلفی گیران پیوسته اند. از سوی دیگر باید گفت ایرانیان نیز از حوادث و بلایای این اپیدمی مصون نمانده و برخی هموطنانمان قربانی آن شده اند.

عکس سلفی جالب زیباترین عکس سلفی حوادث واقعی بهترین عکس سلفی

اولین حادثه سلفی گیری در ایران زمانی اتفاق افتاد که ۲۴نفر از دانشجویان اردبیلی پس از پایان امتحانات دی ۹۳ تصمیم گرفتند برای خداحافظی به دریاچه شورابیل بروند و دسته جمعی روی دریاچه یخزده چند عکس سلفی به یادگار بگیرند.

ضخامت یخ دریاچه کم بود و فشار ناشی از وزن دانشجویان باعث شکسته شدن یخ دریاچه شد و ۱۸ نفر از آنها به زیر آب رفتند! اگرچه ۱۶ نفر از دانشجویان در همان لحظات اولیه حادثه توسط مردم حاضر در محل از آب بیرون کشیده شدند اما متاسفانه ۲ دختر دانشجو به علت آشنا نبودن با فنون شنا غرق شده و به اعماق دریاچه فرو رفتند. نیروهای امداد پس از سه ساعت تلاش موفق به یافتن این دو در عمق سه متری دریاچه شدند،ولی متاسفانه کار از کارگذشته بود و آب یخ دریاچه شورابیل در همان دقایق اولیه جان دو دختر را گرفته بود. یکی دیگر از سلفی های مرگبار ایرانی هفدهم اردیبهشت اتفاق افتاد. در این حادثه دختر ۱۹ ساله که همراه مادرش در قالب یک تور گردشگری به ماکو سفر کرده بود در هنگام گرفتن عکس سلفی در لبه آبشار رودخانه «ساری سو» ناگهان زیر پایش خالی شد و به داخل رودخانه سقوط کرد.در این حادثه گروه آتش نشانی برای نجات دختر بلافاصله در محل حاضر شدند ولی گویا دخترک در همان لحظه سقوط جان خود را از دست داده بود و آتش نشانان تنها توانستند پیکر بی جان او را از آب بیرون بکشند.

سلفی روی قطار

در ماه می ۲۰۱۵ جوانی رومانیایی به نام «آنا اورسو» هنگامی که قصد داشت روی سقف قطار از خودش سلفی بگیرد ناگهان با سیم برق فشار قوی برخورد کرد و جان سپرد.

عکس سلفی جالب زیباترین عکس سلفی حوادث واقعی بهترین عکس سلفی

به گفته دوست «آنا»، این دو در آن روز قصد داشتند که به یکی از ایستگاه های قطار شهر بروند و برای فیسبوک شان عکسی خاص بیندازند.برای این کار ابتدا آنا بالای قطار رفته و روی سقف آن دراز کشید اما هنگامی که یکی از پاهای خود را بلند کرد تا جایگاه منوپاد خود را برای گرفتن سلفی تنظیم کند ناگهان به سیم برق ۲۷۰۰۰ ولت برخورد و چنان برقی به بدن او وارد شد که در همان لحظه جان سپرد. اگرچه یکی از مسافران در آن لحظات حساس تمام تلاش خود را برای نجات آنا از شعله های آتش به کار برد، ولی این جوان ۱۸ ساله پس از رسیدن به بیمارستان به دلیل سوختگی شدید جان سپرد.

مرگ با طعم سرعت

عکس سلفی جالب زیباترین عکس سلفی حوادث واقعی بهترین عکس سلفی

ریمون گانزلز یکی از خوانندگان سبک رپ در کشور پورتوریکو بود که با مرگ ناگهانی خود تا مدت ها طرفدارانش را در بهت و ماتم این واقعه غم انگیز فرو برد.وی در ماه می ۲۰۱۴ هنگامی که سوار بر موتور سیکلت برای ملاقات خانواده اش به نیویورک رفته بود در میانه راه تصمیم گرفت درحال راندن یک عکس سلفی برای طرفدارانش گرفته و آن را در صفحه شخصی اش آپلود کند. عملیات ویرایش و آپلود سلفی چنان ریمون را در خود غرق کرده بود که وی به کلی از جاده و راندن غافل شد و زمانی به خود آمد که خیلی دیر شده بود و با خودرویی که از رو به رو می آمد برخورد کرد. در این حادثه ریمون فرصت عکس العمل مناسب را پیدا نکرد و با سرعت بالا با خودروی مقابلش تصادف کرد و در دم جان سپرد.

آخرین سلفی شجاعانه

دختر ۱۷ ساله روس به نام “زنیا ایگنتیوا “درست یک ماه قبل از سالروز تولدش تصمیم گرفت که بالای یک پل راه آهن به ارتفاع ۱۰ متر برود و با گرفتن چند سلفی بی نظیر شجاعت خود را به دوستانش نشان دهد،اما خبر نداشت که این سلفی آخرین و تلخ ترین سلفی عمر او خواهد شد.

عکس سلفی جالب زیباترین عکس سلفی حوادث واقعی بهترین عکس سلفی

در این حادثه زنیا درست چند لحظه پس از گرفتن سلفی ناگهان در یک قدمی سقوط از آن ارتفاع قرار گرفت،از این رو ناخودآگاه برای نگهداشتن خود به نزدیک ترین و البته کشنده ترین چیزی که نزدیکش بود چنگ زد؛ سیم برق فشار قوی ۱۵۰۰ ولت! فشار شدید برق به زندگی زنیا پایان داد.

عشق به عکاسی در زنیا به حدی بود که وی سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفت با تمام حقوق شغل تابستانی خودیک دوربین عکاسی بخرد و از آن پس در رشته عکاسی تحصیل کند. وی علاقه داشت با ایده های جدید و جالب بهترین عکس ها را خلق کند و دقیقا به همین علت بود که آن تصمیم مرگبار را گرفت و برای گرفتن یک سلفی بی نظیر خود را به بالای آن پل مرتفع رساند.

در این حادثه پلیس معتقد است که زنیا احتمالا از حادثه برق گرفتگی زنده مانده و دلیل مرگ او سقوط از ارتفاع پس از برق گرفتگی بوده است.

احمقانه ترین سلفی جهان

اگر عضو صفحات اجتماعی پرمخاطب نظیر فیسبوک یا توئیتر باشید می دانید که در آنها گروه های مختلفی وجود دارد که مخاطبان بسته به علایق خود می توانند به آنها بپیوندند. برای مثال المپیک سلفی ها نام یکی از گروه های فیسبوک بود که در نهایت جان یک جوان ۱۸ ساله به نام اسکار ریس را گرفت. در این گروه سلفی شخصی که بیشترین تعداد لایک را از آن خود کند برنده خواهد بود.از این رو اسکار در ژانویه ۲۰۱۵ تصمیم گرفت با یک سلفی عجیب نظر مخاطبان را به خود جلب کند. وی در این سلفی با پوشیدن لباس باب اسفنجی توانست بیش از ۲۰۰ لایک در گروه بگیرد که البته این تازه اول ماجرا بود،چرا که توجه مخاطبین باعث شد اسکار این بار برای گرفتن لایک بیشتر دست به احمقانه ترین کار ممکن بزند.

عکس سلفی جالب زیباترین عکس سلفی حوادث واقعی بهترین عکس سلفی

اسکار قصد داشت این بار عکسی با عنوان “اسکار دیوانه”گرفته و با آپلود آن رکورد بیشترین لایک را در گروه بشکند.وی برای این کار شبانه از رختخواب برخاسته و پس از اطمینان از خواب بودن اعضای خانواده به دستشویی برود. وی از دردستشویی بالا رفت و از آن آویزان شد! اما هنگامی که یکی از دستانش را برای گرفتن سلفی از در جدا کرد، ناگهان تعادلش به هم خورد و به زمین پرتاب شد. سرش هنگام سقوط با توالت فرنگی برخورد کرد و به شدت آسیب دید. اسکار در نهایت به دلیل خونریزی شدید در همان شب جان سپرد ولی به جای لایک گرفتن در گروه،یک صفحه در فیسبوک با عنوان «یادبود احمق ترین سلفی گیر جهان» را از آن خود کرد.

خودکشی اتفاقی

اگر شما هم جزو خیل عظیم سلفی گیران هستید،پیشنهاد ویژه ما به شما این است که تا حد ممکن از اشیای کم خطر برای عکس گرفتن استفاده کنید،چرا که در غیر این صورت ممکن است آن سلفی تبدیل به آخرین یادگاری از عمر عزیز شما شود!

عکس سلفی جالب زیباترین عکس سلفی حوادث واقعی بهترین عکس سلفی

برای مثال سلفی گیری با اسلحه یکی از آن مواردی است که بشدت شما را از آن برحذر می کنیم. بازی با اسلحه همیشه خطرناک است، اما سلفی گرفتن با آن کشنده!در سال ۲۰۱۴ یک جوان مکزیکی ۲۱ ساله به نام «اسکار آترو آگیولر» که قصد داشت با اسلحه آماده به شلیک سلفی بگیرد و آن را در صفحه فیسبوکش منتشر کند،به جای فشار دادن دکمه دوربین کاملا تصادفی به ماشه فشار آورد و در چشم بر هم زدنی مغز خود را منفجر کرد!

به گفته اطرافیان این جوان، اسکار قبل از مرگ خویش یکی از سلفی گیران قهار در فیسبوک بود که همیشه با عکس های عجیب و غریب خود مخاطبانش را حیرت زده می کرد.

براساس اظهارات پلیس این استاد سلفی گیری پس از آخرین سلفی عمر خود، هنگام انتقال به بیمارستان جان به جان آفرین تسلیم کرد.

عکس سلفی جالب زیباترین عکس سلفی حوادث واقعی بهترین عکس سلفی

مترجم: دینا فراهانی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ