احمدی‌نژاد بازگردد ۱۰۰% رای خواهد آورد/ دولت به مردم دروغ می‌گوید

4
شجونی، عضو جامعه روحانیت مبارزدر گفت‌وگو با« اعتماد»:نمی دانم چرا مردم به روحانی رای دادند فکر می‌کنید عملکرد دولت در زمینه‌های مختلف و به ویژه در سیاست خارجی و مساله هسته‌ای چگونه بوده است؟
بیوگرافی جعفر شجونی

ابتدا باید بگویم که مساله هسته‌ای در تخصص من نیست. اجازه دهید کسانی که صاحبنظر هستند اطهار‌نظر کنند. ما چون جزو دلواپسان هستیم دایما غصه این نظام را می‌خوریم. این نظام به زحمت به دست آمده و به این راحتی‌ها ازدست نمی‌دهیمش. ملای رومی می‌گوید: «هر که او ارزان خرد ارزان دهد/ طفل گوهر را به نرخ نان دهد». یک کودک نمی‌داند گردنبند ارزشمند مادرش چه ارزشی دارد و با یک کلوچه و نان قندی به راحتی می‌توان این گردنبند را از او گرفت. کسانی که برای انقلاب زحمت کشیده‌اند به این راحتی آن را از دست نمی‌دهند.
یعنی معتقدید دولت فعلی دارد نظام و انقلاب را ارزان می‌فروشد؟
من فعلا برای شما منبر رفته‌ام. به جای سوال کردن گوش کنید و کلمه به کلمه‌اش را ضبط کنید. تا امروز دولت در جاهای مختلف هزار جور صحبت و به دلواپسان توهین کرده است. یک‌بار به جهنم حواله‌شان کرده، یک بار بی‌سواد خطاب‌شان کرده و جای دیگر هم گفته اینها بگذارند و بروند. رهبری بود که جلوی این سخنان دولت را گرفت و اجازه نداد بیش از این به ما توهین شود وگرنه دولت می‌خواست به این روند توهین‌آمیز خود ادامه دهد.
فکر نمی‌کنید جریانات سیاسی در کشور باید به انتخاب مردم در سال ٩٢ احترام بگذارند و در مقابل منتخب مردم کارشکنی نکنند؟ به هر حال مردم اعتدال را پذیرفتند.
ما اعتدال را در اسلام داریم. این اعتدال را ابوموسی اشعری آورد و با لفظ «اعتدال» علی‌(ع) را خانه‌نشین کرد و گفت علی تندرو است در حالی که علی دنباله‌رو پیامبر (ص) بود و اگر او تندرو بود پس پیامبر (ص) هم تندرو بود. ما در قرآن هم واژه اعتدال را داریم اما در کنارش اغلظ علیهم را هم داریم. آنجایی که خداوند می‌فرماید: «جاهِدِ الْکفار والْمُنافِقِین واغْلُظْ علیهِمْ». یعنی با منافقین و کفار تند و غلیظ باش. این آقایی که به اسم اعتدال آمده است حرف‌هایش به این معناست که امام خمینی هم تندرو بوده است، دولت‌های قبلی همه تندرو بوده‌اند. دولتی که نان و بنزین مردم را گران کرده فکر می‌کند خیلی هنر کرده است. با این اوضاع [… ] من هم می‌تواند رییس دولت شود، اینگونه کار کردن که کاری ندارد. ببینید این مردم فرزند خمینی هستند و خوب می‌دانند در این کشور چه می‌گذرد. درست است که روحانی هم کلاه و هم ریش ما است اما عملکردش برای ما قابل قبول نیست.
همین فرزندان امام خمینی (ره) به روحانی رای دادند و سیاست‌های او را پذیرفتند؟
من نمی‌دانم واقعا چرا مردم به ایشان رای دادند. مگر این آقا چه گفته که مردم او را انتخاب کردند؟
شما می‌گویید دولت به دلواپسان توهین می‌کند اما از طرفی شاهد هستیم که دلواپسان هم تهمت‌های بزرگی به دولت می‌زنند و در این راه رهبری را سپر خود می‌کنند. همین چند روز پیش فیلمی از حاشیه جلسه غیر‌علنی مجلس منتشر شد که در آن آقای کوچک‌زاده که اتفاقا از جریان دلواپسان است به صراحت آقای ظریف را خائن خطاب کردند و گفتند که من از طرف رهبری به شما می‌گویم که خائن هستید.
من در جریان سخنرانی مجلس نیستم و نمی‌دانم در سخنرانی مجلس چه گذشته است.
سخنرانی نبوده، جلسه غیر علنی بوده و آقای ظریف برای ارایه گزارش به نمایندگان به مجلس رفته بودند که در حاشیه‌اش کوچک‌زاده این حرف‌ها را به ظریف گفته و فیلمی از آن منتشر شده است.
من نباید به جای کوچک‌زاده جواب بدهم این مسائل به من ربطی ندارد.
هر‌چه باشد آقای کوچک‌زاده هم یکی از اعضای همین جریان دلواپس است که شما خود را جزئی از آن جریان می‌دانید. خودتان گفتید که جزو دلواپسان هستید. فکر نمی‌کنید همفکران شما هم تندروی می‌کنند؟
کوچک‌زاده خودش باید پاسخگوی رفتار و حرف‌هایش باشد. ما طبق فرموده مقام معظم رهبری دولت را حمایت و به آن کمک می‌کنیم. منتها دولت هم باید ملاحظه شوون خود و سایرین را بکند. مجلس قهوه‌خانه نیست که هر توهینی را نثار آن کنند. این مجلس بسیار مقاومت کرده است، مثل جریان وزرای علوم. مجلس به وزرای پیشنهادی رای اعتماد نمی‌داد چون به خوبی می‌دانست آنها به درد این نمی‌خورند که وزیر علوم جمهوری اسلامی ایران باشند و دلایل قانع‌کننده‌ای هم برایش داشتند. شما به عنوان خبرنگار از خودتان موضع دارید، شما حق ندارید اینگونه صحبت کنید. من کسی هستم که تاریخ اسلام و انقلاب را به خوبی می‌دانم. دفتر من گاهی پر می‌شود از دوربین و خبرنگار که همه می‌خواهند با من در رابطه با انقلاب مصاحبه کنند. درمورد آیت‌الله کاشانی، آیت‌الله طالقانی، مصدق، ملی شدن صنعت نفت و پیروزی انقلاب و اینکه در نوفلوشاتو چه خبر بوده است. آن وقت شما حرف‌های من را قطع می‌کنید و مواضع خودتان را بیان می‌کنید. شما به عنوان خبرنگار نباید موضعی داشته باشید.
شما موضوعی را بیان می‌کنید و من درمورد آنها از شما سوال می‌کنم. شما می‌گویید دولت نان و بنزین مردم را گران کرده است. مگر در دولت قبلی گرانی نبود.
اینها که تنها ملاک نیستند. الان ببینید در سفرهای استانی این دولت استقبال زیادی از روحانی نمی‌شود. چون این دولت به مردم دروغ می‌گوید. یکی از همین دولتیان گفته است که دولت عوام‌فریب است. حدود ۶٠ درصد از یارانه‌بگیران نیازی به یارانه ندارند اما دولت چون انتخابات و مجلس را در پیش دارد و نمی‌خواهد رای مردم را از دست دهد یارانه‌های‌شان را قطع نمی‌کند. این اقدامات عین شرک و نفاق است. دولت اگر می‌خواهد اقدامی کند باید آن را انجام دهد ولو اینکه مردم فردا به او رای ندهند. اگر دولت اینگونه دنبال کارهای عوامانه باشد تا رای مردم را کسب کند ممکن است هزار جور کار عوضی دیگر هم بکند. این مساله در مورد نمایندگان مجلس هم صدق می‌کند. اگر قرار باشد آنها هم با عوام‌فریبی از مردم شهرشان رای کسب کنند این عین نفاق و شرک است. ما باید این چیزها را رها کنیم، باید کاری کنیم که به درد نظام و انقلاب بخورد. ما در این کشور قانون اساسی، شورای نگهبان و رهبری داریم. هرکسی نمی‌تواند هر کاری که دلش می‌خواهد انجام دهد. مواضع ما در دنیا تثبیت شده است.
درتمام دولت‌ها، یارانه‌های ثروتمندان قطع نشد، نمی‌توان براساس آن، آن دولت را دروغگو خواند؟
از دولت هاشمی گرفته تا دولت اصلاحات و احمدی‌نژاد و روحانی مایه عوامفریبی در همه آنها وجود دارد و من می‌توانم آن را ثابت کنم. چرا همه‌چیز را فقط به احمدی‌نژاد ربط می‌دهید. اصلا صراحتا از من سوال کنید من هم پاسخ می‌دهم و می‌گویم که او هم همین گونه بوده است. من از کسی ترسی ندارم. ما چهار سال اول از احمدی‌نژاد حمایت کردیم و پشتش ایستادیم اما در چهار سال دوم به دلیل وجود کسانی همچون مشایی و بقایی در کابینه و اطرافش به او هم انتقاد کردیم. من نوکر هیچ دولتی نبوده‌ام و آقای همه دولت‌ها هم هستم. من حرف خودم را می‌زنم و از کسی ترسی ندارم.
به‌تازگی با آقای احمدی‌نژاد دیداری داشته‌اید و در جریان برنامه‌های سیاسی ایشان هستید؟
من هیچ‌گونه ارتباط کاری و شخصی با ایشان ندارم حتی شماره تلفنش را هم ندارم که بخواهم با او تماسی بگیرم.
فکر می‌کنید احمدی‌نژاد برنامه‌ای برای انتخابات‌های آینده داشته باشد؟ اگر وارد عرصه انتخابات شود شما از او حمایت خواهید کرد؟
من ارتباطی با ایشان و اطرافیان‌شان ندارم اما در این زمینه چشمم به شورای نگهبان است. به نظر من شورای نگهبان داور این نظام است. اگر شورای نگهبان ایشان را تایید کند قطعا به عرصه سیاست بازخواهند گشت و اداره کشور را دوباره به دست خواهند گرفت.
یعنی معتقدید اگر احمدی‌نژاد بازگردد، رای خواهد آورد؟
صد‌درصد رای خواهد آورد. احمدی‌نژاد در میان عوام‌الناس محبوبیت بالایی دارد. او رییس‌جمهوری پرکار و کم‌خواب بود. اول صبح همه وزرا را راه می‌انداخت و به کارشان می‌گرفت. به همه شهرستان‌ها سر می‌زد و به مشکلات مردم رسیدگی می‌کرد.
شما طوری سوال می‌کنید که انگار من احمدی‌نژادی هستم تا بخواهم از او دفاع کنم و پاسخگوی عملکرد او باشم. نه من طرفدار احمدی‌نژاد نیستم من فقط می‌گویم چشمم به شورای نگهبان است. اگر شورای نگهبان ایشان را تایید کند پس مشکلی وجود ندارد و ایشان به دلیل محبوبیت رای خواهند آورد. حالا معاون اولش هم دزد بوده باشد اصلا از کجا معلوم معاون اول این یکی رییس‌جمهور هم دزد نباشد.
اگر احمدی‌نژاد وارد عرصه انتخابات شود و شورای نگهبان صلاحیتش را تایید کند با توجه به اینکه معتقد هستید محبوبیت دارد حاضر هستید از او حمایت کنید؟
من که انتخاباتچی نیستم. در شهر و استان من آنقدر دوستان هستند که می‌خواهند کاندیدا شوند و از من می‌خواهند آنها را حمایت و تایید کنم اما من تن به این کارها نمی‌دهم. من بحثم فراتر از این حرف‌هاست. ما باید نظام را با چنگ و دندان نگه داریم و عیب‌های نظام را برطرف کنیم و نظام ما در حال حاضر عیب و اشکالاتی دارد. مگر ما خوشحال هستیم که معاون اول فلان فرد دزد از آب درآمده و الان در زندان است؟ حیف است که نظامی با این پاکی و طهارت دچار چنین مشکلاتی شود. من از هیچ کس حمایت نمی‌کنم حتی زن و بچه من نمی‌دانند من در انتخابات به چه کسی رای دادم.
فکر می‌کنید در انتخابات مجلس جریان اصولگرا بتواند با جریان نزدیک به احمدی‌نژاد یا همان دلواپسان ائتلاف کنند؟
من نمی‌گویم که حتما می‌شود اما امکان چنین ائتلافی وجود دارد و دور از ذهن نیست.
شما در جریان هیچ یک از این جلسات انتخاباتی هستید؟
من در جامعه روحانیت مبارز فعال هستم و ما در آنجا معتقدیم هر اصولگرایی که وارد عرصه انتخابات می‌شود باید تحت اشراف جامعتین باشد یعنی جامعه مدرسین و جامعه روحانیت زیرا این انقلاب فرزند حوزه و روحانیت است، فرزند امام خمینی که از قم قیام خود ر ا شروع کرد. پس مردم باید قدردان آنها باشند و تلاش کنند نظام را حفظ کنند. پاکی و طهارت را هم در این راه در نظر بگیرند.
منبع : بورس نیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 4 )
 1. جو می گوید

  !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ۱۰۰% مردم یعنی چه؟؟؟

  1. یاشار می گوید

   یعنی رای قاطع

 2. shabnam می گوید

  بروبابا…..!!!جون عمت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. رضا می گوید

  بالخره
  هرکی نظر خودشو داره…..!!!!
  توی ۸سال تلاششو کرد مملکتو ویران کنه نتونست
  حالا میخاد برگرده بیاد کارشو تموم کنه…
  توی دو سال نمیشه همه چی یو درست کرد
  انشال… روزای خوب هم میاد.