اولین تصاویر از غواصان دست بسته شهید

4

پیکرهای مطهر ۲۷۰ شهید دوران دفاع مقدس از مرز شلمچه وارد کشور شد که از این تعداد ۱۷۵ شهید غواص خط شکن در عملیات کربلای ۴ با دستان بسته به شهادت رسیده بودند.

در حاشیه نشست خبری سردار “سیدمحمد باقرزاده” فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح که در معراج شهدای تهران برگزار شد، پیکر مطهر یکی از شهدای غواص و خط شکن دست بسته نیز در محل نشست خبری در معرض دید خبرنگاران قرار گرفت.

سردار سیدمحمد باقرزاده در نشستی خبری به تشریح جزئیاتی تازه از شهادت ۱۷۵ غواص خط‌شکن پرداخت و تصریح کرد: مظلومیت آشکار و پنهان خط شکنان و غواصان شهید در بازی رسانه‌ای دشمن و دوستان ناآگاه به حاشیه رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفاع پرس، نشست خبری سردار سیدمحمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح پیرامون کشف پیکرهای ۱۷۵ شهید غواص و خط شکن دفاع مقدس صبح امروز در معراج شهدای تهران برگزار شد.

سردار باقرزاده با اظهار تاسف از اینکه مظلومیت آشکار و پنهان خط شکنان و غواصان شهید در بازی رسانه‌ای دشمن و دوستان ناآگاه به حاشیه رفت، گفت: البته تعدادی از رسانه‌ها بابصیرت عمل کردند که شایسته تقدیرند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین روش متعارف کمیته را پرهیز از بیان برخی جزئیات و صحنه‌های تفحص دانست و افزود: همواره نگرانی این را داریم که جامعه کشش لازم برای دریافت بسیاری از حقایق جنگ را نداشته باشد.

وی با اشاره به تحریف به عنوان یکی از دو خطر عمده تاریخ دفاع مقدس عنوان کرد: تخریب چهره‌های نورانی فرماندهان، رزمندگان و شخصیت‌های مفید جنگ و تحریف به این معنا که بسیاری از حقایق از پایه و اساس منحرف شود و چیزهایی بازگو گردد که حقیقت نداشته باشد، یک خطر است.

پاسخ به برخی شبهات درباره غواصان شهید

وی با اشاره به برخی شبهات مطرح شده در خصوص اینکه چرا باید این تعداد از رزمندگان شهید شوند، بیان داشت: معمولا در تفحص‌های اخیر بعد از سقوط صدام، رقم تفحص بالا نبوده است اما اینبار ۱۷۵ شهید کشف شد که از این تعداد ۱۵۰ شهید غواص و باقی خط شکن بودند.

سردار باقرزاده با تاکید بر این نکته که برخی از زخم خورده‌ها سناریویی را در راستای اهداف خود کلید زدند، خاطرنشان کرد: آنان مطرح کردند که چرا باید این تعداد رزمنده در عملیات شهید شوند و مقصر فرماندهان هستند. عده‌ای گفتند چه کسی گفته است که این شهدا غواص هستند. ما تاکید کردیم که شهدا غواص و خط شکن بودند. این‌ موضوعی پنهانی نبوده است که بخواهیم پنهان کنیم. کشته و کشته شدن از بدیهیات جنگ است. شبهه شد که مگر ممکن است خط شکن اسیر شود.

وی افزود: این شهدا مربوط به چهار یگان خط شکن و غواص از یگان‌های ۲۵ کربلا، ۴۱ ثارالله، ۷ ولی عصر(عج) و ۱۴ امام حسین(ع) هستند.

فرمانده کمیته‌ی جستجوی مفقودین با بیان اینکه اطلاعات مربوط به شهدا دم دستی نیست و باید پس از خارج کردن پیکرها از منطقه بررسی شود، تصریح کرد: اگر بخواهیم جزئیات را با سرعت بیان کنیم، این کار درست نیست. مضحک ترین صحبت‌ها از شبکه‌های ضدانقلاب منتشر شد که این شهدا، شهدای جنگ تحمیلی نیستند و در جنگ با داعش به شهادت رسیدند. البته ما شهدای مدافع حرم را با افتخار تشییع می‌کنیم و مشکلی نداریم که بگوییم در دفاع از حرم آل الله شهید داده‌ایم.

هم‌پیمانان صدام امروز در عراق و سوریه و یمن در حال جنایت هستند

سردار باقرزاده مظلومیت شهدا و سند رسوایی جنایت بعثی را موضوع فراموش شده این جریان دانست و گفت: هم‌پیمانان صدام امروز در عراق و سوریه و یمن در حال جنایت هستند و غرب که مدافع سرسخت صدام بود امروز شریک جرم این جنایت‌ها است و مدافعان حقوق بشر که در زمان جنگ، رسانه‌های آنان در کوچکترین موضوع هیاهو می‌کردند، امروز سخنی نمی‌گویند.

وی با بیان اینکه برخی می‌گفتند کاش موضوع شهدا بازگو نمی‌شد، تا کی می‌شود مظلومیت شهدا را پنهان کنیم، عنوان کرد: در روزگاری عده‌ای از بهترین فرزندان این کشور جنگیدند و به هر دلیلی به اسارت درآمدند و ناجوانمردانه به شهادت رسیدند و بعضا زنده به گور شدند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین تاکید کرد: همه غواصان و خط شکنان زنده به گور نشده‌اند. چون در برخی اجساد هیچ اثری از تیراندازی و اعدام وجود ندارد.

وی افزود: این شهدا از اروند و سپس ام الرصاص عبور کردند و در نقطه‌ای که پیدا شدند تا خط مقدم، ۱۵ کیلومتر فاصله داشت. اینان خط شکن بودند.

روایت مردم محلی از شهادت غواصان

سردار باقرزاده تصریح کرد: مردم محلی ماجرای شهادت غواصان و خط شکنان را اینگونه برای ما تعریف کردند که برخی از نیروهای ایرانی زخمی بودند که زنده به گور شدند و سپس سگ‌های وحشی را به جان رزمندگان انداختند و بسیاری از نیروها تشنه لب به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به جریان یکی از تفحص‌های شهدا افزود: در قبرستانی که نزدیک العماره بود سه گروه جسد پیدا کردیم. گروه اول شهدای خودمان بودند. گروه دوم شیعیان مظلوم العماره بودند که در انتفاضه اول عراق به شهادت رسیده بودند که زن و کودک نیز در بین آن‌ها بود. دسته سوم اجساد نیروهای عراقی بود که ما در زمان صدام تحویل عراق داده بودیم، ولی آن‌ها به جای تحویل به خانواده‌هایشان آنجا دفن کرده بودند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در ادامه‌ی این نشست از کشف پیکرهای مطهر ۴۸ شهید دوران دفاع مقدس در خاک عراق طی ۲ هفته گذشته خبر داد و گفت:  ۳۹ تن از این شهدا در مناطق جنوبی عراق تفحص شده‌اند و ۹ تن دیگر در کردستان عراق.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 4 )
 1. شرمسار می گوید

  شاه شمشادقدان خسرو شیرین دهنان
  که به مژگان شکند قلب همه صف شکنان
  مست بگذشت و نظر بر من درویش انداخت
  گفت ای چشم و چراغ همه شیرین سخنان
  تا کی از سیم و زرت کیسه تهی خواهد بود
  بنده من شو و برخور ز همه سیمتنان
  کمتر از ذره نه‌ای پست مشو مهر بورز
  تا به خلوتگه خورشید رسی چرخ زنان
  بر جهان تکیه مکن ور قدحی می داری
  شادی زهره جبینان خور و نازک بدنان
  پیر پیمانه کش من که روانش خوش باد
  گفت پرهیز کن از صحبت پیمان شکنان
  دامن دوست به دست آر و ز دشمن بگسل
  مرد یزدان شو و فارغ گذر از اهرمنان
  با صبا در چمن لاله سحر می‌گفتم
  که شهیدان که‌اند این همه خونین کفنان
  گفت حافظ من و تو محرم این راز نه‌ایم
  از می لعل حکایت کن و شیرین دهنان

 2. سیدعمادالدین موسوی جشنی می گوید

  با سلام به محضر ولی امر مسلیمن جهان حلقه اتصال انسانها با امام مهدی (عج) مقام عظمای ولایت حضرت ایت الله العظمی خامنه ا ی
  بغیر ازین شعر ایا چیزی می توان گفت
  در بساط نکته دانان خود فروشی شرط نیست

  شاه شمشادقدان خسرو شیرین دهنان
  که به مژگان شکند قلب همه صف شکنان
  مست بگذشت و نظر بر من درویش انداخت
  گفت ای چشم و چراغ همه شیرین سخنان
  تا کی از سیم و زرت کیسه تهی خواهد بود
  بنده من شو و برخور ز همه سیمتنان
  کمتر از ذره نه‌ای پست مشو مهر بورز
  تا به خلوتگه خورشید رسی چرخ زنان
  بر جهان تکیه مکن ور قدحی می داری
  شادی زهره جبینان خور و نازک بدنان
  پیر پیمانه کش من که روانش خوش باد
  گفت پرهیز کن از صحبت پیمان شکنان
  دامن دوست به دست آر و ز دشمن بگسل
  مرد یزدان شو و فارغ گذر از اهرمنان
  با صبا در چمن لاله سحر می‌گفتم
  که شهیدان که‌اند این همه خونین کفنان
  گفت حافظ من و تو محرم این راز نه‌ایم
  از می لعل حکایت کن و شیرین دهنان

 3. سیدعمادالدین موسوی جشنی می گوید

  با سلام لطفا در رسانه پارس ویترین (در گوگل) کتابهای مذهبی را بصورت رایگان مطالعه فرمائید .

 4. سیدعمادالدین موسوی جشنی می گوید

  با سلام لطفا بروید در گوگل با فارسی مرقوم فرمائید کتابهای سید عمادالدین موسوی جشنی دو کشف ریاضی در قران انجام شده که جواب سلمان رشدی مرتد– اکبر گنجی وهرکسی که قران را منشاء وحی الهی نمی داند داده شده است .
  ۱- نظم عددی وریاضی در قران
  ۲- شگفتهای مهندسی ریاضی در قران
  از خواننده محترم تضاضا دارد در صورتیکه هر سوالی داشته باشید به ایمیل اینجانب ارسال تا در اولین فرصت جواب داده شود