“جم” آماده برای عرضه آماده

0
شرکت پتروشیمی جم که روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۲/۰۶/۱۰ برای اولین بار در بازار عرضه خواهد شد پیش بینی سود هر سهم در سال مالی منتهی به اسفند ۹۲ براساس عملکرد واقعی دوره ۳ ماهه را منتشر کرده است.

این شرکت که عایدی خالص هر سهم را مبلغ ۳۳۴۷ ریال پیش بینی نموده و در دوره مورد بررسی موفق به تحقق ۲۰ درصد از آن شده نرخ دلار برای تسعیر ارز حاصل از فروش ۶۰ درصدی صادراتی در سال مالی ۹۲ را ۳۲۰۰ تومان در نظر گرفته است.

“جم” که سال مالی ۹۱ را با سود ۲۱۹۷ ریالی به پایان رسانده بود در مجمع عمومی عادی به هر سهم خود مبلغ ۶۷۰ ریال سود نقدی پرداخت کرده و این در حالی است که هیأت مدیره در نظر دارد ۸۰ درصد از سود خالص هر سهم در سال مالی ۹۲ را بین سهامدارانش تقسیم نماید.

مطابق مفاد بند ۵ گزارش حسابرس در خصوص اطلاعات مالی پیش بینی شده بهای خوراک مصرفی (اتان) براساس اعلام شرکت مجتمع پارس جنوبی درسال ۱۳۹۱ به ازای هر تن ۲۴۰.۲ دلار در حساب ها انعکاس یافته، لیکن در صورت سود و زیان پیش‌بینی شده به نرخ ۱۴۵.۷ دلار محاسبه و انعکاس یافته است. دراین رابطه اطلاعات لازم درخصوص چگونگی تعیین نرخ خوراک مصرفی درصورت سود و زیان پیش‌بینی شده ارائه و افشاء نگردیده است.

همچنین در خصوص اطلاعات پیش بینی ۹۲ حسابرس اعلام نموده: “مانده حساب های دریافتنی تجاری (بدهکاران ارزی) و تسهیلات فاینانس (بجز بانک تجارت) در پایان سال ۱۳۹۱ به ترتیب به میزان ۱.۴۲۲ میلیارد تومان و ۳۰۲ میلیارد تومان به نرخ ارز مبادله‌ای تسعیر گردیده و اطلاعات لازم درخصوص آثار ناشی از تسویه اقلام مذکور به ارز توافقی در صورت سود و زیان پیش بینی شده افشاء نگردیده است.

شایان ذکر است پوشش پایین تولید در ۳ ماهه نخست سال مال ۹۲ به دلیل عدم تامین خوراک کافی در فروردین ماه می باشد که بنابر اعلام شرکت این مورد در ماه های آتی جبران خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ