شفاف سازی”وگستر”

0

پیرواطلاعیه شفاف سازی گسترش سرمایه گذاری ایرانیان درخصوص معاملات انجام گرفته برای سال مالی منتهی به ۹۱،۱۰،۳۰ وتوقف این نماد در ۹۱،۱۱،۰۱ باید متذکر شد:

 ماهیت معاملات شکر صورت گرفته در سنوات قبل و نحوه تسویه حساب با خریداران و فروشندگان (از طریق واگذاری املاک و داراییها) با ابهامات عمده ای روبرو می باشد.

معاملات صورت گرفته در پایان سال ۹۱ تماما درون مجموعه ایران خودرو بوده است. با توجه به سابقه مبهم اینگونه معاملات،رعایت صرفه و صلاح شرکت و سهامداران، عدم مدیریت سود و عدم انتقال منابع و منافع به خارج از شرکت، با ابهام جدی روبرو می باشد.

داراییهای مزبور بر اساس کارشناسی صورت گرفته در چندین ماه پیش فروخته شده است. با توجه به تغییرات شدید ارزش املاک در ماههای پایانی سال، مبنا قرار دادن ارزیابی های مزبور با ابهام روبرو می باشد.

مدارکی دال بر برگزاری مزایده و واگذاری به بهترین پیشنهاد، در خصوص املاک فوق ارائه نگردیده است.

در روزهای پایانی سال ۹۱، چکهای دریافتی بابت واگذاری املاک فوق وصول گردیده ولی بلافاصله از حساب خارج و بابت تسویه بدهی شرکت، به ذینفعان پرداخت شده است. لذا عملا نقدینگی به شرکت وارد نشده است.

علیرغم تذکر نماینده این سازمان طبق تصمیمات اخذ شده در مجمع عمومی عادی سالیانه ۹۱ در تاریخ ۲۵/۰۴/۱۳۹۲، از مبلغ ۸۸۳ر۵۳ میلیون ریال سود قابل تقسیم شرکت، مبلغ ۰۰۰ر۵۰ میلیون ریال (معادل ۹۳درصد) به عنوان سود نقدی مورد تصویب قرار گرفت. با توجه به ترکیب سهامداران شرکت، عمده سود مزبور مجددا به مجموعه ایران خودرو تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است طبق اطلاعات دریافتی از سوی شرکت مراتب به زودی به اطلاع کلیه سهامداران خواهد رسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ