لایک به این حجاب زیبا … دمتون گرم خواهر! + عکس

3

کمپین «تقوا در دنیای مجازی» به تمام کاربران شبکه‌های اجتماعی یادآور می‌شود رفتارها و تعاملات اجتماعی بین افراد در دنیای حقیقی تفاوتی با دنیای مجازی ندارد.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی به همراه فرهنگ وارداتی خود روز به روز در بین جوانان و نوجوانان در حال افزایش است.

طبیعتاً بخش عمده فرهنگ اجتماعی حاکم بر فضای شبکه‌های اجتماعی و تعریفی که سازندگان و طراحان این نرم‌افزارها برای روابط بین افراد تعریف کرده‌اند با فرهنگ اسلامی، ایرانی و سنتی کشورمان در تضاد است.

اما آیا باید به دلیل این تضاد بزرگ فرهنگی استفاده از این ابزارهای نوین به کلی کنار گذاشته شود؟! به عقیده بسیاری از افراد می‌توان اصول و اعتقادات بکارگیری شده در دنیای واقعی را نیز در دنیای مجازی و در مجاورت ارتباط افراد با یکدیگر در شبکه‌های اجتماعی نیز مدیریت کرد.

بر این اساس به تازگی کمپینی با عنوان «تقوا در دنیای مجازی» در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده است که به تمام کاربران شبکه‌های اجتماعی یادآور می‌شود رفتارها و تعاملات اجتماعی بین افراد در دنیای حقیقی را نیز می‌توان در دنیای مجازی در پیش گرفت، فقط با اندکی توجه بیشتر!

در ادامه برخی از مطالب و عکس‌نوشت‌های منتشر شده با این موضوع را می‌توانید مشاهده کنید:

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۱- خدای دنیای واقعی همان خدای دنیای مجازی ست؟ اگر خودش را در جهان واقعی ببینی، یحتمل سرت را می‌اندازی پایین و عبور می‌کنی، ولی اسمش را، نوشته‌اش، کامنت‌اش را، چراغ روشن‌اش را که در دنیای مجازی می‌بینی، چشمت تنگ‌تر می‌شود، خیره‌تر می‌شوی به مانیتور، شاید ضربان قلبت هم کمی بالاتر برود.

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۲- دخترکم؛ از نظر قرآن یکی از ملاک‌های بی‌حیایی، خودنمایی برای نامحرم است. خودنمایی فقط برای بدحجاب‌ها نیست، بلکه با حجاب هم می‌شود خودنمایی کرد؛ فقط مشتری‌اش فرق می‌کند. رعایت کن!

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۳- حالا اگر احوال‌پرسی نکنی چه می‌شود؟!

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۴- ماه ضیافت است و گشایش درهای حقیقی رحمتش حتی به روی این دنیای مجازی… با تکیه بر ایمان و تقوا رنگ و بوی خدایی را برای این فضا به ارمغان خواهیم آورد. به میهمانی خدا دعوت شده‌ایم… او را با چهره مجازی و حقیقی خود بندگی کنیم.

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۵- می‌گفت… اینک بقیه مرا با اسم کوچک صدا می‌زنند تقصیر من است؟ گفتم… مردها میزان جدیتشان می‌شود حجابشان… اینکه یک نفر خیره خیره به یک خانم بدحجاب نگاه می‌کند تقصیر کیست؟ این هم همان… حجب مرد در میزان جدیت او در برخورد با نامحرم نمایان می‌شود و این نکته هم هیچ ربطی به تأهل و تجردش ندارد.

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۶- قدر هر کس به اندازه قدر اراده اوست؛‌ سر دوراهی کلیک کردن و نکردن، اندازه آدم‌ها معلوم می‌شود؛ گاهی باید مدام برای خودمان روضه حرّ بخوانیم.

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۷- بانو… همان طور که در دنیای واقعی حیایت، حجابت، وقارت تو را از برخورد صمیمانه با هر نامحرمی بازمی‌دارد،‌ همان طور که وقتی نگاهی آزارت می‌دهد؛‌ رویت را محکم‌تر می‌گیری اینجا هم در فضای مجازی در برخورد با نامحرم، رویت را بگیر در قالب کلمات.

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۸- این لبخندی که روی لب تو نشسته و او نمی‌بیند من را نگران می‌کند.

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۹- اول کامل مطمئن شده‌ای هیچ محرمی نمی‌تواند کارت را راه بیندازد؟

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۱۰- همه این چیزهایی که الان داری می‌نویسی اگر او را رودررو می‌دیدی هم می‌گفتی؟

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۱۱- چرا او باید بداند و بفهمد؛‌ حالت الان چطور است؟ داری چه کار می‌کنی؟ کجایی؟ در چه حالی؟

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

۱۲- « بل الانسان علی نفسه بصیره» مطمئنی که با ایمیل کارت راه نمی‌افتد که چت می‌کنی؟

حجاب دختران چرا حجاب لازم است

علاقه‌مندان می‌توانند مطالب خود در این زمینه را با هشتگ «#تقوا_در_دنیای_مجازی» در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 3 )
 1. زهرا می گوید

  با سلام
  من یک دختر چادری و مذهبی هستم و با وجود داشتن بهترین گوشی و پر سرعت ترین اینترنت هیچ وقت عضو شبکه های اجتماعی نشدم به خاطر همین مواردی که ذکر شد.
  شما اجازه ندارید به همه چادری ها این موضوع را نسبت بدید کسی که چادرش را از ترس خانواده سرش می کنه ، کسی که نمیدونه برای چی چادر می پوشه ، کسی که با چادر ارایش می کنه و تیپ میزنه م یک سره چادرش بازه جزو چادری ها به حساب نمیاد.
  یک چادری واقعی هیچ وقت از این کارا نمی کنه .
  کاش به جای خطاب قرار دادن چادری ها این موضوع را به همه تذکر می دادید…

 2. حسن حمیدی می گوید

  با سلام چادر یعنی پوشش و حجاب در مقابل نامحرم یعنی اینکه نشات گرفته از ایمان قلبی او به خداست بنابراین هیچ زن و مرد معتقدی به خدا و روز معاد حاضر نیستند لحظه ای خوشی را با عذاب روز قیامت عوض کنند در حدیث از پیامبر رحمت داریم که می فرمایند هر کلمه شوخی با نامحرم باید هزارسال در جهنم بماند ۰ خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر گرداند

 3. maryam.ma می گوید

  سلا م من چطوری میتونم عضو سایتتون بشم یعنی چطوری پورتال ذریافت کنم؟؟