کانادا فهرست اموال دولت ایران را منتشر کرد

0
وزارت خارجه کانادا با هدف کمک به گروه های صهیونیستی که خواستار جبران خسارات ادعایی خود از حساب های ایران شده اند فهرست اموال و دارایی های دولت ایران در این کشور را منتشر کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه کانادا با ادامه سیاست های خصمانه خود علیه ایران اخیرا اطلاعاتی را در مورد اموال و دارایی های دولت ایران در این کشور منتشر کرده است.
این اطلاعات می تواند به گروه هایی که علیه دولت ایران در دادگاه های کانادا شکایت کرده اند و خواستار جبران خسارات ادعایی خود از اقدامات منتسب به ایران شده اند کمک کند.
پایگاه اینترنتی سان نیوز نتورک اعلام کرد وزارت خارجه کانادا  فهرستی از دارایی ها و حساب های بانکی جمهوری اسلامی ایران در کانادا را منتشر کرده است که می تواند تلاش ها برای اقدامات حقوقی علیه این کشور را تسهیل کند.
کانادا در سال ۲۰۱۲ قانونی را به تصویب رساند که به قربانیان عملیات های تروریستی اجازه می دهد مرتکبین و حامیان این اقدامات را بدون در نظر گرفتن محل وقوع اقدام تروریستی تحت تعقیب قرار دهند.
برخی گروه های صهیونیستی و ضد ایرانی طی سال های اخیر پرونده هایی را در دادگاه های آمریکا و کانادا طرح کرده و با ادعای کمک ایران به گروه های مقاومت لبنان و فلسطین خواستار جبران خسارات وارده به صهیونیست ها در عملیات های این گروه ها از حساب ایران شده اند.
بر اساس این گزارش فهرست دارایی های غیر دیپلماتیک ایران شامل سه حساب بانکی با بیش از ۲.۶ میلیون دلار موجودی و ۱۱ حساب دیگر است که موجودی آنها اعلام نشده است.
این حساب ها می توانند در هر شکایتی علیه دولت ایران محل جبران خسارت قرار گیرند اگرچه هرگونه اقدام در برداشت از حساب های ایران خلاف مقررات و اصول حقوق بین الملل است.
در فهرست منتشر شده از سوی وزارت خارجه کانادا همچنین از ساختمان تعطیل شده سفارت ایران در کانادا، اقامتگاه مجلل سفیر ایران در اوتاوا و یک آپارتمان در مرکز شهر برای کارکنان سفارت اشاره شده که ارزش مجموع آن ها میلیون ها دلار تخمین زده می شود. این اموال به دلیل برخورداری از معافیت دیپلماتیک از هرگونه اقدام حقوقی مصون هستند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ