استیو جابز و امپراطوری اپل ، مدیون این ایرانی است + عکس و بیوگرافی

0

عکس او مثل زاکربرگ یا استیو جابز شناخته شده نیست؛ با این همه هر کسی که از تلفن های آی فون و یا از انواع دیگر همراه های هوشمند استفاده می کند به این ایرانی پنجاه و پنج ساله مدیون است.

میلیون ها نفر در سراسر جهان بدون آنکه خبر داشته باشند هر روز از فناوری هایی استفاده می کنند و شاید کمتر کسی بداند که یک ایرانی همان فردی است که هوشمندی را به تلفن های همراه افزود.

شرکت اپل راز میلیونر شدن راز میلیاردر شدن بیوگرافی حسین یاسایی Hossein Yassaie

نام حسین یاسایی (Hossein Yassaie) و شرکت تحت مدیریت وی ایمجینیشن تکنولوجیز (Imagination Technologies) را هیچگاه روی وسایل ارتباطی جدید، روی تابلوهای تبلیغاتی و یا در کنار نام های معروفی مثل اپل و گوگل نمی بینیم.

حسین یاسایی  (متولد ۱۳۳۶) مدیرعامل شرکت ایمجینیشن تکنولوجیز است. دکتر یاسایی پس از گرفتن دکترای خود، بعنوان محقق دانشگاه بیرمنگام کارهای گسترده بر روی پردازش سیگنال‌های دیجیتال و معماری سیستم با کارایی بالا انجام داده‌است.

شرکت ایمجینیشن تکنولوجیز ( .Imagination Technologies ) با ۱۳۰۰ کارمند ، یک شرکت بریتانیایی است که در زمینهٔ گرافیک تلفن همراه و فن‌آوری تراشه ریزپردازنده فعالیت می‌کند. ایمجینیشن تکنولوژیز طراح و سازنده سری گرافیک‌های پاور وی‌آر که در برخی از محصولات شرکت اپل از جمله آی‌فون و آی‌پد و همچنین برخی محصولات دارای سیستم‌عامل اندروید به‌کار گرفته شده‌است می‌باشد.

چهره حسین یاسایی همچون سایر نام آوران عرصه فناوری ارتباطی مثلا مارک زاکربرگ بنیان گذار فیس بوک و یا استیو جابز از موسسان و مدیران اپل شناخته شده نیست. با این همه هر کسی که از تلفن های آی فون و یا انواع دیگر همراه های هوشمند استفاده می کند به این ایرانی پنجاه و پنج ساله مدیون است.

بخش زیادی از فناوری های پیچیده ای که اکثر تلفن های هوشمند از آن استفاده می کنند، از گرافیک تا سیستم عامل، همه محصول شرکتی است که این ایرانی آن را مدیریت می کند.

خود او می گوید: «در حقیقت ما عنصر هوشمندی را به این تلفن های همراه می دهیم. قبل از نوآوری و فناوری های محصول شرکت ما هیچ تلفن هوشمندی وجود نداشت.»

او وقتی کار برای این شرکت را شروع کرد که در آن زمان این شرکت «ویدئو لوجیک» نام داشت، و با حدود ۴۰ کارمند برخی از فناوری های به کاررفته در سیستم «ام اس داس» مایکروسافت را تولید می کرد، ولی پس از حدود ۲۰ سال شرکت تحت مدیریت وی در دوازده کشور مختلف جهان بیش از هزار و ۱۰۰ کارمند دارد.

شرکت اپل راز میلیونر شدن راز میلیاردر شدن بیوگرافی حسین یاسایی Hossein Yassaie

حسین یاسایی متولد و بزرگ شده ایران است. اولین تماس او با فناوری در چهار سالگی صورت گرفت. وی می گوید: «یادم هست که در چهارسالگی برای سردرآوردن از نحوه کار یک رادیوی بزرگ، انگشت خود را درون آن بردم و برق مرا گرفت. از آن زمان علاقه من به فناوری های جدید و کامپیوتر ادامه یافته است.»

به نوشته رادیو فردا، او در سال ۱۹۷۶ برای تحصیلات عالی به انگلیس رفته و دوره پیش دانشگاهی را که معمولا دو سال طول می کشد ظرف چند ماه با موفقیت طی کرد و تحصیلات خود را در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه «ناتینگهام .Nottingham» به پایان برد.

حسین یاسایی در مورد تفاوت های موجود بین صنعت ارتباطات و رایانه در انگلیس با آمریکا می گوید: یکی از دلایل اصلی پیشرفت آمریکایی ها این است که محیط علمی و فعالیت گسترده این شرکت ها طی چند دهه اخیر شرایطی را فراهم کرده که بسیاری از جوانان را به نوآوری تشویق می کند.

علاوه بر این، بلندپروازی نیز یکی از دلایل اصلی برای پیشرفت فناوری و حرکت به سوی اختراع های جدید است. به گفته آقای یاسایی در انگلیس این روحیه بلندپروازی ضعیف تر است و معمولا در برابر طرح های بزرگ و بلندپروازانه مقاومت می شود.

حسین یاسایی تاکید می کند که مهمترین عامل برای رشد فناوری های نوین در هر کشوری آموزش نوجوانان و ایجاد زمینه های لازم برای رشد استعدادها، آفرینندگی و خلاقیت جوانان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ