فرزندانی که قربانی زیبایی مادران می شوند

0
اگر چه تغییر در زندگی و اشخاص در بسیاری از موارد زیان که ندارد هیچ بلکه مفید و لازم است، مثل تغییر اذهان عمومی نسبت به پیشرفت و هدفمند کردن زمان اما در مواردی هم این مسئله بسیار تاسف برانگیز است.

 امروزه همزمان با رشد تکنولوژی و تغییر چهره محیط، نحوه لباس پوشیدن، سبک زندگی و حتی بعضا نگاه انسان ها هم تغییر کرده است.به گونه ای که در کشور ما با توجه به نحوه زندگی و اعتقادات حاکم بر افراد جامعه این مسئله بیشتر نمود پیدا کرده است.

زیبایی زنان باردار شدن اندام زیبا و جذاب اندام زنانه آموزش بچه دار شدن

آسیب های نگاه صفرویکی به تغییر

اگر چه تغییر در بسیاری از موارد زیان که ندارد هیچ بلکه مفید و لازم است، مثل تغییر اذهان عمومی نسبت به پیشرفت و هدفمند کردن زمان اما در مواردی هم این مسئله بسیار تاسف برانگیز است.مانند تغییر در رفتار و کردار و نحوه پوشش افرادی که به سمت پوشش و رفتار کشورهای دیگر و مخصوصا کشورهای غربی در حرکت هستند.تغییر زمانی می تواند تحسین برانگیز باشد که از فرهنگ اصیل ایرانی که همگام با متعالی ترین دستورات خداوند است همراه باشد نه تغییری که یک شخص و یا یک گروه غربی پرچمدار آن باشند.

امروزه جوامع مختلف خواسته یا ناخواسته به دو گروه سنتی و مدرن تبدیل شده اند که غالبا افراد گروه مدرن با تغییرات گسترده به بهانه به روز بودن مخالفتی ندارند و افراد حاضر د رگروه سنتی اگرچه با توجه به محیط تغییراتی در خود احساس می کنند اما هر تغییری را نمی پسندند و به آن تن نمی دهند.

آیا تغییر در ظاهر مادر به دلیل بارداری صحت دارد؟

در حال حاضر در ایران با توجه به موج جدید افزایش جمعیت که در کشور به راه افتاده است برخی از خانواده ها با اهداف مختلف به تکاپوی فرزند آوری افتاده اند اما یکی از عللی که بعضا خانم ها را از این تکاپو دور می کند، تغییر ظاهر مادر بعد از زایمان است.

اگر چه آمار واقعی و قابل استنادی از تعداد این خانم های ایرانی وجود ندارد اما با پرسشی کوتاه از چند خانواده می توان به این نتیجه رسید که تعداد این افراد درصد کمی از بانوان ایرانی نیست.

از نظر جسمی و ظاهر با توجه به دوران بارداری، قطعا بعد از زایمان تغییراتی متوجه مادر می شود اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا این تغییر ظاهری گاها نامحسوس تغییری مطلوب محسوب می شود یا خیر؟

یک بانوی ایرانی که فرزند سومش حدودا سه ماه قبل در تهران به دنیا آمده است، در گفتگو با خبرنگار فرهنگ نیوز به این پرسش اینگونه پاسخ می دهد: به نظر بنده این تغییر ظاهری که بسیاری نگرن آن هستند در اکثر اوقات نامحسوس است، اگر هم محسوس باشد به نظر من بستگی به دوران بارداری شخص دارد، چرا که مراقبت از مادر در دوران بارداری که اغلب باید توسط خود مادر و بعد از آن همسر صورت گیرد، اهمیت خاصی دارد.در مرحله بعد مادر باید قبل و بعد بارداری و حتی پس از فارغ شدن تحت نظر پزشک متخصص باشد از نوع تغذیه تا مسائل مربوط به شرایط فیزیولوژی مادر.اینها مهم است اگر این مسائل رعایت شود قطعا این تغییرات محسوس نیست.

لبخند مادر و فرزند به هر تغییری می ارزد

وی در ادامه می گوید: به نظر من جدا از این موضوع این تغییر اگر محسوس هم باشد در برابر وجود نعمت آور فرزند و لبخند مادر و فرزندی هیچ است اصلا به چشم نمی آید واقعا اگر یک زن نگاه لطیف مادرانه داشته باشد این مسائل اصلا به چشمش نمی آید.به نظر من خانم ها چه باردار بشوند یا نشوند در هر صورت عمرشان در حال گذر است و گذر عمر هم خود تغییراتی در ظاهر نه تنها خانم های ایرانی بلکه همه آدم های روی زمین ایجاد می کند.

توصیه به زوجین برای بچه دار شدن

این بانوی ایرانی که فاصله سنی فرزندانش با هم حدودا سه سال است، درباره تکاپویی که در میان برخی از زوج های جوان برای بچه دار شدن به وجود آمده است، گفت: دروغ نگویم، من خودم در ابتدای ازدواجم برای بچه دار شدن بسیار اکراه داشتم اما نه به دلیل تغییر ظاهر.به دلیل مسائل مختلف از جمله دردسرهایی که گمان می کردم بعد بارداری و حتی به دنیا آمدن فرزند به وجود می آید.اما با کمک همسرم و با حضور در مشاوره های مختلف متوجه شدم که اشتباه می کردم و به نظر من بهترین تکاپو و شیرین ترین لحظات یک زندگی مشترک تلاش برای بچه دار شدن و مهمتر از آن لحظاتی است که فرزند به دنیا می اید.شاید همه سختی های یک پدر و مادر با حضور فرزند به یک خاطره شیرین تبدیل می شود.من به همه زوج های جوان توصیه می کنم تا دیر نشده اگر به فکر بچه دار شدن نیستند تاملی درباره این موضوع داشته باشند تا هرچه زودتر طعم شیرین بچه داری را تجربه کنند.

تلاش حکومت و مردم برای حرکت به سمت جامعه ای جوان و پویا

آمارها بیانگر آن است که همزمان با تغییر نگاه حاکمیت به مسئله جمعیت و اتخاذ سیاست افزایش جمعیت، و با توجه به تشویق هایی که اگرچه کافی نیست اما تاثیرگذار است، نگاه مردم و مخصوصا زوج های جوان هم نسبت به این مقوله در سال های اخیر تغییر کرده است که این مسئله می تواند به حرکت جامعه به سمت جامعه ای پویا و جوان و شاداب کمک کند.

البته برطرف شدن نگرانی های زوجین درباره موضوعاتی نظیر تغییر ظاهر مادر باید برطرف شود اما قطعا این مسئله و موضوعاتی از این دست با توجه به تجارب مادران پیر و جوان در این زمینه نمی تواند دلیل محکمی برای عدم بارداری و فرزند آوری باشد.

فرهنگ نیوز-مهدی مهدیان:

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ