استقبال گرم مردم آلمان از پناهجویان سوری و عراقی + عکس

1
پس از آنکه دولت آلمان (یکی از حامیان تروریستها در سوریه و عراق)  مجوز ورود پناهجویان سوری و عراقی که پشت مرزهای این کشور بلاتکلیف بودند را صادر کرد شماری از مردم آلمان با پلاکاردهای خوش آمدگویی، بسته های غذا و پوشاک به گرمی از این آوارگان استقبال کردند.
 با بازشدن مرز آلمان به روی پناهجویان سوری و عراقی جنگ، سیل آوارگان از روز یکشنبه به سوی آلمان سرازیر شد. طی چند روز گذشته نزدیک به ٢٠هزار پناهجو که عمدتا سوری هستند وارد آلمان شدند و بر مبنای آمار منتشر شده، آلمان در نظر دارد امسال ٨٠٠ هزار پناهجو را بپذیرد. این پناهجویان در بدو ورود به ایستگاه‌ شهرهای آلمان مانند مونیخ، فرانکفورت و دورتمند با استقبال صدها آلمانی که برای کمک به آنها داوطلب شده بودند مواجه شدند.
استقبال کنندگان که پلاکاردهایی برای خوش آمد گویی به زبان عربی، انگلیسی و آلمانی در دست داشتند پس از توزیع غذا، نوشیدنی، پتو و لباس، پناهجویان را برای انتقال و اسکان در اردوگاه های مختلف در شهرهای دیگر تقسیم بندی و به سوی فرودگاه راهنمایی کردند. در مونیخ حتی شماری از داوطلبان آلمانی در محل اسکان پناهجویان سوری حاضر شده و به آنها در آموختن زبان آلمانی کمک کرده‌اند.
در همین حال آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اعلام کرده است ورود هزاران پناهجو به آلمان به تغییراتی در این کشور خواهد انجامید اما او تعهد می کند که این تغییرات مثبت باشد. دولت وی اعلام کرده است مبلغ شش میلیارد یورو را برای هزینه مالی پذیرش پناهجویان اختصاص خواهد داد.
از سوی دیگر گزارش می‌شود ورود پناهجویان به آلمان چندان هم بدون مخالفت نبوده است؛ در ایستگاه دورتموند تعدادی از نئونازی ها در مخالفت با تصمیم دولت آلمان به استقبال کنندگان حمله کرده‌اند و چند تن زخمی شده‌اند. این درگیری بعد از حدود دو ساعت و با مداخله پلیس به پایان رسید. پلیس اعلام کرده است در تعقیب افرادی است که به مهاجران و استقبال کنندگان از آنها حمله کرده است. عکس‌های زیر از استقبال آلمانی‌ها از مهاجران در رویترز و گتی ایمیج منتشر شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. شهریار می گوید

    افرین اینجا مسلمون هست ولی اسلام نیست توی عربستان اسلام هست ولی مسلمون ن