حمله خونین یک دختر تهرانی به حمید حامی (خواننده معروف)

3

حمید حامی خواننده پر حاشیه سال های اخیر، بار دیگر اسیر حاشیه ای جدید شد. او که طی سالهای گذشته زبان اعتراض نسل اولی های موسیقی پاپ ایران بوده است، بارها با تهدید های بسیاری مواجه شده است. ولی این خواننده با سابقه اینبار اسیر حاشیه ای شده که خود در آن دخیل نبوده است.

ماجرا از آنجا آغاز می شود که حمید حامی روز ۱۴ بهمن حول و حوش ساعت شش و هفت بعد از ظهر همراه با اتومبیل شخصی خود در خیابان شیراز جنوبی پایتخت با یک دستگاه اتومبیل ۲۰۶ تصادف می کند. با توجه به آنکه بر اساس شواهد راننده اتومبیل ۲۰۶ مقصر بوده، سعی در فرار داشته که حامی از این اقدام جلوگیری می کند و همین سر آغاز ماجرا می شود. استفاده سرنشین اتومبیل ۲۰۶ از اسپری فلفل در این ماجرا و برخورد شدید اتومبیل با شخص حمید حامی در زمان فرار، باعث شد تا یکی از شاهدان عینی که خود از طرفداران این خواننده به شمار می آید به قلم خود این اتفاق را به صورت مفصل شرح دهد که متن آن بدون هیچ تغییری بدین شرح است:

همسر حمید حامی میثم دهقان دختر تهرانی حوادث تهران بیوگرافی حمید حامی

” دیروز چهارده بهمن تقریبا ساعت شیش و نیم بود که جلوی فروشگاه کاشی و سرامیک مون توی خیابون شیراز جنوبی وایساده بودم بودم که اونور خیابون درست جلوی فروشگاه ما صدای ترمز یه مزدای آبی توجهم و جلب کرد و یه پسربا قد خیلی بلند که ریش داشت و عینک طبی رو چشاش بود از ماشن پیاده شد، بلافاصله تلفنش رو برداشت و انگار داشت به پلیس زنگ میزد اما یهویی صدای جیغ جیغ یه دختر از توی ۲۰۶ سفید رو شنیدم، یواش یواش رفتم وسط بلوار که ببینم چی شده که راننده ۲۰۶ از توی ماشین یه اسپری کوچیک سبز رنگ و درآورد و پاشید توی صورت راننده مزدا، پسر قد بلند سریع اومد عقب تر و داشت از سوزش به خودش می پیچید و همچنان گوشیش دستش بود و به پلیس ۱۱۰ آدرس محل رو میداد که راننده ۲۰۶ در حالی که پسر قد بلند جلوی ماشینش بود تا مانع از حرکتش بشه، حرکت کرد و محکم زد به پسر و اون افتاد روی کاپوت ۲۰۶، دختر با سرعت حرکت میکرد و تقریبا شصت هفتاد متر همینطوری درحالی که پسر روی کاپوت بود حرکت کرد تا پسر از روی کاپوت افتاد روی آسفالت و ماشین ۲۰۶فرار کرد، پسر بلند شد در حالی که برف پاک کن ۲۰۶ تو دستای خونیش بود برگشت به سمت ماشین خودش و منتظر پلیس شد، جالب اینکه یه زن که سنش کمم نبود اومده بود به کمکش و براش آب آورد و …

مردم هم وایساده بودن و فقط نگاه میکردن، بعد از چند دقیقه دو تا پلیس موتور سوار از کیوسک کلانتری سر خیابون شیراز اومدن و همون موقع ۲۰۶ که فرار کرده بود با یه مرد توی محل ظاهر شد و با فریاد و به دروغ ادعا کرد که راننده مزدا خانوم من رو زده! پلیس هم حرفاش رو باور کرد و کارت ماشین مزدا رو گرفت و راننده مزدا در حالی که لباساش خونی بود و از دستاش خون میچکید هرچی گفت که اسپری فلفل توی صورتم زدن و با ماشین من و زیر گرفتن مامورا باورشون نشد و سوار موتور رفتن.

دوست داشتم ببینم قضیه چی میشه که اگه نیازی به شهادت و کمک هست من هم باشم، تا سر خیابون و دم کیوسک رفتم و با کمال تعجب صورت مردونه ی عزیز دلم و دیدم، کسی که با صداش باعث آشنایی من و خانومم شد، کسی که باعث شد مرگ مادرم رو تحمل کنم، کسی که از شب تا صبح و صبح تا شب همگی دعاش میکنیم و واسش سلامتی میخوایم، اون مرد قد بلند “حامی” بود، وقتی که فهمیدم اون حامی اسطوره ی منه از خجالت اینکه چرا از اول کمکش نکردم و از خجالت اینکه اینجا ایرانه با این قانونای عجیب و غریبش دیگه جلو نرفتم، وایسادم و نگاه کردم که ببینم چی میشه، همگی توی هوای برفی عصر دیروز رفتن کلانتری ۱۴۵ خدامی ونک، یک ساعت و نیم توی کلانتری موندن و آخر باخبر شدم که راننده ۲۰۶ از حامی شکایت کرده و فردا قراره که برن دادسرا.

همسر حمید حامی میثم دهقان دختر تهرانی حوادث تهران بیوگرافی حمید حامی

راستی این قانونه که جلوی چشمای اینهمه آدم یه اتفاق انطوری بیفته و هیشکی صداش در نیاد، که بنده خدا حامی رو اینطوری با ماشین لهش کنن و آخرشم ازش شکایت کنن، حامی جون اینجا نمون، حامی اینجا جای تو نیست، اگه میخوای خدا دوست داشته باشه برو. “

در ادامه قضیه را از میثم دهقان (مدیر برنامه حامی) نیز جویا شدیم که وی ضمن تایید این اتفاق گفت: فعلاً در این مورد اظهار نظری نمی کنم، همه چیز برای حاضران در صحنه عین روز روشن بود و نیازی به توضیحات بنده نیست. آنقدر شوکه هستم که نمی دانم چه بگویم و این اتفاق را قطعاً از سوی مقامات قضایی پیگیری خواهیم کرد.

حال اصل موضوع را از زبان خودش می‌شنویم.

به گزارش موسیقی ایرانی حامی در ابتدا ماجرا را اینگونه توضیح داد: «دقیقاً در خیابان شیراز جنوبی و رو به روی فروشگاه های کاشی و سرامیک این اتفاق افتاد.

این اتفاق به خاطر بد رانندگی کردن من بود ولی  وقتی به من توهین کردند ایستادم تا با پلیس تماس بگیرم. در زمانی که داشتم با پلیس تماس می گرفتم، راننده آن اتومبیل نزدیک شیشه ماشین من شد و اسپری فلفل به صورتم زدند و بعد از آن جلوی ماشین آن شخص ایستادم تا جلوی فرارش را بگیرم که آرام آرام به سمت من آمد و به من زد و تا ۵۰-۶۰ متر نیز روی کاپوت بودم تا اینکه ترمز کرد و روی آسفالت افتادم و راننده ی ۲۰۶ از محل گریخت.»

وی ادامه می دهد: «هم دیسک کمرم که یک سال است مشغول درمان آن هستم آسیب شدیدتری دیده و هم دستانم جراحات شدیدی برداشتند. سپس راننده آن اتومبیل بعد از ده دقیقه با یک مردی برگشت و پلیس نیز سر رسید و با اینکه در ابتدا و در ساعت ۱۶:۳۰  بنده با پلیس تماس گرفته بودم اما مأموران نیروی انتظامی حرف های من را باور نکردند و به کلانتری خدامی واقع در ونک رفتیم. اظهارات هر دو طرف مکتوب شد تا صبح ۱۵ بهمن به دادسرا برویم ولی در آن روز نه ایشان شکایتی کرده بودند و نه من پیگیر ماجرا شدم که همین امر فعلا قضیه را منتفی می کند ولی اینجا حق من ضایع شد زیرا مورد ضرب و شتم قرار گرفتم و اسپری به صورتم زدند و شخص آسیب دیده در این جریان بنده بودم. بعد از کلانتری با همان اوضاع به شرکت «کارینا» برای امضای قرارداد کدهای پیشواز آلبومم رفتم که دوستام در شرکت کارینا بعد از بازگو کردن این ماجرا بهت زده شده بودند.»

حامی که از شکایت خود نیز صرف نظر کرده است دلیل این کار را اینطور شرح می دهد: «برای اینکه فرهنگ سازی بشود من چشم پوشی می کنم و دلیل دیگر اینکه فضای محاکم قضایی و دادسراها برای یک هنرمند جای مناسبی نیست.»خواننده آلبوم «آخدا» در پاسخ به این سوال که چرا تمام این اتفاقات برای او می افتد می گوید: «من تافته جدا بافته نیستم، من از جنس مردم ام و با مردم زندگی می کنم،  درآمدهای میلیاردی ندارم که بخواهم جدای از مردم زندگی کنم. قطعاً این اتفاقات برای من می افتد نه برای یک تاجر هنرمند نمایی که سالی سه میلیارد درآمد دارد و برای خودش بادیگارد استخدام می کند، مسلم است که در این آشفته بازار و بی قانونی حاکم بر ایران برای مردم عامه هر روز چندین بار از این اتفاقات عجیب رخ می دهد که هیچ گاه به اطلاع عموم نمی رسد.»

این خواننده با سابقه دلیل رسانه ای کردن این اتفاق را نیز اینگونه بیان می کند: «پس از اینکه یکی از کسانی که شاهد این ماجرا بود مطلبی دال بر رخ دادن این اتفاق را در وبلاگ شخصی خود قرار داده بود دوستانی که از این قضیه مطلع شده بودند از جمله بابک صحرایی با من تماس گرفتند و از این اتفاق پرسیدند، من هم برای اینکه از نگرانی فارق بشوند توضیحات لازم را ارائه دادم تا اینکه بعد از ظهر میثم دهقان مدیر برنامه ی بنده هم با من تماس گرفت و جویای حالم شد که پس از آن تصمیم بر آن شد برای جلوگیری از ایجاد شایعه و همچنین مطلع شدن مردم از این بی قانونی این اتفاق را به صورت رسمی بیان کنیم.»

در خصوص اظهار نظر دشمنانی که همیشه منتظر سنگ اندازی و تخریب من هستند هم باید بگویم: «اول اینکه من برای خودم زندگی میکنم و اتفاقات خصوصی زندگی بنده دخلی به ایشان ندارد و حق دخالت اظهار نظر راجع به این اتفاقات را ندارند، دوم اینکه بارها گفته ام که بنده برای ایجاد طنش و داستان سازی های دروغین که بصورت حرفه ای توسط خواننده های پول پرست و برای جلب نظر عمومی اقدام به آن میکنند، نیازی به نشر اکاذیب ندارم و سوم اینکه برای اثبات صحت ماجرای فوق نیازی به بحث و جدل در شبکه های اجتماعی نیست، تنها با یک تماس تلفنی و استعلام از مراجع ذیصلاح پی به صحت و یا عدم صحت ماجرا خواهید برد.»همچنین تصویر اظهارات طرفین در کلانتری خدامی نیز برای رفع ابهامات موجود در ادامه می آید.

همسر حمید حامی میثم دهقان دختر تهرانی حوادث تهران بیوگرافی حمید حامی

حمید حامی ( متولد ۱۴ خرداد ۱۳۵۵ ) از خوانندگان پاپ ایرانی است که با موسیقی دانان بزرگ همچون بابک بیات، ناصر چشم آذر و… همکاری داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 3 )
  1. سوسی می گوید

    نسل اولی های موسیقی ایران امثال خشایار اعتمادی و قاسم افشار و محمد اصفهانی بودند که در نیمه دوم دهه هفتاد استارت زدند. حامی در دهه هشتاد وارد دنیای موسیقی شد.

  2. مهناز می گوید

    من نمیدونم حق با کیه ولی من یه خانم هستم دیروز یه پرشیا زد به ماشینم صد در صد مقصر بود زده بود سمت راست بالای سپر عقب ماشین اما سه چهار تا مرد اونجا بودن همه گفتن خانم شما مقصری منم دیدم زده حالا میخوان الکی مقصرم هم بکنن گفتم خسارت نمیخوام این ماجرا در شهر مقدس قم اتفاق افتاد ….

  3. H می گوید

    همچین دخترای آشغال پررو را باید لهشون کرد؛ واقعا برای حامی متاسفم که از شکایتش صرف نظر کرد.