بیوگرافی سودابه بیضایی بازیگر سریال “آمین” + عکس

2

سودابه بیضایی بازیگر نقش خانم طاهری (مرضیه) سریال کیمیا (متولد ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۶۰ در شیراز) است.

همسر سودابه بیضایی عکس جدید بازیگران بیوگرافی سودابه بیضایی بازیگران سریال کیمیا

وی فارغ التحصیل رشته ادبیات است، پدرش دبیر شیمی بوده، دو خواهر کوچکتر از خود دارد که یکی گریمور است و دیگری معماری می‌خواند، هیچ نسبتی با بهرام بیضایی کارگردان ایرانی ندارد و فقط تشابه اسمی دارند، از سال ۱۳۸۱ به کلاس‌های بازیگری استاد سمندریان رفت و پس از مدتی برای بازی در فیلم گیس بریده انتخاب شد و بازیگری را با این فیلم آغاز کرد، بعد از این فیلم هم با بازی در سه تله فیلم و سریال جابربن حیان، پله پله در سینمای ایران بالا آمده، وی همچنین کلاس‌های فیلمنامه‌نویسی و داستان‌نویسی ناصر تقوایی را گذرانده، او گاهی شعر می‌گوید و به نقاشی و موسیقی می‌پردازد. از فعالیت‌های هنری اش می‌توان به سریالهای هوش مصنوعی و ارمغان تاریکی و فیلم‌های شهر اسفنجی و غیر منتظره و… اشاره کرد. روز روشن فیلم تحسین شده حسین شهابی اثری متفاوت در کارنامه هنری سودابه بیضایی است.

همسر سودابه بیضایی عکس جدید بازیگران بیوگرافی سودابه بیضایی بازیگران سریال کیمیا

بهرام بیضایی باعث نشده بازیگر شود. او هیچ ربط و نسبی با این کارگردان بزرگ ندارد اما هرجا که می‌رود، می‌گویند «دختر بیضایی هم آمد.» سودابه بیضایی، تا آن‌جایی که خودش خبر دارد هیچ فامیل مشترکی با بیضایی بزرگ ندارد، اما به این تشابه فامیلی افتخار می‌کند. او به‌خاطر بیضایی بازیگر نشده اما امیدوار است دنباله‌روی نام بیضایی باشد.

همسر سودابه بیضایی عکس جدید بازیگران بیوگرافی سودابه بیضایی بازیگران سریال کیمیاسودابه بیضایی و مادرش

سودابه بیضایی از زمستان ۸۲ با فیلم «گیس بریده» جمشید حیدری وارد سینما شده اما خیلی قبل‌تر از آن در کلاس‌های تئاتر حمید سمندریان استارت ورود به دنیای بازیگری را زده و بعد از این فیلم هم با بازی در سه تله فیلم و سریال «جابربن حیان»، پله پله در سینمای ایران بالا آمده. چهارسالی از زندگی او در عالم سینما می‌گذرد، اما هنوز چهره ناشناسی دارد و برای شناخته شدن هم هیچ عجله‌ای ندارد. سودابه منتظر اکران سه فیلم سینمایی‌اش است و این روزها با بازی در فیلم جواد کاسه‌ساز، در کنار آموزش‌های رزمی، از جمشید هاشم‌پور بازیگری یاد می‌گیرد. برای این فیلم تازه دو ماه تمام آموزش‌های رزمی دیده و به‌قول خودش حالا دیگر کمربند بنفش دارد. بازی در این فیلم حسابی سرگرمش کرده و با رضایت تمام از زندگی حرفه‌ای‌اش منتظر روزهای آینده است. هنوز کسی او را با چهره‌اش نمی‌شناسد، به قول خودش دیده نشده اما از این وضعیتش چندان ناراضی هم نیست. 

خودش می‌گوید این رضایت به خاطر این است که در این سال‌ها با بازیگرهای خوبی کار کرده و از آن‌ها چیزهای زیادی یاد گرفته. گلشیفته فراهانی، محمدرضا شریفی‌نیا، هانیه توسلی، بابک حمیدیان، شهاب حسینی و این آخری جمشید هاشم‌پور، بازیگرانی بوده‌اند که به او کمک کرده‌اند در این چهارسال پله پله بالا بیاید و امیدوار باشد روزی به هدفش برسد. او به آینده‌اش خوش‌بینانه نگاه می‌کند و منتظر اتفاقی نیست که دنیای حرفه‌ای‌اش را عوض کند چون معتقد است باید آرام بالا رفت تا به جایگاهی که می‌رسی باقی بمانی.

همسر سودابه بیضایی عکس جدید بازیگران بیوگرافی سودابه بیضایی بازیگران سریال کیمیا

تاکنون هیچ عکس و خبری از ازدواج و همسرش منتشر نشده است.

فیلم شناسی

 • روز روشن (۱۳۹۱) حسین شهابی
 • توهم (۱۳۸۷) اکبر منصور فلاح
 • کودک و فرشته (۱۳۸۷) مسعود نقاش زاده
 • محافظ (۱۳۸۶) محمدجواد کاسه ساز
 • غیر منتظره (۱۳۸۵) محمد هادی کریمی
 • گیس بریده (۱۳۸۵) جمشید حیدری
 • هوش سیاه (١٣٨٩) مسعود آب‌پرور
 • هوش سیاه ٢ (١٣٩٢) مسعود آب‌پرور
 • عروس برفی (١٣٩٢) سیروس الوند
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 2 )
 1. سارا می گوید

  جذابه…

 2. مرسانا می گوید

  چی جذابه…