همسر اسپانیایی محمد بنا + ماجرای همسر سابق محمد بنا چه بود؟

0

محمد بنا (متولد ۱۷ مرداد ۱۳۳۷ – در محله دولاب تهران) کشتی‌گیر و مربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران است. تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن با هدایت وی موفق به کسب ۳ مدال طلا و قهرمانی تیمی المپیک شد که در تاریخ ورزش ایران بی‌سابقه بود وِی همجنین از سوی فدراسیون جهانی عنوان بهترین مربی جهان شناخته شد.

همسر محمد بنا مادر محمد بنا تیم کشتی فرنگی بیوگرافی محمد بنا

محمد بنا که به خواست همسر سابقش، سال‌ها روی حس پدری خود پا گذاشته بود و اقدامی برای دیدار دخترش انجام نداده بود، بعد از بازی های المپیک و توافقی که با همسر سابقش داشت، برای دیدن دخترش به خارج از کشور سفر کرد اما این سفر برای سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خالی از حاشیه و دردسر نبود.

او که بعد از ۱۶ سال موفق به دیدن دخترش شد، با همسر سابقش عکسی گرفت که این عکس روی شبکه اجتماعی منتشر شد و در نهایت به بعضی از سایت های داخلی رسید؛ آنهم با این عنوان« محمد بنا در کنار همسر اسپانیایی….»

این تیتر در حالی برای این خبر انتخاب شد که بیشتر از انتشار عکس، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی را ناراحت کرد چون او تاکید دارد که این زن، همسر او نیست و مادر دخترش است . او و ماریا، سال هاست که از هم جدا شده اند بنابراین نباید در تصویر از او به عنوان همسر بنا یاد می شده است.

در حالی شنیده می شود این موضوع باعث ناراحتی محمد بنا شده است که شاید بی اطلاعی منتشرکنندگان عکس از زندگی شخصی بنا باعث این اشتباه شده است. به هر حال این اتفاق سفر بنا را که سالها انتظارش را می کشید، با حاشیه هایی همراه کرد و باعث شد، سرمربی تیم ملی نسبت به این موضوع گلایه هایی داشته باشد و از این موضوع ناراحت شود، تا جاییکه بعضی دوستانش می گویند شاید همین موضوع باعث شود تا سرمربی تیم ملی در تصمیمش برای ماندن در تیم ملی دچار تردیدهایی شود.

محمد بنا در سفر خود به اروپا طبق وعده ای که به تنها فرزندش داده بود تمام پاداش های المپیکی اش را به دخترش اهدا کرد.

همسر محمد بنا مادر محمد بنا تیم کشتی فرنگی بیوگرافی محمد بنا
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-03-20 12:36:09Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

اگر می‌شدم کف پای مادرم را هم می‌بوسیدم. تمام زندگی‌ام است، همین

وی تنها مدال جهانی ایران در وزن ۶۸ کیلوگرم کشتی فرنگی و اولین مدال جهانی کشتی فرنگی ایران پس از انقلاب را در سال ۱۹۸۳ به دست آورده است.

بناء پس از خداحافظی از کشتی به مربیگری رو آورد و در دو مقطع مربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران شد و موفقیت‌های قابل توجهی را با این تیم کسب کرد. وی که یکی از برجسته‌ترین مربیان کشتی جهان به شمار می‌آید، اول بار در سال ۲۰۰۵ هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را بدست گرفت.

روش‌های کاری او به قدری مورد توجه کارشناسان قرار داشت که حتی گرم کردن ورزشکاران توسط او نیز مورد فیلمبرداری قرار می‌گرفت. با هدایت او تیم ملی کشتی فرنگی ایران ۳ سال پیاپی صاحب مدال طلا در رقابت‌های قهرمانی جهان شد.

بناء در سال ۲۰۰۷ در پی اختلافاتی با مسئولان فدراسیون کشتی از مربی‌گری تیم ملی کنار گذاشته شد اما پس از شکست سنگین تیم ملی کشتی ایران در المپیک پکن دوباره مربی این تیم شد.

وی پس از مراجعت دباره در کسوت مربی، توانست تیم ملی ایران را در مسابقات جهانی ۲۰۰۹ با یک مدال طلا و سه مدال برنز به مقام دوم جهان برساند.

این اولین بار بود که کشتی فرنگی ایران روی سکوی جهانی قرار می‌گرفت، در حالی‌که ۵ کشتی‌گیر این تیم برای اولین بار در مسابقات جهانی حاضر می‌شدند.

در سال ۲۰۱۰ در جام جهانی کشتی در ارمنستان، تیم ملی کشتی فرنگی ایران با هدایت بنا برای نخستین بار قهرمان جام جهانی شد.

در همین سال این تیم با ۴ مدال طلا و یک مدال برنز به مقام نخست بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌جو رسید که بهترین نتیجه کشتی فرنگی ایران در بازی‌های آسیایی پس از بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران محسوب می‌شود.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۱ در ترکیه با سرمربیگری محمد بناء علی رغم حضور نداشتن حمید سوریان با کسب دو طلا و یک برنز بر سکوی سوم جهان تکیه زد.

در المپیک ۲۰۱۲ لندن با مربیگری محمد بنا، تیم کشتی ایران برای اولین بار در تاریخ کشتی، قهرمان المپیک شد. در این المپیک ایران صاحب سه طلا توسط حمید سوریان ؛ امید نوروزی و قاسم رضایی شد.

در این المپیک سعید عبدولی با ناداوری توسط داور بلاروسی حذف شد تا ایران نتواند ۴ طلای المپیک را مال خود کند. ایران پیش از آن نتوانسته بود مدال طلا در رشته فرنگی از آن خود کند.

محمد بناء قبل از المپیک بارها گفته بود که تنها با قهرمانی المپیک راضی خواهد شد، که به این افتخار نائل شد.وی پس از پایان رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۲ لندن و کسب عنوان قهرمانی، از سمت خود کناره‌گیری و از مربیگری خداحافظی کرد.

برخی از افتخارات محمد بناء:

-دارنده مدال نقره وزن ۶۸ کیلوگرم رقابت‌های جهانی ۱۹۸۳ کیف

-کسب عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های جهانی سال ۲۰۰۹ دانمارک برای اولین بار

-کسب عنوان قهرمانی جام جهانی سال ۲۰۱۰ ارمنستان برای نخستین بار

-کسب دو مدال طلا در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۰ مسکو برای نخستین بار و قهرمانی مدالی این مسابقات

-کسب دو مدال طلا و یک مدال برنز در رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۱ ترکیه که بهترین نتیجه مدالی تاریخ محسوب می‌شود.

-کسب ۴ مدال طلا و یک مدال برنز در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو و بهترین نتیجه کسب شده در تاریخ این بازیها

-قهرمانی سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ رقابت‌های قهرمانی آسیا در ازبکستان و تایلند

-قهرمانی رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۱ بلاروس

-کسب مقام قهرمانی در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن با ۳ مدال طلا

«تصاویری از محمد بنا»

همسر محمد بنا مادر محمد بنا تیم کشتی فرنگی بیوگرافی محمد بنا
این دختر برادرم است. مادرم هر روز هلیا را می‌برد پارک و در آنجا صورتش را نقاشی می‌کنند.

همسر محمد بنا مادر محمد بنا تیم کشتی فرنگی بیوگرافی محمد بنا
آخی خدا بیامرزد آقا رضا قلیچ‌خانی را. علی خانی و فریدون بهنام‌پور هم فوت کرده‌اند. تورانی هم در این عکس است. این مسابقات مصر باید باشد که من مدال طلا گرفتم. خانی، فریدون و تورانی هم نقره گرفتند.

همسر محمد بنا مادر محمد بنا تیم کشتی فرنگی بیوگرافی محمد بنا
این دختر کوچولو که هلیاست. مهدی و حسین هم که برادرهای من هستند.

همسر محمد بنا مادر محمد بنا تیم کشتی فرنگی بیوگرافی محمد بنا
مسابقاتی است که در تهران برگزار می‌شد، اما تمام بچه‌های که کنار من هستند همگی از تیم خوزستان هستند. حبیب و کریم کاکاحاجی کنار من ایستاده‌اند. یادم نیست دقیقا چه مسابقاتی بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ