ماموریت نیروهای ویژه روسی برای شکار داعشی‌ها + عکس

0
گروه نیروهای ویژه معروف روسیه بنام آلفا اسپتسناز دارای ماموریت ویژه‌ای در سوریه هستند؛ ماموریت آنها شکار سرکرده‌های خطرناک داعش و به ویژه رهبر آنان است.

مسکو از هفته گذشته اعلام کرد که وارد کارزار سوریه خواهد شد و عملیات پشتیبانی از ارتش سوریه و بمباران مواضع گروه های تروریستی را به اجرا خواهد گذاشت. 

جنگنده های روسی در چند روز گذشته حملات گسترده ای را شروع کرده اند و بسیاری از مناطقی را که تروریست ها در اشغال خود دارند، مورد حمله هوایی سوخوهای روسی قرار گرفته اند.

ولادیمیر پوتین، این پیام را به سوریه داده که روسیه هنوز دوست این کشور است. در یک ماه اخیر، پروازهای مسکو- دمشق به نحو چشمگیری افزایش یافت و مسکو شش تانک تی-۹۰، ۱۵ خمپاره انداز، ۳۵ نفربر زرهی را تحویل ارتش سوریه داده است. همچنین، ۲۰۰ تفنگدار دریایی در سوریه هستند و اردوگاهی برای ۲۰۰۰ پرسنل نظامی تعبیه شده است. مسکو علاوه بر این تجهیزات در چند دوره، هلیکوپترهای جنگی، چندین جنگنده از نوع سوخود ۳۰، موشک زمین به هوا مانند سیستم دفاع موشکی سا-۲۲، را به سوریه وارد کرده است. در لازقیه، بندر شمالی سوریه، پایگاه جدیدی برای نظامیان روسیه ساخته شده و پایگاه دریایی روسیه در طرطوس در حال افزایش ساخت و سازهاست.

جنگ ایران و داعش ایران و روسیه

اما در کنار تمامی این تجهیزات، روسیه نیروی را وارد سوریه کرده که ماموریت آنها با دیگر نیروهای روسی متفاوت است. روسیه، سرکرده های داعش و به ویژه ابوبکر البغدادی را زنده می خواهد و این ماموریت غیرممکن تنها از عهده گروه ویژه آلفا اسپتسناز، ممکن است برآید. آنها علاوه بر وظیفه محافظت از فرودگاه هایی که جنگنده های روسی از آن بر می خیزند، پاکسازی مناطق از تروریست های تکفیری و حمایت از بشار اسد، ماموریت دستگیری سران گروه های تروریستی را برعهده دارند.

جنگ ایران و داعش ایران و روسیه

بیشتر این نیروها دارای تجربه حضور در چچن و مبارزه با گروه های تروریستی در این منطقه هستند. امارت اسلامی قفقاز که وابسته به القاعده بود در چچن فعالیت های زیادی داشت و عملیات های تروریستی علیه نظامیان روسی و حتی غیرنظامیان روسی نیز از دید آنها مجاز بود. در حال حاضر نیز تعداد زیادی چچنی در جبهه نبرد در داعش و النصره حضور دارند. قتل و پاکسازی این عده از تروریست ها با اصالت قفقازی یا آسیای مرکزی، تا حد زیادی می تواند مانع گسترش تروریسم در سرزمین های اطراف روسیه شود.

جنگ ایران و داعش ایران و روسیه

پایگاه خبری میرور در گزارشی در این باره می نویسد، نیروهای آلفا اسپتسناز کارامدترین و حرفه ای ترین قاتلانی هستند که وظیفه شکار و کشتن تروریست های جهادی را به دوش می کشند و وظیفه دارند تا پناهگاه ها و پایگاه های تروریست ها را پس از بمباران توسط جنگنده های روسی، پاکسازی و تمام تروریست های باقی مانده را نابود کنند.

بنا بر برخی گزارش ها، پوتین قصد دارد تا ۱۵۰ هزار نظامی روس را به سوریه اعزام کند تا ریشه گروه های شیطانی تروریست را در سوریه بخشکاند. جنگده های روسی در یک هفته اخیر بیش از ۵۰ مکان حساس تروریست ها را منهدم کرده اند که شامل یک مرکز اصلی فرماندهی و یک کارخانه تولید کمربند انتحاری می شد.

جنگ ایران و داعش ایران و روسیه

یک منبع نظامی مطلع به میرور گفته که نیروهای ویژه روسی بسیار حرفه ای و آموزش دیده اند و به صورت فوق العاده ای تهاجمی عمل می کنند: ماموریت آنها پاکسازی منطقه پس از حملات هوایی، گرا دادن به جنگندها و انجام عملیات مخفیانه حرفه ای علیه شورشیان است تا در نهایت آنها را نابود کنند. آنها تنها به یک دلیل یعنی محافظت از نظام سوریه ، آنجا هستند تا هر آنچه را که سوریه را تهدید می کند از میان بردارند و با انجام این ماموریت، آنها موقعیت روسیه را در مدیترانه و غرب آسیا، تحکیم خواهند کرد.

پس از حملات هوایی روسیه، مواضع داعش به شدت تضعیف شده و به عقیده کارشناسان نظامی، موقعیت نیروهای تروریستی داعش به حدی رسیده که می توان در عرض چند روز آنها را شکست داد.

جنگ ایران و داعش ایران و روسیه

در برخی از خبرها آمده بود که پوتین به نیروهای خود دستور داده تا سران داعش و گروه های تکفیری را حدالامکان زنده دستگیر کنند. ایگور کوناشینکوف سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه نیز در این زمینه تأکید کرد که نیروهای هوایی این کشور در حال حاضر به سوی مخفیگاه اصلی داعش در حرکت هستند و شهر رقه را که پایگاه اصلی داعش‌ است بمباران می‌کند.

نیروهای ویژه روسیه به خاطر آشنایی با عملیات های ضدتروریستی راهی سوریه شده اند. روز ۲۹ ژوئیه سال ۱۹۷۴ میلادی یوری آندروپوف-رئیس وقت کمیته دولتی امنیت اتحاد شوروی فرمان تأسیس اولین گروه ویژه ضد تروریستی در کشورما را امضا کرد. در حال حاضر این اداره  وابسته به مرکز ویژه سازمان فدرال امنیت روسیه است. کارکنان آن معتقدند آلفا بهترین سرویس ویژه درجهان است.  در عرض۳۵ سال کار آن حتی یک گروگان بر اثر عملیات این گروه آسیب ندیده و حتی یک عملیات نا موفق اجرا نشده است.

جنگ ایران و داعش ایران و روسیه

اعضای آلفا در سالهای گوناگون در عملیات خنثی کردن تروریست ها وآزاد سازی گروگان ها در تفلیس، سوخوم، مسکو و ماخاچ قلعه شرکت کرده اند.این سرویس ویژه دارای تجارب زیادی است و در جهان این نکته را قبول دارند.از جمله یگان های سازمان موساد اسرائیل و سرویس های ویژه آمریکا و آلمان برای مشورت و رایزنی به آلفا مراجعه کرده اند.

 

منبع: فرهنگ نیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ