گریم‌ زیبا و ماهرانه برای شکار ٣۵ دختر دم بخت

0
سارق سابقه‌دار از شهرهای شمال کشور به پایتخت مهاجرت کرد و با گریم چهره‌اش دام سیاهی را برای دختران دم‌بخت پهن کرد. این پسر تبهکار که با همدستی یک دختر شیک‌پوش، دختران فروشنده مغازه‌ها را در لیست کلاهبرداری‌هایش قرار می‌داد، هرگز تصور نمی‌کرد در دام ماموران گرفتار شود.

این پرونده با ١۵ شاکی در تهران و ٢٠ شاکی در کرج پیش روی پلیس قرار گرفته است و بازپرس پرونده برای شناسایی دیگر قربانیان احتمالی این متهمان دستور تصویر بدون پوشش مرد تبهکار را صادر کرد.

دام سیاه برای دختران
راز اقدامات سیاه این زن و مرد اوایل مرداد ماه امسال همزمان با شکایت دختر جوانی در اداره پلیس فاش شد.

١٢ مرداد ماه دختر جوانی به اداره پلیس رفت و از دختر و پسری به اتهام سرقت طلا، گوشی موبایل و پول‌هایش شکایت کرد. دختر جوان به کارآگاهان گفت:  «من مجرد هستم و یک فروشگاه لباس زنانه دارم. مدتی قبل یک زن شیک‌پوش و به ظاهر ثروتمند به مغازه‌ام آمد و چند لباس پرو کرد. درحالی‌که چند مدل لباس انتخاب کرده بود، در میان صحبت‌هایش برادر شوهر مجردش را به من معرفی کرد و گفت که او قصد ازدواج دارد و مدتی است که دنبال دختر زیبارو است. شماره تلفنم را گرفت تا من را به برادرشوهرش معرفی کند. چند روز بعد برای آشنایی بیشتر مرا به یک پارک دعوت کرد. روز قرار لباس‌های شیک پوشیدم و طلاهایم را انداختم. او به همراه یک پسر جوان و خوشتیپ در پارک منتظر من بودند و بعد از مدتی صحبت کردن، پسر جوان آبمیوه‌ای به من تعارف کرد. بعد از خوردن آبمیوه بیهوش شدم و وقتی به هوش آمدم در یک بیمارستان بودم. متوجه شدم آنها سارق بوده‌اند و طلاها، پول‌ها وگوشی موبایلم را سرقت کرده‌اند.»

پرونده به جریان افتاد
پس از طرح این شکایت، پرونده به دستور قاضی عموزاد بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ٣۴ در اختیار تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت. مأموران در نخستین تحقیقات با شکایت‌های متعددی روبه‌رو شدند که نشان می‌داد پسر و دختر جوان دختران پولدار زیادی را با این شیوه فریب داده و طلا و جواهرات گرانقیمت آنها را سرقت کرده‌اند.

‌ شکایت‌های مشابه
دختر جوانی به نام فرنوش از شاکیان پرونده به ماموران گفت: «من فروشنده لوازم آرایشی و بهداشتی در یک داروخانه هستم. چند روز قبل یک زن و مرد جوان و شیک‌پوش برای گرفتن رنگ مو به داروخانه مراجعه کردند و در میان صحبت‌هایشان زن جوان ادعا کرد که پسری که همراهش است برادر شوهرش بوده و قصد ازدواج دارد. قرار شد بعد از اینکه بیشتر با هم آشنا شدیم، خانواده‌اش را به خواستگاری من بفرستد. برای این‌که ما قبل از مراسم خواستگاری یکدیگر را ببینیم در پارک قرار گذاشتند. همان موقع پسر جوان ٣ لیوان آبمیوه خرید. پس از اینکه آبمیوه را خوردم، دیگر چیزی نفهمیدم تا اینکه متوجه شدم داخل پارک روی چمن‌ها افتاده‌ام. بعد از اینکه حالم بهتر شد فهمیدم آنها مرا بیهوش کرده و تمام اموالم را سرقت کرده‌اند.»

‌ ٣۵ شاکی در تهران و کرج
در حالی که هر روز به تعداد شاکیان پسر جوان افزوده می‌شد، کارآگاهان دریافتند که متهم یک سارق سابقه‌دار است که از شهرهای شمال به تهران آمده و سناریوی کلاهبرداری‌هایش را اجرایی می‌کند. پس از این کارآگاهان تحقیقات گسترده‌ای را انجام دادند اما موفق به شناسایی متهم نشدند. تحقیقات فنی پلیس نشان داد متهم پسر باهوشی است که طعمه‌هایش را با برنامه‌ریزی انتخاب می‌کند. با بررسی تماس‌های تلفنی همدست متهم با دختران قربانی ردی از او به دست پلیس افتاد. این در حالی بود که تصویری از متهم در دوربین مداربسته رصد شد و کارآگاهان توانستند تصویری رایانه‌ای از چهره متهم را به دست آورند. همین موضوع کافی بود تا ماموران طعمه جدید این باند را شناسایی کنند. با هماهنگی ماموران، دختری که قرار بود فریب این زن و مرد شیاد را بخورد، متهمان را در پارک ملاقات کرد، اما این بار در بن بست پلیسی قرار گرفتند. زن جوان که همدست این متهم بود توانست از دام ماموران فرار کند اما متهم اصلی پرونده دستگیر شد.

گریم زیبایی؛ شگرد مرد شیاد
صبح دیروز متهم با انتقال به شعبه چهارم دادسرا ناحیه ٣۴ تهران در برابر بازپرس عموزاد گفت: «٣٨‌سال دارم و در یکی از شهرهای شمالی زندگی می‌کردم. متاهل هستم و زن و بچه دارم. به‌دلیل این‌که چندین سابقه سرقت در شمال داشتم تصمیم گرفتم به تهران بیایم و در این‌جا نقشه‌ای برای سرقت طراحی کنم. تا این‌که پس از سفر به پایتخت با دختر جوانی در پارک آشنا شدم. او هم نیاز مالی داشت و به همین خاطر سناریو سرقت از دختران دم بخت را طراحی کردیم. من هم گریم می‌کردم و می‌خواستم چهره‌ام شناسایی نشود به همین خاطر خیالم از این بابت راحت بود. در این مدت هم مقداری از پول اموال سرقتی را برای همسر و فرزندم می‌فرستادم و مابقی را برای تیپ و قیافه‌ام خرج می‌کردم. من مغازه‌هایی را که فروشنده آنها دختران جوان بودند، شناسایی می‌کردم و سپس همدستم به‌عنوان مشتری به آن‌جا می‌رفت و نقشه‌مان را اجرایی می‌کردیم.»

با توجه به اعتراف متهم به سرقت‌های مشابه، بازپرس عموزاد برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم و شناسایی دیگر مالباختگان احتمالی پرونده، با درخواست انتشار بدون پوشش تصویر متهم از تمامی دختران جوانی که طعمه این مرد شیاد و همدستش شده‌اند، خواست برای شکایات به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

منبع: روزنامه شهروند
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ