اعلام اسامی قبول شدگان آزمون آتش نشانی قم

0

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از اعلام اسامی قبول شدگان آزمون آتش نشانی قم طی ۱۰روز آینده خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس جعفری که در همایش گرامیداشت روز آتش نشان و در جمع آتش نشانان و خانواده ایشان سخن می‌گفت، با اشاره به ارزش والای شغل آتش نشانی اظهار کرد: خدمت به مردم در هر لباسی ارزشمند است اما قطعا شغل آتش نشانی که با جان مردم به طور مستقیم سر و کار دارد دارای اهمیت و ارزشی دو چندان است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: شغل آتش نشانی به دلیل حساسیت بالای خود یکی از مهم‌ترین شغل‌ها در جوامع پیشرفته بشری است.
جعفری تصریح کرد: برخی افراد زمانی که یک حادثه را مشاهده می‌کنند به راحتی از کنار آن می‌گذرند و اهمیتی برای آن قائل نمی‌شوند ولی عده‌ای دیگر نسبت به هر نوع حادثه‌ای در سطح توان خود واکنشی دلسوزانه را از خود نشان می‌دهند که قطعا کارکنان آتش نشانی از دسته دوم هستند.
وی در مورد ویژگی اصلی کارکنان آتش نشانی عنوان کرد: ایثارگری و از خود گذشتی در وجود این افراد نهادینه شده است و مشتاقانه خود را به دل حادثه می‌سپارند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: ما در سال ۵۹ در حادثه پالایشگاه آبادان نیز شاهد روحیه ایثارگری و شهادت طلبی در آتش نشانان بودیم که در نهایت ۶۰ نفر از کارکنان خدوم این سازمان در آن حادثه به شهادت رسیدند که این روز نیز به مناسبت همان رشادت طلبی‌ها به روز آتش نشان نام گذاری شده است.
جعفری در ادامه سختی کار آتش نشانی افزود: شغل آتش نشانی نه تنها با جسم و روح افراد بلکه با خانواده افراد نیز درگیر است. برای مثال انواع شکستگی‌ها، سوختگی‌ها نمونه‌هایی است که آتش نشانان با ارائه خدمات خود این صدمات را متحمل شده‌اند.
وی تصریح کرد: تهدید دیگر شغل آتش نشانی بحث روانی کار است که ممکن است یک حادثه دلخراش تا مدت‌ها باعث درگیری ذهنی یک فرد شود و باعث کاهش کارایی وی در عملیات‌ها شود.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در مورد تهدید روانی شغل آتش نشانی افزود: حادثه تصادف دو دستگاه اتوبوس در اتوبان قم – تهران نمونه بارز این تهدید است که قطعا افراد حاضر در این حادثه تا مدت‌ها دچار درگیری فکری خواهند بود.
جعفری گفت: با دستور شهردار محترم قم ساختار درونی سازمان آتش نشانی با خریداری ۲۲ دستگاه خودرو جدید آتش نشانی، خرید ۴۰۰ دست لباس ضد حریق، افزایش تعداد ۱۸۰ نفری پرسنل و اضافه شدن ۲ ایستگاه آتش نشانی و افزایش امکانات رفاهی کارکنان در سال‌های اخیر تقویت شده است.
وی عنوان کرد: تا ۱۰ روز آینده اسامی قبول شدگان در آزمون سازمان آتش نشانی اعلام خواهد شد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: تغییر ساعت کاری از ۲۴- ۲۴ ساعت به ۲۴-۴۸ اضافه شدن ۱۰ ایستگاه آتش نشانی از اقدامات سازمان آتش نشانی تا پایان سال است.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهردار قم گفت: تا سه سال آینده باید بیش از ۵۰ درصد از شهروندان قمی نیروهای سازمان آتش نشانی باشند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی قم گفت: مجوز لازم برای جذب ۱۲۵ نفر آتش‌نشان در سال جاری اخذ شده و آزمون مربوطه هم اواخر اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

عباس جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با بیان اینکه ایمنی یکی از مهم‌ترین وظایف سازمان آتش‌نشانی است اظهار کرد: با وجود توجه فراوان شهرداری به این سازمان در سال‌های اخیر باز هم امکانات موجود شایسته شهری به وسعت و جمعیت قم نیست.
وی افزود: شهرداری قم پشتیبانی خوبی از سازمان آتش‌نشانی دارد و همین امر سبب شده است بتوانیم برنامه‌ریزی لازم به منظور فعالیت‌های آتی را به خوبی انجام دهیم.
جذب ۴۳ آتش‌نشان در سال ۹۱
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی قم با بیان اینکه قم دارای یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است گفت: با این حال تعداد ایستگاه‌ها و پرسنل آتش‌نشان موجود کافی نیست به همین دلیل سال گذشته درخواست مجوز برای جذب ۷۰ نفر به شورای شهر ارسال شد و شورا نیز با این درخواست موافقت کرد اما به دلیل برخی مشکلات تنها ۴۳ نفر جذب شدند هرچند ۲۰ نفر از آتش‌نشانان قم هم طی سال ۹۱ بازنشسته شده‌اند.
وی ادامه داد: با حمایت‌های شهردار و نظر مساعد شورای شهر امسال مجوز لازم برای جذب ۱۲۵ نفر آتش‌نشان صادر شده و تاییدیه آن از سوی سازمان شهرداری‌ها و مجموعه ریاست جمهوری صورت گرفته است؛ آزمون لازم برای جذب این تعداد نیرو اواخر اردیبهشت ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ