تقدیر از اولین زن محجبه نیروی دریایی استرالیا + عکس

0
نیروی دریایی استرالیا از یک زن مسلمان محجبه که طی ۲۶ سال خدمت خود در نیروی دریایی این کشور فعالیت چشمگیری داشته و در عرصه تنوع و تکثر فرهنگی نیز فعال بوده تقدیر کرد و عنوان زن سال را به وی اختصاص داد.
زن مسلمان زن محجبه حجاب در خارج حجاب در استرالیا حجاب اسلامی بهترین حجاب

کاپیتان مونا شیندی که در رشته مهندسی تسلیحات تحصیل کرده است و اکنون رئیس بخش جنگ ساحلی و پشتیبانی دریایی نیروی دریایی استرالیاست گفت: دوست دارم الهام بخش سایرین باشم تا آنها نیز از منطقه امن خود فراتر رفته و همه چیز را از زاویه دیگری نگاه کنند. می خواهم مردم خودشان باشند و هیچ ترسی از تبعیض نداشته باشند. آنها باید برای دیدگاه ها و سهم خود در جامعه مورد احترام قرار گیرند.

این زن مسلمان مجحبه وقتی ۲۳ ساله بود وارد نیروی دریایی شد. اولین چالش وی در ماه رمضان شکل گرفت که به وی گفته شد همراه دیگران غذا بخورد.

وی در این رابطه گفت: اولین واکنش همدردی با دیگران است به جای این که عصبانی شوم تلاش می کنم بخشی از راه حل باشم و نقش آموزشی را برعهده گیرم. در نهایت مردم به خواسته من احترام می گذارند.

شیندی چالشهای خود را برای از بین بردن شکافهای فرهنگی با موفقیت به پایان رساند. وی اخیرا به عنوان مشاور استراتژیک امور فرهنگی اسلامی نیروی دریایی استرالیا انتخاب شده است.

وی با اشاره به این که حملات تروریستی برخی از ابعاد تعالیم دینی را به یغما برده تا بتواند خشونت را توجیه کنند، این امر فضای وحشت و عدم قطعیت را برای غیر مسلمانان ایجاد کرده است.

کیت مک کنزی مسئول اهدای جایزه این مراسم که برای تقدیر از مونا شیندی برگزار شده بود گفت: برندگان این جایزه دستاورهای قابل توجه و نتایج تأثیرگذاری در عرصه فعالیتهای خود داشته اند.

وی افزود: برندگان این جایزه شجاع، علاقمند به عرصه فعالیتی خود و آماده به چالش کشیدن روشهای انجام امور هستند.

منبع: مهر
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ