بابک زنجانی: دوست ندارم ماشینم را زنگنه سوار شود / همین الان ۲۲ میلیارد یورو پول نقد دارم

0

بابک زنجانی در آغاز هفتمین جلسه دادگاه گفت: همین الان ۲۲ میلیارد یورو پول نقد دارم،این اموال را آتش بزنید ولی به نفت ندهید .

بابک زنجانی در آغاز هفتمین جلسه دادگاه و در ادامه دفاعیات خود، اظهارداشت: می خواستم روز آخر دادگاه این موضوع را بگویم اما چون مجبورم کردید می گویم که من همین الان در حال حاضر ۲۲ میلیارد یورو پول نقد دارم.

وی افزود: البته قرار بود روز آخر دادگاه و زمانی که آقایان می گویند زنجانی هیچ پولی ندارد، این مطلب را عنوان کنم.

بابک زنجانی خطاب به معاون دادستان گفت: دلیل اینکه برایتان نوشتم حاضر نیستم ساعت، انگشتر، ۴ ماشین و ۲ موتور سیکلتم را به نفت بدهید این است که دوست ندارم ماشینم را زنگنه سوار شود و به مجموعه نفت برسد، این اموال را آتش بزنید اما به نفت ندهید.

دارایی بابک زنجانی دادگاه بابک زنجانی جرم بابک زنجانی ثروت بابک زنجانی

متهم نام و نشانی از چاه های نفت ارایه نکرد

معاون دادستان تهران گفت: از همان ابتدای رسیدگی به پرونده متهم فهرستی از اموال خود را جهت رد مال به دادستانی ارایه کرد اما هیچگاه نام و نشانی از چاه های نفت ارایه نکرد.

در ابتدای جلسه دادگاه قاضی صلواتی از معاون دادستان و مسئول کارشناسی و انتقال اموال بابک زنجانی خواست تا درخصوص بحث کارشناسی اموال متهم توضیحاتی را ارائه دهد.

مرتضی تورک معاون دادستان با حضور در جایگاه، اظهار داشت: با توجه به اینکه از ابتدای تشکیل پرونده موسوم به میلیاردر نفتی بحث نظارت اموال و موضوعات مالی وجود داشت و با توجه به مطالبی که متهم در رابطه با وضعیت اموال و نظریات کارشناسی گفته باید موضوعاتی را مطرح کنم.

وی ادامه داد: پس از تشکیل پرونده با توجه به گستردگی و تنوع اموال موجود در داخل کشور و نحوه مدیریت و اینکه صاحب تمام امضاها شخص بابک زنجانی بوده و عدم حضورش می توانسته در تمام کارها مشکل ایجاد کند توقیف و شناسایی اموال به ما واگذار شد.

معاون دادستان تصریح کرد: از همان ابتدای رسیدگی جهت رد مال متهم فهرستی از اموال خود را نوشت و به دادستانی ارائه کرد اما هیچگاه نام و نشانی از چاه های نفت وجود نداشت و طی بازرسی ها هم چنین مجموعه هایی یافت نشد هر چند امیدواریم این ادعای متهم دروغ نباشد تا پول بیت المال را بدهیم.

وی ادامه داد: پس از ارائه این فهرست بابک زنجانی طی نامه نگاری هایی گفت که وجوه در مالزی نزد بانک اف آی آی بی است و یک نامه با دست خط خودش خطاب به بانک نوشت تا برای پرداخت با ما همکاری کنند.

تورک تصریح کرد: در همین راستا هیاتی به مالزی اعزام شد و نماینده ایشان در ملاقات با هیأت ما ابراز تعجب و شگفتی کرد و گفت نه تنها چنین پولی نیست بلکه ما برای پرداخت پول، آب و برق و گاز نیز مشکل داریم.

اعتراض ۱۰۰ صفحه ای بابک زنجانی

نماینده دادستان در ادامه اظهارات خود گفت: متهم با دادن وکالت آمادگی خود را برای انتقال اموال اعلام کرد و مقرر شد اموال و دارایی های متهم در کشور که قبلا توقیف و شناسایی شده بود از طریق کارشناسان رسمی دادگستری قیمت گذاری شود و در صورتی که طرفین نسبت به ارزیابی ها اعتراض داشته باشند امر واگذاری انجام نشود و موضوع توسط هیاتی سه نفره مورد بررسی قرار گیرد.

تورک گفت: دادستان تهران نامه ای به رئیس هیأت مدیره کانون کارشناسان ارسال کرد تا در مسیر انتخاب کارشناسان از افراد باتجربه و خوشنام استفاده شود.

وی ادامه داد: مقرر شد در هر رشته چند نفر از افراد باتجربه و متعهد هیأت مدیره کانون بر روند کارشناسی نظارت کنند، از همان ابتدای انتخاب کارشناسان و در حالی که هنوز نمایندگان وزارت نفت در مجموعه شرکت های زنجانی مستقر نشده بودند چندین جلسه با حضور وکیل، اعضای خانواده متهم و همه مدیران منصوب و قائم مقام وی برگزار و تاکید شد اسناد و اطلاعات مورد نیاز جهت ارزیابی دقیق ارائه شود.

معاون دادستان تهران خاطر نشان کرد: پس از مرحله اول کارشناسی هر دو طرف به نظریه کارشناس اعتراض کردند و آقای زنجانی بالغ بر ۱۰۰ صفحه اعتراض نوشت و ایراداتی را اعلام کرد که عمده ایرادات در رابطه با دفاتر شرکت ها، ثبت اموال و صورت های مالی شرکت های زیرمجموعه بود که در دوره مدیریت خود بابک زنجانی به درستی تنظیم نشده بودند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ