نگاهی گذرا به “شرانل”

0
شرکت های تولید کننده روغن های صنعتی از جمله مجموعه هایی هستند که به دلیل رشد بهای تمام شده خود از اواسط سال گذشته تاکنون موفق به دریافت افزایش نرخ فروش محصولات طی چندین مرحله شده اند و عملکرد بسیار مناسبی را از خود به جای گذاشتند.

براساس گزارش بورس نیوز، یکی از شرکت های تازه وارد این گروه در بازار سرمایه شرکت نفت ایرانول است که در گزارش های سه ماهه خود نیز با تعدیل مثبت سود برآوردی سال جاری همراه بود و حدود ۳۰ درصد از سود ۲۲۸ تومانی سال ۹۲ خود را در دوره مذکور پوشش داد.

با توجه به مطالب مطرح شده شاید برای بسیاری از سرمایه گذاران جالب توجه باشد تا بدانند از وضعیت فعلی و آینده “شرانل” بیشتر بدانند.

در همین ارتباط مدیر عامل شرکت نفت ایرانول در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد: خوشبختانه طی دوره شش ماهه ابتدایی سال جاری روند تولید و فروش محصولات شرکت به نحو مطلوبی پیش رفته و با عنایت به تغییر و تحولات پیش رو در زمینه صادرات محصولات شاهد روندی رو به رشد در این زمینه خواهیم بود.

متسأجران ادامه داد: به نظر می رسد با توجه به رفع تدریجی بخشی از مشکلات مربوط به کشتی های حمل محصولات صادراتی طی نیمه دوم سال جاری شاهد افزایش یک و نیم تا دو برابری میزان صادرات محصولات “شرانل” نسبت به نیمه اول سال جاری باشیم.

وی در خصوص فروش داخلی محصولات شرکت نیز اظهار داشت: به طور معمول فروش داخلی محصولات روانکار شرکت که بخش اعظمی از حجم تولید و فروش نفت ایرانول به آن اختصاص دارد در سه ماهه چهارم هر سال با افزایش چشم گیری همراه خواهد شد. از همین رو به نظر می رسد طی شش ماهه باقی مانده سال جاری میزان فروش داخلی محصولات نیز با رشد رو به رو می شود.

این مقام مسئول پیرامون احتمال دریافت افزایش نرخ فروش دوباره برای محصولات گفت: با عنایت به برنامه دولت جدید جهت کنترل قیمت ها و تورم، به نظر نمی رسد طی نیمه دوم سال جاری افزایش نرخ فروش جدیدی را تجربه کنیم مضاف بر آنکه بهای تمام شده محصولات تولیدی نیز از ثبات نسبی برخوردار خواهد بود.

مستأجران در خاتمه پیرامون تأمین مواد اولیه مصرفی جهت تولید شرکت عنوان کرد: خوشبختانه نرخ خرید لوبکات مصرفی شرکت طی سه ماهه اول سال جاری با کاهش اندکی نسبت به قیمتی که در بودجه سال ۹۲ برآورد شده همراه گردید که به نظر می رسد طی نیمه دوم سال جاری نیز با همین نرخ های خرید در نیمه اول رو به رو باشیم و با افزایش چندانی در آن مواجه نباشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ