ماده کشنده‌ای که جانشین جوش شیرین در نان شد

1
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت: اگرچه جوش شیرین از نانوایی حذف شده است اما نانوایان از ماده دیگری به نام جوهر قند در پخت نان استفاده می‌کنند که سمی و کشنده است.

رمضانعلی ملک مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید اداره غله قائم‌شهر اظهار کرد: سالانه در سطح کشور حدود ۱۰ هزار میلیاد تومان یارانه برای نان پرداخت می‌شود. همچنین حدود ۹ میلیارد تومان یارانه برای خبازی‌ها در نظر گرفته می‌شود.

ملک با عنوان به اینکه در حال حاضر در انبارهای گندم استان سه برابر ظرفیت، گندم ذخیره شده است، افزود: گندم و آرد مناسب را در اختیار فرماندار قرار می دهیم تا با شناختی که دارد مدیریت کنند.

وی تصریح کرد: بی امکانات ترین نانوایان می توانند با کیفیت ترین نان را در اختیار مردم قرار دهند که در این مسیر باید بهداشت و بازرسان، نظارت کامل داشته باشند.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور همچنین با بیان اینکه جوش شیرین از نانوایی ها حذف شده اما افزودنی دیگری به نام “جوهر قند یا بلنک” در بعضی از نانوایی ها جایگزین شده است، تصریح کرد: این ماده بسیار سمی و کشنده است که نباید در پخت نان استفاده شود و بهداشت در این زمینه باید حساس باشد.

ملک با اشاره به اینکه آرد سفید می تواند باعث دیابت شود و همه نان ها باید فیبر داشته باشند، درباره راه‌اندازی نانوایی های سیار اظهار کرد: نانوایی ها باید دوگانه سوز شوند. همچنین نانوایی های سیار باید راه‌اندازی شوند تا در صورت بحران مثل تخریب پل یا مناطق صعب العبور، هر لحظه در آماده باش برای تهیه نان باشند.

وی اضافه کرد: نانوایی هایی که جواز کسب ندارند نباید کار کنند و این نیاز به نظارت همگانی دارد.

منبع: ایسنا
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. شمالی می گوید

    الان یجوری شده همه فقط دنبال پولن دیگه حلال و حرام براشون فرق نداره !!!!!!!!!!
    خیلی حقوق ها و درآمدها قانونیه, اما حلال نیست .. 😉 و فردای قیامت باس ج پس بدن !