استراتژی “ونیرو” ، انتخاب صنایع پیشرو می باشد

0
استراتژی شرکت سرمایه گذاری نیرو همواره بر مبنای تحلیل بنیادی و با نگاهی میان مدت سرمایه گذاری بر سهام شرکت هایی که از لحاظ بنیادی در وضعیت مناسبی به سر می برند، بنا نهاده شده است. علاوه بر این “ونیرو” با در نظر گرفتن ترکیب سهامداران شرکت های فعال بورسی بر آنها سرمایه گذاری می کند، به گونه ای که نحوه حمایت سهامداران عمده از سهام شرکت ها نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیر امور سرمایه گذاری های شرکت سرمایه گذاری نیرو با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز پیرامون ترکیب پرتفوی بورسی “ونیرو” عنوان کرد: پرتفوی بورسی شرکت از سرمایه گذاری بر سهام شرکت های فعال در گروه پتروشیمی، پالایشی، فلزات اساسی و کانه های فلزی تشکیل شده که در حال حاضر بیشترین وزن این پرتفوی به سهام فعالان گروه پتروشیمی و پالایشی اختصاص دارد.

سیروان امینی در ارتباط با وضعیت شرکت های پتروشیمی ابراز داشت: این صنعت از جمله صنایعی است که در حال حاضر با اقبال فعالان بازار سرمایه رو به رو است. افزون بر آن به نظر می رسد فعالان این گروه گزارش های مناسبی را از عملکرد دوره شش ماهه نخست سال مالی جاری خود منتشر کنند، به گونه ای که به نظر می رسد این شرکت ها روند رو به رشد تولید و سودآوری را طی دوره مذکور پشت سرگذاشته باشند.

وی افزود: برهمین اساس می توان گفت که تعدیل مثبت سود برآوردی شرکت های پتروشیمی طی سال جاری چندان دور از ذهن نخواهد بود. همچنان که شاهد اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی سال جاری فعالان این گروه هستیم.

این مقام مسئول در ارتباط با فعالان گروه فرآورده های نفتی نیز گفت: وضعیت شرکت های فعال در این صنعت با ابهامات متعددی همچون سهم ۲۶ درصدی صندوق توسعه ملی از درآمدهای ارزی این شرکت ها، همراه است. از همین رو به نظر می رسد تا مشخص شدن تصمیمات دولت جدید پیرامون پارامترهای مهم و اثرگذار بر وضعیت سودآوری این شرکت ها باید منتظر ماند.

مدیر امور سرمایه گذاری های شرکت سرمایه گذاری نیرو با برنامه های “ونیرو” جهت اصلاح پرتفوی بورسی اظهار داشت: این شرکت همواره در حال بررسی وضعیت پرتفوی بورسی و ایجاد اصلاحاتی در آن است. همانگونه که بررسی وضعیت پرتفوی ماه اخیر “ونیرو” حاکی از تغییر ترکیب سبد دارایی های آن نسبت به ماه قبل از آن است.

امینی به سهام شرکت های فعال در گروه انبوه سازی، غیر کانه های فلزی و نیز حمل و نقل به عنوان گزینه های جدید برای سرمایه گذاری اشاره کرد و ابراز داشت: این شرکت همراه با حفظ ترکیب سبد دارایی های خود و با توجه به منابع در دسترس آن به بررسی و ایجاد تغییراتی در پرتفوی بورسی می پردازد.

وی همچنین با اشاره به عدم تغییر ترکیب پرتفوی غیر بورسی، در خصوص وضعیت آن تصریح کرد: سرمایه گذاری بلندمدت بر سهام شرکت های زیرمجموعه غیر بورسی که از شرایط پذیرش در بازار بورس و فرابورس برخوردارند، در اولویت کاری “ونیرو” قرار دارد. البته با توجه به درصد کم میزان مالکیت “ونیرو” در سهام این شرکت ها، واگذاری این شرکت ها بستگی به موافقت سهامداران عمده آن دارد.

این مقام مسئول افزود: بهای تمام شده سرمایه گذاری های شرکت مبلغ ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان محاسبه شده که حدود شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان آن به پرتفوی بورسی و مابقی آن به پرتفوی غیر بورسی اختصاص دارد. برهمین اساس می توان گفت که ۷۰ درصد از سرمایه گذاری های “ونیرو” مربوط به پرتفوی بورسی است.

مدیر امور سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری نیرو در خاتمه پیرامون برنامه های شرکت جهت افزایش سرمایه آن نیز بیان کرد: افزایش سرمایه “ونیرو” طبق الزام سازمان بورس و اوارق بهادار و نیز با توجه به گزارش حسابرسی امری ضروری به نظر می رسد، حال آنکه اجرایی شدن این برنامه به سیاست های هیأت مدیره شرکت بستگی دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ