قیمت پیش فروش مسکن هم شکست/ فهرست آپارتمان‌های پیش‌فروشی در تهران

0

مهر، در دو ماه گذشته بازار مسکن تحت تاثیر وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور با تغییرات زیادی مواجه شده به‌طوری‌که براساس نرخ‌های رسمی قیمت مسکن در شهریورماه امسال نسبت به پنج ماه ابتدای سال ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد که تاثیر زیادی را بر خرید و فروش گذاشته است.
در واقع بسازبفروش‌هایی که به امید سود چند برابری ساخت و سازها را با سرعت زیادی شروع کرده بودند، الان یا واحدها را نیمه کاره رها کرده اند و یا اینکه به دنبال پیش فروش واحدهای خود هستند؛ به همین جهت نرخ پیش فروش ها با کاهش بیشتری به نسبت ۶ ماهه امسال روبرو شده است.
برخی از سازندگان که پول لازم هستند علاوه بر کاهش قیمت، حاضرند با تخفیف مناسبی واحدهایشان را به فروش برسانند، به همین جهت وضعیت بازار مناسب خریدارانی است که عجله ای برای سکونت در آپارتمانشان ندارند و می‌توانند تا تحویل واحدها منتظر بمانند.
مطابق با قانون پیش فروش آپارتمان، ۶۰ درصد از کل مبلغ در ابتدا دریافت می شود و ۵ یا ۱۰ درصد از مبلغ در زمان سند زدن و مابقی در طی انجام پروژه و توافق با مالک پرداخت خواهد شد، البته این شرایط می تواند با توافق طرفین تغییر کند.
مالک یکی از این واحدها شرایطی که برای پیش فروش آپارتمان خود با تحویل یکماهه تعیین کرده، اینکه ۸۰ درصد از کل مبلغ را دریافت می کند و ۵ درصد در زمان تحویل سند و مابقی را هم براساس توافق دریافت خواهد کرد، ضمن آنکه این فروشنده تاکید دارد تخفیف مناسبی را هم زمان سند زدن می دهد.
یکی دیگر از مالکان اعلام می کند که پیش پرداخت را ۴۰ درصد از کل مبلغ دریافت می کند و مابقی را برعهده مشتری می گذارد تا در زمان های مناسبی پول پرداخت شود در واقع شرایط مشتری جزو اولویت های فروش این واحدها است.
براین اساس به نظر می رسد بسازبفروش هایی که تا چند ماه پیش حاضر به کاهش قیمت ها نبودند و حتی واحدهای خود را به فروش نمی رساندند تا قیمت‌ها افزایش پیدا کند در حال حاضر نه تنها قیمت ها را کاهش داده اند بلکه شرایط آسان تری را هم برای خریداران در نظر می گیرند تا در این رکود، بتوانند واحدهای خود را پیش از موعد به فروش برسانند.
نرخ برخی از آپارتمان‌های پیش فروشی در تهران
براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، یک واحد ۷۷ متری در وردآورد، تحویل ۲ ماهه با شرایط ۶۰ درصد نقد و مابقی اقساط ۸ ماهه، متری ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پیش فروش شده است، همچنین در شهرک ژاندارمری، مرزداران پیش فروش یک واحد ۸۶ متری با شرایط زمان تحویل ۶ ماهه و متری ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.
در محدوده جنت آباد لاله، دو واحد ۹۰ و ۶۸ متری، با نرخ هر مترمربع ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و تحویل ۱۸ تا ۲۰ ماهه پیش فروش می شود و در ستارخان، یک واحد ۷۰ متری دو خوابه پیش فروشی با زمان تحویل ۱۲ ماهه، متری ۴ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.
همچنین دو واحد آپارتمان در گیشا به متراژ ۹۰ متر با نرخ پیش فروشی ۶ میلیون تومان در هر مترمربع و ۶ ماهه تحویل متقاضیان می شود و در انتهای همت غرب گرمدره یک واحد ۹۷ متری با پارکینگ و انباری، برج باغ با قیمت متری یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای پیش فروش در نظر گرفته شده است.
در محدوده لویزان مبارکی یک واحد ۹۹ متری تکواحدی با تحویل ۹ ماهه متری ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش فروش شده است و در شاهین شمالی یک واحد ۷۵ متری تحویل شهریور ۹۳ ، متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.
در مجیدیه شمالی ۵ واحد ۷۰ متری پیش فروشی با تحویل دو ماهه متری ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و در دستور جنوبی پیش فروش دو واحد ۸۰ و ۱۲۰ متری با تحویل ۱۵ ماهه با قیمت پیش فروشی متری ۸ میلیون تومان انجام می شود. همچنین در نیاوران جمشیدیه یک واحد ۱۰۰ متری ودو خوابه با تحویل ۸ ماهه متری ۱۲ میلیون تومان پیش فروش شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ