دعوت پرستاران ایرانی به یک چالش ناهنجار (چالش روپوش) +تصاویر

8
بتازگی چالشی با عنوان «چالش روپوش» به پرستاران ایرانی پیشنهاد می‌کند که عکس‌های بدون پوشش و فرم پرستاری خود را به همراه نام و شهر محل خدمت منتشر کنند.

همیشه افرادی هستند که قصد دارند با هنجارشکنی خود به مرور زمان رفتارهای غیرمعمول را در اجتماع عادی‌سازی کنند. با رونق گرفتن استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بین عموم مردم پای این سودجویان نیز به دنیای مجازی باز شده است.

در ادامه برخی از تصاویر افراد دعوت شده به این چالش را مشاهده می‌کنید که از سوی یک صفحه مدیریت شده در اینستاگرام منتشر شده است:

*از آزادی یواشکی‌ تا چالش روپوش/ مخالفان عفاف زنان ایرانی کمر همت را محکم بسته‌اند
زن پرستار دختر پرستار دختر ایرانی دختر اهوازی چالش روپوش آزادی یواشکی
چندی پیش کمپینی در تقابل با عفاف و حجاب زنان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی با عنوان «آزادی‌های یواشکی» با بودجه‌هایی تأمین شده از آن سوی مرزها شکل گرفت که توسط معاندان پناهنده در خارج از کشور اداره می‌شد که در آن بانوان ایرانی تشویق می‌شدند تا از خود در اماکن عمومی تصاویر بی‌حجاب گرفته و منتشر کنند؛ هرچند  بی‌پایه و اساس بودن زمینه‌های اجرایی آن با شکست مواجه شد اما نباید زمینه های جدید ضدفرهنگی شکل گرفته از سوی معاندان اخلاق اسلامی را نادیده گرفت.

چالش روپوش نیز با این هدف آغاز بکار کرده است و عده‌ای اندک از میان خیل عظیم پرستاران پایبند به اخلاق‌ اسلامی به چالشی فراخوانده شده‌اند که اهداف از پیش تعیین شده آن کاملاً مشخص است هر چند هنوز کسی از سوء استفاده‌هایی که از تصاویری که با ذکر اسم و مشخصات منتشر می‌شود خبری ندارد.

زن پرستار دختر پرستار دختر ایرانی دختر اهوازی چالش روپوش آزادی یواشکی

 ساناز – پرستار – اهواززن پرستار دختر پرستار دختر ایرانی دختر اهوازی چالش روپوش آزادی یواشکی
منبع: فارس
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 8 )
 1. پردیس می گوید

  اگه آبرو و عفاف زن به نیم متر پارچه روی سرشه نباشه بهتره

  1. sadaf می گوید

   واقعا لایک داری

  2. حسن خان می گوید

   خاک تو سرت تو ازعفاف چی میفهمی

 2. جوابیه با کامنت پردیس می گوید

  پردیس چرا دهنتو باز میکنی ک یه چیز گفته باشی؟ آخه نا جوون مردا آخه بی حیا ها این رسم جوون مردیه؟ نمک بخوری نمک دون بشکنی؟ آخه تو ک امنیتت بخاطر کشور اسلامیه چطور جرئت میکنی به فرهنگ و عقاید مردم خودت توهین کنی؟!؟!؟!

 3. حرف با آدمین سایت می گوید

  جناب آدمین شما ک مدعی عفاف شدی بهتره بری بگردی ببینی چند تا عکس بی حجاب بدون فیلتر تو سایتته چرا دو رویی؟ برو اونارم پاک کن برو عکس بی حجابارو پاک کن دیگه .. نمیکنی .. میدونی چرا؟ نه این ک نتونی نههههه نمیخوای ک بتونی … چون نون تو از این جور عکسا در میاد اگه راست میگی اونارم پاک کن …

  1. مدیر می گوید

   با سلام
   آدرس این عکس ها اعلام نمایید

 4. معترض می گوید

  اصلا کل چالش روپوش در فضای غیرعمومی وب صورت گرفته و در اصل هیچ تصویری از آن منتشر نشده مگر آنچه که خبر “اعتراض آمیز” از آن بازگو کرده ، و اصولا اگر خود این اخبار نبود کسی از وجود این کمپین خبردار نمیشد ، کل خبر فقط توسط “معترضان” آن بیان شده که معلوم است ماجرا کار خودشان است . من سعی کردم آن عکسها را در اندازه بزرگتر و کیفیت بهتر بدست آورم ولی در دسترس عموم نیست و تنها اعضای معدود گروه میتوانند ببینند ، البته عضویتم را قبول نکردند و پر واضح است که کسانی که خبر را منتشر کرده اند دسترسی به عکسها داشته اند یعنی خود اعضای چالش بوده اند و بدون این اخبار کسی از این چالش کوچک با تعداد اعضای ناچیزش باخبر نمیشد و معلوم است کار وابستگان خود حکومت ایران است …

 5. معترض می گوید

  اگر خودتان جار نزنید کسی اصلا از این چالش خبردار نمیشود چون در یک کانال خصوصی و محدود و با تعداد کمی نفرات این چالش انجام شده و هرچه در موتورهای جستجو بگردید چیزی غیر از صفحات به ظاهر معترض به این چالش پیدا نمی کنید و معلوم است اینگونه مطالب را فقط برای تبلیغ و ترویج همین چالش می نویسید یعنی خودتان با خودتان تناقض دارید