چرا پوریا پورسرخ تا حالا ازدواج نکرده است؟ + عکس

4
پوریا پورسرخ هرگز حواشی و شایعات مرسوم بازیگری را وارد زندگی شخصی و حریم خصوصی خود نکرده است

پوریا پورسرخ نمونه کامل از یک انسان موفق است. در حالی که نزدیک به ۱۰ سال از حضورش در عرصه بازیگری می گذرد و موفقیت های زیادی را در این عرصه تجربه کرده است اما هرگز آدمی تک بعدی نبوده و در کنار بازیگری، تحصیلات خود را تا مدارج بالا ادامه داده و از طرف دیگر هرگز حواشی و شایعات مرسوم  بازیگری را وارد زندگی شخصی و حریم خصوصی خود نکرده است. قواعد رقابت سالم را به خوبی می داند و از تجربیاتش پلی برای رسیدن به موفقیت ساخته است. او حتی از معدود بازیگرانی است که به شدت به سلامت روحی و جسمانی خود اهمیت میدهند و حالا بعد از ۳ سال دوری از مصاحبه های مطبوعاتی درباره ابعاد تازه ای از زندگی و حرفه اش صحبت کرده است از تجربیاتی که در این سالها به دست آورده و آرامشی که این روزها در زندگی اش جاری است.

همسر پوریا پورسرخ مصاحبه بازیگران بیوگرافی پوریا پورسرخ اینستاگرام پوریا پورسرخ ازدواج پوریا پورسرخ pouria poursorkh

پخته تر شدم
نزدیک به ۱۰ سال از حضورم در عرصه بازیگری می گذرد و هر کسی در هر شرایطی وقتی ۱۰ سال از عمرش سپری می شود، تغییرات زیادی می کند، بزرگ تر می شود، پخته تر می شود و… من هم طبیعتا در این سال ها تغییرات زیادی کرده ام. مثلا شاید نسبت به برخی مسائلی که قبلا خیلی سریع رای اکشن نشان می دادم، دیگر الان واکنشی خاصی نداشته باشم، شاید مسائلی بوده که در گذشته باعث آزارم می شده ولی حالا برایم تبدیل به سوژه خنده شده است. خیلی خاطرات از آن دوران اولیه حضورم دارم که از ذهنم پاک نمی شود، ولی آزارم نمیدهد بلکه برایم به تجربیاتی ارزشمند تبدیل شده است. ناپلئون می گوید هیچ گاه به گذشتهام نگاه نمی کنم، مگر اینکه بخواهم از آن درس بگیرم. من هم سعی می کنم از تجربیاتی که از گذشته ام کسب کرده ام به عنوان توشه راهم استفاده کنم.

درسی هایی از مطبوعات زمانی که من با سریال «وفا» معرفی شدم، تنها چند چھرہ جوان بودند که در رسانه ها حضور داشتند و اتفاقی که برای «وفا» افتاد شاید پیش از ان فقط برای «مسافری از هند» و «خط قرمز» افتاده بود و فکر می کنم آن زمان نیاز بود که رسانه ها سراغ چهره های جدیدتر بروند. من هم در آن زمان به عنوان یک آدم بی تجربه که وارد حرفه بازیگری شده بودم، پیش خودم فکر می کردم الان دوتا مصاحبه انجام می دهم و نهایتا چهارجا چاپ میشود ولی میدیدم که هر مصاحبه من بیست جا چاپ می شد و این خودش یکی از تجربیاتی بود که در آن دوران کسب کردم چون زمانی که مردم یک می کنند و براساس صحبت های ان فرد می گویند چقدر این آدم توخالی است یا برعکس چقدر آدم درستی است و بعضی از مصاحبه های ساختگی یا برداشتهای اشتباه باعث میشود که قضاوت اشتباهی راجع به آن هنرمند انجام شود. البته این را هم بگویم که این مسائل جزئی از کار ماست، شما نمی توانید بگویید که من وارد آب می شوم ولی خیس نمی شوم!من هم در این مدت درباره رویکرد خودم نسبت به مطبوعات تجربیاتی کسب کردم که بسیار مفید بود.

آرامش حرف اول را می زند
هر انسانی اخلاق و رفتار خاص خودش را دارد و من هم در تمام این سالها سعی کرده ام زندگی شخصی و خانوادهام را وارد مسائلی رسانهای مرسوم این حرفه نکنم و البته ایرادی هم به دیگران نمی گیرم که چنین  کاری کرده اند چون این موضوع کاملا شخصی است. شما خودتان بهتر این موضوع را میدانید چون از اولین کسانی بودید که با من مصاحبه کردید، اینکه من در همان سالهای اول حضورم در این حرفه، همیشه از این فضا دور بودم و بعضا اذیت می شدم از اتفاقاتی که به زندگی شخصی ام ورود پیدا می کرد. ولی با تجربیاتی که کسب کردم و انها را به کار گرفتم، حالا ارامش بسیار خوبی دارم و آن را با یک دنیا عوض نمی کنم، برای من آرامش امروزم از همه چیز مهم تر است و به همین دلیل همیشه سعی کردم زندگی شخصی و خانوادگی ام را از رسانه ای شدن و حواشی دور نگه دارم تا این آرامش را داشته باشم.

همسر پوریا پورسرخ مصاحبه بازیگران بیوگرافی پوریا پورسرخ اینستاگرام پوریا پورسرخ ازدواج پوریا پورسرخ pouria poursorkh

من هم ازدواج می کنم
ازدواج یک برگ از صفحات زندگی هر آدم نرمالی است که باید یک روز اتفاق بیفتد. به نظرم این عقیده و صحبت یک آدم نرمال نیست که مثلا بیاید در مصاحبه اش بگوید که «من امسال می خواهم ازدواج کنم!» چون به نظرم ازدواج اتفاقی است که نیاز به آن باید حس شود و سپس طرف مقابلت را پیدا کنی که این پروسه ممکن است یک ماه طول بکشد یا یک سال یا حتی بیشتر… مطمئنا من هم مثل هر آدم نرمال دیگری این اتفاق را در زندگی ام تجربه خواهم کرد، قطعا به ان فکر می کنم و ایده آل های خودم را دارم ولی تا زمانی که پیش نیاید، لزومی نمی بینم که راجع به آن صحبت کنم و حواشی رسانهای برای خودم ایجاد کنم چون زمانی که این اتفاق بیفتد، همه متوجه خواهند شد. صحبت از ازدواج شد و جا دارد من بازهم به سام درخشانی عزیز و همسر محترم شان تبریک بگویم.

کمال گرایی مخصوص من
هر کسی در زندگی به دنبال کمال است و این ذات بشر است و تنها تفاوت انسان با سایر مخلوقات این است که همیشه به دنبال کمال و کمال گرایی است و این موضوع در زندگی، در شغلی، در ازدواج و در تمام مسائل زندگی وجود دارد ولی من شخصا تا جایی به دنبال کمال گرایی هستم که تبدیل به افت برای انجام کارهایم نشود و زمانی که حس کنم این کمال گرایی به کاری که می خواهم انجام بدهم، ضربه میزند، قطعا جلوی آن را می گیرم و نمی گذارم تبدیل به وسواسی شود. ضمن اینکه کمالی گرایی و ایدهالی گرایی تا یک جاهایی دست خود آدم است و بخشی از آن از عهده انسان خارج است. مثلا من به عنوان یک بازیگر دوست دارم با بزرگترین فیلمسازان جهان مثل اسکورسیزی یا اسپیلبرگ کار کنم ولی آیا واقعا این شرایط در حالت نرمال و عادی وجود دارد؟ پس همه ما دنبال رسیدن به کمالی هستیم ولی تا جایی که دست خودمان است و به زندگی مان لطمه نزند.
حتی در نقش یک سیگاری
هم حاضر نمی شوم من همیشه سعی می کنم سالامت زندگی ام را حفظ کنم که این سالامت زندگی شامل سلامت روحی و روانی و سلامت جسمانی می شود. همانطور که گفتم خودم را از حسادتها و کینه ها دور کرده ام و به نظرم این سلامت روحی است که این روزها از آن لذت میبرم. سلامت جسمانی ام را هم همیشه سعی کرده اما با ورزشی و تغذیه مناسب حفظ کنم و به نظرم اینها کاملا به خود شخصی برمی گردد که چطور زندگی می کند. من تا به حال در هیچ فیلم سینمایی سیگار نکشیدهام و شاید هم برای یک بازیگر این موضوع یک ضعف باشد چرا که می گویند باید بتوانی در هر نقشی بازی کنی، ولی آنقدر شهامت داشته ام که بگویم «نه، من نمی توانم در نقش یک سیگاری بازی کنم.» حتی این را بارها شنیدهام که هستند بزرگانی در سینمای خودمان که وقتی نقشی به آنها پیشنهاد می شود و فیلمنامه را میخوانند به سازندگان ان فیلم می گویند که «فلان بازیگر برای این نقش بهتر از من است» و این اخلاق حرفه ای است و همان سلامت شغلی است که به نظرم اوج اعتماد به نفسی یک انسان را نشان می دهد.

همسر پوریا پورسرخ مصاحبه بازیگران بیوگرافی پوریا پورسرخ اینستاگرام پوریا پورسرخ ازدواج پوریا پورسرخ pouria poursorkh

مطمئن باشید قدرت طلبی چارہ کار نیست
در همان شروع کارم، خیلی از همکاران می گفتند که پوریا نهایتا ۲ سال بیشتر در سینما دوام نمی آورد و متاسفانه خیلی از ضرباتی که ما در این حرفه می خوریم، از همکاران خودمان است و خیلی از ما هنوز قواعد رقابت را بلد نیستیم و این موضوع فقط مختصی سینما نیست، بلکه متاسفانه در جامعه ما رفتهرفته تبدیل به یک اصل شده است. زمانی که ما بچه بودیم ضرب المثلی بود که می گفتند «بار کج به منزلی نمی رسد!» ولی حالا میبینیم که گویا بار کج خیلی هم خوب به منزل می رسد و متاسفانه کسانی که بازی جوانمردانه را بلد نیستند، اتفاقا بیشتر به موفقیت میرسند. مثلا در فوتبال اگر بخواهم مثالی بزنم باید به وحید هاشمیان عزیز اشاره کنم که مدارک مربیگری که او دریافت کرده رابعید می دانم فرد دیگری در ایران دریافت کرده باشد و با خودم فکر می کردم اگر فلان بازیکن فوتبال که روابط پشت پرده زیادی دارد، اگر نصف این مدارک را داشت الان تمام مطبوعات ورزشی و اهالی ورزش فشار می آوردند که باید در تیم ملی باشد. هستند بازیکنانی که تا برای کلاسی مربیگری ثبت نام می کنند، همه فشار میآورند که این آدم حتما باید در تیمهای بزرگ باشد و نمی شود منکراین لابی ها شد. یکی از آرزوهایی که دارم این است که شرایط طوری باشد که نسلهای بعد از من به این جمع بندی برسند که لازم نیست برای رسیدن به موفقیت به افرادی که دارای نفوذ صنفی هستند چنگ بزنند، یا ناجوانمردانه بازی کنند یا به دیگران پشت پا بزنند تا خودشان پیشرفت کنند.

از حسادت و کینه بیزارم
یک اصل مهم در زندگی من وجود داشته و صادقانه با تمام وجود پای این قضیه هستم و می توانم به شرافتم قسم بخورم که ۱۰ سال دیگر هم همین هستم و این را از همه اطرافیانم که با من در ارتباط هستند، اساتید دانشگاهم، همکلاسی هایم و… می توانید بپرسید. هر کسی در زندگی فراز و نشیب هایی داشته و من هم داشتم ولی من یک اصل مهم در زندگی دارم و آن هم رقابت سالم است. به شرافتم قسم میخورم که هرگز از موفقیت کسی ناراحت نشدم و به کسی حسادت نکردم. همیشه مانند دوندههای ماراتن به هدفم نگاه کردهام و هرگز به فکر این نبودم برای پیشرفت خودم، به کسی ضربه بزنم. حتی در دلم نسبت به کسانی که به من حسادت می کردند هم حس بدی ندارم.

موفقیت به تلاش و پشتکار وابسته است
معتقد هستم که هر آدمی در کارش، جای خودش را پیدا می کند. در هر کاری برای همه جا هست و هیچ کس جای دیگری را تنگ نکرده است و دیگر به تلاش و استعداد آن آدم بستگی دارد که تا کجا پیشرفت کند. یکی از اساتید دانشگاهی ام می گفت یک نوازنده در آکروپلیس می نوازد و یک نوازنده دیگر سر چهارراه می نوازد، هر دو نوازنده هستند ولی هر دو هنرمند نیستند.

معرفت و علم مکمل هم اند
خانواده من خانوادهای است که به شدت به تحصیلی اهمیت میدهد و به همین دلیل است که اهمیت به تحصیلی همیشه در وجود من بوده و هست. هرچند معتقد هستم که انسانیت و رشد فکری و اخلاقی به تحصیل و مطالعه نیست. من افرادی را می شناسایم که دائم کتاب های روانشناسی در دست دارند و پز روشنفکری می دهند و صبح تا شب درباره روانشناسی، انرژی مثبت، دوست داشتن هم نوع، محبت، عشق و علاقه صحبت می کنند ولی در رفتار و کارهایشان دائم دنبال خراب کردن دیگران، حسادت و زیرآب زدن هستند! «چارپایی بر او کتابی چند، نه زاهد بود، نه دانشمند»، من معتقد هستم که بهتر است آدم یک کتاب بخواند ولی آن را بفهمد و نمود و اثر آن کتاب در رفتارش نمایان شود تا اینکه دائم در صفحه اش کتابهای مختلف را معرفی کند ولی میزان کینه اش نسبت به دیگران وحشتناک باشد و به شدت به روانکاو نیاز داشته باشد! هر چند این موضوع نیاز به روانکاو و روانشناسی در جامعه ما جا نیفتاده است و در حالی که در کشورهای دیگر این کار به یک روتین در زندگی شان تبدیل شده است و در واقع اتفاقات و ناراحتیهای شخصی و کاری خودشان را نزد پزشک تلطیف می کنند ولی ما چون این کار را انجام نمیدهیم، خروجی ان می شود دعواهای روزانه در ترافیک و کوچه و خیابان.

همسر پوریا پورسرخ مصاحبه بازیگران بیوگرافی پوریا پورسرخ اینستاگرام پوریا پورسرخ ازدواج پوریا پورسرخ pouria poursorkh

یک مقدمه قابل تاملی و فراموش نشدنی
اخیرا کتابی با عنوان «اقتدارگرایی ایرانی در عهد قاجار» به قلم استاد علوم سیاسی دکتر محمود سریع القلم به بازار نشر عرضه شده است که به همه توصیه می کنم آن را مطالعه کنند. آنچه بیش از موضوع و متن کتاب، خواننده را تحت تاثیر قرار میدهد، صفحه «تقدیم» است که نویسنده در ابتدای کتاب خود آورده است که در نوع خود کم نظیر است. در متن تقدیم کتاب آمده است: تقدیم به ایرانیان زیر ۱۰ سال، که در آینده برای کسب ثروت، به نهاد دولت نزدیک نخواهند شد! برای افزایش قدرت کشور، ثروت تولید خواهند کرد. ظرفیت نقدپذیری و اصلاح تدریجی را در خود پدید خواهند آورد. از فرهنگ واکنش های سریع به خویشتن داری، ارتقای فرهنگی پیدا خواهند کرد. از فرهنگ شفاهی و غیردقیق به فرهنگ مسئولانه مکتوب، انتقال تمدنی پیدا خواهند نمود. از رفتارها و کارهای کوتاه مدت به گستره درازمدت، رشد فکری پیدا خواهند کرد. تضعیف، تخریب و انتقام را از فرهنگ سیاسی خود حذف خواهند نمود. به رشد فردی و استقلال فکری از طریق مطالعه حداقل ۲ ساعت در روز روی خواهند آورد. برای ایرانیان دیگر از رانندگی گرفته تا کسب قدرت، حقوق قائل خواهند شد. از رشد و موفقیت دیگران به طور واقعی خوشحال شده و درس خواهند آموخت. غرور بی جا، حسادت و ناجوانمردی را به سکوت، احترام و گذشت تبدیل خواهند کرد. دروغگویی و وارونه جلوه دادن واقعیت ها را از نظام معاشرتی خود با دیگران حذف خواهند نمود. برای کسب قدرت، به اصلی رقابت و فرصت برای دیگران اعتقاد خواهند داشت.

با هم مهربان تر باشیم
تمام کسانی که فضاهای مجازی من را دنبال می کنند، میدانند که من هرگز به خودم اجازه نداده ام که مثلا از کلمه فن پیج استفاده کنم یا کسانی که عضو صفحه من هستند را طرفداران خودم بنامم، بلکه همیشه مردم را به عنوان دوستان خودم میدانم. اما متاسفانه می بینم که نسبت به همدیگر در همه عرصهها بی رحم شده ایم. به نظرم نباید اسم این را فضای مجازی بگذاریم، بلکه می کنند، حرف دلی خودشان را اعلام میکنند اما شاید شیوه و فرهنگ ما دچار مشکل شده است. مثلا من رئالی دوآتشه هستم و بعد از شکست این تیم مقابل بارسلونا دوست داشتم ری اکشن طرفداران رئالی را در صفحه این باشگاه ببینید، درصد توهینها انقدر ناچیز است که اصلا باور نمی کنید ولی اگر این اتفاق در ایران بیفتد، بدترین فحشی هاو توهینها انجام می شود. واقعا یک مقدار نسبت به هم بی رحم شده ایم.

ما هم مثل مردم زندگی می کنیم
متاسفانه نکته دیگری که در سال های اخیر بین مردم رواج پیدا کرده یا بهتر است بگویم که آن را رواج داده اند این است که با لوکس جلوه دادن زندگی فوتبالیست ها و هنرمندان، باعث گارد گرفتن مردم نسبت به آنها شده اند. عدهای فکر می کنند مازندگی لوکسی داریم و پول مفت درمی آوریم. من هنوزهم بعد از این همه سال کار کردن، اجاره نشین هستم، به یکی از دوستان بازیگر گفتم تو که دائم در مصاحبه هایت می گویی من چندصد میلیون برای این فیلم و چندصد میلیون برای آن فیلم می گیرم و می خواهی با این مصاحبهها با دیگر بازیگران رقابت کنی، به این موضوع فکر نمی کنی که همین رقم های دروغین که می گویی می تواند باعث خشم مردم شود. آن جوانی که در پایین شهردریک زندگی کارگری حضور دارد، چه فکری راجع به ما می کند؟! معلوم است که اگر من هم جای آن جوان باشم، عصبانی و ناراحت می شوم و گارد می گیرم. اینها همه مسائلی است که اختلاف ایجاد می کند.

همسر پوریا پورسرخ مصاحبه بازیگران بیوگرافی پوریا پورسرخ اینستاگرام پوریا پورسرخ ازدواج پوریا پورسرخ pouria poursorkh

گاهی بدشانسی های سینمایی سراغم می آید
این موضوع را قبول دارم که چند کار اخیر سینمایی ام در اکران با مشکلی و بد شانسی روبه رو شدند. واقعیت این است که من شخصا از فیلم «عشق و جنون» انتظار بیشتری داشتم که متاسفانه در زمان اکران با اتفاقات عجیبی رو به رو شد که بعضی ها اسمش را مافیای اکران می گذارند و اینکه بعضی فیلمها را در اکران نابود می کنند، واقعا این روزها زیاد شده است. به بعضی از فیلمها اکران سانسی به سانسی می دهند و به شرط تعداد بیننده در ان سانس، سانس های بعدی را می دهند! در ۸سانس برای فیلم بن هور هم اتفاق خاصی نمی افتد که برای فیلم من رخ بدهد؟! یافیلم «دوربین» هم به همین مشکل دچار شد. اما از این دو فیلم که بگذریم باید راجع به «رستاخیز» صحبت کنم که چندین سالی همه بچه های این فیلم، عمرمان را برای آن گذاشتیم و در شرایطی کار کردیم که هر کسی حاضر به کار کردن نبود و این فقط بخش فیزیکی کار بود چرا که به لحاظ روحی این کار، کار بسیار خاصی و سختی بود چرا که همه ما تعلق خاطر خاصی به موضوع این فیلم داشتیم و داریم ولی در نهایت آن اتفاقات در زمان آکران برایش رخ داد.

از بابت کیمیا خوشحالم
سریال «کیمیا» یکبار وارد مرحله پیشی تولید شد ولی کار به فیلمبرداری نکشید و متوقف شد و بعد از نزدیک به یک سالی قرار شد دوباره کاراستارت بخورد، خیلی خوشحالم من هم جزو معدود بازیگرانی بودم که سری اول که متوقف شده بود، وارد سری دوم هم شدم. خوشحالم که این کار ساخته شد و خوشحالم که مردم می بینند و از طرف دیگر خوشحالم که بعد از مدتها با این سریال به تلویزیون بازگشتم. تجربه نشان داده کارهایی مانند «کیمیا» مورد توجه مخاطب قرار می گیرند و مسئولان نیز باید این را درک کنند که مردم با اینجور کارها که قسمت های زیادی دارند، ارتباط بهتری برقرار میکنند. سریال هایی که در قسمتهای بیشتری پخش شده اند مثل «نرگسی»، «ستایش» و «کیمیا» همگی از این دسته کارها هستند که مردم با آنها ارتباط خوبی برقرار کرده اند.

یک بازار کار جدید
بسیاری از بزرگان ما می گویند که در این حرفه شما مدتی انتخاب می شوید ولی بعد از مدتی این شما هستید که انتخاب می کنید ولی متاسفانه دوره انتخاب کردن ما مصادف بازمانی شده است که وضعیت سینما اصلا خوب نیست و تلویزیون هم آن قدرت سابق را ندارد و من از این بابت برای «کیمیا» خوشحالم که باعث شده دوباره مردم نسبت به کارهای اینچنینی عکس العمل نشان دهند. سالها پیش که آقای لطیفی شروع به ساخت سریالی برای شبکه خانگی کردند از ایشان خواهش کردم که با قدرت این کار را انجام دهند چرا که همین موضوع یک بازار کار جدید برای همه ما ایجاد می کند و خوشحالم که ایشان و سایر بزرگان در شبکه خانگی کارهایی ساختند که آن را رونق دادند و حالا تبدیل به یک کار جدید و پرطرفدار شده است. در مطبوعات هم همینطور، این روزها که رسانههای چاپی بین مردم آن رونق سال های قبل را ندارند، خیلی از دوستانی که مشغول کار در این زمینه هستند، باید به فکر بازار جدیدی برای خود باشند چرا که معمولا جامعه ما نسبت به اینطور مسائل مسئولیتی ندارد و در واقع این خودمان هستیم که باید به فکر ایجاد بازار جدید برای خودمان باشیم. چرا مسئولان محترم ما که دائم مشغولی رصد کردن بازیگران هستند، به فکر آن بازیگرانی نیستند که مثلا ۶سال است در خانه نشسته اند و کاری به آنها داده نمی شود؟! آیا برای مسئولان ما فقط رفتار اجتماعی ما مهم است؟! مسائلی دیگر مثل آینده کاری یا بیکاری و بازنشستگی ما مهم نیست؟ متاسفانه بودجه های دولتی همیشه صرف کارهایی میشود که بازیگران آن کارها همیشه یکسری آدم خاصی هستند و تکرار و تکرار نباید حمایتی از هنرمندان صورت بگیرد؟ سینما مثل یک چرخ و فلک است و یک روز بالا هستی و روز دیگر پایین و فاصله بالا بودن تا پایین آمدن خیلی کم است و اگر حمایت دولت و مسئولان و حتی مردم نباشد، چه اتفاقی برای بازیگر رخ می دهد؟!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 4 )
 1. وحید می گوید

  احساس نیاز نمیکنه به ازدواج!!!…

 2. فاطمه می گوید

  این همه جوون ازدواج نکردن یکی نمیادبگه چراازدواج نکردی حالاازدواج نکردن پوریاپورسرخ شده سوال روز؟خب واسه خودش خوش میگذرونه،عشق دنیارومیکنه،بنظرم بایدسوالتون رواینطورمطرح کنید،چرابایدپوریاپورسرخ اصلاازدواج کنه؟

 3. آرش می گوید

  بابا طرف راحت داره زندگیشو میکنه، ازدواج کنه که گرفتار بشه!!!

 4. دریا می گوید

  به نظر من ازدواج و مسائل شخصی زندگی ایشان به ما مربوط نیست.و دخالت و اظهار نظر کردن در این امور اصلا حق ما نیست.