دفاع عجیب خواهر شوهر از عروس در دادگاه

0
۲۵ بهمن ماه سال جاری در اتاق شعبه ۲۶۸ دادگاه ونک جوی حاکم بود که تعجب قاضی را هم برانگیخته بود.
روی صندلی دو زن نشسته و مرد جوان در صندلی پشت سرشان ساکت سر به زیر انداخته و در حال تماشای این صحنه است. چهره‌ای خونسرد دارد و گاه عصبی می‌شود و به مبارزه می‌پردازد. همسر این مرد نیز در سکوت اشک می‌ریزد و زن دیگری به دفاع از وی پرداخته و رو به قاضی می‌گوید: من نمی‌گذارم فرزاد حق بیتا را بخورد. باید همه حقوق و مهریه‌اش را بدهد.
 مردی که دنبال خوشگذرانی‌هایش است همان بهتر که نباشد. سپس برمی‌گردد رو به مرد می‌گوید نمی‌گذارم او را اذیت کنی، ۱۰ سال در همه شرایط کنارت بود و حالا نه طلاقش می‌دهی نه سر زندگی‌ات هستی و نه حقوقش را می‌دهی دست از آزار دادن بردار!
با صحبت‌های این زن قاضی عموزادی آنها را دعوت به سکوت می‌کند و از زن جوان می‌خواهد فرصت دهد تا برادرش از خودش دفاع کند.
فرزاد ۳۵ ساله که توقع نداشت خواهرش به دفاع از عروس خانواده بپردازد گفت من و همسرم پزشک هستیم و در این مدت هیچ چیزی برای بیتا کم نگذاشته‌ام، حتی یک خودروی لوکس ۱۵۰ میلیونی برایش خریدم درحالی که او حتی گواهینامه ندارد و سوار هم نمی‌شود من زندگی‌ام را دوست دارم و طلاقش نمی‌دهم.
زن ۳۳ ساله که تاکنون در سکوت اشک می‌ریخت گفت: من و همسرم ۱۰ سال پیش به عقد هم درآمدیم و زندگی خوبی داشتیم ولی فرزاد هیچ توجهی به من نمی‌کند و اوقات فراغتش را با دیگران می‌گذراند و دائم در حال خوشگذرانی است. فرزاد هم که حرف‌های بیتا را می‌شنید گفت: من همسرم را طلاق نمی‌دهم و فقط ۵۰۰ میلیون تومان دارم که می‌توانم در قالب مهریه پرداخت کنم.
در این لحظه خواهر شوهر بیتا نیز به دفاع از عروس‌شان رو به قاضی گفت: برادرم به زنش ظلم کرده. این حق بیتا نیست. من نمی‌گذارم فرزاد او را بازی دهد و حمایتش می‌کنم. فرزاد حتی از ترسش همه دار و ندارش را به نام مادرمان زده. من خودم یک زنم، نمی‌گذارم حق او پایمال شود.
این رسم زندگی ۱۰ ساله نیست. آنها هر دو تحصیلکرده هستند و از شرایط مالی بسیار خوبی برخوردارند و جایگاه اجتماعی خوبی دارند ولی فرزاد بی‌انصافی می‌کند، اگر قرار نیست او را طلاق دهد با آرامش کنار هم زندگی کنند ولی او این را هم قبول ندارد. قصدش فقط اذیت کردن بیتا است.
قاضی حسن عموزادی با شنیدن اظهارات این خانواده، رسیدگی به این پرونده را در دستور کار خود قرار داد تا رأی را صادر کند این درحالی است که مهریه زن جوان ۱۱۴ سکه بهار آزادی است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ