جنجال یاسی اشکی درباره واکسن hpv و مسایل جنسی در ماه عسل

42

تناقض گویی های یاسی اشکی ، بازی خطرناک مهمان «احسان علیخانی» با سلامت دختران ایرانی

در روز سه‌شنبه ۸ خرداد، در دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان، برنامه بسیار پربیننده «ماه‌عسل» با اجرای احسان علیخانی، از فردی به نام «یاسمن اشکی» با سابقه یک دهه بیماری ناشناخته با علائمی مشابه ایدز دعوت کرد که به‌تازگی و بعد از کنترل بیماری بسیار نادر و ناشناخته‌اش (که کنترل آن به تعبیر پزشک آمریکایی چیزی شبیه «معجزه» بود) به کشور بازگشته است.

 

میهمان برنامه مدعی می‌شود در ۱۷ سالگی به بیماری «ژنتیکی» مبتلا شده که علائمش شبیه ایدز بوده و از ۱۴۶ بیمار مشابه در یک کلینیک آمریکایی، تنها او زنده مانده و به دلیل تشابه بیماری‌اش با ایدز، «نذر» کرده تا زنده است «مردم ایران» را از خطرات «ایدز و بیماری‌های مقاربتی آگاه کند!

او در ادامه از خطر بیماری‌های دستگاه تناسلی می‌گوید که بعضی از انواعش عامل سرطان است و مدعی می‌شود یک سونامی خطرناک طی ۱۰ سال آینده زنان و مادران ایرانی را تهدید می‌کند لذا باید کودکان ایرانی واکسن پیشگیری از ویروس این بیماری را دریافت کنند. به همین منظور و با همراهی برنامه ماه‌عسل، به‌عنوان یک سلبریتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی معرفی و از مردم تقاضای کمک مالی می‌کند.

 

چنین «پرونده‌ای» در دنیای پزشکی که از بین ۱۴۶ نفر در یک مرکز تحقیقات پزشکی، به تنهایی زنده بیرون آمده و به قول خودش مشمول یک «معجزه» پزشکی شده است، دست‌کم باید نامش در چندین نشریه و وب‌سایت محلی آمریکایی که به‌شدت دنبال چنین داستان‌هایی هستند، انتشار پیدا می‌کرد و اصولاً چنین مورد خاصی باید چندین مقاله را در ژورنال‌ها و مجلات پزشکی به خود اختصاص می‌داد. نام خانم اشکی چه با نام کوچک «yasi» چه «Yasaman» و چه حتی «Jasmin» یا «Yasmin» در هیچ خبر و گزارش پزشکی به زبان انگلیسی نیامده و حتی مشخصات پروفایلی کاملی هم از این بیمار نادر و درمان «معجزه» آسای او در فضای گسترده سایبر و اینترنت موجود نیست.

نکته اینجاست که همه آنچه درباره او به زبان انگلیسی وجود دارد، درباره «یاسی اشکی»، دختر جوانی است که به همراه دوستانش یک موسسه و وب‌سایت «آموزش سلامت جنسی» را اداره می‌کنند و کلامی از «معجزه» ای که برای او اتفاق افتاده صحبت نمی‌شود.

خود او حتی در مصاحبه‌ای که سال گذشته با روزنامه «شرق» به تاریخ ۳ خرداد ۹۵ داشت، هیچ اشاره‌ای به داستان «بیماری» اش نمی‌کند و شیوه ورودش را به ماجرای «آموزش جنسی» چنین توضیح می‌دهد:

“وقتی که به آمریکا آمدم دو مسئله توجهم را جلب کرد؛ یکی اینکه آمریکایی‌ها به‌شدت بدلباس بودند و دیگر اینکه اطلاعات بالایی درباره بیماری‌های مقاربتی داشتند. ماجرا این بود که یک هفته قبل از شروع کلاس‌ها در دانشگاه جشنی برپا کرده بودند و برای ما تور دانشگاه گردی گذاشتند. من در لابی کلینیک دانشگاه با یک ظرف بزرگ پر از کاندوم مواجه شدم که بالایش بروشورهایی آویزان کرده بودند که عنوانش این بود: بروشور بیماری‌های آمیزشی! و من فقط می‌توانستم کلمه ایدز را بخوانم و نمی‌دانستم بیماری آمیزشی دیگری جز ایدز وجود دارد. این اولین شوک بزرگ من بود. تمام بروشورها را برداشتم و به خانه بردم با خواهرم سه روز داشتیم این بروشورها را می‌خواندیم. مدام به خودم نهیب می‌زدم که چرا زنان ایرانی درباره این بیماری‌ها چیزی نمی‌دانند و بعد فهمیدم این مسئله درباره مردان هم صدق می‌کند. آن موقع بود که فهمیدم باید کار کرد… من در سیلیکون ولی (Silicon Valley) زندگی کرده‌ام و کسی که آنجا باشد همه زندگی‌اش می‌شود تکنولوژی! از طرفی ما از ایران دور بودیم و البته هم می‌دیدیم که تکنولوژی چه تأثیر عظیمی روی جوامع مختلف گذاشته است. برای همین فکر کردم درباره موضوعی که در کشورم تابو است، می‌شود از تکنولوژی استفاده کرد؛ چون به وسیله آن نیازی به مکالمه رودررو نیست…”

یاسی در ادامه می‌گوید انجام این کار به تنهایی ممکن به نظر نمی‌رسید و من نیاز به کمک داشتم. برای همین با گروهی از دوستانم و «نرگس دره التاج» صحبت کردم و نرگس با اشتیاق به گروهی پیوست که حالا کنترل اس (Ctrl+s) نام دارد. تیم کنترل اس از حدود ۴۰ پزشک، دانشمند، پرستار و هنرمند تشکیل شده است. آن‌ها داوطلبانه و با انرژی زیاد به صورت شبانه روزی به رشد کنترل اس می‌پردازند.”[۱]

یاسی اشکی کیست نرگس دره التاج کیست مهمانان ماه عسل ماه عسل احسان علیخانی گاف ماه عسل قیمت واکسن گارداسیل قیمت واکسن HPV عوارض جانبی واکسن گارداسیل علائم hpv سند 2030 یونسکو درمان بیماری HPV دانستنی های جالب پزشکی خطرناکترین بیماریهای مقاربتی بیوگرافی احسان علیخانی آموزش مسائل جنسی آموزش جنسی و سند 2030 HPV چیست

در این توضیحات، هیچ صحبتی از «بیماری نادر» خانم اشکی نیست.

وب‌سایت «pri.org» در گزارشی به قلم «شیرین جعفری» به تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۸، عین همین داستان را درباره اشکی و دوستش «نرگس دُرّه التاج» می‌نویسد و باز هیچ اشاره‌ای به بیماری شخص او نیست. [۲]

یاسی اشکی کیست نرگس دره التاج کیست مهمانان ماه عسل ماه عسل احسان علیخانی گاف ماه عسل قیمت واکسن گارداسیل قیمت واکسن HPV عوارض جانبی واکسن گارداسیل علائم hpv سند 2030 یونسکو درمان بیماری HPV دانستنی های جالب پزشکی خطرناکترین بیماریهای مقاربتی بیوگرافی احسان علیخانی آموزش مسائل جنسی آموزش جنسی و سند 2030 HPV چیست

متن گزارش این وب‌سایت این گونه است:

” یاسی اشکی «۷» سال قبل ایران را ترک کرد و به آمریکا آمد تا درس بخواند. وقتی اولین بار به دانشگاه ایندیانا رفت، متوجه دو چیز شد”همه لباس خواب و دمپایی ابری تنشان می‌کردند (بدسلیقه بودند)… در کلینیک بهداشت، ” یک جعبه پر از کاندوم و (…) و پر از جزوه درباره بیماری‌های مقاربتی بود.

اشکی چند جزوه درباره بیماری‌های مقاربتی برداشت. در چند روز آینده و بعد از این‌که او هم لباس خواب خود را پوشید، به سراغ جزوه‌ها رفت، «من فکر می‌کردم همه چیز را می‌دانم… ولی خیلی کم می‌دانستم».”

در گزارشی به تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ در روزنامه آمریکایی «دیلی بیست» به قلم «لارن شارکی»، باز همین سابقه را برای ایشان ذکر می‌کند، با این تفاوت که خانم لارن شارکی از «شگفت زده» شدن خانم اشکی از «باز» بودن محیط دانشکده‌اش در آمریکا می‌گوید و این‌که همین منبع الهام این خانم برای فعالیت در زمینه آموزش جنسی و بیماری مقاربتی بود. [۳]

یاسی اشکی کیست نرگس دره التاج کیست مهمانان ماه عسل ماه عسل احسان علیخانی گاف ماه عسل قیمت واکسن گارداسیل قیمت واکسن HPV عوارض جانبی واکسن گارداسیل علائم hpv سند 2030 یونسکو درمان بیماری HPV دانستنی های جالب پزشکی خطرناکترین بیماریهای مقاربتی بیوگرافی احسان علیخانی آموزش مسائل جنسی آموزش جنسی و سند 2030 HPV چیست

اما نکته بسیار جالب‌تر این‌که همین خانم «یاسی اشکی» در تاریخ ۱۳ خرداد ۹۱ در گفتگو با وبسایت «رادیو زمانه» خود را به نوعی جانباز جنگی معرفی می‌کند. به متن گزارش رادیو زمانه دقت کنید:

“مدتی است که گروهی از دانشجویان ایرانی‌تبار کالیفرنیا در فیس‌بوک یک کمپین ضد جنگ به نام “چهار دقیقه” برای جلوگیری از جنگ علیه ایران و یا چهار دقیقه برای صلح راه‌اندازی کرده‌اند.

هدف آن‌ها تشویق مردم جهان برای نوشتن نامه به میشل اوباما، بانوی اول ایالات‌متحده است و خواهان پادرمیانی او برای دست نگه‌داشتن دولت آمریکا از جنگ با ایران شده‌اند…

درباره این کمپین و دامنه گسترش آن با یاسمن اشکی، یکی از بنیان‌گذاران این کمپین گفت‌وگو کرده‌ام. یاسمن خود یکی از آسیب‌دیدگان جنگ ایران و عراق است و درعین‌حال در آمریکا دوره شیمی‌درمانی خود را می‌گذراند.

وی در گفت‌وگو با رادیو زمانه اظهار دشت، فعالیت‌های ضد جنگ او به تجربه‌های شخصی او برمی‌گردد و این‌که در کودکی هنگام حمله نیروهای هوای عراق به تهران خون او آلوده به مواد شیمیایی می‌شود. در اثر این آلودگی سیستم امینی بدن او نظم معمولی خود را از دست می‌دهد.

گفته‌شده است که این نوع بیماری‌ها تنها در جوامع جنگ‌زده به چشم می‌خورد و درمان آن بسیار سخت و گاهی هم ناممکن است. “[۴]

تناقض بزرگی که در این مصاحبه گفته شد این‌که عراق طی جنگ ۸ ساله تحمیلی، هیچ‌گاه تهران را بمباران شیمیایی نکرد، بلکه تهران موشک‌باران شد و استفاده از سلاح شیمیایی در مناطق مسکونی، مربوط به مناطقی در غرب کشور چون «سردشت» بود. در همین برنامه ماه‌عسل، اشکی ابتدا می‌گوید که دچار یک نقص ژنتیکی خود-ایمنی است. یک جستجوی ساده اینترنتی از سوی دست اندرکاران برنامه به راحتی اظهارات خلاف واقع و متناقض خانم اشکی را آشکار می‌ساخت.

نحوه انتقال بیماری HPV طبق منابع علمی به قرار زیر است:

” بیماری HPV از طریق تماس جنسی، اغلب طی تماس جنسی واژینال و مقعدی، منتقل می‌شود. این ویروس همچنین از طریق تماس جنسی دهانی نیز منتقل می‌شود. اچ پی وی هم در افراد دارای روابط جنسی نرمال و هم در هم‌جنس‌گرایان قابل‌انتقال است، حتی زمانی که طرف مقابل هیچ‌گونه علامتی ندارد و فقط ناقل است.[۵]

خانم اشکی «ادعا» می‌کند تا زمان افشای راز بیماری‌اش در ماه‌عسل، حتی پدر و مادرش هم از این بیماری سخت، صعب العلاج با دوره‌های درمانی طولانی و آثار بدنی و روانی که شرح آن از زبان خود ایشان در این برنامه شنیده شد، خبر نداشتند! او همه این داستان‌های احساسی و غیرقابل اثبات را می‌گوید تا همه را به‌ضرورت واکسینه کردن علیه این بیماری و تزریق واکسن HPV به همه دختران نوجوان ۹ تا ۱۱ سال و همچنین جمع آوری کمک مالی برای پروژه تولید واکسن در داخل کشور، قانع سازد. این در حالی است که واکسن HPV با نام‌های تجاری «Gardasil ۹» «Gardasil» و «Cervarix» از زمان اولین عرضه خود در ۲۰۰۶ تاکنون یکی از جنجالی‌ترین داروها بوده است، چرا که آثار جانبی استفاده از این واکسن، باعث شده که در بسیاری از نقاط دنیا این واکسن را برنامه‌های واکسیناسیون خود کنار بگذارند و یا آن را یک داروی ممنوعه اعلام کنند.
عوارض واکسن اچ پی وی در مکزیک

دانلود فیلم

با این حال ایشان مدعی است که به یک بیماری «خود-ایمنی» دچار بوده است که هیچ ویروس بیرونی عامل آن نبوده است. این‌که یک بیماری «خود-ایمنی» که ویروس هم عامل آن نبوده، چه ربطی به بیماری ویروسی مقاربتی به نام ایدز یا HPV دارد که این خانم «نذر» می‌کند درباره آن به تک‌تک ایرانی‌ها اطلاع‌رسانی کند، سؤالی است که احسان علیخانی و مسوولان شبکه سوم سیما که این فرد را به رسانه ملی دعوت کرده‌اند، پاسخ دهند. قضیه وقتی جالب می‌شود که بدانیم که در کنار سایت فیلترشده «کنترل اس» که مربوط به اطلاع‌رسانی درباره بیماری‌های مقاربتی است، وب‌سایت دیگر این خانم و دوستانش با عنوان «قایم باشک»، اصولاً بر محور آموزش جنسی به کودکان و نوجوانان با هدف جلوگیری از کودک‌آزاری است.

خانم اشکی در این برنامه خود می‌گوید که در ایران به دنیا آمده، در ایران به مدرسه، راهنمایی و دبیرستان رفته است و طبق گزارش وب‌سایت pri.org او ۷ سال پیش از ایران خارج شده است؛ اما لهجه خانم اشکی شبیه کسی است که از کودکی در یک محیط بیگانه بزرگ شده و زبان فارسی را به عنوان زبان دوم یاد گرفته است. او خود در این برنامه می‌گوید که در اوایل ۲۰ سالگی به همراه پدر و مادرش از ایران به آمریکا رفته است. با در نظر گرفتن آن ۷ سال، خانم اشکی اکنون باید چیزی در حدود ۲۷-۲۸ سال داشته باشد. این‌که او چگونه سنش به بمباران شیمیایی دوران جنگ (که در برخی شهرهای غرب کشور رخ داد) در سال‌ها میانی دهه ۶۰ قد می‌دهد (آن طور که در گفتگو با رادیو زمانه ادعا کرده) معمای دیگری است که اشکی و میزبانش احسان علیخانی باید توضیح بدهند.

یاسی اشکی کیست نرگس دره التاج کیست مهمانان ماه عسل ماه عسل احسان علیخانی گاف ماه عسل قیمت واکسن گارداسیل قیمت واکسن HPV عوارض جانبی واکسن گارداسیل علائم hpv سند 2030 یونسکو درمان بیماری HPV دانستنی های جالب پزشکی خطرناکترین بیماریهای مقاربتی بیوگرافی احسان علیخانی آموزش مسائل جنسی آموزش جنسی و سند 2030 HPV چیست

تصویر یکی از کلاس‌هایی که به گفته خانم اشکی، به نوجوانان مسائل جنسی آموزش داده می‌شود.
مشخص نیست در این کلاس با سنین مختلف از خردسال تا نوجوان و حضور همزمان دختران و پسران، بر چه مبنایی آموزش می‌بینند؟!

ادعای دیگرش این بوده که از ۱۷ سالگی دچار عفونت‌های پی در پی شده و آن قدر مریض بوده که به مدت ۸ سال تب او قطع نشده بود! با این حال چون بیماری‌اش «تدریجی» بوده، هیچ‌کدام از نزدیکانش متوجه بیماری او نشده‌اند!؟ از سوی دیگر ادعا می‌کند که به واسطه تأثیرات بیماری ناشناس خود، توان راه رفتن، تکلم و حتی غذا خوردن را از دست می‌داده تا بدان حد که آرزو می‌کرد لااقل «ایدز» می‌داشت تا تکلیفش روشن می‌شد! باوجوداین علائم، هیچ‌کدام از نزدیکان خانم اشکی از این بیماری او خبر نداشتند. این در حالی است که ایشان مدعی است که زمانی که به خانه پدر و مادرش در آمریکا بازگشته بود، روزی ۲۰ ساعت می‌خوابیده و توان بیرون آمدن از تخت را نداشته است.

اما گاف بزرگ این خانم وقتی است که می‌گوید بعد از آن که پزشکان متعددی در طی سال‌ها در ایران و آمریکا او را دیدند و هیچ بیماری را در او تشخیص ندادند، یک روز یک پزشک اورژانس به او توصیه کرد که «شیمی‌درمانی» انجام دهد (بدون این‌که هیچ علامتی از سرطان داشته باشد!) تا سیستم دفاعی بدن او که کار نمی‌کرد، «غیرتی» و «بیدار» شود!؟ او فراموش کرده که چند دقیقه پیش‌تر گفته بود که بیماری مادرزادی «خود-ایمنی» دارد که در آن سیستم دفاعی از کار نیافتاده، بلکه بسیار هم فعال است، لیکن بر علیه سلول‌های خود بدن عمل می‌کند. او این را هم توضیح نمی‌دهد که اگر بیماری او در همه آن سال‌ها تشخیص داده نمی‌شد، چطور او فهمیده بود که بیماری‌اش یک بیماری ژنتیکی «خود-ایمنی» است؟

یاسی اشکی کیست نرگس دره التاج کیست مهمانان ماه عسل ماه عسل احسان علیخانی گاف ماه عسل قیمت واکسن گارداسیل قیمت واکسن HPV عوارض جانبی واکسن گارداسیل علائم hpv سند 2030 یونسکو درمان بیماری HPV دانستنی های جالب پزشکی خطرناکترین بیماریهای مقاربتی بیوگرافی احسان علیخانی آموزش مسائل جنسی آموزش جنسی و سند 2030 HPV چیست

اما نقطه اوج ادعاهای متعدد خانم اشکی آن جا بود که گفت در یک مرکزی تحت شیمی‌درمانی، به مدت سه سال و نیم، قرار گرفت که در نوبت اول ۶۰ نفر و در نوبت دوم ۸۵ نفر که تحت همان شیمی‌درمانی بودند، مردند و فقط او زنده ماند! آنگاه این سؤال مبهم بدون جواب می‌ماند که آن «پزشک اورژانس» چطور به ۱۴۵ بیمار برای کار «پژوهشی و تحقیقاتی» دسترسی داشته که از اتفاق بیماری نادر و ناشناسی مثل یاسی اشکی داشتند (کار پژوهشی-درمانی با این حجم از بیمار ناشناخته و نادر، کار یک تیم از دانشمندان پزشکی در یک پروژه ملی است، نه یک پزشک اورژانس) و چه طور این پزشک، باوجوداین ناشناختگی برای همه آن‌ها «شیمی‌درمانی» لوکمیا (سرطان خون)، یعنی سخت‌ترین و سنگین‌ترین نوع شیمی‌درمانی را تجویز کرده بود. در شیمی‌درمانی، هدف اصلی از بین بردن یا دست‌کم کوچک‌سازی تومورهای سرطانی است و داروهای شیمی‌درمانی روی توده سرطانی اثر می‌گذارند. وقتی هیچ توده سرطانی در فردی تشخیص داده نشده است، دقیقاً با چه هدفی داروهای شیمی‌درمانی به او تزریق می‌شود؟ این هم سؤال دیگری است که متخصصان باید درباره آن بیشتر توضیح بدهند.

یاسی اشکی کیست نرگس دره التاج کیست مهمانان ماه عسل ماه عسل احسان علیخانی گاف ماه عسل قیمت واکسن گارداسیل قیمت واکسن HPV عوارض جانبی واکسن گارداسیل علائم hpv سند 2030 یونسکو درمان بیماری HPV دانستنی های جالب پزشکی خطرناکترین بیماریهای مقاربتی بیوگرافی احسان علیخانی آموزش مسائل جنسی آموزش جنسی و سند 2030 HPV چیست
تصویر دیگری کلاس های خانم اشکی با حضور همزمان دختران و پسران و البته حضور رده های سنی مختلف

همان طور که در ابتدای این گزارش گفته شد، به فرض که اصولاً خانم یاسی اشکی به چنینی بیماری ناشناخته‌ای دچار بود و در بین ۱۴۶ نفر، تنها فرد زنده مانده بود، نام او به عنوان یک «معجزه» پزشکی باید در رفرنس‌های علمی و پزشکی دنیا و ایران می‌پیچید و او به یک چهره معروف تبدیل می‌شد، اما دریغ از یک برگ سند برای اثبات این ادعا…

او بابت بیماری عجیب‌وغریب خود که «ایدز» نیست، «نذر» می‌کند که در خانه تک‌تک ایرانی‌ها را بزند و بگوید “تو رو خدا از خودتون محافظت کنید تا ایدز نگیرید، وگرنه به سرنوشت من دچار می‌شوید. ” بگذریم از این‌که هیچ عکس، فیلم، سند، شرح یا گزارشی هم از دوران ابتلای خانم اشکی به این بیماری «وحشتناک»، «کشنده» و «نادر» در برنامه ارائه نمی‌شود که پشتوانه ادعاهای خانم اشکی باشد؛ و قابل تأمل این‌که که سیر «داستان» خانم یاسی اشکی از ادعای ابتلا به یک بیماری با علائم ایدز آغاز می‌شود، با نذر برای آگاه‌سازی تک‌تک ایرانیان درباره «ایدز» ادامه می‌باید و به تبلیغ مشارکت مردمی در ساخت واکسن «HPV» ختم می‌شود، در حالی که کار اصلی خانم اشکی در بیرون استودیو آموزش «سلامت جنسی» و جلوگیری از «کودک آزاری» است. جالب آنکه در همین مدت کوتاه برنامه ماه عسل با اختصاص یک شماره حساب، مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان از مردم برای آنچه خانم اشکی ادعا کرده است، جمع آوری می‌شود:

شاید جالب باشد که بدانید که رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۳ به واسطه اثرات جانبی این واکسن، استفاده از آن را در این رژیم موردبازنگری قرارداد:

یاسی اشکی کیست نرگس دره التاج کیست مهمانان ماه عسل ماه عسل احسان علیخانی گاف ماه عسل قیمت واکسن گارداسیل قیمت واکسن HPV عوارض جانبی واکسن گارداسیل علائم hpv سند 2030 یونسکو درمان بیماری HPV دانستنی های جالب پزشکی خطرناکترین بیماریهای مقاربتی بیوگرافی احسان علیخانی آموزش مسائل جنسی آموزش جنسی و سند 2030 HPV چیست
گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتز از بازنژگری در برنامه واکسن HPV

یا دولت ژاپن در همین سال ۲۰۱۸ از پروژه تولید واکسن HPV کنار کشید:

یاسی اشکی کیست نرگس دره التاج کیست مهمانان ماه عسل ماه عسل احسان علیخانی گاف ماه عسل قیمت واکسن گارداسیل قیمت واکسن HPV عوارض جانبی واکسن گارداسیل علائم hpv سند 2030 یونسکو درمان بیماری HPV دانستنی های جالب پزشکی خطرناکترین بیماریهای مقاربتی بیوگرافی احسان علیخانی آموزش مسائل جنسی آموزش جنسی و سند 2030 HPV چیست

یاسی اشکی کیست نرگس دره التاج کیست مهمانان ماه عسل ماه عسل احسان علیخانی گاف ماه عسل قیمت واکسن گارداسیل قیمت واکسن HPV عوارض جانبی واکسن گارداسیل علائم hpv سند 2030 یونسکو درمان بیماری HPV دانستنی های جالب پزشکی خطرناکترین بیماریهای مقاربتی بیوگرافی احسان علیخانی آموزش مسائل جنسی آموزش جنسی و سند 2030 HPV چیست

وزارت بهداشت هند هم در ژانویه ۲۰۱۸، واکسن HPV را از برنامه ایمن‌سازی عمومی خود حذف کرد:

یاسی اشکی کیست نرگس دره التاج کیست مهمانان ماه عسل ماه عسل احسان علیخانی گاف ماه عسل قیمت واکسن گارداسیل قیمت واکسن HPV عوارض جانبی واکسن گارداسیل علائم hpv سند 2030 یونسکو درمان بیماری HPV دانستنی های جالب پزشکی خطرناکترین بیماریهای مقاربتی بیوگرافی احسان علیخانی آموزش مسائل جنسی آموزش جنسی و سند 2030 HPV چیست

و این‌ها تنها چند نمونه از دولت‌هایی بودند که در مواجهه با این واکسن، موضع مخالف گرفتند و جلوی اجرای واکسیناسیون را گرفتند.

نکته آخر این‌که به فرض که واکسن موردنظر واکسن بسیار ایمن، کارآمد و ثابت‌شده باشد، چرا باید یک شخص غیرمتخصص که (ظاهراً) رشته او مدیریت مالی است، به مردم ایران لزوم زدن این واکسن را یاد بدهد و برای این ماجرا تبلیغ نماید و پول جمع کند؟ چرا بهترین وقت آنتن، دریکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون در ساعتی که بخش عمده خانواده‌های ایرانی آماده نشستن پای سفره افطار هستند، باید صرف مطرح کردن فردی با سوابق مبهم، با داستانی قابل تشکیک و فعالیت‌هایی قابل بحث (که در صلاحیت او نیست) شود و چنین فردی به‌یک‌باره، با یک داستان پرتناقض به یک «برند» در حوزه بهداشت و درمان تبدیل شود؟ حتی دوست و شریک کاری خانم اشکی، یعنی خانم «نرگس دُره التاج» که پزشک معرفی شده، تنها کارشناسی ارشد بهداشت عمومی یا MPH دارد که یک مدرک کلینیکی نیست.

یاسی اشکی کیست نرگس دره التاج کیست مهمانان ماه عسل ماه عسل احسان علیخانی گاف ماه عسل قیمت واکسن گارداسیل قیمت واکسن HPV عوارض جانبی واکسن گارداسیل علائم hpv سند 2030 یونسکو درمان بیماری HPV دانستنی های جالب پزشکی خطرناکترین بیماریهای مقاربتی بیوگرافی احسان علیخانی آموزش مسائل جنسی آموزش جنسی و سند 2030 HPV چیست
نرگس دره التاج دوست و شریک کاری خانم اشکی

منبع : مشرق

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 42 )
 1. دختری باحجاب روسری می گوید

  به جای تبلیغ و رواج چنین واکسنی ، باید از بچگی به بچه ها حیا رو آموخت تا به سمت ارتباطهای ناسالم نرن. مسلماً اینطور واکسنی توی کشورای دیگه به بچه های بیگناه تزریق میشه تا بدن این کودکان درمقابل بیماریهای ناشی از رفتارهای پرخطری که در آینده به سمت این رفتارها میرن، مقاوم بشه، یعنی خانواده ی این بچه ها به دلیل اینکه از نوع تربیت خودشون آگاهن و میدونن که فرزندانشون از آزادیهای
  بی حد وحصر برخوردار خواهند بود، این واکسن رو به کودکان معصوم تزریق میکنند تا مبادا در آینده دچار بیماریهای حاصل از روابط نامشروع بشن. بجای پذیرفتن ریسک این واکسن مشکوک که میتونه آسیب جدی به جسم بچه ها وارد کنه ، کافیه خانواده ها به بچه های خودشون اخلاق وحریم نگه داشتن در روابط بین زن ومرد رو آموزش بدن. تزریق افکار سالم و آموزش اینکه چطور در دام ارتباطات ناسالم گرفتار نشن و یاد دادن نجابت و حیا به کودکان در روابط بین زن ومرد برای سلامت روح وجسمشون مفیدتر وموثرتره تا تزریق این واکسن به
  بچه ها ، چهارچوبها و قانونهایی که ما در مورد حفظ حریم زن ومرد در دینمون داریم اگر رعایت بشه، نیازی به اینهمه نگرانی نیست و اگر رعایت نشه نفوذ هر بیماریی به بدن، اجتناب ناپذیره

  1. مانیا می گوید

   واقعا درست گفتی . من که واسه یه لحظه نگران شدم . باید جلو کلاساشو بگیرن

   1. دختری باحجاب روسری می گوید

    دوست خوبم من فکر میکنم قصد و نیت این خانوم خیره و قصد داره با کلاسای آموزشی در مورد عوامل ابتلا به این بیماری اطلاع رسانی کنه، بنابراین به نظرم نباید مانعی برای برگزاری کلاسهای خانوم اشکی ایجاد بشه، منظور من از اولین پیامم این بود که خوشبختانه ما در دینمون چهارچوبها و قوانین درستی داریم که اگر اون رفتارهای درست به کودکان آموزش داده بشه ، این یادگیری بطور خود به خود موجب پیشگیری از عوامل انتقال این بیماری میشه و ابتلا به این بیماری رو به حداقل میرسونه ، در بخشی از همین مقاله نوشته شده ؛
    نحوه ی انتقال بیماری HPV طبق منابع علمی به قرار زیر است و بعد عواملی ذکر شده که برای مبتلا نشدن به هر کدومش اگر به چهارچوبها و قوانین دینمون
    (( راهکارهایی که در ترجمه ی آیات قرآن و سخن اهل بیت علیهم السلام وجود داره )) عمل بشه ، به طور طبیعی و تا حد زیادی پیشگیری از ابتلا به این عوامل صورت میگیره

  2. مری می گوید

   عزیزم یک برو مطالعه کن تا این واکسن بیشتر از این برات مشکوک نباشه. زگیل تناسلی و سرطان دهانه رحم برای هرکسی ممکنه اتفاق بیفته. این واکسن هم در ایران شناخته شده و تایید شده است. قبل از اینکه خانم اشکی حرفی بزنه هم تایید شده یود.

   1. دختری باحجاب روسری می گوید

    درسته که این واکسن در صورت احتمال ابتلا به این بیماری صد درصد ضروری و لازم میشه اما منظور من این بود که میشه به کودک دوری از روابط پر خطر رو یاد داد و باید در مرحله ی اول بچه ها چهارچوبهای اخلاقیی رو که رعایت نکردن اونها، احتمال مبتلا شدن به این بیماری و امثال این بیماری رو صدچندان میکنه ، یاد بگیرن، در این صورت این یادگیری خودش یه نوع پیشگیریه که اون بچه رو از تزریق این واکسن بی نیاز میکنه

 2. پروانه می گوید

  عقده ای حسود یدبخت
  با این متنی که گذاشتی
  مثلا خواستی خودی نشون بدی هیچ کس حرفاتو باور نمیکنه
  کلاسهای مختلط واست خیلی سنگینه …

  1. محمد می گوید

   لطفا متن رو برای یک بار بخون بعد نظر بده

  2. ناشناس می گوید

   این چه طرز صحبت کردنه؟؟؟؟ شما هم خودتونو خوب نشون دادین !!! چوپونای روستا از تحصیل کرده هایی مثل شما مؤدبتر،با شعورتر و فهمیده ترن

 3. دختری باحجاب روسری می گوید

  خانومِ خیلی باشخصیت و دانا و باسواد ، کلاس مختلط هیچ ربطی به ارتباط نامشروع نداره، در ضمن هرطوری دلت میخواد و دوست داری در مورد متنی که نوشتم، فکرکن چون اصلا برداشت سطحی و عجولانه ت از متن من برام مهم نیست. طرز صحبت هر شخصی نمایانگر فرهنگ و شخصیت و تربیت خانوادگی خودشه.

 4. دختری باحجاب روسری می گوید

  در ضمن من مثل شما تشنه یِ کلاسهای مختلط نیستم که رفتن یا نرفتنم به کلاس مختلط برام سنگین یا غیرسنگین باشه !!! احتمالاًچون اینطور مسائل برای شخص خودت آرزو محسوب میشه، فکر میکنی بقیه هم مثل خودت تشنه ی شرکت در کلاسای مختلطن.

 5. دختری باحجاب روسری می گوید

  اتفاقاً صبر و آرامش خانوم اشکی در بیماریی که داشت ، فوق العاده تحسین برانگیزه. و جایی برای حسادت به این خانوم از نظر من وجود نداره. شما هم اگه با صفت حسادت آشنایی کامل داری و فکرمیکنی همه مثل خودتن کلاً این صفت زشتو برای همیشه از خودت دور کن. بدبینی هم بد صفتیه، این اخلاقتم کنار بگذار تا در کنار آدمایی که با خودت متفاوتن راحتتر زندگی کنی. این موردم اضافه کنم ؛ این قسمت جای نوشتنِ نظره نه خودنمایی و در آخر اینکه حالا مهمم نیست حرفمو باورکنن یا نه. مهم نظرم بود که نوشتم.

 6. رایحه الجنه می گوید

  سلام ،بسیار عالی بود
  واقعا خانم اشکی کیه

  1. دختری باحجاب روسری می گوید

   سلام . لطف دارین. خانوم اشکی همون خانومیه که مهمان برنامه ی ماه عسل بود، تیتر ومطلب این بخش در مورد همین خانوم نوشته شده.

 7. دختری باحجاب روسری می گوید

  البته این مورد رو هم در نظر بگیر ؛ برداشتِ آدما از خوندن یه متن کاملاً متفاوته و همه هم مثل شما دچارِ حالت بدبینی و سوء تفاهم و
  سوء برداشت از نظر و عقیده ی دیگران نیستن.

  کلِ کلاسایِ مختلطِ دنیا هم ارزونیِ خودت…

 8. مری می گوید

  خدا شفاتون بده. من اصلا اسم این واکسن رو نشنیده بودم تا اون فیلم عجیب توی تلگرام به دستم رسید. با یه سرچ ساده فهمیدم گارداسیل در ایران از مدتها پیش در بیمارستانها و کلینیکهای مختلف تزریق میشه و یک واکسن شناخته شده است. مهمتر از همه اینکه این خانم وارد کننده اش نیست. و اینکه میفرمایید در مکزیک باعث تشنج شده از علایم این واکسن اینه که در ۱۵ دقیقه اول حتی فرد غش کنه. پس عادیه.
  تو رو خدا یک مطالعه کنید بعد حرف یا مفت بزنید.

 9. بانو می گوید

  خدایا بینش ما آدما رو ریاد کن.نمیدونم تا کی قراره کورکورانه دنباله رو غرب بریم.هرچقدر هم مدرک وشواهد برامون بیارن بازم توجیهش کنیم.طب اسلامی خودمون رو نادیده بگیرم.عناد ودشمنی غرب وصهیونیست رو باور نکنیم و دستی دستی خودمون رو گرفتار انواع امراض روحی وجسمی و …کنیم.
  اگه حرفای خانم اشکی ووزیربهداشت و آقای علیخانی درسته،پس خودشون وخانوادشون تحت نظارت عموم مردم این واکسن روتزریق کنند تا حسن نیتشون ثابت بشه.

 10. شیما می گوید

  یعنی از نظر شما میزان تشنجی که در کلیپ بالا به بچه ها ( بخاطر تزریق این واکسن ) وارد میشه ، طبیعی و عادیه؟؟؟؟!!!!!!!! توی همینی کلیپی که درقسمت بالا نمایش داده میشه ، مجری برنامه داره نسبت به عوارض وحشتناک و پرخطر این واکسن هشدار میده

 11. شیما می گوید

  شما در اون حالتای غیرعادیی که توی بخش آخر این کلیپ به بچه ها دست میده ، فقط یه تشنج ساده میبینین؟؟؟؟ مجری برنامه بطور واضح از عبارت ( very disturbing ) یعنی بسیار اختلال آور استفاده میکنه و توی این کلیپ درمورد عوارض مرگبارش برای زنان باردار هشدار داده شده ، اونوقت از نظر شما نمایش صحنه هایی که بطورحقیقی و در واقعیت اتفاق افتاده، عجیبه و مطالب نوشته شده در سایتو نامعتبر و حرف یامفت میدونید ؟؟؟؟؟ زمانی یه مطلب کذب و دروغه که شواهد و مدارک ، خلاف اون مطلب رو ثابت کنن.

  1. مری می گوید

   یعنی یک درصد هم متوجه نیستی که این فقط یک بازی سیاسی هستش و دارن پای ۲۰۳۰ رو واسه چی وسط میکشن؟ در کلیپ خیلی راحت با چسب کاری چند قسمت میتونن حقه درست کنن. این ویژگی دوربینه. چرا از سرچ کردن و تحقیق کردن میترسی؟ چرا بجای پیروی از عقل و خرد خودت پیروی آدمهایی رو میکنی که نمیدونی کی هستن و چه اهدافی رو دنبال میکنن؟
   مگه قرآن نگفته من به شما تعقل دادم؟ مگه صدبار نمیگه کسایی رو هم که فقط براساس پیروی و دنباله روی، باطل رو میپذیرن عذاب میکنم و بخششی در کار نیست؟ چرا از عقل خودت استفاده نمیکی؟ برو مطالعه کن.

   1. دختری باحجاب روسری می گوید

    دوست عزیزم طرز فکر شما کاملاً منطقی و درسته ، به نظر منم هرشخصی باید در مورد صحت یا نادرستی خبری که میشنوه ، بیشتر تحقیق کنه و فقط رسانه رو معیار قرار نده ، بخصوص شبکه های مجازی رو که در نوشتن گزارشهاشون (( در بیشتر مواقع )) عادت دارن از حربه ی اغراق و بزرگ نمایی استفاده کنن.

 12. یداله همتی می گوید

  آیا چنین فاجعه بزرگی در رسانه ملی که عرصه خیانت به کشور و نظام مقدس اسلامی را علنا ترویج می شود و احیانا کسانی مثل آقای احسان علی دوستی که با آگاهی تمام یک روز زن مدل بین المللی را به برنامه خود می آورد و امروز بدلیل عدم برخورد یک دختر که نشانه های انحراف آن کاملا در برنامه های و عکس های مشخص و برای هیچ فرد عاقلی پوشیده نیست در نظام بهداشتی کشور فاجعه بار دخالت میکند و متاسفانه هیچ گونه عکس العملی هم از این نظام دیده نمی شود. چه کسی پاسخگو هست؟ آیا مدعی العمومی هست؟
  اینجا هست در فضای مسئولین بی مسیولیت دل رهبری بدرد می آید و موضوع آتش به اختیار را مطرح می فرمایند.

 13. الی می گوید

  کاش راجع به همه اتفاقایی که تو این مملکت میفته انقد مشکوک باشین و موشکافی کنین.

 14. ناشناس می گوید

  این خانم یاسی اشکی داره در راستای پروژه غرب جهت عقیم سازی نسل ایرانی ها کار می کنند. مگه ماجرای کاهش جمعیت یادتون رفت ما رو تشویق کردن به فرزند کمتر اونوقت خود اسراییل رکورددار زاد و ولد می شه…
  مگر اندیشمند ایرانی مسلمان کم داریم که یه دختربچه که بیشتر عمرش آمریکا بوده برامون نسخه بپیچه.. همین روزها صداش در میاد که این خانم هم جاسوس بوده و فلان قدر بهش پول دادن تا بیاداین کارها رو بکنه…
  احسنت به شما بابت گزارش خوبتون

 15. دختری باحجاب روسری می گوید

  چقد راحت تهمت جاسوسی به مردم میبندین!!!!!! نظر شما با توجه به هدف این خانوم یعنی آگاهی سازی در مورد عوامل انتقال این بیماری شدیداً بدبینانه است.

 16. ثمر می گوید

  سلام
  همونطور علیخانی نااگاه از همه جا گفته که به پیشنهاد وزارت بهداشت یاسی اشکی را دعوت کردن این نشان میده که خود وزارتی ها یا چندتا اقازاده می خوان سود ببرند. مثل روغن پالم ، حتما یادتونه که اول وزیر گفت مضره بعد گفت کمش مشکل نداره، بعدا معلوم شد که انحصار وارداتش چند نفردولتی و اقازاده هستند.
  تو را خدا دیگه چقدر می خوا ین به این مردم ظلم کنین، اون از روغن اون از برنج ها، اون از پنی سیلین ها، سیب زمینی ها مرغ های هورمونیو…
  ی نکته در مورد سند بیست سی ،چطور اموزش بدیم، چی اموزش بدیم ، مطالبی که بی حیاترشون می کنه، بچه هشت ساله در گوشیش دوهزار و پانصد فیلم نادرست داره ، یا بچه ای که در مدرسه با دوستاش شرط بندی می کنه که از روابط پدرومادر فیلم بگیره، یا بچه ی شش و هفت ساله ای که به نوع ارایش و ساپورت دختر توجه می کنه، متاسفانه روز به روز خراب میشن، ی فکری باید کرد، از خدا کمک به خواهیم ،

  1. حامد (پسر ترک) می گوید

   سلام آفرین خواهر حرفاتون منطقی بود سلامت باشین

 17. دختری باحجاب روسری می گوید

  بعدم وظیفه ی اندیشمند ایرانی مسلمان این نیست که طبق گفته ی شما برای مردم نسخه بپیچه و یا در مورد مسائل بهداشتی و پزشکی صحبت کنه !!!! مگه اینکه در این زمینه تخصص های لازم رو داشته باشه.

 18. مريم می گوید

  واقعا براتون متأسفم با این أفکار عقب مونده ،درست مثل طالبان و داعش میمونید
  طالبان تو أفغانستان اجازه نمیده بچه ها واکسن فلج اطفال بزنند
  ولی مردم ایران باهوشتر از این هستن که افکار ذهن بیمار و مریض شما رو قبول کنند

  1. آتنا می گوید

   صرف نظر از انتقادهای تند بعضی افراد که کل برنامه ی آقای علیخانی رو علیرغم اینکه بیشتر مواقع پُربار و تاثیرگذار و مثبت بوده، زیر سوال میبرن ، نگرانیهای منطقی مردم رو درمورد استفاده ازین واکسن غیرمنطقی میدونی؟؟؟ و اگه بعضی افراد معتقد باشن در مورد استفاده از این واکسن و یا در هرمورد دیگه ، باید محتاط بود و به اصطلاح احتیاط شرط عقله ، با دیدگاه امثال تو ، عقب مونده و داعشی به حساب میان ؟؟؟ اگر خیلیا معتقدباشن پایبندی به حلال و حروم تضمینی برای وارد نشدن این بیماری و مانند این بیماری به بدن هست و مردم رو تاحد زیادی از این واکسن بی نیاز میکنه ، به گمان تو از افکار داعشی و عقب مونده برخورداره ؟؟!! اونوقت روی افکار مردم کشورای دیگه که مسلمون نیستن و با استفاده از واکسن گارداسیل مشکل دارن و دولت اون کشورها استفاده از این واکسن رو بخاطر عوارض شدیدش ممنوع اعلام کرده، چه برچسبی میخوای بزنی ؟؟؟ به مردم کشورای اروپایی هم به همین راحتی نسبت عقب مونده وداعشی رو نثار میکنی یا اگر نگرانیهای مردم کشور خودت مشابه با نگرانی همون مردم باشه ، فقط بخاطر اروپایی بودنشون وصله های داعشی و عقب مونده بهشون نمیچسبه؟؟؟

 19. ناشناس می گوید

  بعد از ابتلا به زگیل تناسلی دیگه به هیچ عنوان امکان درمان وجود نداره فقط باید با استفاده از تنها دارویی که فعلا وجود داره یعنی واکسن گارداسیل پیشگیری کرد, حتی ممکنه این ویروس در ۸۰ درصد موارد هیچ علائمی نداشته باشه ولی تا ۴ برابر سرطان رحم در زنان و سرطان گلو در مردان رو بیشتر میکنه و با اولین رابطه جنسی حتی محدود هم منتقل میشه, بهتره دوستانی که بی دلیل مخالفت میکنن به جای داد و هوار برن پیشگیری کنن البته اگه مبتلا شده باشن دیگه بی فایده س

 20. نفس می گوید

  سلام … اینکه در مورد روشهای آموزش صیانت جنسی باید کار کرد شکی نیست … اما مبتنی بر چه مبانی فکر و فلسفی ای ؟؟؟ تفکر اومانیست و انسان مدار غربی که دیگه شدی اندیشمتدان خودشونم درآورده ؟؟؟؟!!!!!
  چه کسی باید این آموزش رو به خونواده ها و ف زندان این کشور بده ؟؟؟امثال خانم اشکی بدون پشتوانه تحصیلات علمی متقن در این حوزه ؟؟؟
  بگذریم از داستان پر سوراخ و متناقض این خانم در نورد بیماری و روش درمان و ….
  ایشون رمان احساسی و دراماتیک و هدفمندشون رو باید بدن ویراستار خبره ای تا ویراستاری کنه …
  از ایشون و امثال ایشون انتظار و توقعی نمیره … بهر حال صبغه فکری و ارتباطات و تمایلاتشون روشنه ….
  مشکل مروجان و تبلیغ کنندگان این دست افکار و این قسم آدمهای غیر متخصص هستن که از ابزار رسانه به شکلی نابخردانه و پر از اعوجاج بهره میبرن ….

  علاقمندان به افکار خانم اشکی اگه واقعا ته قلبشون به این دست آدمهای پر تناقض اعتماد دارن واکسن hpv و امثال این واکسنهای پر حرف و حدیث و پر ریسک نوش جونشون … کسی جلوشونو نگرفته … برن خودشون و خانواده و فامیلشون یه جا تزریق کنن یه آبم روش …

  اما آدم عاقل اهل بیگدار به آب زدن نیست ..

  جایی که اهل علم … مشاورین خانواده و تربیت … اندیشمندان حوزه آسیب های اجتماعی و پزشکان متعهد و متخصص هستن نیازی به امثال خانوم اشکی نداریم …

  وقتی یه کفش میخوایم بخریم صدتا مغازه رو رشد میکنیم و کفشاشونو هزار بار بالا و پایین میکنیم …
  چرا در مورد سلامتی مون اینقدر و بیشتر از این حساس نباشیم و این همه تناقض رو نبینیم و احساسی برخورد کنیم ؟؟؟؟؟!!!!
  پس تدبیر و عقل و عقل ورزیمون کجا رفته ؟؟؟؟
  خسته بوده رفته خوابیده احیانا !!!!!

  من مشاور حوزه خانواده و و تربیت این شکل و سبک و سیاق تربیت جنسی و صیانت و خودمحافظتی جنسی رو تجویز نمیکنم … نه صرفا بخاطر اختلاط جنسیتی کلاسها … که به دلیل اختلاط سنی کلاسها … هر مشاور و روانشناس خبره ای میدونه که اولین گام تربیت تناسب سنی محتوای آموزش با سن مخاطب دریافت کننده اون آموزشه …

  یه بچه شش هفت ساله کنار یه نوجوون دوازده و پونزده ساله رو که آموزش نمیدن خانوم یاسی
  این اولین سوتی عدم تخصص علمی شما
  مابقیش هم بماند
  ما که از پشت کوه نیومدیم

  یا علی
  تمنای تعقل و تدبر و تفکر دارم نازنین فرزندان و زنان و نردان کشورم

 21. mag می گوید

  واقعا قابل تامل است. من کامل برنامه رو ندیدم ولی همون بخش کوچکی که دیدم متوجه تناقضات حرفا شدم.
  برنامه ماه عسل دیگه واقعا از رده خارج شده. من نمیدونم چرا این برنامه مسخره رو هر سال باید پخش کنن.
  پارسال هم یه گاف بزرگ دادن.

 22. حیدر می گوید

  برنامه ماه عسل دیگه واقعا از رده خارج شده. من نمیدونم چرا این برنامه مسخره رو هر سال باید پخش کنن. پارسال هم یه گاف بزرگ دادن
  احسنت …..
  جمله بسیار خوبی نوشتی

 23. آتنا می گوید

  نمیشه فقط بخاطر چندمورد معدود از برنامه ی ماه عسل ، اونهمه
  برنامه های پرمحتوی و موثر رو در نظر گرفت، واقعاً بی انصافیه اگر درنظر نگیریم خیلی قسمتای این برنامه ، نور امیدو در دل خیلی افراد زنده کرد .

 24. فقط نفهمیدیم عسلش کجاست می گوید

  من که از اول گفتم فقط اسمش رو تغییر بدن به ماه زهر مار عالی میشه البته با کمال احترام به جامعه ارزشمند مارها خخخخخخ

 25. مسائل جنسی بیشتر = عسل بیشتر می گوید

  نظر خانم یا آقای الی بسیار عالی بود یکبار دیگه بخونید،واقعاً فکر می کنید نظر شما براشون مهمه؟؟؟؟پس ادامه بدید،من که نه دیدم و نه می بینم و نه نظری دارم گور بابای همشون

 26. ناشناس می گوید

  یکی به من بگه ماه عسل چیه؟؟؟ علیخانی کیه ؟؟؟۱۲ ماه بیشتر کشورها رو دیدم همچین چیزی نبود،ماه عسلم که همه میدونن ….میرن کی با کی رفته علیخانی با کی؟؟؟ اونوقت چرا تو این ماه؟؟؟ با زبون روزه خوش میگذره؟؟؟بنظرتون !!!!

 27. حسن می گوید

  یه احتمالی که وجود دارد هم این است که یک مافیایی پشت واردات این دارو وجود داشته باشد و از اینکه این خانم خواسته، دارو را تولید داخلی کند آشفته شده اند.

 28. سهیل می گوید

  اتفاقاً خیلی خوبه مردم در مورد هربیماری جدید و روش درمانش اطلاعاتیو به دست بیارن ، اخیراً کلیپی رو میدیدم که پزشکی راجع به این بیماری صحبت میکرد، در نتیجه متوجه شدم بیماری اچ پی وی مثل تمام بیماریهای مشابه ، یا به صورت طبیعی به شخص منتقل میشه ویا متاسفانه بقیه که دنبال ارتباطهای کثیف نمیرن قربانی اون عده ای میشن که ناقل ویروس این بیماریها هستن .یعنی این بیماری با
  استفاده ی مشترک افراد از استخر و… هم قابل انتقاله ، حالا روی صحبت من با افراد خودخواهیه که اینستارو با رفتارای کثیفشون به لجن کشیدن و همینان که ناقل اینطور مرضهان، چرا بقیه باید پاسوز رفتارای کثیف اون عده بشن ؟؟؟؟؟ همونایی که خیلیم ادعاشون میشه و هزارتا فیس وافاده یا هزار ادعا دارن و مثلاً خیلی به روزن و آپدیتن اما ثابت کردن فرهنگ استفاده از تکنولوژیو ندارن : همونا که با عرض معذرت از دسشویی رفتناشونم عکس میگیرن و میزارن تو اینستا.
  همینا هستن که بخاطر انواع رابطه های کثیفی که دارن، به این مریضیا مبتلا میشن و بعدم این مریضی متاسفانه به افراد سالمی که در معرض تماس با اینا قرار میگیرن ، منتقل میشه
  این بیماری اچ پی وی که سهله ، اگه اینا که اینستارو به فساد ولجن کشیدن به بدترین مرضا گرفتار بشن ، کمشونه ، بالاخره از قدیم گفتن هرکی خربزه میخوره پای لرزه شم میشینه، اگه این فاسدا شرشون از سر همه کم بشه دیگه اونایی که دارن سالم ودرست زندگی میکنن ، با خیال راحتتر به زندگیشون ادامه میدن ، چون دیگه ویروسی نیس که بخواد سرایت کنه و منتقل بشه

 29. عاطفه می گوید

  خدا لعنتش کنه هم یاسی را هم احسان علیخانی را

 30. ناشناس می گوید

  چرا لعنت ؟؟؟!!! همیشه برای مردم دعای خیر کن تا نصیب خودتم بشه

 31. ناشناس می گوید

  لازم هست بدونید که ویروس hpv در ایران در حال اپیدمی هستش…من خودم یک سال پیش گارداسیل چهار گانه رو تزریق کردم..که از دو نوع پر خطر و دو نوعتا کم خطر شایع پیشگیری می کنه…عوارض واکسن گارداسیل ایجاد بیماری خود ایمنی هست…و در هیچ سایت علمی و مقاله معتبری در مورد ناباروری مطلبی گفته نشده…عوارض این واکسن در افراد عادی بسیار نادر هست…ولی خوب این واکسن قیمت بالایی داره…و نوع نه گانه اون که در ایران موجود نیست نزدیک به ۲۵۰۰ یورو تموم میشه….اگر دولت جلوی تولید و واردات محصولات تراریخته رو بگیره همه ناباروری ها درمان میشه…واکسن گارداسیل مشکلی نداره…این واکسن در آمریکا و استرالیا و خیلی از کشورها اجباریه…اونا در آستانه ریشه کن کردن این ویروس هستند .