خانه / راز ثروتمندان / خانواده مدلل ها؛ از کارخانجات روغن‌نباتی و سیمان تا آب معدنی و ذوب آهن

خانواده مدلل ها؛ از کارخانجات روغن‌نباتی و سیمان تا آب معدنی و ذوب آهن

از کارخانجات روغن نباتی نازگل تا آب معدنی دالاهو

«مدلل ها» کارآفرینانی در کرمانشاه هستند که عمده فعالیت آنها در حوزه صنایع غذایی است. کارخانجات روغن نباتی نازگل، سیمان صنعت سامان و آب معدنی دالاهو  متعلق به این خانواده است که اولی را جواد مدلل و دومی را ناصر مدلل مدیریت می‌کنند.

میلیاردرهای ایرانی خارج از کشور مسعود مدلل کیست گروه صنعتی مدلل سوابق علیرضا معظمی نیا سلطان واردات روغن سلطان واردات خانواده مدلل بیوگرافی ناصر مدلل بیوگرافی میلیاردرهای ایران بیوگرافی سامان مدلل بیوگرافی جواد مدلل بیوگرافی ثروتمندان ایران

“جواد مدلل” علاوه بر کارخانه روغن نباتی نازگل مالکیت کارخانه های چای، آب معدنی و ذوب آهن به همراه یک شرکت کارگزاری در بورس را نیز داراست. “مسعود مدلل” نیز یکی دیگر از اعضای این خاندان و جزء بزرگترین افرادی است که در صنایع روغنی در ایران فعالیت دارد. وی صاحب چندین کارخانه روغن کشی بزرگ در بندر امام، ناب دانه و ماهی دشت است که به تنهایی ۶۰ درصد بازار روغن کشی ایران را در اختیار دارد.

میلیاردرهای ایرانی خارج از کشور مسعود مدلل کیست گروه صنعتی مدلل سوابق علیرضا معظمی نیا سلطان واردات روغن سلطان واردات خانواده مدلل بیوگرافی ناصر مدلل بیوگرافی میلیاردرهای ایران بیوگرافی سامان مدلل بیوگرافی جواد مدلل بیوگرافی ثروتمندان ایران

حاج جواد مدلل مدیرعامل گروه صنعتی مدلل که به عنوان پدر صنعت استان کرمانشاه شناخته شده است .

 

سامان مدلل (جوانی ۳۵ ساله) مدیرعامل شرکت صنایع فولاد سازان دماوند ، شهریور ماه ۱۳۸۸ به فکر سرمایه گذاری در بخش فولاد و آهن در استان مازندران افتاد در مصاحبه ای گفت : منطقه اقتصادی بندر امیرآباد در کنار دریای خزر با برخورداری از شرایط مطلوب بندر و خط آهن و امکانات ترانزیتی وسائط نقلیه سنگین و سبک از عوامل بسیار موثر در حضور ما برای سرمایه گذاری بود خصوصاً با کمک های بی دریغ همه مسئولان طراز اول استان – نمایندگان محترم و فرماندار و مجموعه مسئولان و استانداری مازندران موجب گردید که با واگذاری زمین مورد نیاز و با اختصاص سرمایه ای معادل ۵۵ الی ۶۵ میلیارد تومان بدون بهره برداری از تسهیلات بانکی با استفاده از اعتباری که نزد همکاران داشتیم بالغ بر ۲۴ هزار متر مربع سوله را در ۱۳ دهنه ظرف مدت ۶ ماه احداث نموده و بخش مهمی از ماشین آلات مورد نیاز تولید میله گرد را در کارخانه نصب نمائیم. ‏

سامان مدلل همچنین گفت: در فاز اول حدود ۳۰۰ نفر اشتغال به کار خواهند یافت و در فاز ۲ و ۳ که با تولید تیر آهن و ورق به لوله و پروفیل تبدیل خواهیم نمود ، که در این زمینه از حمایت های جناب آقای طاهایی استاندار مازندران و همچنین دیگر مدیران ارشد استانی و شهری بهره مند شویم و با مساعدت آقای مهندس صدر مدیر عامل سازمان بنادر و کشتیرانی کشور قرار است بیش از ۲۱ هکتار زمین تحویل ما شود و همچنین مجوز لازم را صادر نمایند تا با احداث کارخانه ورق های پیلت نسبت به گسترش کارخانه و افزایش بازدهی به منظور پشتوانه قوی برای مواد اولیه کارخانه تولید میله گرد اقدام نماییم که در این مورد منتظر اقدام مساعد مسئولین برای تحویل زمین برای احداث کارخانه میله گرد هستیم. وی همچنین اضافه نمود : در کنار راه اندازی کارخانه و بهره برداری تولیدات در نظر داریم که امکانات اولیه از نظر مهمانسرا – ساختمانهای اداری مسکونی برای پرسنل و دیگر نیازمندیها را فراهم آوریم.

میلیاردرهای ایرانی خارج از کشور مسعود مدلل کیست گروه صنعتی مدلل سوابق علیرضا معظمی نیا سلطان واردات روغن سلطان واردات خانواده مدلل بیوگرافی ناصر مدلل بیوگرافی میلیاردرهای ایران بیوگرافی سامان مدلل بیوگرافی جواد مدلل بیوگرافی ثروتمندان ایران

خریدار واقعی کرمانشاهی الاصل باشگاه پرسپولیس کیست؟

دکتر علیرضا معظمی نیا از طرف جواد مدلل بزرگترین فعال اقتصادی غرب کشور و یکی از ارکان صنعت غذایی کشور مامور به خرید باشگاه پرسپولیس شده است.

مدلل یک تاجر واردکننده ی روغن و مواد روغنی و یکی از بزرگترین افرادی است که در صنایع روغنی و نهادهای کشاورزی در ایران فعالیت دارد.

بر همین اساس، این تاجر ۵ کارخانه روغنکشی بزرگ (استخراج روغن از محصولات گیاهی) در “بندر امام”، “ماهیدشت” و “نابدانه” دارد و همچنین «صاحب ۲ کارخانه بزرگ روغن نباتی» در حال حاضر «نیمه تعطیل» در شمال کشور و کرمانشاه است.

این فرد به همراه چهار شخص بزرگ مطرح در صنایع غذایی ایران و وزارت کشاورزی، شش رکن اصلی صنعت غذایی ایران را در اختیار داشته و بزرگترین کارتل غذایی کشور نیز به شمار میرود.

وی همچنین در کنار مالکیت کارخانه های آب معدنی، چای، سیمان و ذوب آهن، «یک شرکت بزرگ کارگزاری در بورس» احداث کرده و توانسته «خرید و فروشهای بسیاری را از طریق این شرکت انجام دهد». هرچند که این شرکت نیز همچون تعدادی دیگر از کارخانه هایش «به حالت نیمه تعطیل درآمده است».

“جواد مدلل”، مالک گروه صنعتی “مدلل” و “مجتمع کشت و صنعت و روغن نباتی ماهیدشت کرمانشاه”، “مجتمع کارخانجات روغن نباتی کشت و صنعت شمال”، “کارخانه سیمان سامان”، “آب آشامیدنی دالاهو”، “کارخانه خوراک دام و طیور کرمانشاه دانه” از جمله داراییهای او است.

وی همچنین کارخانه آب معدنی با برند«د» و چای با برند« ت» که تعطیل شده است و کارخانه سیمان که توسط احمدی نژاد افتتاح شد و در حال حاضر، نیمه فعال است و یک کارخانه ذوب آهن نیمه فعال دیگر را در اختیار دارد.

ولی الله سیف در برنامه زنده پایش از شبکه یک سیما درباره رانت ۶۵۰ میلون یورویی گفت:

مسعود مدلل: تاجر وارد کننده کالای اساسی کشور است که کشتی های حامل کالاها را به اسکله می آورد تا بتواند ارز آنها را تامین کند اما تاکنون وجهی به وی پرداخت نشده است. ارز ۶۵۰ میلیون یورویی که گفته می‌شود به وی پرداخت شده این چنین نبوده به طوری که قرار بود طی ۴ ماه ارز مورد نیاز وی تسویه شود اما ۹ ماه گذشته و هنوز این اقدام صورت نگرفته است به طوری که وی کالا را وارد کرد اما پولی دریافت ننموده. در زمانی که وی چنین درخواستی کرده، قیمت ارز مبادله ای ۲۴۵۰ تومان بود که در حال حاضر ۲۶۵۰ تومان شده است و این ریسکی است که وی پذیرفته است.

۴ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. ثروتی که از راه نا مشروع و با رانت و فساد اقتصادی حاصل شود ، نه تنها جالب نیست بلکه این … صفتان بایستی توسط قوه قضاییه محاکمه و تمامی ثروتشان به بیت المال برگردانده شود

  2. رانت خوار …
    روزی میرسد که مثل … استفاده شده از ایران اخراجتون میکنیم

  3. آسمان از این کارآفرین و سرمایه دار به احترام یاد میکند و ایشان سرمایه خود را برای کمک به اشتغال سرمایه گذاری کرده . اونوقت چهار نفر از خدا بی خبر با آبروی این بزگوران بازی میکنند این نفرات هرزگاهی با آبروی این خانواده بازی میکنند مطمن باشید اینها کسانی هستند که میخوان روی خطاهای خودش سرپوش بذارن – درود خدا بر شرف و غیرت گروه مدلل

  4. سلام گروه مدلل نیک مردان روزگارایران زمین هستند مردانی باوجود این تحریم های سخت کم و بیش توانسته اند سهم بزرگی در اشتغال جوانان داشته باشند مدلل یک خیر بزرگ و بدون ریا بود

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*