خانه / سیاسی / مرتضی پاشایی را هم “احمدی نژاد” کشت!

مرتضی پاشایی را هم “احمدی نژاد” کشت!

یک سایت حامی دولت در اقدامی تعجب‌آور ضمن انتشار مطلبی با تیتر “نقش دو وزارتخانه در قربانی شدن پاشایی”،‌ به‌صورت تلویحی دولت احمدی‌نژاد را عامل سرطان گرفتن مرتضی پاشایی معرفی کرد!

همسر مرتضی پاشایی مراسم ختم مرتضی پاشایی درگذشت مرتضی پاشایی بیماری مرتضی پاشایی اتهام احمدی نژاد

خلاصه متن مورد اشاره در این قسمت نقل می‌شود:

سال ۱۳۹۱ در حالی که دولت احمدی نژاد آخرین سال خود را می گذراند، یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خبر داد که یک سوم سرطان ها در ایران ناشی از بقایای سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی است و در این میان، سرطان معده به عنوان درگیر ترین عضو بدن با مواد غذایی بیداد می کند.

برخی نمایندگان مجلس نیز از اساس این موضوع را انکار کردند. انگشت اتهام متوجه وزارتخانه های کشاورزی و بهداشت بود که اولی کنترل درستی بر مصرف سموم و کودهای شیمیایی در هنگام کاشت و داشت و برداشت ندارد و دومی نیز نه بر عرضه نظارت دارد و کاری برای آموزش عمومی مردم می کند.

متأسفانه در آن زمان هیچ کاری نشد ولی پیگیری های عصرایران ادامه یافت و نهایتا همان اتهامی که متوجه دولتمردان سابق بود، این بار متوجه وزرای کشاورزی و بهداشت دولت یازدهم شد زیرا هیچ خبری دالّ بر این که در دولت جدید اقدامات جدی و قاطعی برای حل این مشکل انجام شده باشد منتشر نشد تا جایی که دکتر علیرضا زالی ،‌ رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: “آلوده بودن مواد غذایی به ویژه میوه‌ها به سموم نباتی که متأسفانه با فلزات سنگین و مواد آلاینده‌ آلوده شده‌اند به ویژه در مورد میوه‌های گلخانه‌ای به دلیل برداشت پیش از نابود شدن سموم، معضلی است که در بخش سلامت وجود دارد.” متأسفانه همان طور که در دولت قبل، هیچ مقامی از این دو وزارتخانه پاسخی به افکار عمومی نداد، در این دولت هم کسی پاسخگو نشد و تنها فرق شان این بود که این بار متهم به سیاه نمایی نکردند!

این روزها، خبر درگذشت مرحوم مرتضی پاشایی، یک موج عاطفی گسترده را در کشور باعث شده است ولی مهم تر از این موج عاطفی – که بسیار هم ارزشمند است – علت جوانمرگ شدن این هنرمند است که چیزی جز سرطان معده نبود. سرطان معده، هم اکنون شایع ترین سرطان در ایران است که مردان را بیش از زنان درگیر می کند. بخش عمده ای از این سرطان هم به سموم و کودهای غیراستاندارد کشاورزی برمی گردد که بیش از حد متعارف مصرف می شوند.
همچنین وجود کارگاه های متعددی در کشور که مواد غذایی غیر استاندارد تولید می کنند (مانند کارگاه های غیر مجازی که پسماندهای خانگی و اضافات قصابی ها و مرغ فروشی ها را جمع آوری و تبدیل به سوسیس و کالباس می کنند)، استفاده از هورمون های رشد در برخی از مرغداری ها و گاوداری ها و… نیز مزید بر علت است که سونامی سرطان در ایران رشد وحشتناکی داشته باشد و مرتضی پاشایی هم تنها یکی از قربانیان این پدیده فراگیر است که از هر هزار ایرانی یکی را درگیر خود کرده است.
این بار نیز به وزارتخانه های کشاورزی و بهداشت، هشدار می دهیم! که برنامه های خود برای مهار سرطان و مشخصا سرطان معده را گزارش دهند (اگر کاری کرده اند یا قرار است بکنند) و بیش از این سکوت بی عملی را روا ندانند.

*یک حرف حساب

گویی که عادت کرده اند عده ای برای بقای خود در قدرت و فرافکنی اشتباهات خود این چنین با آبروها بازی کنند و مردم را نسبت به مسئولان نظام بی اعتماد کنند و سوال اینجاست کسانی که ادعای راستگویی و بازگرداندن اخلاق به فضای سیاسی جامعه را دارند، با طرح این مسائل به دنبال چه هدفی هستند؟

بحث هایی مثل بورسیه های غیرقانونی، بنزین پتروشیمی ها و سایر فرافکنی های، فضای مشمئز کننده ای برای جامعه درست کرده است.

در موضوع بورسیه ها نیز اینگونه بود. با مطرح شدن طرح استیضاح در مجلس رسانه های داخلی و خارجی منتسب به جریان های خاص، هجمه سنگینی را بر علیه استیضاح کنندگان شروع کردند و با اتهام به دولت قبلی، مدعی شدند که دولت قبلی با استفاده از رانت، ۳۰۰۰ نفر را بورسیه کرده است. این در حالی مطرح شد که بنا به آمار ارائه شده از سوی سرپرست وزارت علوم دولت تدبیر و امید، با بررسی مجدد پرونده های بورس شدگان، ۲هزار و ۵۸۰ نفر تاکنون دارای پرونده بدون اشکال بوده اند. حال باید پرسید که چرا این هجمه رسانه ای بدون سند و مدرک و انتشار نام بورس شدگان که فقط در اختیار وزارت علوم قرار داشت، در زمان استیضاح فرجی دانا شکل گرفت؟! نکته جالب اینجاست که رئیس سازمان امور دانشجویان و معاون وزارت علوم در نشستی مطبوعاتی از اغراق های شکل گرفته عذرخواهی کرد. هرچند که تعدادی از بورس شدگان از فرجی دانا شکایت کردند.

و در آخر باید پرسید که چرا رسانه های حامی دولت تدبیر و امید به جای مطرح کردن اشکالات موجود، فقط پشت اشتباهات دولت قبلی پنهان می شود؟ آیا یک جای کار می لنگد؟

منبع : خبرگزاری دانشجو

یک نظر ثبت شده

  1. بیچاره مرتضی که قربانی شد

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*