کم‌فروشی اینترنت تخلف نیست!

0
مدیر انجمن شرکت‌های اینترنتی گفت: کم‌فروشی، تخلف شرکت‌های اینترنتی نیست بلکه محدودیت در امکانات و شرایط تجاری است که موجب کم فروشی می‌شود.
مسعود ریاضیات در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پهنای باند که در اختیار ISPها و PAPها قرار می‌گیرد، محدود و گران است که این برای رشد اقتصادی کشور بسیار زیان بار است. این درحالی است که شرکت تامین زیرساخت که زیر پوشش وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات است باید اینترنت ارزانی را به عنوان یارانه به شرکت‌های ISP اعطا کند.
وی در رابطه با وضعیت خرید پهنای باند کشور گفت: به دلیل کمبود پهنای باندی که در اختیار ISPها قرار می‌گیرد و تقاضای بالایی که برای اینترنت پرسرعت وجود دارد، شرکت‌های اینترنتی مجبور به اشتراک با ضریب بالا هستند.
رییس انجمن شرکت‌های اینترنتی شرایط اقتصادی را برای شرکت‌های اینترنتی نامناسب عنوان کرد و گفت: شرایط کنونی شامل کاهش ارزش پول ملی، افزایش تورم و هزینه‌های عمومی شرکت در کنار توقع مشتریان برای کاهش قیمت، زمینه را برای توسل به راه‌هایی چون بالا بردن ضریب اشتراک فراهم می‌کند.
ریاضیات ادامه داد: البته من در این مشکلات شرکت‌های ارائه دهنده را کم‌فروش نمی‌دانم و نارسایی‌های این چنینی را به حساب محدودیت امکانات و شرایط می گذارم.
وی افزود: به عنوان انجمن شرکت‌های اینترنتی بازوی اجرایی نداریم که بتوانیم اقدامی انجام دهیم و تنها قادر به انعکاس مشکلات این‌چنینی به مسوولان امر هستیم.
رییس انجمن شرکت‌های اینترنتی انتظارات خود از وزارت ICT را چنین عنوان کرد: اینترنت مناسب بستر لازم برای توسعه اقتصادی است و این بستر باید به هزینه‌های کم و کیفیت بالا در اختیار مردم قرار بگیرند. اگر بخش خصوصی در خرید و توزیع پهنای باند شریک باشد، مقدمات بهبود وضعیت اینترنت فراهم می‌شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ