لیست قیمت‌ و هزینه های جراحی زیبایی در ایران + جدول

4

در حالی که تعرفه مشخصی برای عمل جراحی زیبایی وجود ندارد، یکی از پایگاه‌های خبری همراه با گزارشی، فهرستی از نرخ و بهای جراحی‌های زیبایی را که گاه با عنوان جراحی پلاستیک نیز از آن یاد می‌شود به صورت میدانی جمع آوری و منتشر کرده است. این گزارش را در ادامه بخوانید.

هزینه جراحی زیبایی لیپوماتیک عکس جراحی زیبایی زیبایی سینه جراحی زیبایی انواع جراحی زیبایی

ماهی یک بار وقت مراجعه به دکتر برایش مقرر شده. چند سال بعد از عمل دماغ به سرش زد تا از شر چین و چروک‌های صورت هم خلاص شود. برای همین بوتاکس را انتخاب کرد تا ۳۰-۴۰ روز یک بار او را به مطب دکتر بکشاند.
مژگان ۴۰ساله مجرد است و وضع مالی خوبی دارد. اکتفا به همین عمل‌های کوچک برایش سخت است برای همین است که فکر عمل‌های جراحی زیبایی بیشتر و را در سر دارد و دادن بیشتر حقوقش بابت این جراحی‌ها را جزو برنامه آینده‌اش قرار می‌دهد.

بدریخت انگاری، عدم عزت نفس، کسب اعتماد به نفس یا خود برتربینی و یا هرچه، دلیلش هرکدام باشد باعث شده تا ایران در رده‌های بالای کشورهای با عمل‌های زیبایی بالا قرار گیرد؛ چنان که طبق آمار انجمن تحقیقات راینولوژی ایران، سالانه بیش از ۸۰ هزار مورد فقط جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می‌شود. با این حال و به گفته مسئولان، آمار دقیقی از میزان اعمال جراحی که در ایران انجام می‌شود وجود ندارد.

سیدعبدالحسن امامی، رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران در این باره گفته است: آمار دقیقی از میزان جراحی‌های زیبایی در کشور نداریم زیرا تاکنون از هیچ مرکز زیبایی و پزشکی آمار دقیقی جمع آوری نشده و پزشکان به دلیل برخی مسائل اقتصادی، اجتماعی و پزشکی تمایلی به ارائه آماری از تعداد مراجعان خود ندارند اما در هر صورت تعداد مراجعه و انجام عمل‌های جراحی زیبایی بسیار رو به افزایش است.

هزینه جراحی زیبایی لیپوماتیک عکس جراحی زیبایی زیبایی سینه جراحی زیبایی انواع جراحی زیباییبا توجه به اینکه عمل‌های جراحی روز به روز بیشتر می‌شود هزینه‌های این جراحی‌های زیبایی نیز روند صعودی طی می‌کنند، این نکته هم جالب توجه است که با رشد فزاینده قیمت‌ها، اقبال این جراحی‌ها میان مردم نه تنها پایین نیامده، روز به روز بیشتر هم می‌شود.

بر اساس تحقیقات میدانی، قیمت‌هایی که برای هر جراحی زیبایی در نظر گرفته می‌شود بسته به دکتر آن و منطقه‌ای که کلینیک در آن قرار گرفته است تغییر می‌کند. تعرفه نداشتن این جراحی‌های زیبایی دست پزشکان این بخش را تا جایی باز گذاشته که برخی جراحی‌ها رقم‌های نجومی به خود بگیرد. بیشترین قیمت جراحی‌های زیبایی در حالی ۳۰ میلیون تومان (آن هم برای جراحی صورت) است که متوسط هزینه یک عمل قلب در ایران ۲۰میلیون تومان تمام می‌شود!

قیمت‌های جراحی‌های زیبایی در جدول زیر می‌آید

ردیف نام عمل قیمت تقریبی
۱ لیفت توتال صورت شامل گردن، صورت و پیشانی و دور چشم‌ها از ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان
۲ برجسته کردن لب از ۱ تا ۳ میلیون تومان
۳ زیبایی پلک فوقانی ۳ میلیون تومان
۴ رفع گودی کاسه چشم هر چشم ۲ میلیون تومان
۵ زیبایی پلک پایینی از ۲ میلیون تا ۴میلیون تومان
۶ زیبایی بینی از پنج میلیون تا ۱۶میلیون تومان
۷ ترمیم گوش شیطونی هر گوش دو میلیون تومان
۸ کوتاه کردن استخوان چانه با تراشیدن از پنج میلیون تا ۷میلیون تومان
۹ فک پایین ۱۴میلیون تومان
۱۰ فک بالا ۱۸میلیون تومان
۱۱ لیپوساکشن غبغب ۲میلیون تومان
۱۲ لیپوماتیک (پیکر تراشی) از۱۰میلیون تا ۳۰ میلیون تومان. هر ناحیه ۳/۵ میلیون تومان
۱۳ سینه از هفت میلیون تا ۱۲ میلیون تومان
۱۴ لیفت سینه و پروتز ۱۵میلیون تومان
۱۵ پروتز گونه ۳/۵ تا ۸ میلیون تومان
۱۶ کاشت مو از ۳ میلیون تا ۶ میلیون تومان

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 4 )
 1. farid می گوید

  یعنی نیوشا ضیغمی اینهمه هزینه کرده؟؟؟ شاکردوست هم؟؟؟؟

 2. سامان از شمرون می گوید

  به نظرم ایرانیهالایق زیبایی هستن چرااستفاده نکنن وقتی تواجتماع به ظاهرفقط اهمیت میدن…..درضمن بچهاجراح خوب میتونه به هرشکلی که میخواین شمارودربیاره البته اگرپیش متخصص اینکاربرین….تاجاییکه من خیلی تحقیق کردم فقط جراح فک وصورت وجراح پلاستیک میتونن عمل زیبایی بکنن…بچهامتخصصای گوش وحلق وبینی اصلن جراح نیستن بلکه متخصص داخلی گوش وحلق وبینی هستن البته اگراون متخصص گوش وحلق وبینی دوره فوق تخصص جراحی بینی روگذروندمیتونه فقط جراحی بینی روانجام بده…….البته اگرمایلیدصورتتون کامل تغییرکنه واثری ازجراحی وچهره پلاستیک شده روش نباشه پیش جراح فک وصورت بریدچون تخصصش بیشترروی استخوان فک وصورته ولی جراح پلاستیک بیشترروی پوسته تخصصش……درکل جراح فک وصورت کارش فقط روی صورته وجراح پلاستیک کل بدن بنابراین برای جراحی زیبایی صورت بهتره به متخصص جراحی فک وصورت وبرای جراحی زیبایی سایرنقاط یدن غیرصورت به جراح پلاستیک مراجع کرد…..من خودم فک بالا وپایین وبینی ام وچربی شکمم روعمل کردم

 3. رضا می گوید

  در مورد هزینه جراحی زیبایی بینی باید بگم اشتباه نوشتیدمن خودم سه سال پیش رفتم پیش پزشکی به نام نراقی گفت هزینه عمل ۱۸ میلیون تومان است مهرماه سال ۹۱ اونوقت حالا در سال ۹۴ چطور پنج میلیون تا شانزده میلیونه ؟؟؟ ؟؟ ؟ پدر نیامرز جنسشم خورده شیشه داشت ارث پدر نداشتشو طلب کار بود

 4. سوگند می گوید

  سلام خواهشاهزینه اندوسکوپ بینی واسه مجرای اشکی بگین من چشمم تشک ریزش داره شنیدم هزینه اندوسکوپ بینی زیاده درسته؟حدوداچقده؟