خانه / آخرین اخبار / دلایل نوسان قیمت پیچ و مهره در سال ۹۹ از نگاه تولیدی های پیچ و مهره

دلایل نوسان قیمت پیچ و مهره در سال ۹۹ از نگاه تولیدی های پیچ و مهره

تا بحال فکر کرده اید که قیمت پیچ و مهره چگونه نوسان پیدا می کند؟ به نظر شما دلایل نوسان قیمت پیچ و مهره چه می تواند باشد؟ با بررسی از زاویه های متفاوت و پرسش و پاسخ با تولیدی های پیچ و مهره بازار به یک جمع بندی رسیده ایم.

هر چند که به دلیل پیچیدگی نمی توانو صددرصدی تمام عوامل تاثیرگذار بر نوسان قیمت صنعت پیچ و مهره را بررسی کرد اما تلاش ما بر این بوده است که عمده دلایل نوسان را بررسی کنیم. در صورتی که پیشنهادی در مورد اضافه کردن دلیل جدید نوسان دارید در قسمت نظرات ارسال فرمایید.

قیمت پیچ و مهره

دلایل نوسان قیمت پیچ و مهره در سال 99 چیست؟

هر کدام از تولیدی های پیچ و مهره نظرهای متفاوتی دارند. ما نظرات برخی از آن ها را مطالعه کردیم و به صورت گزینشی مهم ترین آن ها را استخراج کردیم.

نمی توان گفت که این دلایل تنها دلایل نوسان قیمت پیچ و مهره هستند اما مطمئنا جزو مهمترین دلایل قیمت گذاری پیچ و مهره ها به حساب می ایند. گروهی از این دلایل به صورت مستقیم و گروهی به صورت غیرمستقیم روی نرخ قیمت پیچ و مهره تاثیر می گذارند.

 

1.تاثیر دلالان رو قیمت: تولیدی های پیچ و مهره عموما روی قسمت تولید کالای باکیفیت تمرکز می کنند و تعداد کمی از آن ها به بازاریابی و فروش رسیدگی می کنند برای همین دلالان قسمتی از بازار پیچ و مهره را در دست گرفته اند. البته دلالان گاهی نقش کلیدی و مفیدی در این زمینه دارند و سبب فروش بیشتر محصول تولیدی ها می شوند اما گاهی اوقات تاجران تاثیر روی نوسان قیمت پیچ و مهره اعمال می کنند.

 

2.تاثیر تورم روی قیمت: نرخ رشد تورم در سال 99 سیر صعودی داشته و تمام کالاهای موجود در بازار افزایش قیمت داشته اند. از آن جایی که تمام صنایع چه به صورت مستقیم و چه غیرمستقیم روی یکدیگر اثر می گذارند، صنعت پیچ و مهره از این موضوع مستثنی نیست.

برای مثال یکی از صنایع وابسته به پیچ و مهره صنعت خودروسازی است. به دنبال افزایش ناگهانی قیمت خودرو، قیمت پیچ خشکه ارزان دچار نوسان خواهد شد.

 

3.تاثیر عرضه و تقاضا روی قیمت: این یک اصل اقتصادی است که عرضه و تقاضا روی قیمت گذاری تاثیر می گذارد. در صورتی که از یک نوع پیچ و مهره تقاضای بیشتری وجود داشته باشد؛ اگر عرضه از تقاضا کمتر باشد سبب افزایش قیمت پیچ موردنظر می شود.

به عنوان مثال در زلزله اخیر کشور ساخت کانکس افزایش یافت به دنبال آن استعلام قیمت پیچ سرمته ای نیز بالا رفت یا رکورد مسکن سبب کاهش خرید پیچ خشکه می شود.

اگرچه قیمت مصوب توسط سازمان های ذیربط اعلام می گردد؛ قانون شکنی هایی نیز صورت می گیرد. به همین دلیل در هنگام خرید های فصلی باید از فروشنده های مطمئن خرید پیچ و مهره را انجام داد. از فروشنده های مطمئن ایرانی در زمینه پیچ و مهره که همیشه به قوانین احترام می گذارند می توان شرکت جهان پیچ صنعت را نام برد. می توانید در گوگل اسم شرکت را جستجو کنید تا سایت شرکت را پیدا کنید.

 

4.تاثیر تعرفه گمرگ و نوسان دلار بر روی قیمت: پیچ و مهره های وارداتی و مواد اولیه برخی پیچ های تولیدی درون کشور از مرز وارد می شوند. تعرفه بالای گمرکی سبب افزایش قیمت می شوند چرا که هزینه های واردات پیچ و مهره شامل هزینه حمل و نقل، هزینه توقف کالا و 32 درصد حقوق ورودی است که سبب بالا رفتن هزینه پیچ و مهره برای تغییر قیمت دلار نیز سبب نوسان قیمت تولیدی پیچ و مهره می شود چرا که خرید پیچ و مهره وارداتی و همچنین مواد اولیه برخی پیچ های ایرانی با دلار وارد کشور می شوند.

 

5.جنس پیچ و مهره و قیمت: پیچ و مهره بسته به نوع جنس آن که در پیچ آهنی، رول بولت، پیچ سرمته ای، پیچ آلن و .. متفاوت است، اختلاف قیمت دارند. چرا که در نوعی از پیچ از آلومنیوم استفاده می شود در نوعی دیگر از فلز فولاد. تمام این مواد اولیه تفاوت قیمت دارند که در انتها سبب تفاوت در قیمت های اعلام شده توسط نمایندگی پیچ و مهره می شود.

قیمت پیچ و مهره

6.پوشش پیچ و مهره و قیمت: اکثر پیچ و مهره ها پس از تولید پوشش خاصی به آن ها اضافه می شود چرا که بسته به کاربرد آن ها گروهی به عمر مفید زیادی نیاز دارند.

به عنوان مثال با خرید پیچ آهنی که در صنایع سبک کاربرد دارد به عمر زیادی نیاز خواهید داشت! چرا که جنس پیچ آهنی به گونه ای است که در برابر عوامل خورنده ضعف نشان می دهد پس باید پوشش روی آن صورت گیرد تا عمرطولانی داشته باشد از این رو در هنگام تولید پیچ آهنی پوشش گالوانیزه روی آن اعمال می گردد.

پوشش ها مختلفند؛ پوشش گالوانیزه گرم و سرد و .. که هر کدام از آن ها سبب تغییر در قیمت تمام شده پیچ و مهره ها می شوند.

 

7.ابعاد پیچ و مهره و قیمت آن: بدیهی است که هر چقد ابعاد پیچ و مهره بیشتر باشد قیمت نهایی برای فروش پیچ و مهره افزایش می یابد. وقتی بحث ابعاد پیچ و مهره پیش می آید منظور گل پیچ، ارتفاع و طول پیچ، قطر پیچ و طول رزوه است. گزینه های بالا عمده دلایل موثر بر قیمت پیچ و مهره بوده اند. دلایل دیگری هم وجود دارند اگر چه کم روی قیمت نهایی دخیل هستند مانند استاندارد تولید پیچ، برند پیچ و مهره، گرید، تنوع عملیات حرارتی و کشور سازنده پیچ و مهره.

 

در هنگام خرید پیچ و مهره به چه چیز دقت کنیم؟

هنگامی که به فروشگاهی می رویم همیشه قیمت خرید برای ما مهم است. گاهی مقوله ی قیمت آنقدر برایمان مهم می شود که دقت به کیفیت در هنگام خرید رنگ می بازد. در هنگام خرید پیچ و مهره باید به دنبال خرید پیچ و مهره با قیمت ارزان و کیفیت مناسب باشیم.

این امر محقق نمی شود مگر وقتی که به استانداردهای بکار رفته در پیچ و مهره، سابقه نمایندگی فروش توجه داشته باشیم.

قیمت پیچ و مهره

در ادامه می خواهیم به راهکار در مورد استعلام قیمت پیچ و مهره بپردازیم.

استعلام قیمت روز پیچ و مهره در بازار

برای استعلام قیمت روز پیچ و مهره بهترین راهکار استعلام قیمت از تولیدی های مطمئن در بازار است. البته تمام توجه نباید صرفا به قیمت پیچ و مهره باشد چرا که کیفیت گزینه ای است که بعد از خرید پیچ و مهره خود را نشان می دهد.

از فروشنده های مطمئن پیچ و مهره می توان جهان پیچ صنعت را به شما پیشنهاد داد. چرا که شرکت جهان پیچ صنعت با بیش از 40 سال تجربه در بازار پیچ و مهره توانسته به تجربه و تکنولوژی پیچ و مهره های قیمت ارزان با کیفیت بالا دسته یافته است.

برای دریافت استعلام قیمت روز پیچ و مهره و دریافت مشاوره رایگان می توانید به شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

 

شماره تلفن جهان پیچ صنعت: 09120581230

آدرس سایت جهان پیچ صنعت: jahanpichsanat.ir

یک نظر ثبت شده

  1. تجربه خرید از جهان پیچ رو داشتم . به عنوان یه پیمانکار توصیه میکنم یه سری به فروشگاهشوت بزتید

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*