خانه / آخرین اخبار / تجاوز جنسی ماموران پلیس عربستان به دو پسر نوجوان ایرانی در فرودگاه

تجاوز جنسی ماموران پلیس عربستان به دو پسر نوجوان ایرانی در فرودگاه

در ایام نوروز ، دو مامور پلیس فرودگاهی عربستان سعودی ، به بهانه بازرسی بدنی در گیت خروجی، به دو نوجوان ایرانی تجاوز کرده اند.
فیلم تجاوز جنسی فرودگاه عربستان عکس تجاوز جنسی سوابق علی مرعشی تجاوز جنسی به زور پلیس عربستان
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با بیان اینکه تجاور به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه عربستان در حال پیگیری است گفت: مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در این رابطه ورود نیافته است.علی مرعشی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، در رابطه با تجاوز به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه عربستان اظهار کرد: ستاد حج و زیارت شکایتی را در این رابطه مطرح کرده ولی ما به این مسئله ورود نیافته‌ایم.وی افزود: این دو نوجوان هر دو پسر بوده و به همراه خانواده سفر کرده بودند ولی جزئیات این حادثه را از سازمان حج و زیارت سوال کنید چرا که بنده در جریان جزئیات بیشتر این موضوع نیستم.

ظاهراً ماجرا از این قرار بوده است: گروهی از زائران ایرانی که ۲۷ اسفند ماه سال گذشته برای حج عمره به عربستان سفر کرده بودند، پس از به انجام رساندن مراسم حج قصد داشتند به ایران بازگردند. مأموران فرودگاه جده در گیت بازرسی توجه‌شان به دو نوجوان ایرانی جلب می‌شود. آن‌ها این دو جوان را از خانواده‌شان جدا می‌کنند و به بهانه بازرسی بدنی به اتاقکی می‌برند و به آن‌ها تجاوز می‌کنند.

دو جوان هنگامی که به نزد خانواده‌شان برمی‌گردند، آشفته‌حال و پریشان بوده‌اند. آن‌ها ماجرای تجاوز را به اطلاع خانواده‌‌شان می‌رسانند، پزشکی قانونی تجاوز را تأیید می‌کند و ظاهراً، چنانکه رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند، پس از پیگیری مسئولان کنسولگری ایران در جده دو مأمور سعودی بازداشت می‌شوند.

اکنون پرونده دو نوجوان زائر در کمیسیون فرهنگی مجلس ایران طرح شده و قرار است که مسئولان ستاد حج و زیارت برای پاسخگویی به کمیسون فرهنگی مجلس بروند.

 

عضو خانواده قربانی اول:
یکی از اعضای خانواده قربانی اول درباره جزئیات این فاجعه در تماس با دولت بهار می گوید: «کاروان ما قرار بود ساعت ۱ بامداد هشتم فروردین ماه از فرودگاه جده به سوی تهران پرواز کند، در هنگام بازرسی، ماموران سعودی دو نوجوان ایرانی را به بهانه بازرسی بیشتر از کاروان جدا و به اتاقی منتقل کردند. شرطه عربستانی در اتاق اسلحه خود را پشت سر قربانی اول قرار می دهد و به فارسی به او می گوید فقط خفه شو و حرف نزن و عمل شیطانی خود را انجام می دهد. سپس قربانی اول را به بیرون می فرستند اما وی به دلیل و حشت زدگی و حیرت شدید هیچ چیزی به خانواده و مسئولین کاروان نمی گوید. در این حین شرطه های عربستانی به قربانی دوم نیز تجاوز می کنند و سپس او را به خارج از اتاق می فرستند. قربانی دوم اما ماجرا را برای خانواده و مسئولین کاروان می گوید، با اعتراض و سر و صدای خانواده و اعضای کاروان، ماجرا دهان به دهان می چرخد و زوار ایرانی در اعتراض به این جنایت از سوار شدن به هواپیما خودداری می کند.»

عضو خانواده قربانی اول می افزاید: «با تماس مدیر کاروان، مسئولان کنسول گری جمهوری اسلامی و نماینده بعثه مقام معظم رهبری در محل حاضر می شوند، پزشکی قانونی در محل به بررسی وضعیت دو قربانی می پردازد و جنایت صورت گرفته را تایید می کند.»

 

عضو خانواده قربانی اول در شرایطی که بغض شدید مانع از سخن گفتنش می شود، می افزاید: «این بچه ها بعد از این اتفاق نمی دانستند چه باید بگویند، شرایط روحی شان بسیار وخیم است و حیثیتشان خدشه دار شده است، از شما خواهش می کنم نامی از کسی نبرید و از آبروی این بچه ها حراست کنید، من فقط به مسئولین می گویم غیرت داشته باشد، فکر کنید این دو نوجوان فرزندان خودتان هستند.»

وی با انتقاد شدید از تلاش یک خبرگزاری برای تکذیب جنایت رخ داده در فرودگاه جده، خاطرنشان کرد: «این جنایت رخ داده و قربانیان حی و حاضرند و پزشکی قانونی نیز در محل این مساله را تایید کرده است. مگر مورد تجاوز قرار گرفتن مایه افتخار و سربلندی است که قربانیان به دروغ آن را منتشر کنند و جار بزنند؟»

پدر قربانی اول:
پدر قربانی اول که جانباز دفاع مقدس است، نیز به خبرنگار دولت بهار می گوید: «مگر جایی امن تر از حرم امن الهی هم داریم؟ ما به آنتالیا نمی رویم، بچه هایمان را به جاهای آنچنانی نمی بریم، بچه هایمان را بردیم به یک مکان مکان مذهبی، بردیم به ام القرای اسلام، ماموران حکومتی عربستان، بچه های ما را ربودند و جنایت کردند، ابعاد این جنایت قابل شرح نیست. عوامل حکومت آل سعود بودند که بچه های ما را ربودند، آن ها مامور اجرای قانون بودند، ما در گیت بازرسی که نمی توانیم به آن ها بگوییم بازرسی نکنید، وقتی می گویند می خواهیم بازرسی بیشتری انجام دهیم، نمی توانیم مخالفت کنیم، شما چه می دانید آن ها چه نیتی دارند، بچه هایی را که سن پایینی داشتند بردند و درب اتاق را قفل کردند…»

پدر قربانی اول خاطرنشان می کند: «بچه های ما به عنوان یک ایرانی مسلمان مورد تعدی قرار گرفتند، حالا مسئولان کشور ما در برابر این اتفاق می خواهند چه کار کنند؟ اولا باید این بچه ها را نجات دهیم، من نگران ایمان بچه ها هستم، من بچه ام را در شرایطی بردم به حرم امن الهی که مومن بود و با این وضع او را بازگرداندم. این بچه یک کلام به من نمی گوید، اما من می دانم در درون او چه می گذرد. من عاشق کشور و نظامم هستم، ما دوستدار رهبر عزیز انقلاب هستیم، من در دفاع مقدس با دشمن متجاوز جنگیدم تا به ناموس ایرانی تجاوز نشود. من همه مسئولان کشورمان را دوست دارم چون همه شان را خودمان انتخاب می کنیم، رفتار شرطه های عربستانی، یک دشمنی با ایرانی مسلمان بود، خواستند تحقیرمان کنند، خواستند ملت ما را تحقیر کنند، می دانید که سعودی حمله کرده است به یمن، خواستند عقده گشایی کنند، با ما مثل دشمن رفتار کردند.»

روایت دو شاهد عینی دیگر
دکتر «ک»، پزشک حاضر در کاروان به خبرنگار دولت بهار می گوید زوار ایرانی پس از اطلاع از این فاجعه، اقدم به اعتراض می کنند و تا روشن شدن وضعیت، سوار هواپیما نمی شوند. وی می گوید بعضی از ماموران سعودی نیز در واکنش به این اعتراضات، از اعضای کاروان عذرخواهی می کنند. دکتر «ک» خاطرنشان می کند که مجازات این عمل شنیع در عربستان اعدام است اما بعید می داند که این حکم درباره دو مامور جنایتکار اجرا شود. او خواستار پیگیری وزارت خارجه و حفاظت بهتر سازمان حج و زیارت از زوار ایرانی است.

دکتر «الف»، دیگر پزشک حاضر در کاروان نیز می گوید زائران ایرانی برای چند ساعت از سوار شدن بر هواپیما خودداری کرده اند. وی می گوید پلیس سعودی به خاطر معطل شدن زوار ایرانی از آن ها عذرخواهی کرده است! دکتر «الف» به خبرنگار دولت بهار می گوید: «تجاوز به دو نوجوان ۱۵-۱۶ ساله ضربه روحی بسیار هولناک و جبران ناپذیری است، از وزارت خارجه و و مسئولان سازمان حج و زیارت خواستار برخورد قاطع با ماموران سعودی هستیم، بدون شک مجازات این جنایت، اعدام است، این یک بی احترامی و بی حیثیتی برای همه ایران است.»
لازم به ذکر است هویت و فایل صوتی مصاحبه شوندگان نزد دولت بهار محفوظ است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۵۰ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. مرگ بر آل سعود و وهابی های بی دین عربستان
  شما را بخدا به مردم شریف ایران بفرمائید از …. چرا که ….به بمب تبدیل شده بر سر مسلمانها و شیعیان بحرین و عراق و سوریه می ریزد.
  به امید روزی که علما و مراجع دینی ما تا نابودی آل سعود …. کنند.

 2. نظر بنده این است باتمام اعضای فوتبالشان که در ایران هستند را وسط ورزشگاه ازادی ان کار کثیف را انجام دهیم تا درس عبرتی برای انها باشد. علی از قزوین

 3. بابا یه ماه حج نرن ملت نمیمیرن که
  این همه پول ریختیم تو جیب …. چی شد؟ یه ماه کمتر
  بذارین به غلط کردن بیفتن
  اون دو تا بنده خدا مگه این جنایتو یادشون میره
  تاوانشو کی باید بده
  اگه تحریم نکنین ایرانی نیستین

 4. متاسفم برای ایربها رانیهایی که این همه محتاج همه در کنار خودشون دارن پولهاشونو میبرن تو جیب … خانواده قربانی که جانباز دفاع مقدس بود گفت ما بچه هامونو انتالیا نبردیم آقا اگه هر کشوری برده بودی این رفتارو با عزیزت نمیکردن حالا بازم ملت برن حج ۹۰% مردم برای تظاهر میرن نه برای ……….؟؟؟

 5. تخصیر خودمونه روزی بود عرب ها از ایرانی ها … خاک توسر ما شده خبر نداریم حالا هی برین انجا دسته دسته پول خرج کند

 6. مگه دفعه اوله? …. حالا این یکیش صداش درومده. حالا هی زن و بچتونو بفرستید حج. غیرت ایرانی دبیگه مرده. وگرنه اگه یه ارزن غیرت داشته باشیم دیگه عربستان نمیریم. یه ارزن.

 7. اگه مسئولین ، این تعرض فاجعه آمیز رو نادیده بگیرن ، و اقدام جدی و قاطع نکنن ، دیگه از این به بعد جان و ناموس ایرانی ها در عربستان در امان نخواهد بود.

 8. ای خداوند ……ما این مصیبت بزرگ را به کجا ببریم ؟ ای کاش مرده بودم و اینچنین خبری را نمی شنیدم ای مسئولین مملکتی … همین الان به عربستان کثافت التیماتوم میدادید که یا آن دو ابلیس آدم نما را تحویلمان دهد یا منتظر …من اولین نفری ام که برای … ثبت نام خواهم کرد ای خالق مهربان آن دو پسر معصوم بی گناه را دریاب

 9. خدالعنت کنه … نباید بهشون رحم کردخودمون رو بزاریم جای خانواده هاشون

 10. از ماست که بر ماست

 11. …. روزی تو جهان واسه خودش اقایی میکرد اما الان چی !!!! …. !!!

 12. با سلام بنده بارها به حج تمتع و عمره مشرف شده و با بعثه همکاری داشته ام، حقیقتا تحقیر زائران ایرانی امری جدید نیست، اما این عمل شنیع و غیر انسانی آن هم نسبت به دو نوجوان در فرودگاه پدیده ای تازه است و باید مسئولان قاطع تربرخورد کنند.
  در شرایطی که …. و بیکاری در کشورمان امان را از بسیاری از مردم و به ویژه جوانان بریده است، چرا برای امری مستحب(عمره مفرده) باید اینقدر هزینه شود؟
  با وقوع این اهانت از سوی مأموران بی عفت سعودی، بر مسئولان کشورمان است هر چند به صورت موقت عمره را تعطیل کنند.

 13. برادر کفنپوشم .سلام.حالت خوب است.قضیه تجاوز دو مامور رسمی عرب در رسمی ترین مرکز دولتی عربستان یعنی گیت بازرسی فرودگاه عربستان را شنیدی؟رگ غیرتت باد نکرد؟مثل اینکه رگ غیرت تو هم انتخابی کار میکند؟اگر این تجاوز توسط مامور اسراییلی به یک نوجوان فلسطینی شده بود الان تو صف ثبت نام برای اعزام به غزه بودی.راستی اگر بمیریم هم کم است.کجایند آن دلواپسان که برای یک قدم زدن ظریف با کری طلب مرگ میکردند.آیا الان وقت مردن نیست.کجایند آن فتوادهندگانی که با دیده شدن چند تارموی زنان و هم آوازی زنان فتوای وااصفا میدادند.حاجی زیارت قبول .خوب پسرت را بردی تا معنویتش را تکمیل کند.تو اگر غیرت داشتی مگرفرودگاه را ترک میکردی.باور کنید هیچ تظلم خواهی نخواهد شد چون زمزمه ها بلند است که ماموران عرب گفته اند این بار اولمان نیست.حتی با زایران زن ایرانی هم اینکار را کردیم. ولی ما تا بحال عکس العملی ندیدیم. حاج آقا زیارت قبول .سعیکم مشکور.

 14. قدیم حج را انسانهای بزرگ انجام میدادند الان دختر وپسر وکل افراد خانواده به این سفر میروندباید این اتفاق پیش بیاد

 15. این فقط یک تجاوز یا یک بی ادبی نیست. این تحقیر یک ملت است و مطمئن باشید که متاسفانه در نهایت با یک عذر خواهی به فراموشی سپرده خواهد شد…. متاسفانه…. برای اینکه ما مسلمانان برای حج مستحب حاضریم هر بهایی را بپردازیم…. به هر قیمت…. تحقیر و توهین و …. متاسفانه متاسفانه…

 16. آقایان …. بگویید بگویید که ثواب هزاران مستحب به یک واجب نمیرسد حج عمره مستحب است ن واجب

 17. …. این رفتار که با ما میشه واقعاً در شان ماست؟ ایرانی، به دست … این چنین تحقیر بشه و مورد تجاوز قرار بگیره؟ …..

 18. ننگ است … خوار چنین خش بکشد
  خش روی نجابت سیاوش بکشد
  ای کاش خشایار شبی برگردد
  تا خاک ریاض را به آتش بکشد

 19. اگه یه فلسطینی بود … بودی براش

  • شصت پای فلسطینی زخم بشه تا یک ماه اخبار روزه ولی ناموس خودمون تو کشور ی که مدعی خادمین حرمین شرفین هستن لکه دار شده اصرار داریم که چیزی نشده چرا اخبار ضد ونقیضه خانواده هاشون میگن شده مسولین میگن خواستند ولی نشده چقدر طول کشید تا کنسول بیاد فرودگاه وچقد طول کشیدتا … دو بچه رو … با عقل جور در نمیادکه بگیم چیزی نشده ما هم مادریم خانوادشون باید درک بشن

 20. واقعا نمیدونم فکر کنم ما هویتمونو گم کردیم نسل …. ایرانی بودن فرهنگ ایرانی همه داره جایگزین میشه
  ….

 21. سلام علیکم
  واقعا برای کشور عربستان متاسفم
  سرزمین وحی را تبدیل کردند به سرزمین شیطان
  آقا خواهشا اقدام عاجل
  این ماجرا باید به گونه ای رسانه ای بشه که توی دنیا ابروشون رو ببریم
  ولی رسانه های ما و شماها همه ساکتید
  شایعه شده که مامورای عربستان گفتند این بار اول ما نبوده و قبلا هم این اتقافات افتاده و ما اقدامی ندیدیم
  لطفا سکوت نکنید
  حتما تا مدتی حج عمره را تعطیل بکنید

 22. باید اعدام بشوند در خضور مسئولین ایرانی و خانواده های این نوجوانان ….. ایران اگر کوتاهی کنه برای … متاسفم… تجاوز حکمش اعدام هست. تمام

 23. به خدا که گر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم

 24. ببینید این … چه سودی برای این کره ی خاکی داشتند. …ای کاش می شد نفت رو از این عربهای…گرفت. ببینیم تو این … ها بدون نفت چه… می توانستند بخورند. …..تمام بد بختی خاور میانه تقصیر این … ببینید کدام کشور به غیر از کشور های عربی درگیری باهم دارند

 25. جده هم شد مکان…
  غمگینم ….

 26. سلام بنده هم با قربانیان و خانواده محترمشان احساس همدردی و همدلی میکنم ….

 27. … از زمان… به تجاوز به ناموس خودشون معروف بوده … حالا ما از کی انتظار داریم اگر به قولی غیرت در رگ ایرانیا است چرا سازمان حج زیارت به همه میگ …. واقعا … خیلی دلم برا پدر نوجوانا سوخت لعنت بر ال سعود

 28. تمام این بی حرمتی ها به خاطر عدم اقتدار دستگاه دیپلماتیک ماست که نمیتونه از شهروندان خودش حمایت کنه! ….

 29. خب نرید مگه مجبورین پاشین برین تو کشور این .. کثیف.اگه دلتون میخواد برین زیارت برین مشهد والا از خونه خودتونم دلتون با خدا باشه خدا قبول میکنه…

 30. کشور ما شده مثل یه آدم بی پول و ضعیف که فقط بازو گنده کرده ولی … نداره . …؟؟…………… هر چند از ماست که بر ماست.

 31. اقایون مسئول گیرم که مردم نفهمند و بخوان برن به زیارت اخه شما که میدونین به وهابیت نمیشه اعتماد کرد شما هم پایگاه محکمی تو عربستان ندارید چرا میزارید مردم برن چرا ممنوع نمیکنید حداقل تا ال سعود کثیف ونوکر صهیونیست سر کاراست ممنوع بشه

 32. لعنت بر وهابیت ولعنت بر ال سعود

 33. دیگر حج نروید بروید جماران بروید جماران جمکران مشهد ..خوبتان شد پول وناموس باهم دادید .

 34. مرگ بر آل سعود فاسد و غاصب حرمین شریف و فرزند نامشروع صهیونیست

 35. ای خدایا این …ی کثیف و از زمین بردار.بخدا وقتی این خبرو خوندم گریم گرفت.لعنت بر هرچی ….. این … نجس ابروی هرچی مسلمون بردن ..تورو خدا به این سفر نرید .جایز نیست …

 36. باو زود باشین یه کاری کنین.اگه این دو تا ….و اعدام نکنین خودمون به طور خود جوش به ….

 37. به گرد کعبه میگردی پریشان

  که وی خود را در آنجا کرده پنهان

  اگر در کعبه می گردد نُمایان

  پس بگرد تا بگردیم…. بگرد تا بگردیم

  در اینجا باده مینوشی

  در آنجا خرقه می پوشی …

  چرا بیهوده میکوشی؟

  در اینجا مردم آزاری

  در آنجا از گنه عاری

  نمی دانم چه پنداری !!!

  در اینجا همدم و همسایه ات در رنج و بیماری

  تو آنجا در پی یاری؟!؟!؟؟!

  چه پنداری؟؟…..کجا وی از تو میخواهد چُنین کاری؟؟

  چه پیغامی که جز با یک زبان، گفتن نمی داند!!

  چه سلطانی که جز در خانه اش خفتن نمی داند!!

  چه دیداری که جز دینار و درهم از شما سفتن نمی داند!!

  به دنبال چه میگردی که حیرانی؟؟؟

  ……………………….. خرد گم کرده ای شاید نمی دانی؟؟ ………………………… ..

  ……………………….. خرد گم کرده ای شاید نمی دانی؟؟ ………………………… …

 38. بنظر من باید این دو پلیس رو بیارن ایران و در ملع عام بدترین شکنجه ای که وجود داره رو روشون پیاده کنن
  … و در اخر جسدشون رو اتیش بزنند و خاکسرشون رو بفرستن برای ال سعود

 39. من هم به نوبه خودم این واقعه تلخ رو به همه ملت بزرگ و با تمدن ایران تسلیت میگم و خطاب به دو عزیز نوجوان هم وطن میگم اولا همیشه ذلیل و حقیر مرتکب جنایت می شوند و این اعمال از روی استیصال آنها است هر چند شما در این حادثه مورد ظلم این افراد حقیر واقع شدید اما در نزد خدای قادر قهار حج تان ماجور و نزد ملت همواره فرزند عزیز خواهید بود و غم به دل راه ندهید و بدانید خارج از هیاهوهای موقت خیلی از مردم عصبانی کشورمان، عزیزان گمنام و با درایتمان به زودی درس عبرتی به آن حقیران خواهند چشاند. به دوستانی که در سایت ها نظرات آتیشن میدهند میگویم اقدامات باید با پرهیز از احساسات باشد والبته به گونه ای که هوش از سر جهانیان ببرد

 40. وقتی ملت همه به این معتقدند که با این وضع کسی به حج نره چرا مسئولان کاری نمیکنن؟؟

  یعنی راهی نداره؟؟ انقدر ؟؟ ک اونام باس… 😐

 41. تا به روز ۸ به سعودی لعنت بشمررررررررر

 42. بیچاره دو جوان و پدر و مادرش !!!!!! هر کاری هم بشود لطمه روحی اینها تا ابد هم پاک نمی شود.

 43. ای بابا دلتون خوشه از این اتفاقا زیاد افتاده..سفیر ای عربستان مست زدند تو ایران یه ایرانی رو کشتن به کجا رسید که این برسه…

 44. فقط میخوام بگم آخه حج رفتن ب چه قیمتی!!!
  … فکر کنید با بچه های خودتون همچین کاری کردن
  اگه غیرت دارین کاری بکنین
  کسی ک زیر ظلم و ستم سرخم کنه مسلمون نیس. حالا هر کی میخواد باشه

 45. اقایونننننننننننن داداشششششااااااااا

  هویییییییییییییییییییییی نامرداااااااااااااااااااااااااااااااااااا
  ایران باسسسسسسس ماسسسسسسسسس
  یعنی کلشششششش ماسسسس ماسسسسس

  قمممممم باسسسس ماسسسس
  یعنیییییی کلش ماسسس ماسس

 46. درود به شرف اون نوجونی که پرده از عمل کثیف شرطه ها برداشت احتمالا مستمر بوده و تسلیت به غیرت مسعولین

 47. من یه پسر بیست ساله هستم. اول اینکه از وقتی این خبر رو شنیدم هر وقت به یادش می افتم اصلا اشکم بند نمیاد. انقدر این موضوع غم انگیز هست انقدر غم انگیزه که واقعا هیچ جبرانی هیچ انتقامی هیچ عملی نمی تونه جبرانش کنه. دوم اینکه به فرض اون دو تا حیوان رو اعدام کردن(که نمی کنن) از این به بعدش چی؟ روحیه از بین رفته این دو تا بچه چی میشه؟ اون به اصطلاح امیره پادشاه نمی دونم چیه عربستان میاد جلو تلوزیون عذر خواهی کنه؟ اصلا نخواستیم به دیدارشونم بره. این کار رو می کنه؟با کامنت گذاشتن و دلداری چیزی هم حل نمی شه. آه آه آه که فقط باید آه از نهاد کشید. باید پیگیری شه. پیگیرییییییییی.

 48. واقعا که ادم فکرشم نمیکنه این فاجعه تو این کشور اتفاق بیفته. در حالی که این کار دور از انتظار هم نیست.
  اخه واقعا حج به چه قیمتی
  به راستی که هیچ جایی خونه آدم نمیشه

 49. با سلام
  از طرف بچه های داراب اعلام می کنم:
  که هر گاه … را دیدم بلایی سرش در بیاورم که مادرش را نشناسد

 50. خدا لعنت کنه ال سعود را ،انشاالله نابود بشن،ما مردم ایران از مسئولین میخواهیم هر چه زودتر حق این دو نوجوان که هیچ فرقی با خانواده خودمان ندارند از این ال سعود کثیف بگیرند……..

 51. پول در میاریم میدیم به این … های … .بعد هم اونا همون پول رو میدن بابت …. ایران.الانم خدا به داد این دو جوون برسه

 52. نامردی تااین حد که برای رفتن به حرم الهی و زیارت کردن در مسیر برگشت این بلا رو سر این دو بنده ی خدا بیارن خدا دنیا و اخرت این زیر دستای ال سعودو نیامرزه ملت غیور ایرلن ازاین کار زشت عربستانیا نمی گزره

 53. واقعا اگر ملت ایران سکوت کنند و مسئولان کاری انجام ندهند دیگر مسلمان بودن چه مفهومی دارد . اگر آن دو نوجوان آمریکایی بودند چگونه برخورد میشد .عمرا دولت آمریکا اینقدر طولش نمیداد .ملت ایرانیها با ظلم عربها سالها جنگیده اند ….. وقتی دلار میریزید تو جیب …. وحشی میشن امیدوارم ملت و دولت به اتفاق هم حج عمره را تعطیل کنند.بجای این که پولاشونو جیب … بریزند خرج محرومان و ایتام کنند

 54. لیاقت ما همینه
  قول میدم بهتون فردا تو فرودگاه امام این بلا رو سر تک تکمون میارن
  تو …. رو ازش میگرفتن تا بیاد بیرون تا حالا
  شده بود تیتر اول اخبار مملکت.
  اگه این نظر رو سانسور کنی واگذارت به خدا
  خودمون خودمون رو سانسور میکنیم که عربستان با خیال راحت
  اون بلا رو
  سرمون میاره و صداشم در نمیاریم
  احتمالا از حیا باشه؟؟؟؟
  این خط ————————–
  اینم نشون ***
  تو فرودگاه ایران منتظر این دسته اخبار باشین

 55. سـلام بْـه همه
  این پیام از طرف من که یه جوون ایرانی هستم نوشته میشه
  اول این که متاسافم برای آن دسته از مردم کشور خودم که بعد از این اتفاق زشت اولین کاری کردن ساختن جوک بود!واقعا متاسفام و تاسف حاشا ب غیرتون حاشا به شما که ادعاتون میشه از نسل کورش کبیر هستینو عشق حسین ابن علی فقد تاسف که اینقدر تو لجن غرق شدید
  دوم اینکه اهای …. بی غیرت بی ناموس من زبونه تورو بلد نیستم چون نیازی بهش ندارم خدای من الله تو قلبمه توی وجودمه و تو ادم کثیف شناختی از خدا نداری،اهای … کثیف منه ایرانی تا الان اگر چیزی بهتون نگفتیم به حرمت امام معصممون بود که در خاک کشورهای ادم های کثیفی مثه شما خاک شدن،پاتون از گلیمتون دراز تر نکنید که جوون ایرانی اگه به غیرتش بَر بخوره اون وقت که……
  خواهشا من از هم وطنم اینه که اولین کسی که به زبان عربی و انگلیسی تسلط کامل داشت این متنو به این دو زبان هم بنویسه و به اخر همین متن اضافه کن و انقدر در فضای مجازی و پیج های کپی کنه تا به دست عرب های برسه
  ممنون
  یاعلی

 56. واقعا اگر کسی ایرانی باشد و خون پارسی در رگ داشته باشد به هیچ وجه به عربستان نمی رود تا با پول او آنها گردن کلفت تر بشوند و همچین کاری را به عمد انجام دهند..
  اگر این دو نوجوان اسرائیلی بودند الان خاک عربستان داخل توربه بود…

 57. همه ی انواع حج تا وقتی که آل سعود قدرت داره حرام بشه…

 58. اگه مسولین تصمیمی دراین زمینه نگیرن غیرت ایرانی وشرف ملت رازیرسوال میبرن یک عرب پاپتی که حتی باپیامبرخدارفتارخشنی داشتن حالا درکناراوودرمکان حرم امن الهی جنین عمل فاحشانه ای انجام میدهند

 59. با درود به تمام کسانی که ایرانی هستند.نه کسانی که خود را ایرانی میخوانند. اگرغیرت دارید از ناموس و حیثیت ایران دفاع کنید . به گفته فردوسی : … هرچه باشد مرا دشمن است . کج اندیش و بد خوی و اهریمن است . ملت ایران فقط اشد مجازات آن دو مامور سعودی را خواستار است .

 60. غیرت را به مستحب نفروشید
  فعلا سفر به عربستان تحریم

 61. … مکه تو دل آدم مکه یعنی همسایه آدم مشکلی نداشته باشه هم وطن آدم مشکلی نداشته باشند …………………..

 62. این به فاجعه ای چرا باید یکی به خودش جر ءت این کار رو بده باید هزار بار اینا رو اعدام کرد

 63. من مندم چطور این خبر شنیدیم هنوز زنده ایم ….

 64. بانهایت همدردی با دوستان وهموطنان عزیزم هیچ دردی بدتر از نادانی نیست خدا همه جاست نه در بین کافران خیلی وقت است در همه جا خدا هست غیر انجا ما نادانیم که باعقل جلو نمیریم … چقدر دیگه بلا باید سرمون بیاد تا بفهمیم

 65. ازوهابیهایی که جوانهارابه خانه های خودنزدهمسران ودختران خود میبرندتابا انها …….. وبعدبتوانند از ان جوان استفاده جنسی کنند ازاینها کثیف تر مگر از خودشان به عمل بیاید

 66. مرگ بر عربها بهترین کار را بابک فرمانده می کرده عرب را سگی بیش نمی دانست صفت شان را نشان دادند مرگ باد بر عرب مرگ باید سفارت عربستان را به اتیش کشید تا درسی باشد بهشون برادر ما ایرانی هستیم برتر و بهتر از همه ما می توانیم همه باید بیایند نباید ساکت بشینیم مرگ بر عرب

 67. سلام آقای روحانی شما که گفته بودید این دولت احمدی نژاد است که باعث تنش زدایی در منطقه به خصوص با دولی عربی حالا این تجاوز عربستان به ناموس ایرانی پاسخ میخاد یا شما بازم دنبال تنش زدایی هستید آقای روحانی … مطابق شأن ملت ایران خواستار برخورد با این متجاوزین باشید وسلام

 68. آقای رییس جمهوری این تجاوز اگر بدون پیگیری مجازات سنگین قرار گیرد شما حیثیت ملت ایران را زیر سوال میبرید خدایش مثل قبل ها با خنده جواب این ها ندهید که جرات آنها را بیشتر میکند

 69. قربون مصلحت خدا برم مرکز اسلام ببین کجاست هر چی ضد اسلام و ضد شیعه و ضد دین هست تو مکه هستن تازه مکه رو گرفتن دستشون.!
  خدا ریشه کن کنه حکومت آل سعود رو

 70. خدا ۱۲۴ هزارتا پیامبر فرستاد که اعراب رو آدم کنه ، آدم نشدن
  یعنی الان موقع اینه که نسلشون رو منقرض کنیم…
  مسئولین بی تفاوت نباشن
  سعودی ها رو باید له کرد

 71. مرگ … اعراب وهابی کثیف عربستان

 72. هموطنان عزیز ناراحت نباشید فرزندان کاوه آهنگر جواب این سگ صفتان پست فطرت را در کوبانی و شنگال و کرکوک داده اند. ….., و در عملیات آینده موسل کوردهای خون پاک حق همتباران ایرانی خود را با نوازش مجدد … خواهند گرفت در ضمن عکسهای فراوان از نوازش … اعراب داعشی در نبردهای سریکانی-کرکوک-شنگال و کوبانی موجود است که اینجا مجال نمایششون نیست! بژی کورد

 73. حالا که اینطور شد باید …. شده دلبندانشان را از طریق عکس و فیسبوک به خانواده های کثیفشان هم نشان بدیم.

 74. سلام،دلم درد میکنه آنقدر ک دارم دق میکنم،توروخدا شمارو جون عزیزاتون قسم میدم خرید حج مسئولین کاری کنید
  خدا گفته حج برای اوناییکه وضع اقتصادی شون خوبه واجبه اما ب همون خدا قسم این ماله سالها پیشه ن حالا ک خیلی آشکارا بی ناموسی میشه همون خدا راضی نیست شما برید مکه توروخدا ب حرفام فکر کنید التماستون میکنم نرید مکه!!!!
  مسئولین اینا باید جزای کارشونو بدن کاری کنید………

 75. رهبر عزیزم سلام ما آماده حکم جهادیم… باید نسل این اشغالها رو از روی زمین منقرض کنیم

 76. سلام بی مقدمه بگم اولا حج در خونه خود ادمه. ما این همه … و میلیونها جوان تحصیلکرده و ازدواج نکرده داریم، پولی که برای رفتن به عربستان خرج میکنید به این افراد کمک کنید که از رفتن به مکه واجبتر است. خیلی ها برای اسم و رسم و حاجی شدن به مکه میروند. خدا در دل ماست نه در عربستان و ….. ؛ عقلتون کجا رفته ،بابا دیگه بس کنید تا به کی این حقارت را تحمل کنیم. مردم برای دیدن خدا به عربستان میروند ؛ در صورتی که خداوند در خانه یتیمی که شب گرسنه سر بالین میگذارد در همسایگی حاجی ؛است . اری خداوند همیشه و همه جا با ماست .این چندمین پیامی است که در اینترنت منتشر کردم. فقط اینو به هموطنان خودم میگم و ان اینکه غیرت داشته باشید و ابروی ایرانی را بیشتر از این نبرید.

 77. ببین به چه خفتی افتادیم که … ملخ خور لجن کثیف باید این کارو با ما بکنه.ولی دوستان ممکنه نقشه باشه تا ایرانی ها واکنش نشون بدن اون موقعه اسرائیل با عربستان یکی میشه و به ایران حمله میکنه

 78. آقا دیگه از این دلیل بهتر برای نابودی وهابیت کثیف
  ایران …. حسابشون رو بذاره کف دستشون اگه رهبری اجازه بدن ما تو دو ساعت عربستان رو با خاک یکی میکنیم
  مرگ بر آلسعود.

 79. ای ایرانی ها اگه غیرت دارین حج را حرام بدانید و از رفتن صرف نظر زیرا که به دو نوجوان ایرانی تجاوز نشده بلکه به غیرت همه کما ایرانی ها تجاوز شده.تحریم حج .

 80. واقعا بی رحمن بازم برین عربستان!!!

 81. باسلام ودعای خیر تنها خواسته ای که دارم راه حج عمره بسته شود ومحاکمه آن دو جنایت کار عربستانی انجام داده شود

 82. رهبر عزیز بنده در دفاع جنگ تحمیلی شرکت کردم وسالها هم پشت خط هم مبارزه داخلی داشته ودارم واکنون برای مبارزه باوهابیت هم راه را ادامه خواهم داد مرگ بر وهابی خارجی وداخلی

 83. این دو متجاوز عربستانی باید اعدام شوند باید از کوه پرتاب شوند باید حکومت ایران از عربستان بخواهد که انها را به ایران تحویل بدهند وایران انها را از کوه پرت کند طبق دین وسنت

 84. توی همین عربستان اگر زنی زنای محصنه کند حکمش سنگسار است لواط کار هم حکمش سنگسار هست پس باید سنگ سار شوند

 85. آماده ام در جواب به این بی حیثیتی که برای تک تک ایرانی ها به وجود آمده به دستور رهبرم قطعه قطه شوم. مسولان اعلام میکنم اگر پاسخ کوبنده ای به رژیم شیطانی ال سعود ندهید بی غیرتی خود را نسبت به ملت غیرت مند ایران نشان داده اید. وسلام

 86. آخه چرا میرید مکه پولاتون رو میریزید تو جیب این کفار (وهابی) سوغاتی میخرید کالای چینی! چینی که توش همه مسلمانها رو میکشن! کجاش ثوابه؟؟ بخودتون بیایید شهرت تا کی؟؟

 87. ما توی اکثر چیزا اشتباه میکنیم من عاشق خونه ی خدا هستم بنظرمن مکه محل زیارت نه خرید وفروش خواهش میکنم همه ی مسئولین این ماجرا رو پیگیری کنن تا شاید نیت بد این ادم های کثیف برای همه ی جهان اشکار شه

 88. بخدا قسم به همون قرآن قسم پول حجمون رو اگه خرج خانوادمون کنیم یا دست یک نیازمند رو بگیریم
  ثوابش خیلی بیشتره
  به امید ریشه کن شدن خاندان آل سعود به دست خودمان

 89. اخه بچه را چه به مکه رفتن
  ایا واجب دینی است بچه که چپ وراستش رانمیشناسه بره کعبه یا همش شهرت و ریاست

 90. ببین با حاجیامون چکار کردن دیگه مردم عادی چی میشه مرگ بر سعودی ها

 91. به خاطر امام زمان حج نرید.دلم اتش گرفته.یا مهدی

 92. لعنت به هرچی … و وهابی حروم ز
  اده ی …زاده ی از … متولد شده
  این تو حین نیست واقعیته روشنه

 93. سلام دوستان
  لطفا حرص و جوش بیخودی نزنین

  مسولین ما …
  از مسولین هیچ هیچ هیچ انتظاری نداشته باشین که با چهار تا کلمه عربستانی ها قول دادن پیگیری کنن ، … و مثل همیشه فراموش میکنن و بی خیالش میشن – میگین نه ؟ پس باشه تا ببینید

 94. عمو جون دیر بیدار شدی.همه رو ….. تو تازه میگی چرا؟ البته تو هم راست میگی ماهی رو هر وقت از اب بگیری تازست ولی دیگه دندونی اسه ماهی خوردن نیستتت

 95. باید تحریم کنیم حج رفتن و پول ریختن تو جیب عرب ها که آخرشم جوابمون این باشه….
  تازه آخرشم اخبار شبانگاهی نشون داد که چیزی به عرب ها نگید چون آرزوی همه ماست که بریم اونجا و اهل بیت ما هم عرب بودن!!!!!!!!!
  پس هرکاری بکنن لابد حق دارن؟؟؟!!!!
  مردیم از این همه سکوت……..

 96. این عربهای … خیلی پررو شدن. جدا اگه یه جایی گیرشئن بیاریم حسابشونو صاف میکنیم!!!!!

 97. از دل بپرس که خدا کجاست دل میگه همه جا رفتن به مکه در این وضعیت چیزی نیست بجز کمک به داعشی های بی سفت

 98. قبله دل را رها میکنید میروید …

 99. بابابیان یه مکه تو ایران بسازیم
  کعبه نشانس که ره گم نشود

 100. خاک تو سرشون کنن عوضی هایه اشغال حیف نی مکه دسته همچین بی شرف هایی هست یکی به بچه ها خودشون همچین کاری کنه چکار میکنن قبل اسراییل اینا باید نابود شن

 101. سلام
  خیلی کار این دو پلیس عرب اشتباه بوده ولی به نظر من تلنگری بودبه … فقط حج براشون شده تجارت
  ….
  اصلا تا حالا قرآن خواندن این …. خدایی میگه من از رگ گردنتان بهتون نزدیکترم
  …. خدا همین جاست به کجا میرین

 102. راستی میگن بعد از این قضیه دو هواپیما اعزام شده نذاشتن تو فرودگاه بشینن برشون گردوندن الحق … …. داریم که اجازه داده دوباره هواپیماازایران برود به عربستان

 103. به نظرم این تجاوز به کل ملت ایران ….بود می خواستند کشور ما را خار کنند باید این ۲ شیاد اعدام شوند آن هم در همان فرودگاه و در ملاء عام و با حضور اصحاب رسانه ها

 104. اگه یه داعشی به مردم تجاوز کنه پانصد بار تواخبارمیگن هر روز تاکید میکنن داره ظلم میشه … یه جلسه بحران تشکیل میدن شاید سمیناری یا… ما یادمون رفته ایرانی یعنی غیرت.زیارت امام رضا(ع)برابر است با هزار عمره اونوقت یه … میرن جیب یه مشت ملخ خورو پر میکنن وای بر …

 105. ….
  کشوری که مقابل بزرگترین قدرت های جهان سر خم نکرد ، حالا باید توسط کشور عقب افتاده ای مثل عربستان تحقیر بشه
  .
  برای چی پول مملکت بره تو شکم این وهابی های آشغال؟
  اگه قراره ادم بشی مکه رفتن نمیخواد ، امام رضام کار تو راه میندازه
  باید همه این اشغالا رو …. تا فراموش نکن با چه کشور و مردمی طرفن!

 106. مگه یه نفر بخاد بره انتالیا تجاوز میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 107. ببینید تخصیر خودمونه اون موقع که میرفتیم مکه عرب ها پول ایرانی رو بوس میکردن میذاشتن رو چششون اینقدر این پول ها ریختیم تو حلقشون که الان واسه ما ادم شدن خدا انشا الله نصل سعودی هارو منقرز کنه خدت لعنتشون کنه

 108. با سلام به همه.
  شیعه به دستور امام زمان ارواحناه لتراب مقدمه الفدا در عصر غیبت به مرحع تقلید جامع الشرایط عمل میکنه . ….همونطور که رهبر عزیز در جریان جنگ به غزه اجازه اعزام ما داوطلبین رو به فلسطین نداند و فرمودند صلاح نیست.وبعدها روشن شد که با موشک های ما فاتحه اسراییل رو خوندند.ایشان اعلام کنند آل سعود هم از پا در میاییم .ما سربازیم.از خانواده های این عزیزان عذر میخوام و میگم شما به دستور پروردگار حج مشرف شدین و ان ربک لمرصاد.

 109. باز گردن این سعودی های کثیفو کلفتر کنید

 110. خیلی … پستی هستند باید تحریم شوند

 111. من میگم یه دعوت نامه رسمی بفرستیم واسه سران عرب بعد اومدن که اینجا به جای بردن به اصفهان واسه تفریح ببریمشون قزوین بدیم به دست ……. میدونن چیکار کنن دیگه.

 112. خاک بر سرشون بی ناموسای کثافت چطور تونستن همچین عمل وحشیانه ای انجام بدن?واقعا که برا خودمون متاسفم

 113. سلام
  واقعآ کار عرب ها کثیف بود مسئولین باید رسیدگی کنند.
  تشکر

 114. سلام.موندم چی باعث شده اینا بتونن به د و ایرانی تجاوز کنن؟؟؟ایراد ازماست….باید طوری رفتارکنیم که هیچ احدی به ایرانی جماعت چپ نگاه نکنه….میرم عمره کیسه عربارو پر از پول میکنیم اونم ب کشورای بی گناه ومظلوم…حمله میکنه

 115. بنظرم چیز خیلی عادی بوده اینقد بزرگ شده یعنی …

  • آخی کی دیگه به اینا زن میده بنظرم تقصیر خودشون بوده آبروی هرچه ایرانی را بردن یه چاقوی تفنگی اسپری چیزی میذاشتن توجیبشون این دوتا مآمور … را میکشتن

   • ببخشیدا خانوم باهوش همچین حرف میزنی انگار اون دوتا نوجوون با جون و دل رفتن همچین کاری کردن محض اطلاعتون اگه نمیدونید باید بگم هیچ بنی بشری دوست نداره گیره ی مشت هوسباز بیفته…شمام ک میگی تقصیر خودشون بوده ک چاقو و اسپری نبردن باید بدونید این چیزا ممنوعه تو پرواز ….وقتی میگی ابروی ایرانو بردن انگار ک رفتن ب سعودیا التماس کردن تورو خدا ب ما تجاوز کنید…شما مثل اینکه طرفدار وهابیایی …متاسفم برات با این طرز فکرت…

  • فکر کن این کار رو با تو میکردن اون وقت بازم این حرفا رو میزدی؟!

 116. حالا گذشته از این که بشون تجاوز شده ولی نباید منتشر بشه که بشن سوژه عام وخاص

 117. بازهم خدارا شکر که این دوتا بی عقل دختر نبودن

 118. زبانم بند اومده نمیدونم باید چی بگم فقط برای این دو نوجوان بسیار بسیار متاسفم واز خداوند بزرگ میخواهم جزای عمل آن دو مأمور سعودی را بدهد

 119. من هیچ علاقه ای به زیارت کردن ندارم بنظرم ادم باید دلش پاک باشه ودرجواب شما آقا یی که به من میگی اگر باشما اینکارو میکردن چیکار میکردی باید بگم اگر با من این کارو میکردن خودمو میکشتم

  • مریم خانوم مگه میشه تو هواپیما گاز اشکاور و چاقو ببری چرا چرت میگی اونا هم به میل خدوشون نرفتن که شما میگین ابروی ایرانی هارو بردن

 120. be khoda khob shod ta alan sade lohi mardom iran bod ke jib arabaro por kardim

 121. زنده باد ایرانی.مرگ بر ال سعود

  برادر باغیرت ایرانی کجایی که ببینی بر سر هموطنت چه اوردند؟ایا حال باید دربرابر حمله ,حشیانه ال سعود. سکوت کرد؟غیرت پر اوازه ات که در سراسر جهان گوش به گوش میپیچید کجاست؟کوش آن تعصب و غیرت ایرانی ات ؟آیا نفرت از ال سعود نداری؟بخدا قسم به همان کسی که برایش نماز میخوانی و میپرستیش قسم که خداوند راضی نیست بری حج ولی اعمالت نابجا باشد.دروغ بگویی تحمت بزنی غیبت کنی نمازت رانخوانی و دستوران خدارا انجام ندهی‌دلت پاک باشد و اعمالت درست باشد به اندازه هزار بار برایت ثواب حج مینویسن۰این قدر پولت رو تو شکم ال سعود و خاندانش نکن.تو را به خدا نکن. …

 122. سلام بنظر من این کار ی که سعودی ها کردند با دو نوجوان ایرانی توهین به ایرانی و ملیت ایرانی است از نظر اعراب خود را برتر ایرانی ها می دانند ما خودمان مقصر هستیم که اعراب را اینجوری بار آوردیم که با ما این رفتار را می کنند …. اگر عراق را ببینید هم آمریکایی پدرشون در آوردند ۱۰ سال هم داعشی ها این ها بخاطر چیه ؟ همه جوان های ما را زمان جنگ تحمیلی به خاک خون کشیدند …

 123. نمیدونم چی بگم ولی تمام ما ایرانی ها بی غیرت شدیم …..خیلی بی غیرتیم که وقتی تازه به جوان هامون تجاوز شده فردا همون روز هواپیما دباره به قصد مکه حرکت میکنیم بعد هواپیمامونم نمیزارن بشینه غیرت ایران ی ها کجارفته ………….

  وقتی جلو تون به ناموستون تجاوز میکنن

  بعد فردا به خاک عربستان …….

 124. دروغه باور کنید دروغه

 125. بهتون قول میدم این اولین بار نبوده ولی متعجبم از افرادی که با چنان آب و تابی از …..

 126. واقعا ناراحت کننده است.از ایرانی بودن خودم و سکوت ایرانیان مقابل این فاجعه خ ناراحتم.آیا با دو جوان آمریکایی هم این چنین تجاوزی میکردند آنان هم مثل ما ایرانی ها سکوت میکردند؟؟؟؟متاسفم برای خودمان.

 127. پول تان را ببرید بدهید به عرب های کثیف بخورند .
  امروز عقل سلیم می گوید حج تعطیل . هر آقایی هر چه می خواهد بگوید .
  تا کی سر شکستگی ؟
  تا کی خفت و خواری ؟
  خدا همین جاست . عرب های کقیف را رها کنید .

 128. خانه ی کعبه امروز محل تجمع شیاطین مفت خور عرب شده .
  دست بردارید به مکه نروید . هیچ اتفاقی نمی افته .

 129. بنظر من این دو نفر واسه همین کار رفته بودن عربستان چون کسی که واسه اعمال حج میره دیگه اینقدر خودشو خوشکل نمیکنه اگه عکسشو دیده باشین آرایش زنونه کردن قشنگ وگرنه این همه مسلم از همه جا دنیا میرن چرا به اونا تجاوز نمیشه تا این دوتا رو دیدن این کارو کردن من که عکس اون دو نفر رو دیدم فهمیدم اینا باعث تحریک اونا شدن

  • … اگه با ناموس خودت ابنکارو میکردن خوب بود …

  • احتمالا تو هم یکی از اون مهاجمهای عمری هستی که بعد از اشغال حیره و سپس تیسفون و بغداد و … وارد ایران کوچک شده کنونی شده و صد البته که باید شنگول باشی وقتی که حکومت کشور مظلومم نیز به شما خدمت کرده و به پاس خدمات تاریخی ای که به ایران کرده اید! برای شما ۲۴ ساعته یا به زبان خودتان برنامه تلویزیونی پخش میکند و یا در بخش به اصطلاح فارسی نیز برای شما تبلیغ میکند! ولی از شما بدترش هم سالهای طولانی کثافت کاری کردن اما تنها لعن تاریخی برایشان باقی ماند! و بدانید که خدای راستین که همه زبانها را میفهمد و نه یک زبان! ، پاسخ دردناکی برایتان آماده کرده است!

 130. بابا جان من ایرانیا مسخرشو در آووردن این کارا همه برای اسم درآووردن حاجی بودن به این نیست که بری مکه همین که قلبت صاف باشه دروغ نگی به سخنان امامان وپیامبران عمل کنی همین بسه مکه هم نرفتی نرفتی اما مردم ساده لوح ما فکر میکنن اگه مکه برن به شخصیتشون اضافه میشه احترامشون بیشتر میشه عزیزتر میشن نه بابا جان من همین که قلبمون صاف باشه دروغ نگیم به توصیه های امامان وپیامبران عمل کنیم بسه(مرگ بر آل سعود)

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*