خانه / آخرین اخبار / طنز دورهمی مهران مدیری از شبکه نسیم +زمان پخش و عکس

طنز دورهمی مهران مدیری از شبکه نسیم +زمان پخش و عکس

مجموعه طنز دورهمی ساخته مهران مدیری در نوروز ۹۵ جمعه ها و شنبه ها ساعت ۲۳ از شبکه نسیم پخش می شود.

فیلم جدید مهران مدیری شبکه نسیم سریال نوروز سریال مهران مدیری سریال دورهمی زمان پخش دورهمی بیوگرافی مهران مدیری بازیگران دورهمی dorehami

دورهمی دکوری عظیم دارد که در هر قسمت ۳۰۰ نفر از مخاطبان -که طی یک فراخوان برای حضور در برنامه ثبت نام می‌کنند- به تماشای بازی بازیگران می‌نشینند. در واقع مجموعه به مانند تئاتری شبیه است که در هر قسمت مخاطبان بسیاری را به عنوان تماشاگر دعوت می‌کند.

مجموعه ترکیبی نمایشی «دورهمی» که پیش از این با عنوان «زعفرون» معرفی شده بود، همچنین با حضور بازیگرانی از جمله الیکا عبدالرزاقی، مهران رنجبر، شقایق دهقان و امیرمهدی ژوله همراه است.

«دورهمی» یک مجموعه نمایشی ترکیبی است و شامل استندآپ‌کمدی با حضور تماشاگران است و به جز بازیگران ثابت در هر قسمت یک بازیگر مهمان نیز حضور دارد که با حضور در مقابل دوربین همراه با سایر بازیگران وارد فضای شیرین و کمدی قصه خواهد شد.

فیلم جدید مهران مدیری شبکه نسیم سریال نوروز سریال مهران مدیری سریال دورهمی زمان پخش دورهمی بیوگرافی مهران مدیری بازیگران دورهمی dorehami

«دورهمی» قرار است از شبکه نسیم پخش شود. این مجموعه تلویزیونی به تهیه‌کنندگی هاشم رضایت و حمید رحیمی نادی و نویسندگی امیرمهدی ژوله در حال ساخت است.

مهران مدیری پس از «در حاشیه ۱» که در آن هم کارگردانی و هم ایفای نقش کرد، در مجموعه «دورهمی» به عنوان بازیگر ایفای نقش می‌کند.

مجموعه طنز دورهمی با ساختاری کاملا متفاوت نسبت به سایر آثار نمایشی پیشین تلویزیون دکوری عظیم دارد. در هر قسمت سیصد نفر از مخاطبان ،که طی یک فراخوان برای حضور در برنامه ثبت نام می کنند، به تماشای بازی بازیگران می نشینند. در واقع مجموعه به مانند تئاتری شبیه است که در هر قسمت مخاطبان بسیاری را به عنوان تماشاگر دعوت می کند.

اسامی برخی از بازیگران این مجموعه : سیامک انصاری ، الیکا عبدالرزاقی،مهران رنجبر ، محمد نادری ، شقایق دهقان، مهران مدیری و امیر مهدی ژوله

فیلم جدید مهران مدیری شبکه نسیم سریال نوروز سریال مهران مدیری سریال دورهمی زمان پخش دورهمی بیوگرافی مهران مدیری بازیگران دورهمی dorehami

«حمید رحیمی نادی» که به همراه «هاشم رضایت» تهیه کنندگی مجموعه تلویزیونی «دورهمی» را برعهده دارد در پاسخ به این سوال که مطرح شده مهران مدیری برای حضور در این سریال تقاضای ۶ میلیارد تومان دستمزد داشته و در نهایت با مبلغ ۳ میلیارد با شما به توافق رسیده است، گفت: این مطلب از اساس کذب است و چنین چیزی صحت ندارد.

وی ادامه داد: تلویزیون برای ساخت سریال های خود برآورد، هزینه و دستمزد مشخصی دارد و یک ریال بیشتر از آن هم پرداخت نمی کند. ضمن اینکه رقم قرارداد بازیگران برای صداوسیما محرز است و حتی اگر ما هم چنین رقمی را بپذیریم امکان ندارد تلویزیون زیر بار چنین هزینه ای برود.

رحیمی تصریح کرد: میزان دستمزد آقای مدیری در مجموعه «دورهمی» کاملا در حد عرف است و اصلا طی سال های طولانی که من پیش از این با وی همکاری داشته ام، او هیچ وقت چنین ارقام غیرقابل باوری ارائه نکرده و کاملا مطابق عرف موجود دستمزد خود را دریافت کرده است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چطور شد که آقای مدیری بازی در سریالی به کارگردانی کسی جز خودش را برای اولین بار پذیرفته است؟ عنوان داشت: خوشبختانه من همان طور که گفتم سابقه همکاری طولانی با آقای مدیری داشته ام و وقتی ایشان گروه تولید و البته متن را دید، حضور در این سریال را پذیرفت.

سریال «دورهمی» که پیش از این «زعفرون» نام داشت، در ۱۵۶ قسمت برای پخش از شبکه نسیم ساخته می شود و گفته می شود پخش آن پیش از آغاز سال نو آغاز خواهد شد.

فیلم جدید مهران مدیری شبکه نسیم سریال نوروز سریال مهران مدیری سریال دورهمی زمان پخش دورهمی بیوگرافی مهران مدیری بازیگران دورهمی dorehami

عکس های بازیگران مجموعه دورهمی

فیلم جدید مهران مدیری شبکه نسیم سریال نوروز سریال مهران مدیری سریال دورهمی زمان پخش دورهمی بیوگرافی مهران مدیری بازیگران دورهمی dorehami

 مجموعه طنز دورهمی در ایام عید نوروز ۹۵ از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

پاسخ مدیر شبکه نسیم درباره انتقادها به «دورهمی»

مدیر شبکه نسیم معتقد است بعضی تنها ظاهر را می بینند و تحلیل های شتابزده دارند.
حسین کرمی مدیر شبکه نسیم درباره شباهت میان برنامه «دورهمی» با یک برنامه هندی اظهار کرد که از آن برنامه اقتباس شده و ایده آنها دستکاری و به نام گروه ایرانی ثبت نشده است.

حسین کرمی مدیر شبکه نسیم درباره برنامه «دورهمی» که از این شبکه پخش می شود و دکور آن از یک برنامه کمدی هندی کپی برداری شده است، گفت: قطعا دکور برنامه «دورهمی» یک دکور اصیل و بی سابقه نیست و در یک برنامه هندی نیز همین دکور وجود دارد اما آن برنامه المان های ویژه ای داشت که در «دورهمی» قابل استفاده بود.

وی با توضیح ویژگی های برنامه «دورهمی» عنوان کرد: فضای برنامه ما در «دورهمی» خانوادگی است. در این برنامه سه نسل دور هم جمع می شوند و اتفاقات حول محور خانواده رخ می دهد. مسایلی مطرح می شود و بعد این مشکلات در قالب این خانواده حل می شود.

مدیر شبکه نسیم اضافه کرد: نیاز بود که برای این کاشانه یک زمینه هنری بوجود بیاید تا نشان دهد این خانواده چگونه علی رغم مشکلات، تفاوت دیدگاه ها و نیازها و اختلافات ظاهری می توانند کنار هم زندگی کنند و همه از این فضای مشترک بهره برند.

کمدین برنامه هندی اکت های مدیری را ندارد
کرمی با اشاره به انتقادات مطرح شده نسبت به شباهت‌های دو برنامه هندی و ایرانی اظهار کرد: بعضی تنها ظاهر را می بینند و تحلیل های شتابزده دارند. «دورهمی» ترکیبی از نمایش و گفتگوست که توسط یک مَسترکمدین همه مجموعه قصه ها، استندآپ ها و مصاحبه ها اداره می شود. درحالیکه اینها در آن برنامه هندی وجود ندارد و کمدین آن برنامه مطلقا اکت های مهران مدیری را ندارد.

وی در پاسخ به اینکه جایگاه قرار گرفتن مهران مدیری در میان مردم هم از این برنامه کپی شده است، بیان کرد: کمدین برنامه هندی صرفا در جایگاه قرار می گیرد و تنها هدفش این است که مردم با صدای خنده او بخندند و کار دیگری انجام نمی دهد. لزومی نداشت این جایگاه تغییر کند چون تلاش بر این بود که مدیری جدای از مردم قرار نگیرد و حتی گاهی پرسش های مردم را از داخل صحنه بپرسد.

نیازی نبود که در بعضی بخش ها که نیازی به خلاقیت ندارد، دست ببریم
مدیر شبکه نسیم افزود: بنابراین فرم برنامه ما بسیار متفاوت است، ما اکنون برنامه ای داریم که دکور دارد، نمایش دارد و علاوه بر اینها استندآپ و گفتگو دارد و در شرایط لزوم آواز هم دارد. بخشی از دکور ما که آشپزخانه است و در نمای دور دیده می شود در دکور هندی نیست.

وی با اشاره به بخش های مختلف این برنامه کمدی درباره کپی نعل به نعل دکور و اینکه چرا در قسمت هایی از دکور تغییراتی ایجاد نکرده اند؟ تصریح کرد: «دورهمی» بخش های فراوانی دارد و نیازی نبود که در بعضی بخش ها که نیازی به خلاقیت ندارد، دست ببریم. دکور آن برنامه هندی هم المان هایی داشت که برای برنامه ما کافی بود و ضروریات یک برنامه بومی و شرقی را تامین می کرد. اتفاقا این اقدامی غیراصیل است که شما ایده ای را از جایی بردارید و روتوش کنید؛ به گونه ای که انگار ایده و خلاقیت از خود شماست.

دستکاری ایده اقتباس شده غیرصادقانه است
کرمی با اشاره به اقتباسی که از برنامه هندی شده است، یادآور شد: در روند اقتباس اجزای قابل استفاده غیربومی را برای تامین هدف مورد نظر بومی برمی داریم. این اجزا ممکن است لباس، نحوه چینش، نوع موسیقی و… باشد. بنابراین روال غلطی نیست و اتفاقا اینکه ایده را دستکاری کنید رفتاری غیرصادقانه است. ما از برنامه کپی نکردیم چراکه کپی یعنی آنچه که در برنامه کمدی هندی وجود داشته است عینا در برنامه ما هم تکرار شود درحالیکه ما اقتباس کردیم و آنچه در «دورهمی» انتقال داده می شود بناست منظور و هدف ما باشد که در بستر خانواده و نقد اجتماعی رخ می دهد و چنین رویکردی مطلقا در آن برنامه وجود ندارد.

مدیر شبکه نسیم در پایان درباره اینکه چرا از المان های شرقی الهام نگرفته است، عنوان کرد: ما سراغ دکوری رفتیم که برای برنامه مناسب و با معماری شرقی که شیشه ها رنگی هستند و درها به حیاط باز می شوند تناسب داشته باشد اما مدیوم تلویزیون را هم باید در نظر می گرفتیم. با این حال من فکر می کنم کار غلطی نبود و قرار است عوامل برنامه توضیحی در این باره بدهند و حتی فکر می کنم مدیری هم در اولین قسمت به بعضی از شباهت ها با یک برنامه دیگر اشاره کرد که اطلاعی ندارم پخش شده است یا خیر.

dorehami.nasim

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. یه عده آدم عقده ای که خنده راتوی زندگی حرام میدونن به مدیری گیرمیدنوحرف مفت میزنن که به مهمنهاویا تماشاگرابی احترامی کردن ماکه بی احترامی ندیدیم اگه منظورشون اوآقاییه که موبایل آورده بودکه حقش بود چون تخلف کرده بودونبایدمیکرداگرم تراشیدن موی نیمافلاح وریش سروش صحت بودکه ایناازقبل هماهنگی شده بودچون بامهران مدیری حساب شوخی هم دارن پس الکی ایرادنگیرید وحرف بیخودنزنیدخیلی هم برنامه قشنگیه شمالیاقت ندارید.

  2. ایناکه به برنامه دورهمی گیرمیدن یاازاون خشکه مقدسای بی روحن که فکرمیکنن دین ومذهب فقط دستورگریه زاریو غم واندوه داده وخلاصه همه چیزروحروم میدونن یااونایین که برنامه های درپیتی ماهواره رامی بینن وبه صداوسیماایرادمیگیرن یاعقده ایین وبهترازخودشون رونمی تونن ببینن خلاصه حسودن شماافرادخودتونم بکشید همینه که هست شماخیلی ناراحتی نبین برودنبال هرچی دوست داری واسه کسی هم تکلیف تعیین نکن

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*