دلیل تأخیر عرضه مواد اولیه بسته‌بندی به صنایع غذایی

0

شرکت بازرگانی پتروشیمی با اشاره به بروز اشکال فنی در تولید پت(مواد اولیه بسته‌بندی مواد غذایی) به عنوان مواد اولیه مورد نیاز صنایع غذایی و تأخیر در تحویل این ماده، اعلام کرد این مشکل به زودی برطرف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، شرکت بازرگانی پتروشیمی در واکنش به خبر «بحران تأمین مواد پتروشیمی در صنایع غذایی» توضیحی را ارسال کرده است.

در این توضیح آمده است: عرضه پت گرید بطری (PET) در سال جاری و تا این تاریخ ۶۹ هزار و ۳۸۰ تن و به تعداد ۴۶ بار در بورس کالا بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۴۲ هزار و ۶۶۸ تن در بورس کالا) نشان دهنده ۶۳ درصد افزایش در تناژ است و فروش این ماده نیز در این مدت ۸۳ درصد افزایش داشته است.

متأسفانه به دلیل بروز مشکل فنی ایجاد شده در فاز ۲ مجتمع، تحویل حواله‌ها به صورت همزمان از فاز ۱ صورت می‌گیرد که این امر باعث تأخیر در تحویل حواله‌های صادر شده است.

در این رابطه نیز سعی شده که موضوع به نحوی مدیریت شود، تا در عرضه و تحویل این محصول با افزایش توان بارگیری خللی وارد نشود، کما اینکه طی سه هفته گذشته مقدار ۱۱ هزار و ۱۵۰ تن انواع گرید بطری در بورس کالا عرضه شده است.

از سوی دیگر، مدیریت پتروشیمی شهید تندگویان نیز با تمام توان در صدد برطرف کردن اشکال فنی بوده و به زودی با برطرف شدن مشکل در تولید، تحویل از فاز دوم نیز آغاز خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ