خودنمایی افراد مسئله دار در رسانه ملی

0
با شروع ماه مبارک رمضان، چهار شبکه سیما، اقدام به پخش مجموعه برنامه ویژه رمضان نموده‌اند که سراینده ترانه تیتراژ همه این برنامه‌ها، یک ترانه‌سرای فعال در آشوبهای سال ۸۸ است…

به گزارش صراط، پوشش مجری یکی از برنامه‌های تلویزیونی که پیش از افطار پخش می‌شود در فضای مجازی با بازتاب‌هایی روبرو شد!

یکی از اجراکنندگان برنامه‌های تلویزیونی که چند سالی است برنامه پیش از افطار یکی از شبکه‌ها را مجری‌گری می‌کند، در برنامه چند شب پیش این شبکه، با پوشش نامناسبی حاضر شد که اعتراض افکار عمومی در عرصه مجازی را در پی داشت.

این مجری که پیش از این هم، رفتار و نوع صحبت کردن او با مهمانان برنامه‌اش همواره حاشیه‌ها و انتقاداتی را به همراه داشته این بار هم در ابتدای ماه رمضان تلاش کرد الگوی نامناسبی از پوشش را ارائه دهد. این پدیده در برخی دیگر از مجریان شبکه‌های مختلف سیمای جمهوری اسلامی نیز در حال گسترش است.

با توجه به افزایش مخاطبین تلویزیون در ماه رمضان و نقش الگودهی رسانه ملی جای آن دارد مسئولین مربوطه، با طراحی لباس و مد مناسب برای مجریان، الگوی مناسبی از پوشش را به مخاطبان معرفی کنند.گفتنی است مجری یاد شده، دیروز بابت نوع پوشش خود از مخاطبان سیما عذرخواهی کرد.

وقتی مجری به جای شاکی!عذرخواهی می‌کند!

سازنده فیلم گذشته، تاکید کرد که صدا و سیما باید از من عذرخواهی کند!اصغر فرهادی در یکی از روزنامه‌های سینمایی، بخاطر آنچه رفتار غلط رسانه‌ ملی با خود خوانده بود، خواهان عذرخواهی رسانه ملی شد.

این اظهارنظر فرهادی در حالی است که اولا: فرهادی به دلیل برخی رفتارهای خود نظیر آنچه در جشن سینمای ایران رخ داد، باید از مردم ایران عذرخواهی کند. دوم؛ رسانه ملی همواره اخبار فیلم‌های این فیلم‌ساز را پوشش داده است و جمعه گذشته هم مصاحبه وی در برنامه هفت در بدو ورود به ایران، کاملا پخش گردید.

البته مجری برنامه هفت! به جای فرهادی اقدام به تکذیب مطالب منتشره فرهادی کرد!
بنابراین باید گفت صدا و سیما با دعوت از فرهادی اقدام به عذرخواهی غیرمستقیم کرده است. چرا که در این رابطه فرهادی راسا می‌بایست زحمت کشیده و مطالب منتشره منتسب به وی را در شبکه‌های مجازی تکذیب می‌کرد.

قابل توجه مسئولان نظارتی سیما!

به رغم اعمال نظارتی در صداوسیما، متأسفانه گاه برخی از برنامه‌سازان، فرصت خودنمایی و نفوذ برخی افراد مسئله‌دار در رسانه ‌ملی را فراهم می‌کنند.

با شروع ماه مبارک رمضان، چهار شبکه سیما، اقدام به پخش مجموعه برنامه ویژه رمضان نموده‌اند که سراینده ترانه تیتراژ همه این برنامه‌ها، یک ترانه‌سرای فعال در آشوبهای سال ۸۸ است.

جالب این است که گویا دست‌اندرکاران برنامه‌های یاد شده از سابقه این ترانه‌سرا کاملا آگاهی داشته‌اند، چرا که نام این ترانه‌سرا در تیتراژ، دیده نمی‌شود. اگرچه نام ترانه‌سرا در شبکه‌های مجازی منتشر شده است. شایان ذکر است این ترانه‌سرا در سال ۸۸، برای داریوش اقبالی خواننده سلطنت‌طلب و معتاد فراری ترانه‌ای سرود که بخشی از این ترانه، توسط قانون‌شکنان در کف خیابان، خوانده می‌شد.

در گذشته برخی دیگر از ترانه‌سرایان مسئله‌دار، با اسم مستعار کارهای خود را به گزاف به برنامه‌سازان می‌فروختند.

به نظر می‌رسد مسئولان نظارت سیما، باید با وسواس بیشتری کارهای برنامه‌سازان و تعاملات آنها را در نظر بگیرند تا به این شکل اعتماد میان مخاطب و رسانه‌ ملی خدشه‌دار نشود!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ