داروهای مورد علاقه قاچاقچیان کدامند؟

0

سردار زمانیان در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت قاچاق دارو در کشور گفت: داروهایی که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند، معمولا جزو آن دسته از داروهایی هستند که برای ورود مجوز ندارند.

وی با بیان اینکه داروهایی همچون مواد نیروزا، سقط جنین، محرک‌کننده جنسی، موادمخدر و از این قبیل داروها که محدودیت واردات دارد، معمولا مورد توجه قاچاقچیان است، گفت: معمولا قاچاقچیان در بحث ورود دارو به قاچاق این گونه داروها علاقه‌مند هستند.

رییس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره احتکار داروها به ایسنا، گفت: معمولا در جریانات اقتصادی، احتکار پدید می‌یابد و سودجویان هر زمان که احساس کنند دارو کمیاب شده و در بازار فروش به مشکل برخورده است، نسبت به دپوی آن اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر داروها در چرخه قانونی خود توزیع شوند، مطمئنا دچار مشکل احتکار یا عرضه خارج از شبکه نمی‌شود. گفت: متاسفانه برخی افراد که به نوعی در قاچاق دارو دخیل هستند به واسطه این که برخی داروهای ما دارای حمایت دولت است، این دارو‌ها را از کشور خارج می‌کنند و این همان داروهایی است که خارج از چرخه قانونی توزیع می‌شود که خلاف قانون بوده و پلیس علاوه بر این موضوع، با موضوعاتی همچون دپو و احتکار دارو نیز برخورد می‌کند.

زمانیان با بیان اینکه دارو به دلیل تاثیرات بر انسان و تاثیرات آن جزو اولویت و برنامه‌های پلیس مبارزه قاچاق کالا و ارز بوده و است، گفت: خوشبختانه از ابتدای امسال شاهد کاهش ورود داروی قاچاق به کشور بوده‌ایم که این مهم به واسطه اقدامات خوب در حوزه پیشگیری و مقابله به وجود آمده، اما با توجه به شرایط خاص دارو، این مسئله به عنوان اولویت خاص این پلیس در سال جاری پیگیری خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ