راه‌های وارد کردن خودروهای ممنوعه

0
 هر چند مصوبه ممنوعیت واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی اواخر سال گذشته با هدف کنترل خروج ارز از کشور اجرایی شد، اما ظاهرا برخی افراد خاص به این مصوبه دولتی پایبند نیستند؛ چراکه مدتی بعد از ابلاغ آن و به‌رغم ممنوعیت واردات این خودروها، برخی واردکنندگان همچنان به پیش فروش خودروهای ممنوعه با زمان تحویل سه ماهه یا فوری ادامه دادند و برخی از گمرکات کشور نیز هم‌اکنون به پارکینگ این خودروها تبدیل شده است. در همین زمینه واردات یک شبه هزار دستگاه خودروی لوکس بالای ۲۵۰۰ سی‌سی در فروردین امسال نیز با وجود ممنوع بودن واردات این خودروها به کشور از جمله مجوزهای خاص در این مورد است.
اما به نظر می‌رسد اتفاقاتی از جنس واردات خودروهای ممنوعه که در فروردین امسال یک شبه ترخیص شدند هنوز ادامه داشته باشد. در این راستا معاون فنی گمرک دیروز در گفت‌وگو با «ایسنا» از انباشت خودروهای با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی در گمرکات کشور خبر داد، این در حالی است که پیش از این هزار دستگاه از این خودروهای ممنوعه در اوایل سال شماره‌گذاری و برای فروش در بازار آماده شده بودند.
اما محمدرضا نادری در حالی از توقف خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی می‌گوید که پیش از این ساسان خدایی، معاون مدیرکل دفتر مقررات واردات سازمان توسعه تجارت از ترخیص خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی که قبل از قانون ممنوعیت ثبت سفارش و وارد گمرک شده بودند در راستای حمایت از سرمایه‌گذاری ایرانی خبر داده بود. حال این سوال مطرح است که اگر خودروهایی که از قبل ثبت سفارش شده بودند و در فروردین‌ماه ترخیص شدند پس این خودروهایی که هم‌اکنون پارکینگ گمرکات را اشغال کرده‌اند طبق چه مجوزی وارد شده‌اند؟ آیا این خودروها نیز در انتظار مجوز دیگری برای ورود به کشور هستند؟
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ