خانه / آخرین اخبار / اول مارکت همراه اول +نحوه لغو و پاسخ به سوالات avvalmarket

اول مارکت همراه اول +نحوه لغو و پاسخ به سوالات avvalmarket

لغو اول مارکت ، اول مارکت چیست ، قرعه کشی اول مارکت ، لغو اول مارکت همراه اول ، دانلود اول مارکت ، avvalmarket

مسابقه پیامکی همراه اول لغو اول مارکت قطع پیامک همراه اول قرعه کشی اول مارکت حامی برنامه دورهمی اول مارکت اخبار همراه اول avval market

در برنامه دورهمی قرعه کشی اول مارکت با کمترین امکانات و با حضود مدیریت شبکه نسیم و حضور یکی از مدیران اول مارکت با دست مهران مدیری انجام شد.

نتیجه قرعه کشی ۶۰۰ تبلت: شروع کد برندگان ۷۲ ، گام حرکت ۱۳۰۰

نتیجه قرعه کشی ۲۰۰ گوشی هوشمند: شروع کد برندگان ۱۹، گام حرکت ۱۴۰۰

قابل ذکر است این قرعه کشی ویژه مشترکین همراه اول می باشد.

برای شرکت در قرعه کشی و دریافت جایزه نقدی که به همه شرکت کنندگان تعلق میگیره کافیه عدد ۱ رو به ۳۰۸۰ ارسال نمایند، بعد از این کار ۱۰۰۰۰تومان از حساب شما کسر میشه و همان لحظه حساب کاربری شما در اول مارکت ۹۰۰۰۰تومان شارژ میشه که می توانید نرم افزار های و کتاب های صوتی رو خریداری نمایید.

نتایج قرعه کشی خودرو ۳۴۰ میلیون تومانی:

برنده خودرو اول: خانم لیلی صناعی از گچساران با کد شناس: ۱۰۴۶۵۲۸ با شماره همراه: ۵۹۵۲***۰۹۱۷

برنده خودرو دوم: آقای یوسف اسماعیلی از ایزه با کد شناس: ۱۲۱۱۵۷۲ با شماره همراه: ۰۸۴۳***۰۹۱۶

پاسخ اول مارکت به اعتراض مشترکین؛ بازگشت وجه به کاربران ناراضی پیامک های ۱۰ هزار تومانی دورهمی

با توجه به سوالات مشترکین درباره ثبت نام مشترکین همراه اول در سرویس اول مارکت (در برنامه دورهمی) ، پاسخ سوالات مشترکین به شرح ذیل ارئه می گردد :

۱- مشترکینی که تمایل به لغو عضویت سرویس خود و عودت وجه پرداخت شده داشته باشند می توانند عدد ۷ را به ۳۰۸۰ تا ساعت ۱۲ ظهر مورخ ۹۵/۳/۷ ارسال نمایند.

۲-مشترکینی که سرویس خود را لغو می نمایند امکان استفاده از ۹۰ هزار تومان شارژ هدیه خرید از اول مارکت و شرکت در قرعه کشی جوایز اول مارکت را نخواهند داشت.

۳-این سرویس ویژه مشترکین همراه اول می باشد لذا از خطوط ایرانسل و رایتل هیچ وجهی بابت سرویس کسر نمی گردد.

۴-اول مارکت اپلیکیشن های اندرویدی ارائه می نماید لذا کاربرانی که از سیستم های عامل دیگر استفاده می نماید می توانند از سایت اول مارکت خرید کتاب صوتی نمایند .

****

ماجرای پیامک های ۱۰ هزار تومانی و نارضایتی بخشی از مخاطبان

اول مارکت نیز به عنوان یک فروشگاه مجازی اپلیکیشن‌ های اندرویدی، حامی مالی این برنامه ی پرطرفدار شده است؛ فروشگاهی مجازی که به زعم خود تلاش دارد بزرگ‌ ترین مجموعه از اپلیکیشن‌ های ایرانی و غیر ایرانی را برای مخاطبان فارسی زبان به ارمغان بیاورد.

تا اینجای کار همه چیز خوب و سازنده پیش می رود؛ یک کسب و کار اینترنتی حامی مالی یک کسب و کار تلویزیونی شده است و قطعاً هر دو طرف قرار است از این همکاری دوجانبه به نحو مقتضی منتفع شوند. مثلاً می شود انتظار داشت که با این اتفاق، هر از گاهی شاهد تبلیغ حامی مالی از سوی برنامه ی تلویزیونی باشیم. اما به تازگی و با اعلام یک سامانه ی پیامکی در خلال برنامه و به دفعات، و تشویق مخاطبان به ارسال پیامک به آن، اوضاع کمی آشفته شده و بسیاری از کاربران فضای مجازی به شدت از این موضوع دلخور شده اند.

مسابقه پیامکی همراه اول لغو اول مارکت قطع پیامک همراه اول قرعه کشی اول مارکت حامی برنامه دورهمی اول مارکت اخبار همراه اول avval market

ماجرا از این قرار است که با ارسال عدد ۱ به سامانه ی اول مارکت با شماره ی ۳۰۸۰، بلافاصله و بدون درخواست تأیید، پیامک دیگری برای کاربر ارسال می شود حاکی از اینکه مبلغ ۱۰ هزار تومان روی قبض بعدی وی محاسبه خواهد شد؛ البته در ازای این مبلغ، ۱۰۰ هزار تومان اعتبار خرید اپلیکیشن و کتاب صوتی از فروشگاه مجازی اول مارکت در اختیار کاربر قرار می گیرد و شانس شرکت در چند قرعه کشی به او داده می شود.

این در حالی است که بسیاری از کاربران می گویند از ماهیت این تراکنش هیچ اطلاعی نداشته اند و صرفاً برای حمایت از برنامه این کار را کرده اند. همانگونه که در تصویر زیر می بینید، متن پیامک ارسالی قبل از پیامک کد فعالسازی، نشان می دهد کسر شدن این مبلغ، پیش از فعالسازی انجام می شود؛ از این رو کاربر ترجیح می دهد حداقل از خدمات استفاده کند و راضی یا ناراضی، کد فعالسازی را ارسال می کند. این یعنی حتی اگر تا این مرحله واقعاً مبلغی کسر نشده باشد، با ارسال کد این اتفاق می افتد.

مسابقه پیامکی همراه اول لغو اول مارکت قطع پیامک همراه اول قرعه کشی اول مارکت حامی برنامه دورهمی اول مارکت اخبار همراه اول avval market

مشکلی که پیش آمده از چند ایراد اساسی ناشی می شود که بخشی از آن از حرکات نسنجیده ی مخاطب و بخش دیگر آن از عدم شفافیت عمدی یا غیرعمدی برنامه ساز و حامی مالی آن سرچشمه می گیرد. اول از همه اینکه بسیاری از مخاطبان این برنامه ممکن است اساساً از موبایل اندرویدی استفاده نکنند، و روحشان هم خبردار نباشد که اول مارکت فروشگاهی اندرویدی است. به این ترتیب با هر بار تشویق مخاطب به ارسال پیامک، باید این نکته به او یادآوری شود که تنها کاربران اندروید می توانند از اپلیکیشن های فروشگاه استفاده کنند.

دوم اینکه بسیاری از مخاطبان این برنامه ی تلویزیونی ممکن است موبایل اندرویدی داشته باشند، اما به طور اخص با فروشگاه اول مارکت آشنایی نداشته باشند و ندانند خدمات و اپلیکیشن هایی که در ازای ارسال پیامک به آنها دسترسی پیدا می کنند دقیقاً چه هستند. دقت داشته باشید که حتی «یک ماهه» بودن اعتبار ۱۰۰ هزار تومانی خرید هم پیش از ثبت درخواست به کاربر اطلاع داده نمی شود.

و سوم اینکه اساساً در هر بار دعوت از مخاطب به ارسال ۱ به شماره ی سامانه ی پیامکی، توضیح داده نمی شود که این کار ۱۰ هزار تومان برایش هزینه در بر خواهد داشت؛ موضوعی که در بسیاری از شبکه های تلویزیونی دنیا یک قانون است. توجه داشته باشید حتی یک بار ذکر پیامک و دعوت مخاطبان به ارسال، بدون ذکر هزینه ی آن با توجه به مخاطب میلیونی برنامه های تلویزیونی می تواند رقم بسیار قابل توجهی پول را ناخواسته و بدون رضایت مخاطب جابجا کند؛ چه برسد به تکرار آن به دفعات.

مسابقه پیامکی همراه اول لغو اول مارکت قطع پیامک همراه اول قرعه کشی اول مارکت حامی برنامه دورهمی اول مارکت اخبار همراه اول avval market

حتی در دیگر کانال های اجتماعی این برنامه نظیر صفحه ی اینستاگرام آن با نزدیک به ۷۰ هزار فالوور نیز این موضوع به وضوح به چشم می خورد. گرچه با توجه به خارج از دسترس بودن وبسایت برنامه، برای اطلاع از اصل بودن این صفحه راهی جز چک کردن تعداد فالوور ها و صفحات فالو شده توسط خود دست اندرکاران برنامه باقی نمی ماند. به هر ترتیب، تکلیف کاربر اینستاگرامی که از ماهیت موضوع باخبر نیست چیست؟ اینستاگرام به کنار، کاربری که صرفاً جسته و گریخته قسمت هایی از برنامه را روی تلویزیون یا اینترنت تماشا کرده از کجا باید بداند مجری برنامه در جایی هزینه بر بودن این فرایند را به تفصیل توضیح داده است؟

و در نهایت و جالب تر از هر چیز اینکه، با وجود همه ی این کاستی ها، در صورتی که اول مارکت پس از دریافت پیامک از سوی کاربر، با یک پیامک، هزینه ی مورد نظر را به او اطلاع می داد و از او درخواست تأیید این مبلغ را می کرد، از همه ی این سوء تفاهم ها و دلخوری ها پیشگیری می شد.

ماجرا به همینجا ختم نمی شود. دقت داشته باشید که برای غیر فعال سازی طرح تشویقی اول مارکت، حتماً باید پیامک ۱off را به ۳۰۷۰۳ ارسال کنید. از طرف دیگر همانگونه که در تصویر پایین می بینید صحبتی از عودت مبلغ ۱۰ هزار تومانی در کار نیست و به نظر می رسد تنها می توان شرکت در قرعه کشی یا تمدید خودکار احتمالی این طرح برای ماه آینده را غیر فعال کرد. حتی در پایان پیامک غیر فعال سازی نیز کاربر مجدداً به ارسال عدد ۱ تشویق می شود؛ با ادبیاتی که می تواند یک بار دیگر این شبهه را در ذهن کاربر به وجود بیاورد که شاید بازگرداندن طرح لغو شده، هزینه ای نداشته باشد:

مسابقه پیامکی همراه اول لغو اول مارکت قطع پیامک همراه اول قرعه کشی اول مارکت حامی برنامه دورهمی اول مارکت اخبار همراه اول avval market

این تجربه ها نشان می دهد موضوعاتی مثل این تا چه حد می توانند حساس باشند، خشم کاربران را برانگیزند و حتی اعتماد مردم به رسانه را تحت تأثیر قرار دهند. تک تک کلماتی که در چنین مراوداتی میان اپراتور و مخاطب رد و بدل می شود باید از شفافیت و وضوح کافی برخوردار باشد. باید قوانینی در این زمینه وجود داشته باشد تا جلوی سوء برداشت های احتمالی گرفته شود؛ چه از سوی رسانه ای که این پیام را به جامعه مخابره می کند و چه از سوی اپراتوری که آن را اجرا می کند.

ناگفته نماند، مخاطب نیز به همان اندازه باید هشیاری به خرج دهد. صرف اینکه یک شخصیت شناخته شده ی تلویزیونی در یک رسانه ی بزرگ شما را دعوت به ارسال کدی به شماره ای می کند، دلیل خوبی برای جوزدگی و تبعیت از خواسته ی او نمی شود. در عصر فناوری و ارتباطات، ارسال تنها یک رقم کد می تواند سرنوشت آینده را به هر میزان که می توانید فکرش را بکنید تغییر دهد. بهتر است پیش از چنین کاری، از ابعاد مختلف آن و پیامدهایش اطلاع حاصل کرد. به هر صورت باید صبر کرد و دید واکنش مسئولان برنامه و دست اندرکاران حامی مالی آن به نارضایتی شدید کاربران از این موضوع چیست و چه راهکاری برای جبران عدم شفافیت پیش آمده اندیشیده می شود.

فیلم سینمایى “ساعت ۵ عصر”به کارگردانى مهران مدیرى صبح دوشنبه در تهران کلید می خورد. سرمایه گذارى این فیلم به عهده اول مارکت است.

با اطلاعیه روابط عمومى پروژه، فیلم سینمایى (ساعت ۵ عصر)به کارگردانى مهران مدیرى صبح دوشنبه در تهران کلید مى خورد.

محمود کلارى فیلمبردارى این پروژه را بر عهده دارد. همچنین؛ سرمایه گذارى این فیلم به عهده اول مارکت است.

منبع : دیجیاتو

۲۶۷ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. سلام الان ۳ ماهه چهل هزار تومان از من کسر میشه .برنامه اول مارکت اصلا تموم شده ولی باز پیامش میاد خدا لعنتشون کنه . کلاهبرداری یعنی همین

 2. سلام از من چهل هزار تومان در عرض ۲۰ روز کم میشه و دستمان به جایی بند نیست . خدا لعنتشون کنه

 3. آخه… این همه واستون فحش مینویسند شما حرف خودتون رو میزنید جمع کنید این دزد بازاری هارو کم دروغ به مردم تحویل بدید این پولا خانوادتونو امیدوارم فلج و نابود کنه

 4. سلام توی مراسم قرعه کشی اول مارکت در ۲۰مرداد ۹۶ برای مشخص شدن نفر سوم که ماشین رو ببره وقتی گردونه وایساد توپ سبز روی عدد هفت وایساد ولی عدد سه رو اعلام کردن وتوپ نارنجی هم روی یک وایساد که دو اعلام شد و بعد موقع مشخص شدن نفر آخر وقتی گردونه وایساد توپ قرمز روش دوتا عدد بود که عدد پنج رو میشد یه طرفش دید

 5. سلام خواستم بگم پیام قبلیم قسمت آخرش درست نیس

 6. ….
  من روزی ۴۰۰ تومان ازم کم شد تا بیشتر از ۴۰ روز ولی بازم کد قرعه کشی برام نفرستادن.
  از طریق ۳۰۸۰ با خط ایرانسلم هم بسته ۱۰ هزارتومانی خریدم که کد قرعه کشی برام نفرستادن.
  تو سایتش نوشته تو همون قسمت توی ۳۰۸۰ میتونی کد قرعه کشی رو ببینی ولی توی قسمت اول مارکت ۳۰۸۰ فقط نوشته شماره کارت خودتون رو وارد کنید.
  یعنی هیچ چیز نیست جز یک کلاه… واضح وگرنه چه طوری که یک راه ارتباطی ساده با مردم ندارند. یک ایمیل گذاشتن که هر چی پیام میدی جواب نمیدن با یک تلگرام که هر چی پیام میدی نمیخونند.
  …..
  آقای مدیری هم که اسپانسر همچین کسایی میشه باید مسولیت قبول کنه.
  این نشون میده چه قدر راحت یک مشت …بردار تو ایران راحت تو تلویزیون تبلیغ میکنند هیچ کس هم بهشون کاری نداره.

 7. دوستان اول مارکت یه … واقعی به تمام معنا است من یکی از برنامه نویسانی هستم که چند تا برنامه ساختم وگذاشتم روی اول مارکت اما هیچ پولی از فروش برنامه های خودمون بهمون ندادن پولهاش و خرج تبلت کردن برای دورهمی .حرومشون باشه از پول دسترنج ما به اسم خودشون تبلت رایگان میدن مردم .در اصل پیش مردم خودشون و خوب نشون میدن …های کثیف

 8. سلام من ۱ رو ارسال میکتم چرا هیچ پیامی به من نمیده؟

 9. من ۱۰هزار ازم کم شد کدرهگیری هم دارم ولی یک ریال ب حسابم نیومده ک حتی یک برنامه بخرم هرچقدرم از هر راهی شده درخواست راهنمایی کردم ولی ب دیوار بگی جواب پس میده …..

 10. سلام
  دوستان فریب خورده این … سالهاست که با گله آشناست من درمونده هم به عشق برنده شدن بی ام و با خط ایرانسلم وشماره کارت عابرم شرکت کردم ولی هیچ پیامی از اول مشکل برام نیومد حالا هم هرچه میخوام قطعش کنم نمی تونم عجب غلطی کردم میترسم تا آخر عمر بایست به این … باج بدم. اگه کسی میتونه راهنمایی کنه خدا خیرتون بده

 11. سلام خوب هستین اول مارکتی هاببخشین من یه سوالی داشتم من هم مثل بقیه این گوشیم بعنوان گوشی اندرویداین نرم افزاروشرکت دراین مسابقه روانجام دادم اماقشنگ هرروزازاعتبارگوشیم ۴۰۰تومن کم میشه امابقول شمادوستان هیچ نه پیامی که مبتی برکدتاییدیه باشه نمیفرستن نمیدونم چراابنکارهاروبامامیکنن وچطورمیخان جواب اون دنیاشون روبدن خداعاقبت مسترمهران مدیری روبخیربکنه امامنظوربنده لین هستش که اگرتواین کارعواملی پشت پرده قرادارن پس لذانبایدغول خرفاشون روبخوریم چرابه چه دلایلی اینکارهاروبامردم میکنن اگرحرفاشون درسته که هیچ اگه نیس پس چراینقدرتبلیقات بیخودی دراین برنامه میکنن …

 12. سلام خوب هستید اول مارکت ها پس چرا کد قره کشی نمیاد عدد ۸رو به ۳۰۸۰ ارسال کردم میخواستم کدم رو ببینم ولی جواب نمیده و عضویتم لغو شد یعنی باید از دوباره شروع کنم تا ۲۵ روز دیگه کسر روزی ۴۰۰تومن از شارژم کم شه لطفا جواب بدید؟

 13. سلام خسته نباشید کدقرعکشی برایم نیامده لطفا برسی کنید

 14. سلام ایا با لغد سرویس اول مارکت پولی که پرداخت کردیم هم پس داده میشه؟اگه نه چطوری میتونیم پس بگیریم؟

 15. این سرویس چطور لغو میشه؟چرا هیچی برای کنسل کردن وجود نداره؟

 16. سلام.من با کد دستوری ک فرمودین بسته تشویقی خریدم ولی جز کد رهگیری هیچی نیومد واسم،هرروزم مثل بیشتر دوستا ازحسابم۴۰۰کم میشه ولی اعتبار خریدهم نمیده،وهیچ کدی هم برای لغوش نیس
  خدا ازت نگذره مدیری
  مردمو بیچاره کردین کسی هم نیس جوابگوباشه،پشیتیبانی تونم جواب نمیده
  مدیری خدا …

 17. واست یه پیشنهاد دارم مدیری عزیز
  مهمان داریم چه مهمانی
  لااقل یه کد هف رقمی الکی به مخاطباتی ک ده هزارتومنو پرداخت کردن بده که یکی مثل من نیاد اینجا رسوات کنه،امیدوارم ک اون دنیایی درکار نباشه اگه باشه ولت نمیکنما،بی ام و که هیچ شرکت اول مارکتم بزنی به نامم بازم حلالت نمیکنم.باتشکر از سایت

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*