خانه / آخرین اخبار / فرم ثبت‌نام دریافت یارانه نقدی منتشر شد / مدارک لازم برای ثبت نام

فرم ثبت‌نام دریافت یارانه نقدی منتشر شد / مدارک لازم برای ثبت نام

در فرم خوداظهاری دریافت یارانه نقدی دولت آمده است: منظور از سطح درآمد خانوار، میانگین مجموع درآمد ماهانه همه اعضای خانوار در سال 92 شامل درآمد حاصل از شغل اصلی و شغل دوم، دریافت اجاره بها، سود سهام، سود سپرده بانکی، عایدی از مستغلات، حقوق ماهانه مستمری یا وظیفه بگیران و مواد مشابه قبل از پرداخت اقساط وام است، ضمن اینکه باید سطح درآمد خانوار با دارایی‌های آن خانوار همخوانی داشته باشد.

متقاضیان در ابتدا صفحه ای www.refahi.ir مشاهده می كنند كه شش بند توضیح دارد و مربوط به قوانین و مقرارت دریافت یارانه نقدی است.

در بند یك تأكید شده مطابق قانون فقط افراد نیازمند می توانند برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام كنند. مورد بعدی از متقاضی تعهد می خواهد تا صرفا مشخضات افرادی را كه هم اكنون  تحت تكفل دارد، درج كند.

در بند سه متقاضی متعهد می شود در صورت درخواست سازمان هدفمندی یارانه ها مدارك لازم را برای اثبات درستی اطلاعات اعلام شده در فرم ارائه كند، مورد بعد كه انتظار می رود مورد توجه متقاضی قرارگیرد، این است كه اگر مشخص شود اطلاعات نادرستی در فرم‌ها اظهار شده، به موجب قانون ضمن استرداد وجود دریافتی تا سه برابر یارانه نقدی دریافت شده متقاضی مشمول جریمه قرار می گیرد.

در بند پنجم متقاضی یارانه نقدی تأیید می كند اطلاعاتی كه در فرم‌های تقاضای یارانه نقدی درج می كند می تواند مبنای ارزیابی مالی و رتبه سنجی اقتصادی اش برای اعطای وام یا سایر تسهیلات از سوی بانك‌ها و موسسه های مالی قرار گیرد و دست آخر در بند ششم معنا و مفهوم سطح درآمد ماهانه توضیح داده شده است.

بر این اساس میانگین مجموع درآمد ماهانه همه اعضای خانوار در سال 92 شامل درآمد حاصل از شغل اصلی و شغل دوم، دریافت اجاره بها، سود سهام، سود سپرده بانكی، عایدی از مستغلات، حقوق ماهانه مستمری و مواد مشابه دقت شود قبل از پرداخت اقساط مورد نظر می باشد.

در انتهای صفحه اول متقاضی یارانه نقدی باید تمام شش بند دكر شده را تأیید كند كه این به منزله فهم دقیق ازمقررات دریافت یارانه نقدی تلقی می شود. صفحه دو شامل پرسش های متداول است، در ابتدا سرپرست خانوار متقاضی یارانه نقدی باید شماره ملی خود را در محل تعبیه شده در سمت چپ صفحه بدون خط تیره و فاصله وارد كند.

سپس آخرین شماره حسابی كه جهت دریافت یارانه اعلام كرده اید را در مستطیل مربوطه وارد كنید دقت شود شماره كارت بانكی را وارد نكنید در ادامه متقاضی یارانه نقدی باید تعداد اعضای خانواده خود را شامل خود و افراد تحت تكفل در سمت چپ و محل مربوطه درج كند؛ پس از تكمیل این سه بخش متقاضی باید كد امنیتی 5 رقمی را واردكند و اطلاعات درج شده را تأیید كند.

در صفحه سوم ابتدا متقاضی یارانه نقدی باید اسم خود و افراد تحت تكفلش را به همراه شماره ملی هر یك نوشته و وضعیت مالك بودن یا نبودن واحد مسكونی را برای هر یك جداگانه مشخص كند.

در ادامه متقاضی براساس تعریفی كه از سطح درآمد در بند شش صفحه اول مشخص شده كه البته یك بار دیگر هم در مستطیلی كه مشاهده می كنید برایش یادآوری می شود خود را در یكی از پنج گروه درآمدی قرار دهد گروه های درآمدی به این ترتیب است: كمتر از 600 هزار تومان، از 600 هزار تومان تا یك میلیون تومان، از یك تا 2 میلیون تومان، از 2 تا 2.5 میلیون تومان و بیشتر از 2.5 میلیون تومان در ماه.

مرحله آخر اطلاعات محل سكونت خانوار است. متقاضی مشخص می كند ساكن شهر، روستا و یا در زمره عشایر كشور است. آنگاه استان و شهرستان محل سكونت را انتخاب می كند درج كد پستی نیز در مرحله بعد قرار دارد و در نهایت بسیار مهم است كه متقاضی شماره تلفن همراه و ثابت خود را در محل تعبیه شده درج كند.

به تمام متقاضیان دریافت یارانه نقدی به جد توصیه می شود پس از خواندن مندرجات مستطیل انتهای صفحه سوم و آگاهی از جنبه حقوقی اطلاعاتی كه اعلام كرده اند نسبت به تأیید آن اقدام كنند چنانچه تمام مراحل و اطلاعات درج شده باشد به متقاضی دریافت یارانه نقدی كد شناسایی یاز طریق پیامك به شماره تلفن همراه اعلام شده ارسال می شود.

بنابر اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، ثبت نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «صفر» است از صبح روز 20 فروردین ماه جاری، به طور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به نشانی www.refahi.ir و یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری ها و فرمانداری‌ها انجام می‌شود.

همچنین سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «یک» است نیز باید در روز دوم ثبت نام یعنی 21 فروردین ماه جاری اقدام به نام نویسی در سایت رفاهی کنند.

سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی به ترتیب در روزهای بعد با عدد سمت راست شماره کارت ملی «دو» در روز 22 فروردین، عدد «سه» در روز 23 فروردین، عدد «چهار» در روز 24 فروردین، عدد «پنج» در روز 25 فروردین، عدد «شش» در روز 26 فروردین، عدد «هفت» در روز 27 فروردین، عدد «هشت» در روز 28 فروردین و در نهایت عدد «9» در روز 29 فروردین ماه جاری انجام خواهد شد.

همچنین روزهای 30 و 31 فروردین ماه جاری به ثبت نام از سرپرستان خانوارهای متقاضی یارانه نقدی تعلق دارد که در طی 10 روز قبل به هر دلیل موفق به ثبت نام نشده‌اند.

ثبت نام از هر نقطه کشور با ورود به سایت www.refahi.ir امکانپذیر خواهد بود و افرادی که در روستاها و مناطقی زندگی می کنند که دسترسی به اینترنت ندارند نیز می توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداریها، بخشداریها و استانداریها و مراکز کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مراجعه کنند.

یارانه نقدی دریافت یارانه نقدی دانلود فرم ثبت نام یارانه‌ نقدی ثبت نام یارانه نقدی

یارانه نقدی دریافت یارانه نقدی دانلود فرم ثبت نام یارانه‌ نقدی ثبت نام یارانه نقدی

یارانه نقدی دریافت یارانه نقدی دانلود فرم ثبت نام یارانه‌ نقدی ثبت نام یارانه نقدی

مهر

۱۴ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. در دولت احمدی نژاد سبد کالا به همه تعلق داشت . آقای روحانی اگر این کار هایی که انجام می دهی در راستای ظهور مهدی نباشد از پل صراط رد نخواهی شد ….

 2. کسانی که یارانه دارند فرم بالا را پر نکنند یارانه تون قطع میشه.رو تیتر زده ثبت نام سبد کالا ولی در اصل از سبد کالا خبری نیست..ما با خودمان هم رو راست نیستیم

 3. من محتاج سبد کالا هستم چون نه درامد دارم نه شغل چرا نباید بگیرم این شماره ملی منه رسیدگی کنید ۳۲۳۰۷۲۲۶۱۲

 4. سلام من کارگرفصلی هستم یه روزکارهست ده روزنیست ۱۱ساله مستاجرم به خدا درآمدی نداری همیشه خجالت زده هستم پیش همسروبچم تاحالاسبدکالابه من تعلق نگرفته

 5. با سلام بنده چکار کنم کجا بزم سبد کالا تا حالا نگرفتم

  لطفا به ایمیلم جواب رو بفرستاید ممنونو میشم

  زن و بچه دارم با پدرم زندگی میکنم بیکارم فقط یه کار دارم حقوقش ۵۰۰ تومن

  ۴۰۰ میره قسط وام ازدواج کرایه ماشین در ماه ۱۵۰ تومن تازه ۵۰ کم میارم از یارانه میبرم به نظرتون چکار کنم آقای ریس جمهور

 6. سلام هیچ سبد کالایی به من تعلق نگرفت چرا کسی جواب مارا نمیده هرجا مراجعه میکنم جوابشون به شما تعلق نمیگیره هست یا ندین یا برای همه باشه چرا بعضیها چندمین باره میگیرند بعضیها مثل من هیچی نمیگیرند این هم شماره ملی ۵۵۰۹۹۴۰۱۳۱

 7. با سلام بنده ۳۰ سالمه حقوقم ۴۵۰ تومان بود شد ۵۰۰ ت الان بعد از ۳ کار کردن شد ۶۰۰ تومان متاهل دارای زن و بچه یه دختر هستم قسطام تو ماه ۴۰۰ ت وام ازدواجو غیره وو کرایه رفت و آمدم با ماشین در ماهم ۱۵۰ تومان تهش هیچی نمیمونه تا حالا هم سبد کالا نگرفتم هیچی فقط میگن بهزیستی کمیته امداد پس ما چی امثال من چی لطفا رسیدگی کنید کد ملی ۵۲۶۹۸۸۲۰۸۶ ممنون میشم لطفا جواب به ایمیلم بفرستید

 8. سلام

  متاهلم دنبال کارم چن ساله هنوز کار پیدا نکردم .حقوقی هم جایی نمیگیریم .سبد کالا هم واقعا نیاز دارم
  ۳۳۸۰۰۵۳۰۰۷ اینم کد ملی لطفا رسیدگی کنین

 9. بنده۴۸سالم تابحال سبدکالا نگرفتم نمیدونم شرایط تقسیم این سبد چی هست توی کوچه ماتمام کسای که دستشون به دهنشون میرسه بهشون تعلق گرفته ویکسری مثل بنده بایدبریم گدای خدای نمیدونم این چه عدالتی هست.امیدم فقط به خداهست توی اخبارمیگن بیایدثبت نام کنیدولی چطوری.شب عیدی شرمنده زن وبچه ام هستم.بقول معروف سیرکه ازگرسنه خبرنداره.کدملی ۱۲۱۸۷۳۰۴۲۰ خدایابدادم برس.

 10. سیدقاسم محمدی شیخ شبانی

  سلام من نیاز به سبد کالا دارم اینم شماره ملی برای پیگیری لطفا رسیدگی کنید و اطلاع بدهید.ممنون۱۲۹۲۸۰۱۹۱۳

 11. لعنت بر ظالم چراااا به من بیکار و گرسنه سبد کالا تعلق نگرفته خدااااااایااااا فریاد عدالت خواهیمون رو پیش کی ببریم…

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*