خانه / آخرین اخبار / از زنی در بیمارستان جنوب تا آخرین لحظات زندگی مرتضی پاشایی / “فیلم های موبایلی” دغدغه جدید بیماران در بیمارستان ها

از زنی در بیمارستان جنوب تا آخرین لحظات زندگی مرتضی پاشایی / “فیلم های موبایلی” دغدغه جدید بیماران در بیمارستان ها

هنوز زمان زیادی از انتشار فیلم منزجر کننده زنی در یکی از بیمارستان های جنوب کشور نگذشته است که فیلم جدیدی از لحظات جان کندن یک بیمار دیگر بر تخت بیمارستان در یوتیوب قرار گرفته است!

همسر مرتضی پاشایی مراسم ختم مرتضی پاشایی فیلم مرتضی پاشایی پیش از مرگ بیماری مرتضی پاشایی

مرتضی پاشایی خواننده جوان کشور روز جمعه درگذشت و تجمعات مختلفی از سوی هواداران او در تهران و شهر های مختلف برگزار شد اما آنچه که به سرعت در فضای مجازی منتشر شد فیلمی از آخرین لحظات زندگی پاشایی است.

این تصاویر اگر چه مشخص نیست توسط چه کسی فیلمبرداری شده اما فضای اتاق نشان می دهد که این امکان فقط برای خانواده یا پرسنل بیمارستان مهیا بوده با توجه به اینکه امکان ندارد خانواده او از لحظات وحشتناک درد و رنج عزیزشان فیلمبرداری کرده باشند پس باید ریشه این اقدام ضد اخلاقی را در بیمارستان جستجو کرد.

انتشار این دو فیلم در یک بازه زمانی کوتاه، از بروز یک بحران اخلاقی در بیمارستان های کشور حکایت دارد و آن نبودن امنیت روانی بیماران است ، در حالی که بیمارستان می بایست محل آرامش و تسکین و بهبود آلام بیماران باشد.

متأسفانه شرایط به گونه ای است که هر لحظه ممکن است فیلمی از یک بیمار در شبکه های اجتماعی نشر یابد و به نوعی درد و رنجی دیگر برای بیماران و خانواده شان باشد.

آنچه مسلم است در شعار و منشورهای سازمانی بیمارستان ها رازداری ، پرده پوشی و حفظ اسرار بیماران یک وظیفه اخلاقی و قانونی برای بیمارستان ها عنوان می شود اما به نظر می رسد دستگاه های متولی نظام سلامت به خصوص وزارت بهداشت می بایست در عمل برای جلوگیری از جدی تر شدن بحران فیلم های موبایلی بیماران تدبیری بیاندیشند.

۷ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. بغضم گرفته وقتشه ببارم..
  چه بی هوا هوای گریه دارم

 2. اللهم صل علی محمد وال محمد
  روحش شاد

 3. عجب آدم بیشعوری بوده هرکس این کار زشت رو کرده.آخه نامرد یکی پیدا شه از لحظه جون کندن خودت فیلم بگیره و پخش کنه خوشت میاد؟؟؟
  بخدا خونوادشو دارن دق میدن

 4. روحش شاد.
  هر لحظه که به یاد پاشایی عزیز می افتیم فاتحه ای نثارش کنیم. صلوات

 5. سرت رو برنگدوندی ببینی دنیا رو سرم آوار میشه
  چقدر این لحظه ی تاریک رفتن داره تو زندگیم تکرار میشه سرت رو برنگردوندی ببینی چقدر خواهش توی چشمام دارم ببینی کاری از من برنمیاد بجز اینکه ازت چشم برندارم
  از تک تک آهنگ خاطره دارم خواننده ی مورد علاقه مند بود خیلی دوست داشتم همیشه هم خودش هم آهنگاش تو قلبم میمونه روحت شاد هربار سر سجاده برات فاتحه میخونم و برای شادی روحت دعا میکنم مرتضی عزیز خیلی دوست دارم

 6. مرتضی اسمش ویادش ماندگارشد چرا که به عنایت خدادر ماه عسل نیز درخشید روحش شاد

 7. روحش شاد و یادش کرامی

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*