خانه / آخرین اخبار / آیا رهبر داعش به درک واصل شد؟، ابوعلاء العفری جانشین موقتی ابوبکر البغدادی + عکس

آیا رهبر داعش به درک واصل شد؟، ابوعلاء العفری جانشین موقتی ابوبکر البغدادی + عکس

قبلا هم چندین بار ابوبکر البغدادی زخمی شده بود ولی هیچ وقت جانشینی تعیین نشده بود و واکنش سریع پنتاگون به تکذیب زخمی شدن ابوبکر البغدادی نشان می دهد که رهبر داعش به درک واصل شده.

همسر ابوبکر البغدادی هلاکت رهبر داعش هلاکت داعش عکس ابوعلاء العفری رهبر جدید داعش اخبار داعش ابوبکر البغدادی

نشریه آمریکایی فاش کرد که گروه تروریستی داعش سرکرده‌ای موقت را به جای ابوبکر البغدادی برای خود تعیین کرده است.
به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز، درحالی که روزنامه گاردین چاپ انگلیس چند روز پیش خبر زخمی شدن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را منتشر و وزارت دفاع آمریکا این خبر را تکذیب کرد،نشریه نیوزویک به نقل از یک مشاور دولت عراق، از تعیین سرکرده موقت گروه داعش درپی زخمی شدن البغدادی خبر داد.
مجله نیوزویک به نقل از هاشم الهاشمی مشاور دولت عراق اعلام کرد ابوعلاء العفری به عنوان جانشین خلیفه تعیین شده و جایگاهش به عنوان سرکرده گروه داعش در غیاب البغدادی تثبیت شده است.
وی در این خصوص به این نشریه گفته است بعد از زخمی شدن البغدادی، العفری ریاست گروه تروریستی داعش را با کمک مسئولانی از استان های دیگر آغاز کرده است.

همسر ابوبکر البغدادی هلاکت رهبر داعش هلاکت داعش عکس ابوعلاء العفری رهبر جدید داعش اخبار داعش ابوبکر البغدادی

الهاشمی افزوده است العفری معلم فیزیک بوده و اهل منطقه الحضر در استان موصل است که در سلسله مراتب داعش بالا رفت تا اینکه یکی از بارزترین عناصر گروه و حتی با اهمیت تر از خود البغدادی شد. العفری نامزد بن لادن برای ریاست بر گروه القاعده در عراق بعد از کشته شدن ابوعمر البغدادی و ابو ایوب المصری شده بود.
به نوشته نشریه نیوزویک، گمان می رود که العفری در سال ۱۹۹۸ میلادی به افغانستان رفته باشد و بعد از ریاست زرقاوی بر شبکه القاعده و تعهدش به وفاداری به این شبکه در سال ۲۰۰۴ میلادی، یک سرکرده ارشد در این شبکه تبدیل شد.
این درحالی است که با توجه به اخبار ضد و نقیض روزهای اخیر، نمی توان زخمی شدن ابوبکر البغدادی را تایید کرد.

یک نظر ثبت شده

  1. ای با تموم قوا برن ته دره همشون…ینی جانشین تعیین کردنشون تو حلق نتانیاهو.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*